Max je geniální matematik, který dokáže spojit svou jedinečnou mysl s nejnovější technikou. Za pomoci vlastnoručně sestrojeného přístroje se pokouší zjistit, zda se nějak nedá předpovědět hodnota akcií na burze. Jeho skutečné cíle však míří ještě dál a chce pochopit nepochopitelné. Jeho aktivity začnou brzy zajímat představitele ortodoxní židovské sekty a vysoce postavené lidi z Wall Street... (oficiální text distributora)

kapibara

Ta vysokokontrastní černobílá kamera a její záběry silně připomínají černobílé obrázky comixů. Sean Gullette dokázal sqěle zahrát schizofrenika a Aronofskynatočil další depresivní film s dost podobnou montáží jaká je použita u Requiemu.Výborná hudba dokresluje atmosféru ponurosti. ()

fastum

Skvělý film o tak trochu šíleném matematikovi.. Jako vždy skvělá režie i herci.. No a to, že je film černobílý, mu dává zajímavou atmosféru.. ()

conery1

Aronofsky exceluje. Vlastne ako vždy. Nie sme Boh, aby sme nemali hranice poznania. A nie sme tu nato. Naše poslanie je v inom. ()

felliss

Nejsem si jistá, jestli jsem tento film tak úplně pochopila. Nicméně úžasně kontrastní záběry, neobvyklá hudba, strhující depresivnost, která mě s vyvalenýma očima připoutala k obrazovce a neohrané téma celého filmu... určitě si vyšší hodnocení zaslouží (i když stále nevím, jak tohle všechno na mě vlastně celé zapůsobilo). ()

mota

75% Celkové vyznění fajn, ale jednotlivá sdělení beru jen v rámci umělecké licence. Nabytí vědomí křemíku vypečeným výpočtem? Na co dokonalý matematický model chování burzy, když nikdy nebudete mít všechna vstupní data - tajné dohody, úplatky, katastrofy ... i strategické záměry firem se mohou změnit ze dne na den. Každá filosofie hledá "boha" jinak, nevím jestli židi zrovna kombinováním znaků. ()

Jorge-Z

Matematika je na nic. Darren Aronosfsky natočil děsivý film o matematikovi posedlý pochopením světa čísly. Formou jakou nám ho podává je zase úplně netradiční a pro něj typická. Ovšem mě jako zaujatému antimatematikovi přišel děj o ničem. Ja a být geniálním? Nikdy! ()

sona123

Maminky se maj poslouchat a když máma říká - nedívej se do sluníčka - asi ví, proč to říká a něco na tom bude... To téma mě bohužel nijak zvlášť nezaujalo, čekala jsem - něco víc? Dozvědět se TU PRAVDU? Tak v tomto ohledu to bylo trochu zklamání - ale: bylo vzrušující dívat se na Darrenovy počátky a první krůčky, kdy už tehdy věděl, kudy se dát (hudba, černo-bílá, střih, vystupňování napětí, kdy napnuté nervy praskají jak špagátky a my máme pocit, že dál už to neuneseme - ale ještě ano) - tedy forma převládá nad obsahem. A tak si s námi Darren hraje s elegancí sobě vlastní, ale není nabubřelý a je vlídný - a je to Darren. Už tehdy. Ten chlap je génius. Jestlipak taky nekoukal do sluníčka? Snad to s ním jednou nedopadne špatně, trochu se o ty génie typu Darren, Lars, David a spol. bojím. Komentář, který stojí za to si přečíst: Morien. ()

Movie Gourmet

Tento černobílý snímek zaujme zvláště výbornou režií, kvalitním scénářem, kamerou, hereckým výkonem hlavního představitele Seana Gulleta a vhodnou hudbou od Clinta Mansella. Verdikt: 4* a 80 %. ()

Mikino00

Hladání podstaty všeho, matematika, bolesti hlavy to vše vás uvede do hluboké deprese zatím co čekaté na finální rozuzlení filmu. První krok do světa velkého filmu se Aronofskému více než povedl. ()

simply

Skvělý debut, úžasná kamera a záběry...ale na mě hodně těžký film, který budu ještě dlouho vstřebávat. ()

Rufete

"13:26, formuluji své premisy. První: matematika je jazykem přírody. Druhá: všechno kolem nás může být vyjádřeno a pochopeno prostřednictvím čísel. Třetí: převedete -li cokoliv do řeči čísel, objeví se jakýsi vzorec. Takže vzorce jsou v přírodě všudypřítomné. Co třeba takový akciový trh? Svět čísel, která představují globální ekonomii. Milióny pracujících lidských rukou, miliardy mozků, nekonečná síť pulzující životem. Organismus, přirozený organismus. Moje hypotéza: akciový trh funguje rovněž podle vzorce. A ten je přímo přede mnou. Hraje si s čísly, vždycky tu byl. 10:18, stisknout RETURN." Darren Aronofsky - novodobý David Lynch? Má k tomu nakročeno skvěle. Viděl jsem zatím jen tři jeho díla, tohle je čtvrté. A už teď si dělá nárok na to, být jedním z mých deseti nejoblíbenějších režisérů. Spolupráce s výtečnými herci a úžasným skladatelem Clintem Mansellem vynáší jeho díla do filmového ráje. Skutečně si na svět filmu vyšlápl s jistotou a neopomenutelnou inteligencí a daří se mu se v něm udržet na vysoké úrovni. Musím přiznat, že takto psychotický film se nevidí často, k tomu potřebujete pravidelně navštěvovat filmy již známých režisérů, kteří se touto problematikou zabývají a orientují se v ní. Vzhledem k tomu, že toto byl Aronofského první celovečerní film, tak nasadil laťku hodně vysoko a jsem překvapen, že si svůj stav novodobého psycho-režiséra udržel, ba dokonce navýšil. Tento film mohu jedině doporučit, ačkoliv samotné zhlédnutí není vůbec snadné. Proto také uděluji pouhé čtyři hvězdy (stejně jako u Mazací hlavy Davida Lynche, kterou jsem nepobral vůbec), protože jsem nepochopil jisté scény a nedávají mi v konečném obraze žádný smysl. Budu si muset film zopakovat a už teď se na něj těším, protože takové filmy já skutečně můžu vidět pořád a nikdy mě nepřestanou zajímat. Těším se na další Aronofského práce, ten chlap míří hodně vysoko! ()

Nethar

Surrealistický snímek od Aronofskyho, dobré zpracování a herecký výkon. Co se týká výkladu, každý si to může asi přebrat trochu jinak. Iluze poblázněné mysli či skutečnost? Mělo to své světlé chvilky, ale celkově mi to nic zvláštního nedalo. Zlatý řez jsem viděl tisíckrát ve škole a počítač mi už taky párkrát crashnul :-) ()

Ollie235

Povídá se, že mezi genialitou a šílenstvím je tenká hranice. A zde na ní balancuje jak Aronofsky, tak i jeho hlavní hrdina. A i když to úplného šílenství nedosahuje ani v jednom z případů, film mě naprosto minul. Místy je to solidní atmosferická psychárna, které zvláštní stylizace a kamera nesmírně přidávají, po většinu času ale spíš mnou nepříliš pochopená nuda, ke které jsem si cestu nenašel, byť jsem se poměrně snažil. Ale to se mi prostě u Aronofskyho občas stává. ()

Magika82

Cíl není důležitý...důležitá je cesta k němu. Jakou zvolíme, rozhodne o tom, co na jejím konci nalezneme. Film rozhodně není pro každého diváka. Těm, komu však u sledování snímků rozhodně není na obtíž zapojit také přemýšlení, bude si spokojeně mnout ruce... 80% a tedy 4 hvězdy! ()

dan4815

Darren Aronofsky umí upoutat diváka i lepším způsobem, než černobílým, místy přeexponovaným, filmem, ale ono to asi patřilo k ději. Bohužel pro člověka, kterému už desátým rokem říkali, ať si už nedává matematiku k maturitě, jsem tento film zase tolik nepochopil. Víceméně jsem něco pochopil i po úvodních titulkách se jmény, některé matematické operace jsem chápal, až se tomu nechce věřit, ale asi jsem nepochopil v čem se skrývá ta hloubka. Je zde ukázán nějaký psychologický vývoj hlavní postavy, která se neustále sjíždí léky, zřejmě na povzbuzení aby mohl mluvit v binárním kódu, a postupem času s bádáním kolem Pí se o něj začínají zajímat několik stran, z čehož začíná mít paranoii. Ta myšlenka je i vtom, že se snaží dosáhnout něčeho, čeho jiní nedosáhli - chce být prvním, kdo rozluští převratnou myšlenku, aplikovat ji i na burze a postupem času se z něj stává větší depresivní troska. Z toho číší jistá klaustrofobie. Film je v pohodě během scén, kde se neobjeví matematik, no... no, bohužel. Deprese? Možná z představy, že bych byl v jeho kůži. Požitek? Podprůměrný, ale dalo se to. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Rekviem za film

Rekviem za film

07.11.2006

Je tomu jen pár dní, co se mohli první američtí diváci osvěžit ve Flicker dříve či později do našich kin dorazí, projekt Lone Wolf and the Cub, adaptace více jak sedmitisícistránkového komiksu… (více)