Show!

• angličtina Show! (festivalový název)
TV spot

Show! je mimořádně vydařeným absolventským filmem, který vznikl na pražské FAMU v tvůrčí dílně Martina Marečka. Bohdan Bláhovec, jeden z nejvýraznějších talentů českého dokumentu, jehož předcházející filmy natočené během studií vyvolaly značný ohlas, déle než rok sledoval cestu 5Angels za slávou, na první stránky bulváru. Výsledkem je autentický, v mnohém překvapivý až šokující pohled do života teenagerské kapely, která je de facto promyšlenou strategií, realizací byznys-plánu otce jednoho z andílků. Jeho cílem je vytvořit skvělý komerční produkt a ovládnout trh s dětskou populární hudbou. O čem sní samy dívky? „Náš největší sen je vyprodat Madison Square Garden," říká bezelstně jedna z nich. Co všechno jsou pro to ochotny udělat? A do jaké míry jsou rodiče schopní pro naplnění svých vlastních neuskutečněných ambicí obětovat šťastné a spokojené dětství svých potomků? (AČFK)

BoPo

Ak by nebolo krajinou pôvodu Česko, tak by sa tento pokus cez 70% neprehupol. Čo zahraničným dokumentom nie je odpustené, tak u českých dochádza k prižmurovaniu očí a nastupuje určitá divácka národná hrdosť. Ak by sa jednalo o prvú časť viacdielného dokumentárneho seriálu, tak by som nemal voči obsahu Show! námietky. No takto režisér jednoducho nezohnal dosť materiálu. Ale výtvor bez tak vypustil von, veď pre ČT furt dobré. Hlavná hviezda, fotr detskej "star", je nechutným exemplárom rodiča. Ak sa mu však náhodou raz podarí vytvoriť z vlastnej spermie českú Miley Cyrus, tak bude dostávať chválu zo všetkých strán a rozdávať vysmiate rozhovory, presne ako to robia rodičia úspešných športovcov. Veď medzi nimi nie je žiadny rozdiel, či? ()

ledzepfan

Tvl-mazec-Normální matrix v matrixu aneb. jak pokurvit lidskou bytost hnedka ze startu.Prcat děcka do zadku nesmíme, ale krást jim dětství, osobnost, křivit je tak aby zapadly do šablony povrchních a zvrácených sociálních her, to už můžeme. A ostatní deformáti- s Míšou Davidem v čele- tomu ještě tleskají a pomáhají. A proč? Aby to holky dotáhly tak daleko jako oni? Trapné novácké estrády, reklamní akce na jogurty pro předškolní chudáky a nevkusné muzikály.. brr vole fuj. Dřina, práce, buzerace a stejně bydlí v paneláku, honí se za drobnýma a iluzí nějáké popularity(vživotě jsem o nich neslyšel).. Všichni ví jak to chodí a stejně pak všichni nadávají na chudáka holku, které po takové celoživotní masáži mrdne v palici a jde se stryptýzovat na kouli.. a kryptopedofilní deformáti, kteří jí k tomu dotlačili(ať už je to záměr nebo její zoufalá snaha se z toho něják vyříznout)si jen lebedí na dolarech. Přitom holky vypadají, že nejsou úplně pitomé a kdyby nebyly jen otroky přání svých rodičů, mohly by z nich vyrůst chytré, vnímavé a sylné lidské bytosti. Rolinsová, Goťáku, Davide(a spol) styďte se! Jako překvapení večera ještě vypíchnu Renče, který se chová jako totální arogantní kokot........... Na druhou stranu (s odstupem od všech etickomorálních emocí) uznám, že hlasově jsou na tom holky většinou hezky. Snaživý fotřík se ohání fakt s nasazením(vsadím se, že Davidovi péro vykouřil zcela bez keců a jako bonus přidal rozkošné vyprstění kaďáku) a ve výsledku je vlastně i on obětí. Obětí systému který vede lidi k měknutí mozků, zabetonování srdce a následně vzniku poptávky po podobných przničských zvěrstvech................... Bohdana Bláhovce neznám, ale za tohle chválím. Technicky je to v pohodě, sestavené naprosto nerušivě a hlavně do toho nežvaní, nekomentuje, nevynáší soudy-jen pozoruje a nechává diváka aby sám "přečetl" perverzi, smutek či absurditu každé dané situace. ()

Cimr

Už dlouho mi z nějakého filmu nebylo tak fyzicky špatně. Ono se to často říká, ale v tomto případě to myslím zcela vážně. Bylo mi na zvracení. Až jsem skoro chtěl z kina odejít. Jako kdyby to byl dokument o zneužívání dětí. Všeobjímající trapnost - ,,hele, tamhle je hvězda, běž si k ní stoupnout a Kája Gott nás možná pozve k sobě na Vánoce a nesmíte tolik žrát, protože na tlustý zpěvačky se nikdo nechce dívat a včera jsme byli v Terezíně, holkám se tam moc líbilo, hned vytáhly foťáčky..." A do toho úchylní strýčkové jako Michal David nebo velký aspirant na ránu pěstí, Filip Renč. Velmi zručně natočený dokument ví přesně co chce říct a činí tak bez větších tlaků, lehce, s použitím zajímavých symbolů (akvárium vs. šoubyznys). Bohdan Bláhovec je příslibem do budoucna. Šikovného ,,tepače nešvarů" tu potřebujeme! ()

Tayen

Dokument byl dobrý, ale krátký. Představeny nám byla jen tři z pěti andílků - ale možná je to tím, že u zbývajících dvou k tomu rodiče nepřistoupily,a tak o nich nic nevíme. Nekritizovala bych tolik otce, který skupinu vedl, protože ten si pokazil jen vztah k vlastní dceři, která od dětství nezná nic jiného než televizní show. Je to sice prodávání dětského talentu a vtahování do světa dospělých, ale tohle se děje po celém světě a všude včetně tohoto případu, o tom rodiče věděli a dali k tomu svolení, navíc jsou rádi, že se "děcka chytají" a můžou zažít něco, o čem oni možná mnohdy jen snili. Není to jen o showbuznysu, ale o celé společnosti, která děti nutí se ukazovat a soutěžit, aby z nich něco bylo. Otec dělal, co mohl a žil tím, což sice neznamená, že je to správné, ale taky to z něj nedělá zrůdu jen kvůli tomu, že je jediný, kdo naletěl na svou touhu propagace a nechal se natočit - nedělal nic protizákonného, o nic víc než rodiče každé dětské celebrity. Myslím, že si můžeme vzít jakoukoliv dětskou hvězdu, o které si říkáme, jak je roztomilá a vsadit se, že zažívá něco podobného, jen to není vidět. ()

UncleG

Show!: 65 minut o pojmu "pop-krytectví".... Že existuje "produkt" s názvem Five Angels jsem zjistil již před drahnou dobou - na plakátovací ploše před zastávkou MHD se nakrucovalo pět zmalovaných holčiček "v sexy pózách" a mně to tedy přišlo děsivě perverzní. Okamžitě jsem nabyl pocitu, že jde o útvar podobný seskupení Black Milk... A na chvilku mi vrtalo hlavou, která z těch zmučených bezbranných bytostí je vnučka Leška Semelky nebo neteř Ládi Kerndla. Nakonec ale přijel autobus a já na plakát mohl zapomenout. I když myslím, že ten znepokojivej pocit v břiše mi zůstal po zbytek dne. Díky dokumentu Show! jsem se po letech dozvěděl pravdu - totiž, že za obchodní značkou 5Angels stojí jden nadmíru přemotivovaný tatík. K jeho osobě by se jistě dalo trousit mnoho moudrých postřehů a psychologických velepravd. Já se tomu ale vyhnu, protože celou zálěžitost pro mě vyřešila epizodka s vrčícím psem - Nejzásadnější bod celého filmu. Přestože několik podstatných věcí nebylo vyřečeno nebo ani naťuknuto, jedná se o parádní, nehysterický dokument. Díky za něj! ()

hygienik

Dokumentárny film často zobrazuje také osobné veci, že možno hovoriť o vážnom narušení súkromia. Tomu sa Show úspešne vyhla a Bláhovec to primerane vybalancoval. Námet bol veľmi zaujímavý, ale hoci som videl tú kratšiu verziu, bolo tam dosť hluchých miest. Ten ich manažér podľa mňa hravo nahradí aj 2 dokumentaristov a systematicky 5Angels do všetkého nadmieru strkal nos - chudáci holky. Myslím, že až si jeho dcéra uvedomí, že vlastne stratila detstvo, bude doma veľa hnevu a plaču. ()

kinderman

"Jak se to čte? Arbeit macht frei?!" To bylo opravdu výstižné. Manažer skupiny jako (ne)dospělé, sebestředné děcko a jeho dcera, která čím je starší, tím víc jím začíná opovrhovat (viz etuda s domácím mazlením a marnými povely psíkovi). A pak zlatá slova jiného z otců: "Když půjdou Angelové do hajzlu, tak on z toho prostě nebude mít žádný prachy." ()

Chrysopras

Průměrný dokument o průměrný sestavičce zpívajících pubertaček... Na tomhle může být nejzajímavější návrat k protagonistům po x letech a jejich zpětné hodnocení. ()

apacka

Jako dokument normální. Téma hrozně vděčný. Bylo by zajímavý sledovat holky ještě pár let - třeba teď jsou na turné v USA. To už je do Madison Square Garden co by kamenem dohodil. Ehm. ()

Lanark

Bohdan Bláhovec možná umí číst myšlenky lidí. Pravděpodobně strávil s rodinou Mertlovou dost času, aby chápal co se děje v hlavách jejich členů beze slov. Bohužel já tam nebyl a myšlenky číst neumím. Dlouhé záběry na tváře lidí, kteří jsou zvyklí se před kamerou pohybovat toho moc neřeknou. Mertl tu (neříkám, že neprávem) schytal roli hromosvodu. Nebo mi vážně někdo chcete tvrdit, že se Michal David a Filip Renč nechali jen tak ukecat do projektu s vidinou, že udělaj pěti holkám radost? A pak vážně chcete tvrdit, že Mertl je naivní, když si myslí, že z FAMU dokumentu si udělá pr? Tady si dovolím doporučit k přečtení komentář uživatele Jellini. Jako první česká! vlaštovka mezi dokumenty zabývající se komercionalizací dětí dobrý, ale jako většina prvních vlaštovek vyvolává více otázek než nabízí odpovědí. ()

zette

Do zhlednuti tohoto dokumentu jsem o skupine 5Angels nemel ani tuseni. Holky samy o sobe nepusobi na prvni pohled jako nejake namyslene pipiny, i tak mam ale tendenci je trochu litovat, jak ztraci detstvi. Zvlaste pak Nikolu, ktera ma za otce manazera cele te teenegerske kapely. Film jen potvrzuje fakt, ze spousta dnesnich skupin jede na vlne uspechu jen diky velmi dobremu marketingu a kontaktech na vlidne osoby ceskeho showbusinessu. Ac mi jejich manazer nebyl sympaticky, nemam duvod holkam uspech prat. Dokument jako takovy beru jako velmi zajimavou sondu do daneho odvetvi, zaujalo me to. ()

sator

Každý rodiče musej své děti poškodit-tak to tady běží...a jsou tihle horší než mi ostatní ?30 minut by stačilo ... ()

LukeUp

Zase dokonalý důkaz o tom, že hajzlové se dostanou nejdál a Michal David je jenom prospěchářskej sráč, co za prachy udělá cokoliv s kýmkoliv. Možná proto si s panem managerem natolik rozumí. Pakáž a dokument, co si zaslouží ocenit za to, že to tak výborně zachytil. ()

trojúhelník

Skvělé! Filipika beze slov. Jedna z nejobsahovějších, které jsem byl kdy svědkem. Bláhovcům dokument zdá se být tichým nařčením, avšak šikovně schovaným do druhého plánu. V první části může se snad člověk smát bizarnosti zobrazovaného, v druhé ho však smích již přejde, proč se něco takového děje? Proč peníze a úspěch zaslepují více než je zdrávo? Michal David příživník. Hodinky. Olmíci. Michal Mertl zaslepenec. Je mi z toho upřímně špatně a přeji holkám (hlavně dceři), aby se jim povedlo se z toho vymanit jinak než drogama a třeba ještě skončili jako úspěšné zpěvačky. ()

Cena Pavla Kouteckého zná svého vítěze

Cena Pavla Kouteckého zná svého vítěze

15.06.2014

Cenu Pavla Kouteckého za nejlepší dokument získala režisérka Bára Kopecká za film DK o kontroverzním a uznávaném architektovi Davidu Kopeckém. Film je podle poroty hluboce autorskou výpovědí… (více)

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz