Susan Cooper (Melissa McCarthy) je zaměstnankyní největší špionážní organizace na světě, tedy CIA, což zní zajímavě. Ve skutečnosti má ale klidnou, nenáročnou a chvílemi až nudnou práci. Je totiž analytičkou, která jen málokdy opustí svůj psací stůl s počítačem, u něhož slouží jako oči a uši špičkového agenta Bradleyho Finea (Jude Law). Ti dva dohromady tvoří perfektní tým. Bradley špionážní mise v terénu zvládá, aniž by se mu v pečlivě upraveném účesu zkřivil jediný vlásek. A Susan ve své suterénní kanceláři zase touží po jeho srdci. Jednoho dne se vše změní. Raina Boyanov (Rose Byrne), dcera nedávno zesnulého obchodníka se zbraněmi, totiž dostala neobvyklé dědictví v podobě malé jaderné bomby. Dostačující na zničení jednoho většího města. A chce ji prodat, klidně i teroristům. Aby toho nebylo málo, Bradley CIA, a tedy i Susan, nedobrovolně opustí. Další špičkový agent Rick Ford (Jason Statham), je nepoužitelný, protože byla prozrazena jeho totožnost. A tak padne návrh, že jedině ta nejméně nápadná osoba – tedy Susan – může proniknout do smrtícího světa obchodníků se zbraněmi a zabránit tak globální katastrofě. Rozhodnutí vyslat Susan do terénu rozpálí Ricka Forda do běla, a tak se vydá po stopě jaderné nálože na vlastní triko. Jelikož je typem agenta, který v sobě spojuje Ramba a komisaře Clouseaua, je na maléry zaděláno. Odpovědnost za záchranu mnoha životů tak leží na Susaniných mohutných bedrech. Musí se nejen nenápadně vetřít do světa obchodníků se smrtí, přežít v něm, splnit svůj úkol a přitom obrazně i doslova nakopat nejeden zadek. (Cinemart)

radecacek

Melissa dost nezajímavá, ale Jason Statham úžasný. Pár dobrých hlášek a tuctová podívaná, ale jako příjemná jednohubka stačí. ()

korndaddy

Snad první snímek, kdy mě ta vyžraná cuchta nesrala a celkem i bavila.. K tomu fajnovej (neříkám originální) a dobře provedenej scénář, kdy se bavíte hláškama a vidíte Stathama ve zcela jiné roli, než tomu bylo doposud.. Já se bavil a Rose můj pocit ješte umocňovala... ()

Seti

Špionážní parodie na bondovky a Jasona Stathama s těžkotonážní Melissou McCarthy v hlavní roli, která jí celkem sedne a tuhle pohodovou oddychovku v klidu utáhne. Samozřejmě Spy není nic dokonalého a lepší fórky střídají ty trapnější až debilní, ale jako jednorázová zábavička pro jedince s nadhledem, smyslem pro říznější humor (pravda, někdy je přehnaná vulgárnost až zoufale prvoplánová) a slabostí pro speciální udělátka, falešné identity a záchranu světa funguje obstojně. Kapitolu samu pro sebe pak představuje Jason Statham, jehož drsoň je vystřižen z kterékoliv regulérní stathamovky a dokonale zparodován jím samým! Už jen kvůli jeho slovním přestřelkám s McCarthy se vyplatí dát Špiónovi šanci. ()

iXtr3m3

Perfektný film. A to som mu odolával dva roky, čo mi ležal na disku. Odrádzala ma dĺžka a hlavne "hlavná" úloha. Aká chyba. Melissa bola super, bolo to R-ko, takže fajn a ten Statham, ten Statham, druhý film okrem poslednej časti Rýchlo a zbesilo, kde si pre seba kradol každú scénu, v ktorej sa objavil. Tie jeho príhody a reakcie, to bolo niečo fantastické. Skvelý film. Nedám plný počet len preto, lebo by si to zaslúžilo v rovnakom zložení ešte aspoň jednu časť. :) ()

Loki_Six

"Nothing kills me. I'm immune to 179 different types of poison. I know because I ingested them all at once when I was deep undercover in an underground poison-ingesting crime ring." ()

MareT.

Feig ma rukopis, ktery mi proste sedi. Stejne jako Heat a Bridsmaid, i tohle je komedie u ktere jsem se nekolikrat nasmal nahlas a s chuti. Pribeh je sam o sobe taky super a akcni sceny kvalitni. Nemluve o obsazeni. Vsichni jsou naprosto bezchybni. Zatim komedie roku. ()

bloodline

V neprospech priaznivých ohlasov hovorí plejáda plienenia v skvostnejších hroboch. Komediálne Melissa McCarthy zviera bránicu v kŕčoch v The Heat, dokonale odviazaná karikatúra na tajné 007 služby devastovala prednedávnom v mene Kingsman a ťažko mi prichodí hodnotiť pán Stathama, keďže odrecitovaním replík na spôsob Chuck Norris style vyznela jeho prítomnosť pálčivo dehonestujúco. Ušľachtilé momenty by ste hľadali ako mliečne zuby v ústach Jeho Veličenstva, ale nepochybne záblesky akostnej komédie nechýbali, len v tomto prípade nešlo o také vyhúlené Vianoce ako indikovalo viacero dymových signálov. ()

Fary

Mam pocit, ze posledni dobou se hodne zamenuje pojem vtipny a trapny. Alespon vetsina komedii se snazi byt vtipna, ale je spis trapna. Vemte tlustosku a udelejte z ni akcni hrdinku. Do toho prihodte Stathama, na kteryho budou lidi z traileru nazhaveni, ale ktery si za celou dobu ani neskrtne a mate komedii o nicem. 120 minut ryzi hovadiny. ()

Litvicek

Já v tom vidím opravdu a pouze jenom komedii, nehodlám dělat podrobnou pitvu a řešit píčoviny... Po půl hodině filmu od začátku, kde se nic moc neděje a některé scény nepříliš fungují, se dostáváme už jenom vyloženě k jádru veškeré komedie a to pokračuje až do samého konce. U pár vtípků se můj hrudník smíchem opravdu nezastavil. Akční scény na komedii vyloženě geniální, byla radost sledovat scénu v kuchyni s nožema a kozatou brunetou. Nebudu to obkecávat, nebo spoilerovat. Každý na to může mít názor jiný ale já jsem rozhodně spokojený. Je to komedie a jako komedie tento film splnil svůj účel. ()

F.W.Colqhoun

Filmový víkend ČSFD 2015, 2/6. Akumulace pseudo-bondovských projektů, jemně podtržená dramaturgií akce, napovídá, jak současnému plátnu 007 chybí. Především jeho odlehčená mooreovská verze. Paul Feig a Melissa Mccarthy najali britské herce, zasadili je do simulakra sympaticky podfinancované CIA, kde se mohou starosvětské figury přetrhnout, aby evropští ývlové nepdpalovali nukes kde je napadne, a uskutečnili bžundu o bezostyšných rejdech Agentury po evropských turistických destinacích. Výslednicí je velmi, velmi nenáročná podívaná pro snivé tlusté hospodyně, které jsou ochotné na chvíli si namlouvat, že je matrona zvící Heleny Růžičkové plnit úkoly vyplývající z povolání špióna, včetně honiček po shodištích pařížských činžáků, rvaček na nože a akrobatických kousků s vířícími helikoptérami. Na své si přijdou i hospodyně s předkusem. Všichni jsme úžasní, ne? Úspěch je stav mysli. Respekt si zaslouží hlavně Jason Statham, trochu profesně riskující, když hraje blba s věrohodností Luďka Soboty, a mně dosud neznámý komediální talent Peter Serafinowicz, jehož opakovaný pokus o překvapivý polibek s jazykem ve mě zůstane ještě hodně dlouho. ()

HArna

Docela sranda, já fakt nemusím představitelku hlavní hrdinky, ale tady mě nevadila. Docela jsem byl hotovej z Jasona Stathama, který hrál snad první komediální roli. Škoda, že nedostal více prostoru. Slyšel jsem, že se tento film přirovnává ke Kingsmanovi. TO JE BLBOST!!! Film není špatný, ale porovnáním s Kingsmanem neustojí, je na všech frontách o parník horší. 60% ()

Michalechal

Hrozně bych si přál dát 5*! Jenomže ... bylo to hrooooozně dlouhýýý! :-) Takovej film může mít max hoďku a půl. Ale nasmál jsem se. Tlouštíci jsou prostě ve spoustě situací mnohem vtipnější! :-) ()

tom.nosek

Jako je to brutálně dlouhé, zvlášť extended uncensored cut, ale musím říct, že jsem se nikdy vyloženě nenudil, což je u 2:20 dlouhého filmu malý zázrak. A i když filmy s Melissou McCarthy úplně nevyhledávám (hlavně proto, že hraje pořád jednu a tu samou postavu), Spy mě bavil. Co mě překvapilo, tak že ve filmu nehrála prim čtveřice herců z plakátu, ale byla to "one-woman" show Melissy se sekundováním Rose Byrne... a cameem Juda Law a Jasona Stathama. Ten poslední jmenovaný má pak asi nejvtipnější roli. Čekal jsem spíš takového strašně cool týpka (cca to, co hrál Jude Law), ale Jason si zahrál karikaturu všech svých dosavadních tvrďáckých rolí. Kromě toho od Paula "Comedies-For-Women(R)" Feiga bych nečekal takové množství krvavých záběrů. 4 hvězdy tedy jasné. ()

ti88na

Američania opäť dokázali presvedčiť, že aj oni dokážu natočiť špionážnu komédiu a nestrápniť sa pri tom. Veľmi dobre som sa pobavila, príbeh nebol len účelovou kulisou, ale mal hlavu aj pätu a aj gule. Akcia bola zábavná a zároveň efektná a nápaditá, po technickej stránke nemám filmu čo vytknúť. Dej pekne ubiehal, ani na chvíľu nenudil. Nad obsadením som len mľaskala. Jude Law dokáže byť prekvapivo stále veľmi šarmantný, hláškujúci Jason Statham bol top a tešila som sa na každý jeho zásah do príbehu, Rose Byrne tiež veľmi dobrá. Pri tom všetkom však trochu zaostávala Melissa McCarthy, čo je škoda, keďže hrala hlavnú úlohu. Výborná zábava na večer a oddych. ()

dopita

První polovina filmu je plná všelijakých pokusů o humor, jenomže to není vtipný, ale trapný. Hrozně trapný. Druhá polovina je o něco lepší. Z toho vyplývá, že první půlku bych celou zrušil a z druhé tak polovinu vystřihl. No a zbylo by povedenejch třicet minut, které by byly vtipné, měly by šmrnc i spád, byla by tam Rose Byrneová a Jason Statham (ve své nejlepší roli mimochodem…), nebyly by tam neúměrně natahované trapné scény a rozhodně by tam nebyla ta odpudivá a nesympatická vobluda slyšící na jméno Melissa McCarthyová. ()

Hanys_

McCarthy snesitelná, Law a Statham naplno využití. Očividně se všichni dobře bavili, no mě ale k ještě větší spokojenosti něco málo chybělo. ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

O čem budou Krotitelky duchů?

O čem budou Krotitelky duchů?

01.01.2016

Statham a Law jako zábavní špióni