Susan Cooper (Melissa McCarthy) je zaměstnankyní největší špionážní organizace na světě, tedy CIA, což zní zajímavě. Ve skutečnosti má ale klidnou, nenáročnou a chvílemi až nudnou práci. Je totiž analytičkou, která jen málokdy opustí svůj psací stůl s počítačem, u něhož slouží jako oči a uši špičkového agenta Bradleyho Finea (Jude Law). Ti dva dohromady tvoří perfektní tým. Bradley špionážní mise v terénu zvládá, aniž by se mu v pečlivě upraveném účesu zkřivil jediný vlásek. A Susan ve své suterénní kanceláři zase touží po jeho srdci. Jednoho dne se vše změní. Raina Boyanov (Rose Byrne), dcera nedávno zesnulého obchodníka se zbraněmi, totiž dostala neobvyklé dědictví v podobě malé jaderné bomby. Dostačující na zničení jednoho většího města. A chce ji prodat, klidně i teroristům. Aby toho nebylo málo, Bradley CIA, a tedy i Susan, nedobrovolně opustí. Další špičkový agent Rick Ford (Jason Statham), je nepoužitelný, protože byla prozrazena jeho totožnost. A tak padne návrh, že jedině ta nejméně nápadná osoba – tedy Susan – může proniknout do smrtícího světa obchodníků se zbraněmi a zabránit tak globální katastrofě. Rozhodnutí vyslat Susan do terénu rozpálí Ricka Forda do běla, a tak se vydá po stopě jaderné nálože na vlastní triko. Jelikož je typem agenta, který v sobě spojuje Ramba a komisaře Clouseaua, je na maléry zaděláno. Odpovědnost za záchranu mnoha životů tak leží na Susaniných mohutných bedrech. Musí se nejen nenápadně vetřít do světa obchodníků se smrtí, přežít v něm, splnit svůj úkol a přitom obrazně i doslova nakopat nejeden zadek. (Cinemart)

LordMysti

Za mě téměř 4 hvězdy, protože to nebyla nuda, jako komedie to také šlo, akce byla také fajn, prostě po všech stránkách nenáročný a lehce nadprůměrný film. Za mě příjemné překvapení. ()

Acrobat

Zábava nestracajúca tempo napriek úctyhodnej dvojhodine. Odsýpa to ako prevleky Amber Valentineovej. Za mňa to sú Výpady Jasona ako niečo exterestriálne, derú sa na povrch sufražetu, skazy závitov a kata pochmúrnych chvíľ. Abstrakt by bol zašitý v nadávkach, že za koho nás režisér má, ale úprimne som sa takto nenasmial ani nepamätám. Nie je to ani zďaleka Kingsman, ktorý ponechal gentlemanstvo a hlavne autorský rukopis. Feig varí z prevareného a zalieva čaj do pohára, kde bola instantná polievka plná glutamanov. Vypnúť sa dá, nie že nie, ale vták v Nikone nemôže glorifikovať tento lapsus. Špióni majú miesto a také detské zľahčovanie je dané len Melisse, ktorá je stále stredobod tejto bájky. Nadávky, zvracanie, sexuálny harašment sa namiešal ako inak. A či sa aj prdí? Áno. Stihli aj to. (videné 26.10.2015,BDrip) ()

netWoor

Trochu jsem se bál, že to bude obrovskej trapas ... zvlášť když po solidním začátku to ten směr začalo nabírat ... naštěstí z agentky se stal bodyguard a pak už je to celkem solidní jízda (zvlášť skútr se střechou mě dostal, ale těch fajn věcí je tam víc). Konec je sice na můj vkus až moc velká parodie, přesto oko přimhouřím a tu čtyřku dám (byť je to na hraně). ()

ER

Tak to jo pane domácí,tohle pobavilo. A to mi hlavní postava v podání Melissy McCarthyové moc neseděla,ale bojová scéna v kuchyni mně natolik dostala,až jsem ji začal akceptovat. Další plus a překvapivé zjištění,jak zábavný může být Jason Statham, u kterého mi přišlo,že přehrával jen velmi málo,že víceméně hrál tu "svou roli" zamračeného zabijáka, ale k tomu pouštěl z pusy hlášky,které dělají tu správnou komickou atmosféru. Ale musím přiznat,že jinak nějakou chvíli na mně film působil tuctově jakoby mu chyběla jiskra,ale posléze mne ta až civilnost Melissy aka Susan Cooper začala dostávat a ve výsledku je z toho slušná špiónská taškařice. ()

waska

Trochu kraviná, která ve finale neurazí a docela i pobaví. Ale jak Jude Law, tak Jason Statham mají na svém kontě rozhodně filmy lepší. ()

bearmeedek

Tak jsem zase jednou na tomto kulturně-kritickém poli úplně vedle. Položím si tři otázky, odpovím na ně a závěrem řeknu: Fuj! Má to být komedie? Není a ani jednou jsem se nezasmál. Jmenuje se film Špión? Možná by bylo vhodnější Špekoun. Proč vzal roli Statham? Asi mu chyběly peníze na vánoční dárky. Film je nudný a nutil jsem se vydržet do konce. Srovnání s Kingsmanem uráží tento film i jeho diváky. A přitom je zajímavé že: Film od stejného režiséra - Drsňačky - má o dost méně procent, ale přitom byl dost dívatelný, přesto, že v něm hrála stejná ohromná "komička". ()

Hashirama

Velmi vysoké hodnocení nezpůsobila kungfuistka Melissa McCarthy. Naopak celou první půlku filmu mě opravdu štvala, nicméně těžko se můžu zlobit věčně, natožpak dvě hodiny. Jedná se totiž o téměř dokonalou parodickou poctu vždy vděčnému špiónskému tématu, ze kterého si Špión bere to nejlepší - super hlášky, prostředí krásných evropských metropolí, krásné lidi - a zároveň si ho neskutečně zábavně dobírá - rádoby akční scény, drsňák Statham, bojové scény, okatý prodakt plejsment (možná se pletu, ale tady jde vidět to nahryznutý jabko víc než jinde). Ale co Špióna dělá zdaleka tím nejlepším zážitkem, je eskadra známých herců a hereček v naprosto dokonale sedících rolích. Jason Statham si tady střihnul asi tu nejlepší roli svojí kariéry, alespoň z mého pohledu. Každý jeho výstup je naprostou komediální špičkou, u které se nejde nezasmát. To samé lze říct i o neméně perfektní Rose Byrne a Jude Lawovi. A komu to ještě nestačí, Feigovi se podařilo ukecat i Morenu Baccarin a taková nabídka jde těžko odmítnout. Těžko uvěřit, že se dokáže komediální náboj držet výhradně díky vulgarismům, ale je to tak a funguje to náramně a když to náhodou nezvládá hlavní hrdinka a nedejbože ani ti ostatní, vždycky přijde nějaká oběť, která spadne z balkónu a dopadne na ni hromada blitek a kudla. Po stejně parádním Kingsmanovi se pseudošpionážním komediím opravdu daří a já jen doufám, že to tak bude pokračovat, protože takhle výživná zábava nechodí do kin často. ()

junglewar

Něco fungovalo jako komedie parodující bondovky, ale tohle bylo nudný a natahovany až moc, ale je šance ze pokud bude dvojka (doufám že ne), bude se odehrávat v praze. ()

Petulka88

Nejvtipnější a nejvulgárnější role v kariéře Jasona Stathama. Jedině kvůli němu dávám o hvězdičku víc než jsem původně chtěl. ()

255085349

Melissa McCarthy ze sebe sype hlášky jako o život a moje oblíbená Rose Byrne tu má jako záporačka podle mě tu nejlepší roli své kariéry. Až na pár trapných okamžiků překvapivě hodně pobavilo. ()

Jonatána

Já jsem se fakt baivla, Melissa Mc Caerhy mi nevadí, Miranda Hart byla super a Jason Statham, který lastně parodoval sám sebe, byl prostě dokonalý :-). ()

rublik05

Vtipná svižná akční komedie ze světa tajných agentů a špiónů, která nadchne svou odlehčeností, příjemným hereckým obsazením a odzbrojujícími hláškami. Melissa McCarthy je překvapivě snesitelná, nepůsobí trapně a role jí vcelku sedla. Překvapením pro mě byl Jason Statham, který svým způsobem vyšel ze své komfortní zóny a ukazuje svou komediální stránku, která opravdu stojí za to a celý film si tak suverénně krade pro sebe. Příběh mě bavil, má solidní tempo, díky vtipným dialogům a velkému počtu vtipných scén se divák téměř ani na chvíli nenudí, ačkoliv se najde pár hluchých míst či poněkud trapnějších fórů, nicméně jich je minimum, takže výsledný dojem ani moc nepokazí. Nečekal jsem, že mě bude Špión tak bavit, přitom je to taková blbost. 8/10. ()

Nix

Mne to pobavilo. Působilo to takový mišmaš nejen parodií, ale i prostě felling 90tek, který má ale opravdu vtipný náboj. Melissu moc neznám, ale jeji gegy a grimasy tomu dodávaj náboj a taky, jak ztvárnila postavu. Opravdu jsem jí to sežral. Je to fajn nenáročný snímek. ()

Nemmonn

Pár joků bylo dobrých, pár zas ne. Ty 3 hvězdy jsou opravdu slabé, protože ikdyž se filmu povedlo mě občas rozesmát nebo mě zaujmout, je tam celkem hodně klišé, nesmyslů nebo zkratek. Například, když tu někdo na někoho míří pistolí a blíží se k zmačknutí spoušti, najednou odněkud vystřelí na poslední moment toho danýho s pistolí. To je za mě věc co by snad vymyslelo i děcko. Dále pak herci, kteří mi tu příjdou vyloženě random. Jude Law je tu jen na začátku a na konci filmu. Asi tvůrcům došli nápady na tu postavu a co s ní dál. Bohužel jí potom absolutně nesmyslně vrátí na konci filmu, kde by vlastně ani nemusela být. Dále Jason Statham, který při svém prvním momentě ve filmu vypadá seriozně, zatímco na konci je z něho jenom další komediální krypl. Mimo to je tu Statham za mě absolutně zbytečnej. Díky posteru filmu jsem očekával nějakou skvělou jízdu mezi Stathamem, Lawem a na pozadí Melissou, která by tam například byla jako ten zábavnější prvek na tom filmu, ale bohužel jsem dostal totálně random film s random postavama a random příběhem. 5/10 ()

EvilQueen

Jakožto někdo, kdo nemá rád komedie a většinou v nich hledá aspoň jeden moment, kterému by se dalo zasmát, prostě musím říct, že tahle je dokonalá. Po filmu "Sousedi" už jsem na žádnou jít do kina nechtěla, protože to byla jedna z nejtrapnějších a nejotravnějších komedií, co jsem kdy viděla, ale tady jsem si přišla na svý. Obsazení bylo prostě kouzelný... Melissa McCarthy je sympoška a věřila jsem jí všechno... i kopy s otočkou. Její hlášky byly odzbroující. Jason Statham v roli nešikovnýho, ale o to namistrovanějšího agenta byl prostě vtipnej a role mu sedla. Veškerý děj byl přirozený a nenarazila jsem snad na žádný křečovitý pokus o vtip, nad kterým bych obracela oči v sloup. Prostě skvělý. ()

Lavinia

Zpočátku průměrná bondovková parodie, sice trefná, ale vcelku nezáživná, která se po ca. půlhodině rozjede v nefalšovanou crazy komedii ve stylu povedených Růžových panterů. Opravdu dávno tomu, co jsem se mohla upřímně a spontáně zasmát. Obsah: CIA-špioni amatérští, pošahaní i profesionální se honí za příruční atomovkou a jejími střídajícími se majiteli, přičemž dochází k nejrůznějším nehodám i náhodám, aby se nakonec vše zauzlilo a rozseklo. Malý tip: I zde se praktikuje zmrtvýchvstání. Vřele doporučuji!!! ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

O čem budou Krotitelky duchů?

O čem budou Krotitelky duchů?

01.01.2016

Statham a Law jako zábavní špióni