Humr

• Irsko The Lobster (více)

Snímek Humr je romantickým filmem, jehož děj se odehrává v blízké budoucnosti, kdy jsou dle zákonů Města nezadaní lidé zatýkání a odváženi do Hotelu. Tam si musejí do 45 dní najít odpovídajícího partnera. Pokud se jim to nepodaří, jsou proměněni ve zvíře dle vlastního výběru a vypuštěni do Lesa. Zoufalému muži se podaří uprchnout z Hotelu do Lesa, kde žijí Samotáři, a zamiluje se tam, ovšem něco takového je proti jejich zásadám. (Falcon)

Fin_429

Rozhovory s Lanthimosem jsem sledoval dlouho a vždy z něj šel cítit inteligentní člověk, s uměleckým cítěním a čirou fantazií. V Humrovi to všechno zúročil. Vyřádil se zde jako bůh na lidech a já se do něj zamiloval. Ta věc(č)ná poetika, ten humor, ta hravost v jednotlivých záběrech (viz zvířátka). Jo, je to skvělý film. 8,5/10 ()

krt7236826 odpad!

Čítam hodnotenia a úžas druhých ľudí mi je nejasný. Viem že to bolo zvláštne dielo ale neviem ako by som ho hodnotil, neviem či to hodnotiť kladne prišlo mi to ako divadlo. Príbeh na absurdnej pointe a zvláštne natočený no či to bolo zaujímavé neviem ja som sa nudil. Nedám žiadne hodnotenie. Neviem čo si myslieť. Dá sa to vôbec klasifikovať ako film? okej predsa hodím hviezdy vyjadrujúce môj názor na film ktorý sa tvári ako silne filozoficky založený, ako umenie doby, proti všetkým čo ma zlákali stratiť dve hodiny života na "scifi" ktoré už nikdy nezískam späť. moje tisíce hodnotenie na csfd you are welcome. odpad ()

Marchellonzo

Před filmem jako je tento je nezbytné nejdříve jako divák přijmout svět v němž se snímek odehrává. Po té se mnohem lépe ztotožníte s postavami a jejich chováním, které obzvlášť v tomto filmu je.. no prostě divné. Na tom nedosti když celý film a většina scén v něm přetéká symbolismem a má fungovat jako společenský apel, což dělá perfektně. Často jsem se pozastavoval nad činy a chováním hlavních postav a vše jsem se snažil rozlousknout až po skončení filmu. Připadlo mi, že některá rozhodnutí protagonistů působila nelogicky až hloupě, ale pak jsem si uvědomil jaký že film jsem to vlastně viděl. Herecké výkony Farrella a Weisz jsou na jedničku. 85% ()

marrrrian

Celú dobu sa vo mne bila nechápavosť s pochopením. Človek na zhliadnutie musí mať isté predpoklady, musí byť schopný sa tomu otvoriť a nemať pevné mantinely. Až potom môže plnohodnotne vyznieť hodnota nekonvenčného pojatia príbehu. Podobný pocit som mal naposledy pri Under the Skin, aj keď to nie sú vyslovene zrovnateľné filmy. Ale oba po celý čas držia človeka v stave, kedy mu na jednu stranu padá sánka a na druhú mu to úplne zavrie ústa a vezme slová. Osobne som mal problém pobrať svet, kde postavy neustále jednajú v rozpore so zdravým rozumom a to môže byť najväčším kameňom úrazu. Ak sa ale zhlboka nadýchnete a vpustíte nezvyčajnú logiku a pravidlá tejto (asi) alternatívnej reality, bude to pre vás pozitívny zážitok. Má to hereckú kvalitu, má to zaujímavú knižnú atmosféru, kedy mnoho závisí od schopnosti dotvárať si istý rámec presahu zobrazených scén a má v zásade všetko čo umelecky mienený film má mať (alebo chce mať). Ostatné je na divákovej ochote spolupracovať. ()

tomino28

Výchozí premisa Humra je originální a slibuje neotřelou podívanou. Po počátečních velkých očekáváních avšak nadšení poměrně rychle opadlo a dostavily se rozpaky. Tempo je pomalé a je obtížné se čehokoliv chytit. S trochou snahy je možné zaznamenat i pár vtipů, ale kvůli celkové atmosféře se zasměje asi jen málokdo. Zřejmě jsem čekal filmový zážitek z jiného soudku, ale přesto se nedokáži ubránit pocitu, že menší alternativnost a "festivalovost" by snímku jen prospěla. ()

ekzorcist

V prvej tretine filmu som sa velmi dobre bavil. Vtipne zobrazeny spolocensky natlak na zivot v pare, na zhananie partnera za kazdu cenu (aj sebaklamu), absurdne scenky v hoteli, dovre herecke vykony a dialogy, trocha tajomna. Zvysok filmu ale napatie pozvolna klesalo a az na par peknych momentov ci zaberov (plameniak ci tava v pozadi) to uz bolo trochu nudne a zdlhave. Skoda. Plus za originalny a neosuchany namet!! ()

kokofek

Jsme - li vychováni v totalitním systému a i když se mu postavíme, náš mozek už pozbyl schopnost normálního uvažování.Postavit se mu je jen jediný počin, kterého je ještě schopen.Vrátit se k normálnímu životu už nedokáže a nepomůže ani láska.Naše dnešní společnost je toho důkazem.Výborný Colin Farrell. ()

doriana.g

Je mi líto, ale pokud rejža vydá pokyn "všichni do jednoho, bez výjimky a po celou stopáž se budete chovat jak po lobotomii", nudím se. Nefungovalo, otravovalo. Dodíváno s obrovským sebezapřením. ()

Rhod

Vôbec nechápem, o čom v tomto filme išlo, akú má myšlienku. Yorgos Lanthimos má asi depresie, pretože aj celý tento film mi takýto prišiel, depresívny. Dosť dlho trvalo, kým ma to trochu aspoň zaujalo, ale hneď na to ma to zaujatie prešlo. Na začiatku filmu som ani nechápal, čo sa vlastne deje, o čo tam ide, a kým som to pochopil, už som ani nemal záujem na tom, aby som to chápal. Akési kvázi scifi, kde sú 2 skupiny ľudí, kde v jednej si musíte nájsť priateľku, a v druhej ju zase mať nemôžete, inak si vykopete vlastný hrob. Ok, ale čo je cieľ filmu? Čo nám chcel scenárista naznačiť? Myslím, že podobným filmom sa v budúcnosti vyvarujem. Jediné, na čo sa v tom filme dalo pozerať, bola Rachel Weisz, ktorá ale nastúpi tak v polke filmu. Čiže pre mňa je ten film absolútny blud, ale dokázal som to dopozerať, lebo som chcel vedieť, čo sa vlastne dozviem alebo čo sa stane. A čo sa stalo? Nič špeciálne. 2* len za hercov Colina a Rachel. Colin to zahral celkom fajn, aj keď to filmu veľmi nepomohlo. Čo už ... ()

mouzi

Velka skoda. Ten namet a myslenka filmu skvele, realizace bohuzel nedostacujici. Urcite bych to chtel videt znovu v lepsim zpracovani. Kazdopadne Colin za plny pocet a to ho moc nemusim. 2,4* ()

david666

Za originální námět a herce hvězda navíc. Film, ačkoliv není nějak zvlášť akční, dokáže plně udržet Vaši pozornost a i když plyne tak nějak pomalu nenudí. ()

weixiew odpad!

Proklínám se, že jsem se radši neučil na maturitu. Proklínám tento film, že mi vzal dvě hodiny života. Na tento film jsem opravdu chodit neměl. S nadějí jsem čekal až do konce filmu, kdy přijde to rozuzlení a já si řeknu, že ten film opravdu stál za to... ale... nic nepřišlo... odpad a doufám, že mě podobný rádoby umělecký dílo už nikdy nepotká. ()

Puppy

Velmi originální nápad a celkově příjemně úchylný výsledek, zvláště v první polovině. Mohlo by to být ještě lepší, kdyby se toho chopil zkušenější režisér. Přímo si to říká o remake. ()

BrusVejn

Veľmi bizarný film, ktorý je vo svojej podstate nevšedný, výnimočný a zaujímavý. Dal by som aj viac ale nudil som sa ako pes. ()

zissou

Na humra jsem se opravdu těšil. V krátkých ukázkách působil silně, absurdně, divno-černo-hum(o)rně a s přesahem. V celovečerním podání přibylo absurdity, ubylo černo-divného humoru a pod kůži se mi ten film nějak nedostal (vyjma poslední scény, ale tak byla spíše nepříjemná). Jakoby se v druhé půlce začal rozpadat scénáristovi pod rukama.. asi chápu, co chtěl vyjádřit, ale nejvíc se mi dere na mysl slovo "rozpačitý konec". Škoda. Tři hvězdy hlavně za skvělé herectví hlavních postav a za kameru. ()

Foogas

Těžce stravitelná artovka. Sledovat to není zábava, ale vyloženě utrpení. Režisérsky originální, herecky precizní, avšak chladné a bez emocí. Nedokoukáno. ()

Colin Farrell v nové gangsterce od Ritchieho

30.12.2015

Hotel pro smetánku za hranicemi Hollywoodu

Hotel pro smetánku za hranicemi Hollywoodu

09.02.2014

Řecký režisér Giorgos Lanthimos před několika lety šokoval a bavil svým unikátním filmem Kynodontas, který ve festivalových kruzích rozděloval diváky a poutal pozornost ke kvantitativně velmi skromné… (více)