Susan Cooper (Melissa McCarthy) je zaměstnankyní největší špionážní organizace na světě, tedy CIA, což zní zajímavě. Ve skutečnosti má ale klidnou, nenáročnou a chvílemi až nudnou práci. Je totiž analytičkou, která jen málokdy opustí svůj psací stůl s počítačem, u něhož slouží jako oči a uši špičkového agenta Bradleyho Finea (Jude Law). Ti dva dohromady tvoří perfektní tým. Bradley špionážní mise v terénu zvládá, aniž by se mu v pečlivě upraveném účesu zkřivil jediný vlásek. A Susan ve své suterénní kanceláři zase touží po jeho srdci. Jednoho dne se vše změní. Raina Boyanov (Rose Byrne), dcera nedávno zesnulého obchodníka se zbraněmi, totiž dostala neobvyklé dědictví v podobě malé jaderné bomby. Dostačující na zničení jednoho většího města. A chce ji prodat, klidně i teroristům. Aby toho nebylo málo, Bradley CIA, a tedy i Susan, nedobrovolně opustí. Další špičkový agent Rick Ford (Jason Statham), je nepoužitelný, protože byla prozrazena jeho totožnost. A tak padne návrh, že jedině ta nejméně nápadná osoba – tedy Susan – může proniknout do smrtícího světa obchodníků se zbraněmi a zabránit tak globální katastrofě. Rozhodnutí vyslat Susan do terénu rozpálí Ricka Forda do běla, a tak se vydá po stopě jaderné nálože na vlastní triko. Jelikož je typem agenta, který v sobě spojuje Ramba a komisaře Clouseaua, je na maléry zaděláno. Odpovědnost za záchranu mnoha životů tak leží na Susaniných mohutných bedrech. Musí se nejen nenápadně vetřít do světa obchodníků se smrtí, přežít v něm, splnit svůj úkol a přitom obrazně i doslova nakopat nejeden zadek. (Cinemart)

TuT

65 %, prvních cca 20 minut mi přišlo vyloženě trapných, pak se to zlepšilo. Bohužel některé zvraty od začátku předvídatelné..... Jinak se to dalo a docela jsem se i bavil. ()

warrenur

Po znacnej dobe som sa od chuti zasmial. S podivom na tomto type snimku. Co byva obycajne riadna otrava. Naviac, Melissa mi neliezla na nervy, ako som sa obaval. A ze si i Statham zo seba robi prdel, fajn korenie, to parodovanie jeho predoslych roli. Niektore gaggy su naozaj podarene a nie len prvoplanove lacne tahaky. Jude Law, standard, to jeho kychnutie na zaciatku nemalo chyby. Rose a jej obtiahnuty drobny zadocek rozmazlenej prachacky je fajn. Niektore postavy mozno zbytocne. To vsak pominiem. Aj ine kusky sa uchyluju k "pretlaku" tvari. Asi najviac som sa bavil na close-combat scenach s agentkou Cooper-ovou. Choreografia spolu s vynikajucim ozvucenim, ich vtipnost a zaroven brutalita...to bolo proste vsadenie na spravnu kartu. Urcite nadpriemer a po dlhsej dobe komedia, kde som sa i bavil. Odporucam. ()

pauliecze

Takhle jsem se nezasmál už hooodně dlouho. Sem tam se najde trapná či nelogická scéna, ale takové jsou vykoupeny hláškami s kulometnou kadencí. Konečně eRková komedie! Díky tomuto ratingu si konečně film nemusí hrát na bezkrevnou pohádku pro děti (filmy typu rozmlátím někoho "na sračky" nebo ho prošpikuju vším možným a ani kapka krve, jak pokrytecké, že?). Jo! ()

heihatchi

Čekal jsem, že to bude větší blbost. Nicméně jsem se u toho docela slušně pobavil. Vytknout musím ale hloupý příběh a hloupé postavy. Dále soundtrack byl poměrně nevýrazný, píseň Kill of the time tak zapůsobila jako pěst na oko. Nejvtipnější zde byl Jason Statham, občas zaperlila i Melissa. Z těhle novodobejch komediálních bondovek se mi film jeví jako nejslabší, neboť až příliš ujíždí na roztodivnosti všech agentů. ()

ViktorEl odpad!

69% tak to je bude asi najlepšia komédia roka?Ale je to totálna sračka, ktorú som po hodine vypol. Trápna Melissa McCarthy mi tak liezla na nervy s tými jej hláškami a vystupovaním, že by som si najradšej hodil mašľu, alebo sa otrávil lebo to bolo pre mňa fakt na nevydržanie. Chvíľami mi bolo za ňu trápne až som mal po tele zimomriavky (hnusný pocit). Tento film ma tak znechutil, že dnes si už asi žiadny film nepozriem. ()

adriane9

Ježiši no bylo to fakt vtipný já to nechápu tyhle srandičky nesnáším, ale Melissa byla tak neskutečný jelito, že to sedlo jak nikdy, nejvíc ta jízda v betonu, umírám a díky za tohle spestření blbýho pondělku :)) ()

Bozvav

Naprostá bomba. Už dlouho jsem se tak nezasmála. Melissa McCarthy alias Susan Cooper předvedla naprosto odzbrojující herecký výkon, ve kterém jí statečně přizvukovali ostatní. Nelze vynechat Stathama, který v roli úplného špiona blba také jen zářil. Dobrý scénář, slušná akce, geniální hudba a kopec srandy dohromady smíchaly koktejl, který fakt pobavil Za mne 100%.. Viděno podruhé a znova jsem se brutálně nasmála. Za mne akční komedie století. Melissa je fakt skvělá komička. Film, co se nebere vůbec vážně a přitom je chytřejší, než spousta rádoby vážných akčních špionážních filmů. ()

El-Barto

Mezi komediemi posledních let rozhodně špička. Ale pořád to mohlo bejt ještě o fous lepší. Spoiler: to fakt toho Lawa nemohli zabít? Tenhle twist bych klidně oželel a neměl bych pak co vytknout. Konec spoileru. Melissa mě snad poprvý vážně bavila a Statham byl v týhle idiotský roli dokonalej. Dvojce bych se nebránil. ()

Narciska

Čekala jsem, kdy to přijde. Kdy se ve filmu, který nemá ambici být uměleckým dílem ani není výtvorem svérázného tvůrce nebo ve filmu, který nějak řeší sexualitu, prostě kdy se ve filmu, jehož jediným záměrem je pobavit diváka, objeví obnažené mužské přirození. Delší dobu si říkám, čím to, že se ženské poprsí ve filmu semtam objevuje resp. kdo určuje hranice filmové etiky, a kdy se dnešní uvolněná doba projeví ve filmu natolik, že běžnou součástí budou i záběry pohlaví. A v tomto pokusu o komedii to přišlo. A přitom by stačilo to rozmazat čtverečky. Pohled na mužský penis v několika scénách mě překvapil a nutno říci, znechutil. Nemá to co dělat s mojí vlastní sexualitou, nepotřebuju se ve filmu dívat na mužské přirození (nechme to pornografii či uměleckým filmům), ale nedělejme z toho masovou zábavu. To pak za chvíli budu potkávat penisy na billboardech a v reklamách. Ne, genitálie patří do intimního života, ne do veřejného prostoru, i když je mi jasné, že pokud si tenhle komentář náhodou někdo přečte, patrně zvědavost bude přesně ten důvod, proč se na film podívat, ale to moc nedoporučuji. Je to o ničem, spíše trapné než vtipné. Baculka v hlavní roli se normálně nevidí, to je určitě plus, semtam se přeci jen zasmějete, a zesměšnit svět J. Bonda a jemu podobných určitě stojí za to, ale jinak je to ... prostě ptákovina. ()

Erumocio odpad!

Nestává se mi často, abych film musel utnout ještě před koncem a poslat ho na svém osobním žebříčku do propadliště dějin. Takovou slátaninu a rádoby parodii na špionážní filmy raději vynechte. Ztráta času. ()

Gastovski

Komedie s M. McCarthy v jakékoliv roli je většinou upištěný a notně trapný očistec, nicméně v tomto případě se jedná o světlou výjimku. Ano, i zde se pár trapností najde, ale ve smršti výborných hlášek a gagů se snadno ztratí. Korunu tomu všemu nasazuje Statham, který ultimátně paroduje všechny archetypy jeho drsňáckých rolí a každou scénu si krade pro sebe. Povedená komedie, u které jsem se hodně nasmál. ()

Rokle

Já se bavil 30 minut, kdy ten film strašně jede na bondovkách. Jenže pak se do hlavní role posadí Melissa a je to v kelu. Ten zvrat, který přijde po půl hodině je pro diváka strašný a upozadit božího herce je na přes držku. Paul Feig umí točit, ale mně je ten humor cizí. Statham kraluje. Tam, kde Kingsman dokáže držet laťku po celou dobu, tak Špión navnadí, aby následně jen a jen padal. Dávám průměrných 5/10. ()

Hapretor

Nuda a trapnost ... Statham to vůbec nezachránil ... a já se na to kouknul jen kvůli němu ... ubohost a přehmat ... tohle nemá přece zapotřebí ... ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

O čem budou Krotitelky duchů?

O čem budou Krotitelky duchů?

01.01.2016

Statham a Law jako zábavní špióni