Humr

• Irsko The Lobster (více)

Snímek Humr je romantickým filmem, jehož děj se odehrává v blízké budoucnosti, kdy jsou dle zákonů Města nezadaní lidé zatýkání a odváženi do Hotelu. Tam si musejí do 45 dní najít odpovídajícího partnera. Pokud se jim to nepodaří, jsou proměněni ve zvíře dle vlastního výběru a vypuštěni do Lesa. Zoufalému muži se podaří uprchnout z Hotelu do Lesa, kde žijí Samotáři, a zamiluje se tam, ovšem něco takového je proti jejich zásadám. (Falcon)

mrclTV

Smutno-smiešny (skôr smutný v tomto prípade) pohľad na život osamelých ľudí prevedený do absurdnej roviny, no mimo kuriózneho nápadu a prevedenia ma film až tak extrémne nezaujal (napríklad vôbec nie je vtipný, iba podivínsky - ale to bol zrejme zámer, ktorý zvýrazňuje, aké ťažké a odveci je hľadanie spriaznenej duše vo vyššom veku). Netradičný film o dosť tradičnej veci. Kde inde vidíte, že na tlupy osamelých ľudí poľujú ďalší samotári, aby si tak zachránili kožu a následne samotári robia odvetné partizánske akcie ("why they should be happy?")? Celkom fajn, len je to zase zbytočne dlhé a pomalé a posledná štvrtina mi nesedela. ()

yatan

Velmi dobra satira dnesnych "relationships" a problemov s nimi spate. Namiesane velmi originalne az absurdne. Ludi (a hlavne pc asocialov) neschopnych najst si partnera v dobe, kde nam spolocnost chcene, nechcene diktuje ako by mali vztahy vyzerat, ako by sa v nich ludia mali spravat, a co potrebuju na to, aby boli uspesni. Detajl vo filme so zaviazanou rukou za chrbtom, ktora ma pomoct pochopit, ze vsetko je lahsie v paroch fungovala ako vsade pritomna pripomienka dnesneho medialneho fenomenu - si single? mas problem! Posadnutost mat aspon nieco spolocne, brutalita, ktora je casto krat vo vztahoch pritomna, citove vydieranie a skusky pravej lasky (scena Lea Seydoux a nenabita pistol) predstieranie, ze mame nieco spolocne, len aby sme uz konecne FIT IN a nie FIT OUT, a extremne obete, ktore su schopni prinasat vsetci co miluju. Vyborne napisane, trosku slabsie zrezirovane na moj vkus, ale stale vyborne zahrane a natocene. Jeden z tych pomalsich creepy breeds, kde Triera sparili s Kauffmanom. 9/10 v ramci svojho potencialu. ()

Kuntziter

Nápad dobrý ale ve špatných rukách. Vcelku táhnoucí se průměrná nuda. Snaha film vylepšit rádoby syrovými scénami nepomohl. Konec patetický. Čekala jsem od toho víc. Nemůžu říct že by mě to urazilo, ale znovu si to rozhodně pouštět nebudu. ()

pafka

Vitezstvi tvurcu nad divakem. My si neco natocime a je nam jedno, jestli to nekomu padne do oka. Chtel bych potkat ty divaky, kterym se to skutecne libilo. Vetsinu logiky filmu jsem se dozvedel po shlednuti tady v obsahu. To je dost smutny, ze? A takovy jmena tam hrajou, to jich je fakt skoda... ()

Merlinousek

Proč jen se mi podařilo u tohoto snímku 2x usnout? Dokoukáno až napotřetí. Film není k zamyšlení nebo přemýšlení. Tady není co pochopit. Prostě si ho užívejte od začátku do konce, jen tak, tak jak je a jak plyne a tu jeho úžasnou korunovanou blbost. Dílo bych řadil do kategorie "neuvidím-li, o nic nepřijdu". Na straně druhé, pokud se rozhodnete si pochutnat na festivalové parádičce, budete spokojení. Dávám tři hvězdy za dobré obsazení, neotřelý příběh/nápad a poměrně kvalitní kameru. ()

jemine

Něco tomu chybí. Něco podstatného tomu chybí. Hodně to chybí. Můžete se dívat na obraz zimní krajiny a třebaže víte, že sníh a led bez teplot pod bodem mrazu dlouho nevydrží, nemáte pocit chladu, a to ani náhodou. A vzápětí nastane situace, kdy se vám dostane jiné vize, bez ledu, sněhu, a přesto se do vás dá zima a dostanete chuť na grog či svařák a péřová deka začne mít pro vás přitažlivost Ornelly Muti v pětadvaceti. Humr je dobrý film. Ale něco mu chybí. Je to film studený jako Arktida, dobře studený, hezky studený, ale nemrazí z něj. Nedostanete jím za uši tak, jak se to dařilo třeba Mechanickému pomeranči. Možná je to proto, že samy postavy jsou studené, chladné, okleštěné až do nelidskosti. Humr je dobrý film. Je to hodně dobrý film, plný dokonalosti, skvělých hereckých výkonů, nechybí mu myšlenka, forma... Zaujme, nepustí, zakousne se vám do týlu a bude vás chladit mezi lopatkami. Ale jen chladit. ()

Barkku

Skvělý nápady a skvělý černý humor :-) (škoda, že v 2.půli film ztrácí spád) Jinak neuvádět v zařazení, že je to i komedie mi příjde úplně zcestný(!) ()

Scodelario

Nevím, jestli nechápavě zírat na něco, co nejde popsat jako klasický romantický příběh, nebo naopak obdivovat budoucí vizi něčeho, co se nedá popsat jako klasický romantický příběh. Jsem zhnusena a nadšena najednou, tolik rozporuplných pocitů. Asik účel! ()

Vasyl

Takhle nějak by to vypadalo, kdyby Rosamunde Pilcher přestala brat antidepresiva. Rozhodně jeden z nejzajímavějších romantických filmů co jsem kdy viděl. No úžasně to tam všecko fungovalo. ()

Domas88

Hodně slabé, film bych spíš bral jako drama bez citů. Herci hrají chladně a to má být romantika? A komedie? Spíš bych řekl slabota a velká nuda. Což je velká škoda, herci jsou výborní, ale tady bych to lépe zahrál i já po 10pivech. ()

laple

Přišlo mi to nedomyšlené, i když celkem zajímavé a pozornost si to udrželo až do konce. Ale do jakého konce? Pocit nenaplnění zůstává dál. 50%. ()

PTomA

Film nám ze začátku ukazuje, velmi atraktivní, vtipnou formou, podle jakých pravidel se bude v Humrovi hrát. Právě po útěku z hotelu začíná Orwellovská část s Rachel Weisz, která dokazuje dál absurditu světa a pokračuje v kritice našeho světa, ale už ne dostatečně atraktivně a tak Humr začíná lehce lapat po dechu, jen aby to zařízl skvělým koncem. ()

Vito_LePour

Film je opravdu originální a naprosto divný. Bohužel ne za každou cenu úplně pozitivně. Prvních asi 40 minut je fakt paráda, pak má film bohužel sestupnou tendenci, je tam poměrně velké množství událostí či dějových linií, které nemají žádné vyústění a tak film působí poměrně nekompletně. Určitá poselství se z toho pochopit dají, ale celkově je film dost 'rozházený'. ()

Alex_01

Je to ilustrace nějaké deviantní antiutopické verze naší společnosti, která nemá a nenabízí žádné řešení a jenom nás koupe v tom, že je to celé na hovno. Lidé tam jsou živí, mají emoce, ale moc se zároveň neprojevují, jejich konverzace působí nevyspěle, až infantilně. Na to v jakých žijí poměrech jsou velmi otupělí, poslušní a bezkonfliktní. Celý ten svět zároveň funguje tak nějak binárně - jsi homo nebo hetero, číslo boty je jen celé, jsi člověk nebo zvíře.Těžko říct, na co se to vlastně odkazuje, co to popisuje/kritizuje. Celé to sjednocuje asi nějaká snaha lidí přizpůsobit se ostatním (a přiblížit se jim) a moc nezasahovat do jejich prostoru. Hudba mi přišla otravná. ()

Colin Farrell v nové gangsterce od Ritchieho

30.12.2015

Hotel pro smetánku za hranicemi Hollywoodu

Hotel pro smetánku za hranicemi Hollywoodu

09.02.2014

Řecký režisér Giorgos Lanthimos před několika lety šokoval a bavil svým unikátním filmem Kynodontas, který ve festivalových kruzích rozděloval diváky a poutal pozornost ke kvantitativně velmi skromné… (více)