Teorie všeho vypráví výjimečný a neuvěřitelný životní příběh Stephena Hawkinga, který na svém velmi nemocném těle nosí jednu z nejchytřejších hlav, jakou kdy lidstvo poznalo. Byť by vám hravě vysvětlil nesrozumitelné zákonitosti fungování vesmíru, sám možná nechápe, jak je možné, že jeho vlastní život zachránila tak neobyčejná věc, jakou je láska. Příběh začíná v roce 1963, kdy má jednadvacetiletý Stephen Hawking, student kosmologie na Cambridge, našlápnuto ke skvělé budoucnosti. Spolužáci i profesoři ho naprosto zbožňují, stejně jako krásná Jane, která na téže škole studuje umění. On na oplátku zbožňuje ji. Když však v osobním i profesním životě stane na pomyslném vrcholu, zažije nemilosrdný pád. Doslova. Lékařské vyšetření po jednom z mnoha jeho „nešikovných" škobrtnutí vyřkne drsnou diagnózu – neléčitelné postupné ochrnutí nervového systému, které do dvou let ukončí smrt. Jenže Jane a Stephen se osudu vzepřou. Vezmou se a snaží se žít normální život. On si nemoc nepřipouští a dodělává si doktorát. Ona ho všemožně podporuje, často až za hranici sebeobětování. Čím víc se blíží předpokládaný konec, tím hektičtěji se oba snaží společně žít. (Cinemart)

JerryPilsen

Těžko hodnotit aniž by člověk nemíchal faktické dojmy s uměleckými.Redmayne je opravdu úžasný a děj se naštěstí nesnaží být úplně polopatický. ()

Brigitte

Tak tenhle film mě rozsekal, asi polovinu jsem tiše probrečela, jsem holt měkkejš. Ale jinak to nešlo, ten Stephenův boj s tak strašně hnusnou a podlou nemocí je prostě obdivuhodný a dojemný, prostě smekám, obdivuji a klaním se. Herecký výkon Eddieho je prostě brilantní, co víc k tomu dodat. Jen mě trošku mrzí, že ve filmu nebylo zmíněno více detailů a souvislostí ze života S. Hawkinga, které by si jistě nějakou tu minutku zasloužily. ()

Lubyk

Audio-vizuální stránka filmu je krutopřísná. Je radost se na to dívat i to poslouchat. Zahráno je to taky skvěle. A jsem poměrně rád, že se autoři nesnažili vysvětlovat a film není takovým "Byl jednou jeden život" pro velké kluky a holky. Když jsem se rozhodl se na film podívat, tak jsem nečekal objasnění toho, jak začal vesmír. Na to jsou jiné zdroje. A ono to naštěstí vědecké není. Poznat velikána jako člověka pro mě bylo určitě přínosnější, než po 2 hodinách výkladu teorií si muset přiznat, že jsem zmaten a ničemu nerozumím. Jako romantický příběh je to nadprůměrné. Snad jen mohli být autoři větší vypravěči. Film malinko trpí na černé díry příběhu. ()

Lady_Gaga

Stephen Hawking evidentně navrhl a nechal sestrojit stroj času, díky kterému vidíme ve filmu jeho opravdové mladší já. Protože takhle BRILANTNĚ zahrát ho prostě nikdo nemohl nebo je Eddie Redmayne vážně génius! Od začátku do konce jsem mu věřila, že on je S. Hawking a jestli ne, ať se propadnu do Austrálie (jestli se to dá upřesnit, tak do Sydney, dík). ()

Tereza11

Pěkný výkon herce v hlavní roli ,je smutné jak může byt člověk v těle jako ve vězení, ale upřímně nabavilo mě to, ..nebýt tento film o zázračné Hawkingovi dávno bych to vypla už v půlce...tento film je snad jen pro fyzikální nadšence...zkrátka za 2 hodiny trvání nedostanete nic senzačního jen laciný dojemný romantický příběh....a zjištění jak DOKÁZAT JEDINOU ROVNICÍ, ŽE ČAS MĚL POČÁTEK... ()

ivour

Vůbec mi nevadilo, že film byl nakonec více o Hawkingově ženě než o něm. Ona je stejně silná, nezdolná a odvážná a rozhodně má její příběh šťávu. I před hereckým výkonem Eddie Redmayna musím smeknout klobou, málem bych mu to postižení uvěřila. Zahrál to na výbornou. A nakonec to vše dokresluje nádherná hudba. ()

Filmslover14

Těžko byste hledali lepší představitele mladého páru než Eddieho Redmayna a Felicity Jones. Neskutečně silný a dojemný příběh dvou lidí, kteří dokáží společně překonat neuvěřitelné věci. Závěrečný návrat do minulosti vžene slzy do očí snad každému divákovi. ()

DavidAAAA

Příběh geniálního mozku v životem mučeném těle. Příběh světice, která se o něj starala. Příběh, který mohl být natočen lépe. Je ohromná škoda, že film takřka pomíjí nit týkající se psychiky a boje pana Hawkinga, pasovalo by to tam. Bez komentáře ovšem třeba nechat výkon herce, který jej hraje, to je něco vpravdě neuvěřitelného. ()

somme

Myslim,ze skvele zvoleny casting. Pro Eddieho urcite velke sousto zahrat si takovou personu, ale zhostil se toho s velkou pokorou a jeho vykon, stejne tak i Felicity, byl prescvedcivy a velmi citlivy. ()

Bmarjenka

Herecký výkon Eddieho Redmayna bol bravúrny, miestami som si počas filmu skúšal predstaviť, ako vyzerá keď sa tvári normálne. Neviem si predstaviť lepšieho herca na prevtelenie sa do role Stephena Hawkinga. Avšak film až tak nepotešil. Obdobie, keď bol Stephen ešte na škole fungovalo dynamicky, nenudil som sa. Bod úrazu prišiel, akonáhle sa oženil. Vtedy film v podstate neriešil nič iné, len jeho manželku. V istých chvíľach som mal pocit, že film nie je o ňom, ale o vzťahu jeho manželky s jej učiteľom klavíru. Scén s nimi dvoma bolo až príliš a o Stephenových knihách, teóriach a výskumoch som vedel na konci filmu tak isto ako na začiatku – nič. Prvá polovica filmu bola fajn a druhá bola hrôza. 2 hviezdy dám len vďaka výkonom Eddieho, ktorý to celé zachránil a vďaka soundtracku a emotívnemu koncu. ()

kratajirka

Hawkingův život je jistě inspirativní - ne nadarmo se objevil třeba v Simpsonech a jiných dalších CoolTovních snímcích. Vlastně je docela často parodován. No díky fyzice to asi nebude. Film je po všech stránkách čistá autobiografie a těmhle typům filmu nejde nic vytknout! Nicméně - filmaři si mohli odpustit sáhodlouhé stopáže romantiky od RousmundPilčrové. Já jsem doufal, že se dovím něco o fyzice, vesmíru apod. Místo toho jsem dostal někoho věčně brečícího. Asi to k jeho životu prostě patří. 4/5 ()

Hurikan_mdx

Působivý příběh, který zdá se vyvolává mylná očekávání. Ta moje byla trochu jiná, a to perfektní herecké výkony, rozhodně se tedy nejednalo o žádné zklamání. Spíše naopak. Eddie je nepřekonatelný a ani ostatní herci za ním nezaostávají. Zejména půvabná Felicity. Přesto bych měl pár výtek. Trochu jsem se ztrácel v čase (jak příznačné), přitom se naskýtá tolik jednoduchých řešení, jako třeba změna účesu nebo výraznější změna oblečení (na druhou stranu, přeci jenom Britové jsou v tomto poměrně konzervativní a pokud by se toto přehnalo, dostali bychom se na druhou stranu oceánu). Když se nad tím tak zamýšlím, je to spíše pochvala - Britský film o Britském páru v dokonale Britském prostředí kořeněný Britským humorem... v tomto ohledu také výborně zvládnuto. Zbývá tedy jen bodově bilancovat. A to rozhodování bylo těžké. Nakonec jsem se rozhodl hodnotit spíše to, co mi přišlo jako původní záměr filmu - příběh o oddanosti jedné ženy a geniality jednoho muže. Ano, mohl být více filozofickým dramatem o bohu a vědě; Ano mohl být více vědecko-popularizační (což je opět v souvislosti se Stephenem Hawkingem velice příznačné) nebo cokoli jiného, může nají jako "ve filmu chybějící" v ostatních komentářích. Ale pokud by tam všechny tyto věci byly, muselo by zase něco jiného chybět. A proto dávám pět (ač slabších). P.S. moc se mi líbila atmosféra z college 60. let . A ty šaty :) ()

xdomx

Stephen Hawking je můj oblíbený fyzik, avšak i přes velký potenciál jeho příběhu je filmové zpracování jeho života prostě šílená NUDA!!. Na jednu stranu se film trochu snaží divákovi přiblížit a vysvětlit jeho práci a jeho důležité milníky v jeho životě, na druhou stranu chce působit jako Love-story. Ani jedno ale ve filmu moc dobře nefunguje a na konci filmu jste tajně rádi, že už je konec. ()

amlug

Hezky se na to dívalo, ale nic víc mi to nedalo. Hodně romanticky laděno což jsem u životopisu fyzika až tak nečekala. Možná kdybych si přečetla, že předlohou se stala kniha napsaná Jane Hawking, tak by mě až tolik nepřekvapilo, že je to uhlazená romance a né životopis. ()

ReeseB

Neskutečně emotivní a duchaplný film, po kterém si člověk uvědomí, jakou sílu má vědomí, že tu pro vás někdo je, a to i přesto, že už před sebou údajně nemáte žádný smysluplný život. A hlavní herec Eddie Redmayne hraje naprosto famózně. Tak famózně, že kdyby šlo dát 6*, tak je dám! ()

LordJerry

Hawking byl okouzlující mladík, hvězda společnosti. Vysoce převyšoval své spolužáky a přes to, že pouhý student, i většinu profesorského sboru. I po celkové paralýze zůstal nezměrně vitální, vtipný a okouzlující. Jeho studenti ho zbožňovali a zbožňují. Nic z toho film neukázal. I známou historku, kdy řešili zadané úlohy z, tuším, elektrotechniky, zprznili (možná to zpackali při českém dabingu), že vůbec nešlo porozumět pointě. Bylo to totiž tak, že dostali velmi těžké úlohy, cca 10. Po týdnu, jednoho dne u snídaně, se mu jeho kamarád, který je pilně celé dny a noci řešil ve skupině s jiným spolužákem, chlubil, že již mají vyřešeny dvě úlohy. Hawikng slíbil, že se na to tedy také podívá a když se ho ten kamarád u oběda zeptal, jak mu to jde, Hawking odvětil, že jsou docela těžké, že má hotových teprve 7 úloh. A to je řešil sám. Taktéž vůbec nevykreslili jeho pragmatičnost. Například známý příběh o tom, jak se Hawking rozhodl dokázat v praxi, zda je možné cestovat časem. Na počest potenciálních cestovatelů uspořádal 28. června 2009 večírek, ale pozvánky rozeslal až poté, co skončil. Všichni pozvaní hosté z budoucnosti selhali na celé čáře – žádný se nedostavil. Sám Hawking tvrdí, že na své návštěvníky čekal dostatečně dlouho. Obklopen šampaňským a chlebíčky s nadějí vzhlížel ke dveřím, že se rozlétnou a v místnosti se objeví stroj času spolu s lidmi, kteří překonali časoprostorovou vesmírnou díru. Film je těžkopádný a příliš upjatý na Hawkingovo onemocnění. Na to co je na něm fascinující, jeho mozek, již mnoho prostoru ve filmu nezbylo. Dávám 2 a 1/2 hvězdy. ()

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

11.02.2018

Podzimní hody dokumentárního filmu v Jihlavě

Podzimní hody dokumentárního filmu v Jihlavě

03.10.2017

Manželské etudy dokumentaristky Heleny Třeštíkové po 35 letech. Krutosti nacismu i pozadí Mnichovské dohody v díle slavného režiséra Marcela Ophülse. Znělka letošní Ji.hlavy z dílny hollywoodského… (více)

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

09.07.2015

Potterovský nástupce nalezen

Potterovský nástupce nalezen

02.06.2015

J. K. Rowlingová možná nikdy nenapíše pokračování Harryho Pottera. Už v listopadu 2016 ale dostaneme první díl jeho filmového prequelu, v němž se podíváme do stejného kouzelnického světa na začátku… (více)