Max je geniální matematik, který dokáže spojit svou jedinečnou mysl s nejnovější technikou. Za pomoci vlastnoručně sestrojeného přístroje se pokouší zjistit, zda se nějak nedá předpovědět hodnota akcií na burze. Jeho skutečné cíle však míří ještě dál a chce pochopit nepochopitelné. Jeho aktivity začnou brzy zajímat představitele ortodoxní židovské sekty a vysoce postavené lidi z Wall Street... (oficiální text distributora)

David.Darco

Človek by sa mal niekedy uspokojiť s tým čo má, inak zažije podobné psycho-hell zážitky, aké subjektívne, no filmársky poctivo a presvedčivo zobrazil Aronofsky. 90% ()

Hebča

Povedená předpříprava pro dokonalé Requiem for a Dream, zpracováním je to hodně podobné - detailní záběry prostupující celý film, rychlý střih a výborná hudba. Konec filmu nám po dávce hutného náporu na mozek nedává žádné vysvětlení, tedy kromě toho, že je lepší nevědět. Nabízí nám spíš jen nápovědy a nutkání dále přemýšlet a hledat řešení ... čeho vlastně? Docela komplikovaný film, který ale už jen pro tu svou stísněnost a pocit, že jsme blízko něčeho geniálního, za to stojí. 4.1.2007 ()

Sfinkter

Miluju Aronofského. Tolik originality zkrátka nevidím u žádného jiného "novodobého" tvůrce, jeho filmy jsou pro mne mistrovská díla, u kterých zažívám nefalšovaný filmový orgasmus. Hudba, kamera, neotřelost...rarita filmového plátna. ()

JimmyII

Hodně náročný, přece jen trochu příliš "umělecký" film připomínající Lynchovu Mazací hlavu nebo Buňuelova Andaluského psa, by lépe vynikl začátkem osmdesátých let, to by ovšem nemohl oplývat tím moderním námětem, který je sice dnes odsuzován jako "out", ale v době vzniku filmu Pí to muselo být zatraceně cool! Aronofsky je definitivně jedním z nejgeniálnějších režisérů naší doby, tohle ale bylo trošku moc, trošku nekoukatelné... ()

Sonnik

3.14159265358. Příběh introvertního matematika Maxe, posedlého nejprve Píčkem a následně dalším tajemným číslem, o kterém i jeho mentor v důchodu pravděpodobné ví víc, než říká. Aronofského styl (detailní záběry, opakované výrazné zvuky), který následně vypiloval v Rekviemu, je nezaměnitelný. Černobílá kamera, velký důraz na kontrast a Maxovy záchvaty dodává jenmou bizarnost, což je jenom dobře. Pi zkrývá mnoho pravd, zajímavých věcí i point, díky kterým by určitě nemělo zůstat jen u jedné projekce. "If the number's there I'll find it!" ()

plechulka

Dost depresivní záležitost, do které je třeba "se potopit", jinak pro Vás zůstane změtí znepokojivých černobílých záběrů na fyzické i duševní utrpení téměř autistického hlavního hrdiny. Hudba se na působivosti filmu podílí. ()

black.mao

Nemohu si pomoci, ale celý film jsem měl pocit, že si s námi Darren hraje. Na genia, drama, sci-fi, thriller, horor. Něco jako šifra mistra Leoarda nezávislého filmu. Je mi líto všech těch intelektuálních klišé - záhady kabaly, vzorce světa, čísla vesmíru. I přes zajímavé zpracování, tohle bylo trochu laciné. ()

Týnkaa

Tak to bylo dost děsivý... Zatím nevím o jiném filmu, který by si víc zasloužil označení: maniodepresivnípsycho film... :D:D a doufám, že pokud nějaký takový existuje, tak že já ho nikdy neuvidím :D ()

capák

Typická Aronofskyho režie á la Rekviem za sen se spoustou opakujících se motivů, detailních záběrů, zrychleného obrazu či halucinací tentokrát navíc ještě v kombinaci s černobílým zrnivým obrazem opět vytváří hustou depresivní atmosféru, kterou opět podtrhuje Mansellova skvělá a originální hudba. Zpracování trochu přebíjí i příběh, který je sice díky všem číslům, vzorcům či obrazcům navenek zajímavý, ale uvnitř možná trochu prázdný a židovská dějová složka je na můj vkus až moc zvláštní. Na druhou stranu závěrečná pointa je stavěna tak, aby si v ní každý divák vysvětlil konec příběhu po svém, a to já osobně mám rád. ()

DaUr

Audiovizuálně podmanivý snímek, významově ne nepodobný Nolanovu Sledování. I zde se dnes již proslulý režisér teprve rozehřívá a experimentuje s nejrůznějšími postupy, které se později objeví v jeho slavnějších filmech (jako příklad uveďme epilepticky roztřesený obraz podbarvený agresivní hudbou, který se později objevil i v Requiem for a Dream). V čem ale Aronofskyho prvotina selhává, je přílišné množství témat a motivů, jimž se chce věnovat. Nacpat do jednoho osmdesátiminutového snímku matematiku, židovství, posedlost, závislost, Wall Street, rozpad osobnosti, a spoustu dalšího, to by nesvedl ani mnohem zkušenější tvůrce, než byl tehdy tento. Nolan tedy v tomto "souboji prvních snímků", náhodou i natočených ve stejném roce, jednoznačně vítězí. ()

Tosi

Vím přesně kolikrát jsem během filmu byl na záchodě, že jsem ráno koupil šest namísto osmi rohlíků a že mi ta pětistovka v peněžence nebude na příští týden stačit. A taky vím, že jediný vzorec, který budu do konce života mít před očima je třístránkový výpočet obsahu kulového vrchlíku, za což jsem ve škole nafasoval třikrát za pět. A taky, že za největšího žida ze všech židů pokládám výlučně Ephraima Kishona. Přesto...film mě překvapil více než bych si předem připouštěl. Opravdu skvěle vybraná hudba, agresivní zlomené beaty, na kterých jsem proplul filmem až do konce. Černobílý obraz ve vás zvyšuje soustředění,protože i geniální matematici jistě nerozlišují více než dvě barvy. -" Pane Cohene, je vám dobře? - Ne!!... Taky mě nebylo chvílemi dobře, ale mě se nikdo neptal. Atmosféra filmu je totiž dost děsivá a ponurá, deprese stéká ze stěn a těkavá kamera vás znervózňuje. Ztratit se pak filmu není až takový problém. Matematikou se neživím, asi jako většina zdejších, ale přesto i mě snímek donutil popřemýšlet nad pár vyřčenými teoriemi. Za odvahu natočit takový film, za uvolňující poslední minutku, ale ponejvíce však za hudbu dávám vyjímečně přesných 75,14159265358979323846 %. ()

hallelluja

Cool vizuál, psychedelická mjuzik a tony numerologického blábolu. Dear Mr. Aronofsky, úprimne... natočili ste síce efektnú, lež obsahovo total nezmyselnú 3,1415926...-čovinu. Ezoterika je hnus v akejkoľvek podobe (imho) a ja Vám to skrátka nežerem. ()

LadyPupu

3,14159265358979... = Pí****** na entou. Hlavní představitel chtěl pochopit nepochopitelné, já jsem asi nepochopila pochopitelné. Nevím, kdo z nás je na tom hůř. Ale vlastně mě to už ani nezajímá. U mě totiž došlo k totálnímu nepochopení zdejších adoračních komentářů. Jedna hvězda. Anarchii zdar. Nazdar. ()

Beky

Pro mě totální výplachová stupidita!! Znova bych se na to podíval jen pod výhružkou smrti!! Nic filozofickýho nevidim, nic existenciálního necítim!! Aronofsky neni génius, jen ví jak obalit nic něčim!! Pro mě je Pi průměrnej thriller o někom co něco má a někdo jiný to potřebuje taky!!! Prostě klišé, známe z každýho druhýho filmu!! Jednou větou: Oceňuju výbornou atmosféru, práci s kamerou a vynikající zvukový doprovod..nevim, jestli se tomu dá říkat hudba:), ale vykreslení jednotlivých scén je móóóc hezky depresivní!! ()

Raven0

Já tu matiku nikdy neměl moc rád. A tak tomuto rozhodně silnému, vizuálně svěžímu filmu, plný počet nenadělím. Ale stejně to bylo fajn setkání s Darrenovým debutem... Už tady používá různé hravé vychytávky, které z jeho novějších filmů dělají kultovní veledíla současné kinematografie. ()

Jazzzz

Tento film vás nenechá dlouho čekat na to co nabízí a co je na něm zvlášstní. Tento film je specifický každám svým záběrem a také svým dějem, do kterého nejste nijak uvedeni a dá se říct zlomové okamžiky vám zůstávají skryty - probíhají pouze v hlavě hlavního aktéra - vědce nebo snad blázna? Přišlo mi to opravdu jako skvělý film, který by snad mohl apelovat i na jeden z mých nejoblíbenějších, ale bohužel se tak nestane... Já vím, že ortodoxní židové mají v tomto filmu své místo - nejde o to kdo jsou, ale co představují, víru v to, že čísla mohou mít opravdu větší moc než ve skutečnosti mají. (nelze o dokázanou pravdu nýbrž moji doměnku - třeba opravdu čísla mají větší význam než si myslím).. Každopádně v tomto filmu mi skupinka ortodoxních židů a ona druhá skupina která po kýženém číslu prahne přišlo jako skupinky pomatenců z filmu Hele vole kde mám káru, čímž snad chápete můj pohled na tento film trošku klesl... Ale i přes to shledávám film opravdu 5ti hvězdičkovým... ()

danoo

PaRaNoIdNý s v e t FrAnZa KaFkU v postmodernom poňatí DaRrEnA ArOnOfSkEhO,ktorý na nadhodené otázky neodpovedá, čím len umocňuje a zdôrazňuje to, o čo v jeho prvotine naozaj ide, teda AtMoSfÉrU. ()

KitFisto

Ani nevím co o tom napsat. Je to na mě moc těžký film, ale hodně zajímavý, dost špatně pochopitelný a efektní. Za suprovní atmosféru může hudba a to, že to je natočeno černobíle. Určitě si to dám v budoucnu ještě jednou. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Rekviem za film

Rekviem za film

07.11.2006

Je tomu jen pár dní, co se mohli první američtí diváci osvěžit ve Flicker dříve či později do našich kin dorazí, projekt Lone Wolf and the Cub, adaptace více jak sedmitisícistránkového komiksu… (více)