Max je geniální matematik, který dokáže spojit svou jedinečnou mysl s nejnovější technikou. Za pomoci vlastnoručně sestrojeného přístroje se pokouší zjistit, zda se nějak nedá předpovědět hodnota akcií na burze. Jeho skutečné cíle však míří ještě dál a chce pochopit nepochopitelné. Jeho aktivity začnou brzy zajímat představitele ortodoxní židovské sekty a vysoce postavené lidi z Wall Street... (oficiální text distributora)

vitekpe

Nesouhlasim s Dadelem. Kdyby David Lynch zadaptoval Foucaultovo kyvadlo (o cemz silne pochybuji), takhle by to doufam nikdy nedopadlo. Pretacel jsem od 15 minuty...nuda. ()

ericek

Po shlédnutí Fontány a Requiem za sen jsem pustil tento film s velkým očekáváním... bohužel jsem hodinu a půl jen nevěřícně zíral na monitor, co to tam ten pán s tužkou, papírem, jakýmsi retrovýpočetním střediskem a vrtačkou:-) provádí. Asi jsem ještě mentálně nedospěl ke konzumaci takovýchto laskomin... 30% ()

Maynard.

Velmi depresivní, až psycho pohled do autistovi duše. Mnohočetné střihy kamery, které Darren Aronofsky používá prakticky v každém svém filmu, dodávají již tak paranoidnímu filmu dálší rozměr. Hlavní hrdina se možná symbolicky usměje na konci filmu, po té co velmi zajímavým způsobem vyřeší své bolesti hlavy... ()

Danula13

Přiznám se, že vzhledem k tomu, jaká pověst "Pí" předcházela, jsem mírně zklamaný. Fascinujícím způsobem jsem byl vtažený do depresivního labyrintu duše matematického podivína, nicméně tím moje fascinace skončila. Celý příběh mi přišel trochu amputovaný, pořád mi tam něco chybělo, z čeho bych si tzv. sedl na prdel. Narozdíl od Darrenovy Fontány mi vadila absence naplnění celého příběhu, aby mi to celé dávalo nějaký hlubší smysl. Ovšem fascinace záhadou čísla, jenž má být údajnou podstatou našeho světa i celého vesmíru mi ležela v hlavě dost dlouho. Přírodní a fyzikální zákonitosti, vznik a podstata vesmíru, víra v osud, má nebo nemá vše nějaký skrytý význam a smysl, který by dal smysl a význam i té naší lidské existenci ? ()

mohamedsfinger

Tak takhle, podle mě, vypadá prvoplánový film. Psychicky narušený matematik, který nemá rád lidi (klišé jako kráva) se snaží přijít na vlekou záhadu, ke které ho dovedou snad všechny obyčejným lidem známé matematické zajímavosti. Snaha o jakousi depresi se tu taky našla, ale na mě teda vůbec nepůsobí a srovnání s Lynchem se můžu jen smutně pousmát. Takže ty hvězdy snad za tu hudbu a slušné herce. ()

DeLaMorte

3.141592653589793238462643383279502884197169399375105820974944592307816406286208998628034825342117067982148086513282306647093844609550582231725359408128481117450284102701938521105559644622948954930381964428810975665933446128475648233786783165271201909145648566923460348610454326648213393607260249141273724587006606315588174881520920962829254091715364367892590360011330530548820466521384146951941511609433057270365759591953092186117381932611793105118548074462379962749567351885752724891227938183011 ()

Cejny

Úžasná kombinace černobílé mysteriózní kamery, efektních střihů a úderné elektronické hudby, která ve vás vyvolá depresivní pocity. Hrozně se mi líbí to řízné Aronofského zpracování, tudíž příští film ke zhlédnutí = Requiem for a dream. ()

Sdoom

Aronofskyho debut, ve kterém definuje svůj budoucí styl, osobitý střih a kameru, "magor" v hlavní roli atd. Není to špatné, ale téma mě příliš nezaujalo a nějaké vžití se do hlavní postavy vážně nebylo možné. Tři hvězdičky jsou tak akorát. ()

AZbest

Ako prvý som si pozrel toľko ospevovaný Requiem ... okamžite putoval do mojej TOP 10 ... neskôr Fontánu - ďalší masterpiece ... aby som mal Aronofského kompletného, tak po dlhšom váhaní som siahol aj po jeho prvotine Pi... bez veľkých očakávaní .. prvotiny predsa nie vždy vyjdu. Teraz sa rozhodujem či Aronofsky patrí do mojej TOP 5 režisérov alebo nie... Zhrnuté a podčiarknuté - originálny príbeh, temný introvertný charakter hlavnej postavy, neskutočné spracovanie obrazu a zvuku (bolesti hlavy), Aronofského rukopis a soundtrack DnB.... nedá sa inak .. 5* ... PS: Nepozerajte do Slnka ;) ()

bari68

Lynchovsky ponurá čiernobiela atmosféra , stvárnenie bláznivého matematika Maxa Cohena v podaní Seana Gulletteho bolo tiež príjemných prekvapením a tradične výborná kamera s maximálnym počtom strihov je už u Darrena ukázené , že v tomto odvetví je majstrom.Veľmi hlboký film, čo sa týka logickosti a premýšľania. Záver filmu ukazuje , že náš pán režisér si v dramatičnosti a baladickosti len vyžíva . Krátka minutáž filmu je výsledkom toho, že film nenudí, no malým mínusom je , že M.Cohen skúmal vzor Pí asi len 30 minút a potom zasa si lámal hlavu nad nejakým židovským kódom z Kabally. aj tak , ale dávam 4*. ()

BluT

Hodně zvláštní film, ale jelikož mám rád matematiku (klidně kamenujte bezvěrci, ale já a síla čísel se nevzdáme!), tak mě celkem oslovil. Nebyl tak psycho jako již zmiňovaná tvorba Davida Lynche, ale pořád dost ujetý. Co by se však dalo vytknout je, že příběh by mohl být rozvinutější. Takto to stojí jen na základní dějové lince a "sci-fi" poselstvích prezentované hlavním hrdinou. ()

Herráček

První film, který se mi vybavil po dokoukání byla už zmíněná Mazací hlava (a to jsem si komentář od Morien přečetl vážně až teď)... Leč po tomhle filmu jsem si nepřipadal absolutně mimo. Což sice nutně nemusí být klad, ale já zatím tuto srozumitelnější formu kvituji s povděkem. ()

uzzi

Film který má jednoduše neuvěřitelné kouzlo a náladu. Není to střední proud a tak se dá jednoduše a hloupě adorovat pouze z pohledu snobského diváka – jako něco co jsem nepochopil, ale určitě to bylo skvěle, protože je to černobílé a o matematice. A je to pravda, jenže je to opravdu mistrovsky natočeno a obrazově i příběhově vybroušeno. Uhranula mě stavba scén i postupný vývoj příběhu a pocitů, propadání šílenství, nebo spíše posedlosti. Forma snímání a práce s kamerou je neskutečně osobní a až perverzně přesná v navození jednotlivých pocitů. Aronofsky je režisér s talentem velikosti Kubricka a to bez debat. 90% ()

Cracker

Matematika je ozaj všade(asi ako Matrix :P) len mňa akosi obišla. Napriek tomu mám rád čísla, ale ozaj len vo filmoch:) Trochu mi vadila tá nie vždy dokonalá kamera, treba ale pripustiť že je to vlastne Aronofskeho začiatok. Stojí zato si to pozrieť, je totiž ťažké opísať ho a každý by si ho mal užiť tak to len vie. ()

see_sawandrew

Slabé čtyři. Aronofského hrátky s filmovými prostředky - zejména se střihem a detailním záběrem - věrně předznamenávají pozdější a vynikající Requiem za sen. Zde jsou zatím doplněny monologem, což jen dokazuje, že pravou významovou hodnotu leckdy postrádají, a film je tím pádem spíše obsahovou a audiovizuální provokací. Tak trochu surrealismus, tak trochu noir obalený několika matematicko-existenciálními myšlenkami, bohužel s výraznou pachutí čehosi pseudo. 75% ()

korndaddy

21.14 Osobní poznámka: Co to je? Vážně divnej film, navazující depresivní pocity svojí audio-vizuální stránkou kopírující, nebo spíš poctu vzdávající filmy z počátku kinematografie. Za pefektní styl, práci s kamerou, propracovanost a herecký výkon si to ty 4 až 4,5 hvězdy zaslouží. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Rekviem za film

Rekviem za film

07.11.2006

Je tomu jen pár dní, co se mohli první američtí diváci osvěžit ve Flicker dříve či později do našich kin dorazí, projekt Lone Wolf and the Cub, adaptace více jak sedmitisícistránkového komiksu… (více)