Manchester 1976. Na jednom z prvních vystoupení punkové skupiny Sex Pistols se sice schází jen skromné publikum, účinky nového hudebního stylu jsou však ohromující. Nepopsatelný zážitek ovlivní na zbytek života většinu přítomných fanoušků a odstartuje novou kapitolu v dějinách hudby. V čele manchesterské scény se ocitá televizní moderátor Tony Wilson, jenž okamžitě zakládá legendární Factory Records. Vlastní krví sepisuje smlouvu se skupinou Joy Division, která prorazí debutovým albem Unknown Pleasures a hitem Love Will Tear Us Apart. V roce 1980 zpěvák kapely Ian Curtis spáchá sebevraždu, zbytek Joy Divison ovšem pokračuje dál pod názvem New Order. O tři roky později vydávají nahrávku Blue Monday, jejíž obal je tak drahý, že na každé prodané kopii vydavatelství prodělá pět pencí. Přesto se singl stane nejúspěšnějším "dvanáctipalcem" všech dob. Začátkem osmdesátých let otevírá Tony Wilson také jeden z nejslavnějších tanečních klubů Hacienda, dějiště další hudební revoluce, která z pódií smete kapely a nahradí je DJ. Ještě předtím však světu stihne představit Happy Mondays, díky nimž se taneční hudba uvede do světa hitparád. Tuto černou komedii o více než dvaceti letech v zajetí hudby, drog a sexu režisér Michael Winterbottom záměrně vystavěl jako fiktivní celovečerní dokument, v němž hereckou akci kombinuje s archivními záběry. (oficiální text distributora)

sandinista

Můj oblíbený 'Madchester' a jeho hudební scéna - to jsou především A Certain Ration, The Durutti Column, Joy Division, New Order a Happy Mondays (seřazeno chronologicky). Skvělý Dave Coogan coby Tony Wilson a další známé postavy historie: Martin Hannet (produkoval Joy Division), Rob Gretton (manažer Joy Division), Ian Curtis (ten, co se mu stal ten karambol s prádelní šňůrou) a další. Kdo má rád post punk a novou vlnu a obzvlášť hudbu z okolí Manchesteru, pro toho je tento film ten pravý. Pro neznalce asi mnoho nepřinese. 720p ()

sadlokan

Kolik lidí se musí sejít aby to byla historická událost?Na Sex Pistols jich bylo 40.První vzlet letadla viděla jen hrstka diváků.U Poslední večeře jich bylo 13.A Archimédes seděl ve vaně sám....A Tony Wilson byl a je OBROVSKEJ MISTR!!! ()

Heroine

První půlhodinka zábavná, zbytek k nevydržení ukecaný a nudný. Což je škoda, protože film z tohohle prostředí by mohl být velice zábavný. Ale nějaký takový pokus o pythonovský styl moc nevyšel, a je pro mne téměř nemožné to dokoukat, aniž bych neusnula. ()

Leoric

Film o opravdové hudbě. Jiná revoluce již přijít nemůže, protože právě v těchto letech se stalo to podstatné, převratné, živelné a geniální. Od těch dob vše jen přežívá, skomírá, transformuje se, ale nejspíše už nikdy nic nebude mít takovou sílu, jako právě v dobách nové vlny.. ()

jauzdu

Skvělý průvodce začátky britské hudební scény jak ji dnes známe se spoustou známých postaviček z komediální scény a samozřejmě z hudebního průmyslu. ()

pjeer

to zputnik a molotov: that's fuckin' right!! kdo nezná možná nepochopí, ale kdo pochopí ten pozná ....... ITS AMAZING, CAN I HAVE WRITTING??? ()

BDMarty007

Celkem příjemný hraný dokument, ale pokud bych neznal pozadí, asi bych těžko chápal o co jde, bohužel to nejde příliš do hloubky, spíše to vypadá jako promo Tonyho Wilsona. Nejlepší je postava Iana Curtise, zpěváka Joy Division, ta je vycastovaná i zahraná naprosto skvěle, ta jeho neartikulovatelná urputnost, zoufalost, nekonečný talent, deprese … z postavy úplně sálají. Mému srdci velmi blízké téma a kapely, zejména Joy Division; hodně mě nadchl první koncert Sex Pistols, prezentovaný jako epochální milník. Jako přímý inspirační zdroj pro většinu inkriminovaných kapel to trochu kulhá, ale počáteční roznětka nové epochy - proč ne. Jako celek - chvílemi velmi silné, chvílemi celkem slabé - tak za 3,5. ()

Joski

I napriek skromným znalostiam o sfilmovanom hudobnom žánri, ma celkovo film až ak "nedojal". Ako pseudo-dokument obstojí. Pre mňa filmový štandard.60% ()

Petulka88

Asi takhle, podívat se na to dá. Hudební stránka filmu je fajn, i když na rovinu přiznávám, že zrovna tohle není můj styl. Herci si natáčení evidentně užívali, což je na jejich výkonech znát. Některé scény mají vtip a několikrát jsem se u filmu zasmál. Problém je v tom, že je tady až moc postav a za chvíli už se člověk ztrácí v tom, kdo je kdo nebo která skupina zrovná hraje na podiu. Ještě horší je ale to, že přestože je film v podstatě sled písníček, které spojují scény jež na sebe ani nijak nenavazují, natož aby něco extra vyprávěly, má Nonstop párty bezmála 2 hodiny. A to je v tomto případě opravdu síla, vůbec bych se nedivil tomu, kdyby to někdo nevydržel a po 80 minutách to vypnul. Nonstop párty je film hlavně pro fanoušky skupin jako New Order nebo Joy Division. Ti si tento film určitě užijí a ocení ho 5*. Jak jsem už napsal já mezi fanoušky nepatřím, takže za mě jsou to jen 3*. ()

Mijagi

Nonstop party mě dostala natolik, že jsem si ji musel pustit o víkendu dvakrát. Režiséru Michaelu Winterbottomovi se podařil zachytit poutavou formou vývoj hudby od punku po rave. První koncert ještě neznámých Sex Pistols, s transem hraničící divoké večírky Joy Division, tragická smrt jejich zpěváka Iana Curtise a následná transformace kapely v uskupení New Order, balancování mezi rockem a taneční hudbou v podání Happy Mondays, první vystoupení dj´s a hraní z gramo-desek, fungování legendárního manchesterského labelu Factory Records a klubu Hacienda… Steve Coogan předvádí v hlavní roli neskutečné výkony, nevypočítatelná a excentrická povaha moderátora Tonyho Wilsona, kterého ve filmu ztvárnil, udrží při sledování i diváky neoslovené zmíněnými hudebními styly. Fanoušky výše uvedených kapel navíc zaujme použití velkého množství autentických filmových záběrů. A k soundtracku se snad ani nemusím vyjadřovat… prostě pecka. ()

Prankster

Film je tady silně nadhodnocený. Mám docela rád muziku, které se film věnuje, ale byla to jednoduše nuda. Děj = nula - je to taková pospojovaná změť jmen kapel a úryvků jejich muziky. Nevím no... ()

BardDeLune

Chtěla bych tomu dát čtyři ale prostě jsem na toto téma vyděla již lepší díla. Čemu ale musím zcela jistě zatleskat je genialita Seana Harrise a Johna Simma jakožto Joy Division a New Order. Obzvlášť Harris odvedl kus práce. Nicméně s prvním natočením desky New Order už mne opustilo i tempo filmu a začala jsem se vcelku nudit až na některé zajímavé momenty o kterých jsem nevěděla. 65% ()

solisoli

Tento viac menej ako dokumentárny snímok drogistov, punkovej scény pôsobil obscénne a dosť neprehľadne, bez radikálnejších štruktúr vnímateľného dejového slohového pojmu. Aj napriek tomu slušne pôsobivé s patričnou autenticitou. ()

Mrxyz

Plny pocet hvezdicek je bonus za velmi kvalitni hudbu skupin Joy Division, New Order a Happy Mondays. Zanr hraneho dokumentu muze byt vec velmi osidna, nicmene v tomto pripade se to vice nez podarilo. Osobne mi tento britsky styl humoru a ironicka nadsazka sedi vic nez Zelenkovy hudebni filmy u nas. Napadity strih, svizne tempo vypraveni, originalne pojaty scenar - dohromady to vsechno velmi dobre funguje. ()

david666

Začátek dobrý - po smrti Curtise však už mě to s postupujícím časem bavilo míň a míň. Zbytečně se všechno natahovalo. ()