Kung Fury

(festivalový název)
  • Švédsko Kung Fury (festivalový název) (více)

Hlavní hrdina snímku, policista Kung Fury, se vydává na cestu za pomstou svého přítele, kterého zabil největší kung-fu zločinec v dějinách lidstva, Adolf Hitler. Fury cestuje časem do dob nacistického Německa, aby Hitlera zničil jednou provždy. (Santa666)

zdepapepa

Kromě pár memů, soundtracku a vizuálů věrných době a několika komicky absurdních scén není o co stát. Jedna věc je udělat 'homage', jedna věc je udělat parodii a jedna věc je udělat miš-maš, který člověku připomene, proč jsme se posunuli tam, kde jsme teď a zanechali některé tropy a figury v minulosti. Takovým plusem neplusem tak zůstává, že se tvůrci nesnažili film natáhnout na celovečerní stopáž, ať už vlastním rozhodnutím nebo tím, že jim peníze z Kickstarteru nedovolily víc. ()

Paxxx.cz

Obvykle podobné filmy jako je tenhle nevyhledávám, ale kung fury se mi fakt docela líbil. Především svým stylem a zasazením do 80 let, moc jsem se bavil díky skvělým hláškám a třešničkou na dortu bylo vystřelit si z Adolfa...8/10. ()

MartinezZ

Zklamání. už před nějakou tou dobou byl venku takový ten trailer ukazující, co by mohlo vzniknout. A ten nevypadal špatně. Když se dalo poté vědět, že film skutečně vznikne, docela jsem se těšil na ne nezajímavě vypadající osmdesátkovou koninu, ve které bude bizarnost, kung-fu, Hitler, lepé vikingské děvy, dinosauři, správně praštěný vizuál... Ale nijak blíže jsem dění nesledoval. No a nyní namísto filmu přichází třicetiminutový sestřih nijak na nic nenavazujících scének s několika dobrými nápady, který zase jen ukazuje, jaký film b mohl vzniknout. Ale tohle má být ten film a díky tomu to nefunguje. Absurdních bláznovin je tu dost, ale furt jde jen o náhodně na sebe naplácané scénky a spíše to má asi navnadit na nákup retro-like hry, než jako i krátký film. Většinu toho nejlepšího bylo vidět už kdysi v prvotní ukázce a traileru. Bizarní absurdity ano, ty tu jsou, humor ale za dobu tvorby kamsi vyprchal. ()

kareen

Tak mi to nedalo a musela jsem si pustit ten kraťas, ze kterého jsou tu všichni tak odvaření. Jako ne, že bych se u této šílené parodické všehochuti občas nezasmála, ale člověk asi holt musí mít ta osmdesátá léta zažitá, nebo být alespoň jejich fanouškem, aby to dokázal plně docenit, což není zrovna můj případ. Ale je fakt, že to hacknutí času nemělo chybu. ()

Davered

Totalni nerdovstina, jejiz fetisismus a ironicke pomrkavani jsou stejnou merou osvezujici a otravne. Kdyz uz navrat do 80.let, tak radsi s puvodnimi filmy nez s timto fanouskovskym pozlatkem. ()

Vxxx

Tak tohle byla paráda! První polovina vtipnější, ale celkově to prostě bylo super. Miluji filmy, co si ze sebe umí udělat srandu a na filmovém víkendu to bylo strašně milé překvapení :) 5* ()

Wysch

This. Is. So. Fucking. Cool. Jenom výčet easter eggů by mi zabral tolik času, kolik tenhle krátkometrážňák má minut. Možná i víc. Absolutně nechápu, jak mě tahle kultovní kulervoucí sračka mohla minout, tohle je povinnost pro každýho, kdo vyrůstal na osmdesátkách. ()

javak810i

Kung-fu, David Hasselhoff, Adolf Hitler, laser-dinosauři a mnohem víc.. To je Kung Fury - krátkometrážní akční béčko perfektně parodující osmdesátá léta. Po zhlédnutí musím uznat, že se tohle guilty pleasure z kickstarteru hodně povedlo a tvůrci mají můj obdiv. Dávám slabších 5* za lehce antiklimatický závěr. ()

Praxis

Velmi fascinující ulítlost. Mít to více než půl hodiny, asi by mě to po chvilce začalo pekelně srát, ale takhle, když k tomu přistupujete tak, že si chcete užít laser raptora a Thora spolu s Adolfem Hitlerem, proč ne? :-))) Nostalgií zavánějící green screen a ten Atari robot ROFL! ()

GodComplex

Absolutni 80's dokonalost se vsim vsudy a hlavne poradna porce napumpovane 80's hudby vcetne nove hitovky Davida Hasselhoffa "True Survivor", od kvalitni kinematografie proste nelze chtit vic. Konecne Kickstarter zafinancoval i nejaky prvotridni film, ktery uz ted seriozne aspiruje na film roku. 10/10 ()

MikO_NR_1909

Prakticky nehodnotiteľné. 80-tkový VHS-kový návrat technológií filtrov, dobrej práce so zvukom a experimentovaním s vizuálnym tempom v mnohom vyvoláva pre dnešnú generáciu a tú minulú kontinuálnu zhodu v tom, ako má pravá zábava vyzerať na dnešné pomery. Narážky na popkultúru, históriu, i bežné, každodenné rutiny sú nejak zvláštne otupované primitívnym scenárom, čo konieckoncov pôsobí veľmo buransky. Zdravo, pochopiteľne. Lenže prívrženci budú hlasno oponovať, že účel svätí prostriedky. Ja nikoho poučovať nebudem. ()

Laxik

Je to vtipný, není to vtipný, je to vtipný, není to vtipný, je to... a tak pořád dokola. Zajímalo by mě, jestli někdy z té nekonečné sedmikrásky vyškubu odpověď. Zatím jsem tak v polovině a vyhlídka na to, že mě ještě čeká celá louka takových přebujelých kytek (je/není to vkusný, poctivý, dobrý, ...), no, snad se ani nechci dobrat výsledku. ()

SonGokussj

I přes slabší konec musím uznat, že naprosto úžasné zpracování, které by si zasloužilo větší pozornost :-D Skvělé detaily, skvělý hlavní hrina, ty nápady! Dostal jsem se k tomu přes video: HACKERMAN'S HACKING TUTORIALS - How To Hack Time. Doporučuji najít na youtube. U mě jasných 5*, jde vidět, že si s tím lidi opravdu vyhráli. Už jen když se podíváte na Tagy, musí vám být jasné, že to nic normálního nebude. Nostalgie :-) Kung fu 90% ()

PKD

Film 100% Ost 200%. Videoklip 300% Hitler telefonující na policii,je naprosto neskutečný!!! Nikdy předtím, jsem netušil, že se dá někdo zastřelit po telefonu. A sám pan tvůrce vypadá, jako Johny Depp zamlada:-) P.s. tomuto filmu, respektive jeho ost, vděčím za to, že mě těžce nakopl do hudební oblasti jménem synthwave či new retro wave. Když jsem tuto hudbu zažíval v 80tých, nic moc mi neříkala. Nyní se karta obrátila:) Doporučuji všem, které už omrzel metal/rock/pop. Zejména pána s uměleckým jménem Lost Years, který je na samotném ost. P.s. abych nezapoměl...special quest star - Triceracop!!!!!!:)))))))))) ()

Zelilu007

Vysvetlete prosim nekdo proc ve dvou filmech, ktere jsem za poslednich 24hodin videla, se nekdo rozdeluje na dve casti? Posledni dobou je to asi v US nejaky druh humoru, nevim. Jo zasmala jsem se asi tak jednou. (To s reklamou na telefon) Je to pro mne film, na ktery za mene jak 24 vterin zapomenu. ()

Lucina84

Tohle včetně těch klišé pochopí jedině generace, která byla na 80. letech odkojená. Viděno několikrát a stále neomrzelo. Pro dnešní generaci - nevhodné! ()

gogos

Neskutečně ujetá a zábavná smažba. Ultimátně oroginální nápady, brutálkní hlášky, epická výprava a dokonalý hudební podkres. Už dlouho jsem neviděl nic tak odvážného, šíleného a zábavného. Ač v malém měřítku, tak to moc potěší! ()

Fassbender a Kung Fury 2

Fassbender a Kung Fury 2

13.02.2018

Před třemi lety uchvátil svět půlhodinový film Kung Fury od Davida Sandberga. Osmdesátkový úlet o policajtovi, který musí s pomocí Thora a dinosaurů porazit Adolfa Hitlera (a to je jen začátek!), se… (více)