Jack Reacher: Nevracej se

• USA Jack Reacher: Never Go Back (více)

Reacher nejraději pracuje tam, kde by byl oficiální postup příliš zdlouhavý. Jako bývalý major vojenské policie má rád zločiny s armádní příchutí a vůbec nejraději ty, které na první pohled nedávají smysl. Jako třeba obvinění velitelky Susan Turnerové (Cobie Smulders) ze špionáže. Krásku s dosud neposkvrněnou pověstí, kolem které začali náhle v podezřelém tempu umírat lidé, chtěl původně pozvat na večeři. Teď ji musí vytáhnout z basy, aby pomohl dokázat její nevinu. Někomu se to samozřejmě nelíbí a ten Někdo bude chtít Reachera pořádně klepnout přes prsty. Neváhá k tomu přitom využít i ty nejodpornější prostředky, jako je likvidace Reacherovy dcery, o jejíž existenci on sám dosud neměl tušení. Tady jde totiž o hodně. (CinemArt)

Tucne.prasa

Nevedel som, či to má byť pokračovanie "Sám doma" (podľa tučného pubertulózneho Kevina v sukni) alebo nová agitka feministického spolku "Mužatka v nesnázích". Potom to zas bolo chvílu akčné a zaujímavé, samozrejme, iba s vypnutým modzgom, ale to je pri akčákoch nutnosť. Plavčíka Tomáša nejak extra nemusím, ale tu hral celkom dobre. Takže hodnotenie niekde na pol ceste medzi žumpou a výslním, a dojem počas sledovania filmu niekoľkokrát osciloval medzi oboma stavmi. ()

Foltest

Oproti prvnímu dílu zde dochází ke značně viditelnému propadu kvality. To se projevuje především ve stupidním ději. Na antagonistu tady byl povýšen jen jakýsi pohůnek bez motivace. Samotný hlavní padouch se ve snímku pouze mihne a to jen proto, aby byl odhalen. Obecně celá scéna s kokainem na letišti byla až bizarní. Reacher se na minutu zamyslí, hdoí hluboký pohled a hle, případ rozlousknut. Stejně tak nelogická jednání účastnivších se charakterů. Fakt by mohla mít Reacherova přítelkyně k zákazu jeho návštěv tak obskurní důvod, jaký uvedla ve snímku? Filmu ubírá i Reacherova "dcera", jež je až neskutečně nesympatickým stvořením a přímo vyniká svou otravností. Po čtvrt hodině se ty její pindy už opravdu nedaly poslouchat. Akční pasáže zůstávají vesměs na standardu prvního dílu, přesto se mi zdálo, že i ony občas zaostávají. Jsou neoriginální, předvídatelné a takové ploché. Kdyby se mi tak nelíbila jednička, Jacka Reachera: Nevracej se bych si asi ani nikdy nepustil. Teď vidím, že kdybych to udělal, škoda by to rozhodně nebyla. ()

McGuffin

Neposlechl. Jack Reacher: Nevracej se, Never Go Back, je zpět a opět strká nos do vojenských věcí, do armádního černého obchodu. Zločin klade odpor, komplikace řeší i přináší jedna brunetka a jedna blondýnka a Jack a spol. jsou občas na stopě a jindy sami sledovaní. Autorů je tolik, Richard Wenk, Edward Zwick, Marshall Herskovitz a autor předlohy Lee Child, že odvypráví dva konce. V prvním rozpráší černý armádní byznys a ve druhém dostane za uši lump, co si troufl na blondýnku. Kladní splní, co mají, záporní prohrají. https://www.macguffin.cz/ ()

Majez

Asi byla velká chyba začíst číst knižní předlohy Jacka Reachera od Lee Childa. Film už není tak dobrým jako poprvé. Reacher má být skoro dvoumetrové hovádko, které láme nohy v kolenou, sklátí každou, která se kolem něj mihne a je drsnej jak dvacítka šmirgl. To prostě Cruise se svými 175cm nedává. Ale jinak se film drží celkem dost své předlohy. To už mi postava velitelky sedí k popisům autora víc. Ale řemeslně dobře zpracovaný akčňák, který celkem odsejpá, scénky s dcerkou jsou i v předloze, jen ne tak slaďoučký. Takže za mě 4hvězdy, jen kvůli Cruisovi ()

xray0045

Knihy Lee Childa mám načtené a tak mě druhé filmové zpracování Jacka nijak nepřekvapilo. Stejně jako se to čte tak se na to i kouká. Je to rychlý docela akční a na 2 hodiny pobaví. Druhý den už nevíte o čem to bylo. Child píše knihy o Reacherovi jak na běžícím páse, doufejme že k tomu se filmaři nedostanou. V porovnání s prvním filmem je tenhle horší, prkenný, bez emocí. Tom hraje asi svůj standard, Cobie bohužel také. ()

mdf

Další tuctový hrdina, až tak špatná oddechovka to nebyla,ale ta dojímačka na konci se tam asi nehodila ()

peproch

Zwick chtěl sobě i producentům dokázat, že umí filmařsky všecko, i hrdinský akčňáky. Kde film opouští akci a cosi řeší, je táhlý a nezajímavý. Pokud jde o akční složky, ty jsou docela dobré, jméno "Never go back" dává smysl - tenhle hrdina už se nemá vracet, ani chodit zpět, proti času, prostě už konec. Vyřešil všecko, i svý tatínkovství... Jako politická kritika film odkrývá potíže privatizace a outsourcingu americké války. ()

KritAIk

Film, který bohužel neuspěl v mé očekávání. Byl jsem velmi zklamán, jak byl tento film monotónní a nuda. Dějová linie byla pomalá a předvídatelná, což se projevilo na celkovém zážitku z filmu. Tom Cruise jako Jack Reacher nebyl schopen vytvořit hlubší a zajímavější postavu, která by diváky přitahovala. I když jsou v filmu některé akční scény, nejsou dostatečně působivé, aby diváky udržely v napětí. Režisér Edward Zwick nevymyslel nic nového a nenechal nic na divákovi k objevování, což mě nechalo s pocitem ztraceného času. Jack Reacher: Never Go Back není nic víc než průměrný akční film, který snadno zapomenete. ()

leafroller

Stejně jako u Posledního výstřelu se jedná o dospělou detektivku pro dospělého diváka. Nicméně ubylo na hutnosti a přibylo scén pro příběh naprosto zbytečných a nezbývá než doufat, že tento trend nebude v dalších pokračováních nabývat na rozměru. Výkon Slečny Smulders bohužel nemohu objektivně posoudit, protože ji prostě nemám rád, přijde mi naprosto umělá a nepřesvědčivá, prkenná. Závěrem se velmi neodbytně vnucuje jedna otázka: Jak přišla slečna Danika na jméno Jacka Reachera? Pevně věřím a doufám, že odpověď na ni, jsem pouze prošvihl a slibuji, že napodruhé si na to dám opravdu velký pozor. Prozatím to filmu srazilo dalších 10%. Uvidíme příště. ()

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Jak to vypadá s Mission: Impossible 6?

Jak to vypadá s Mission: Impossible 6?

20.11.2015

Pátý díl špiónské série Mission: Impossible posbíral chválu od diváků i od kritiků a navíc to byl hit, takže se samozřejmě chystá pokračování. Tom Cruise o něm mluvil už při propagaci pětky, teď se… (více)