Humr

• Irsko The Lobster (více)

Snímek Humr je romantickým filmem, jehož děj se odehrává v blízké budoucnosti, kdy jsou dle zákonů Města nezadaní lidé zatýkání a odváženi do Hotelu. Tam si musejí do 45 dní najít odpovídajícího partnera. Pokud se jim to nepodaří, jsou proměněni ve zvíře dle vlastního výběru a vypuštěni do Lesa. Zoufalému muži se podaří uprchnout z Hotelu do Lesa, kde žijí Samotáři, a zamiluje se tam, ovšem něco takového je proti jejich zásadám. (Falcon)

Withree

Krásný nápad, v první polovině dokonce ještě lépe zpracovaný. Ve druhé polovině se tempo zadrhne a Humr se stane pouhou vyčkávanou na pointu, která nakonec přijde? Nepřijde? To už si musíte určit sami. Každopádně krásně nasnímané, herci jsou skvělí, ale ten přednes, totálně bez emocí. ()

255085349

"A lobster is an excellent choice." Vtipná a překvapivě invenční vize "vztahové totality". Výborně obsazený, chytrý, ale srozumitelný, nesmírně zábavný film, který je v dnešní době emoční vyprázdněnosti, zhýčkanosti a zkaženosti aktuálnější, než kdy předtím. Chladný, odtažitý tón vyprávění pak zcela koresponduje s obsahem a jeho výpovědí. Go, Yorgos, go! ()

markotter

Takhle má vypadat romantický film :-). Originální nápad světa z blízké budoucnosti, kde singles nemají místo (musel jsem furt myslet na EU a na její stálou kontrolu a nařizování všeho možného) zkombinovaný s dusnou a syrovou atmosférou sanatoria pro nezadané a utajovanou lovestory mně výborně pobavil. Snad jen to nemuselo být tak dlouhé. Proměna Collina Farrella z fešáka ( v civilu) na obtloustlého a nesmělého hlavního hrdinu mně dostala. A Rachel Weisz je stále krásná, i když jí táhne na 50. ()

E lan

Asi originalní záležitost, ale nesnesitelně ujetá a pomalá, takže člověk usíná. Herecké výkony záměrně utlumené nebo vlastně nezajímavé. Usnout za film 3x se mi už dlouho nepovedlo. ()

Black-star

Zajímavý námět - ale to je tak všechno. Film je takový nedotažený což pak upevňuje celkovou stupiditu námětu.... kdyby aspoň nějaká naděje nebo řešení - že bojovat proti špatnému systému má cenu... ale bohužel nic - a nezachrání to ani má oblíbenkyně Rachel W. ()

Homer.p

No úchylárna jak svině, ale přesto stojící za vidění a to minimálně kvůli hercům. Myslím, že při natáčení si museli všichni užít hodně srandy. Hlavně při scénách z hotelu. ()

Psycho.R

Yorgos Lanthimos dokázal to, co jsem před lety chválil u Johna Wicka, ovšem tentokrát je to kompletní. Mluvím o tom, že vymyslel svět, kde existuje mnoho bizarních pravidel, kterými se lidi řídí a přijde jim to normální. Když už jsem zmínil Wicka, tam jsem byl v prvním díle nadšen pravidly hotelu, ve druhém díle to šlo do háje, když se to pokusili prohloubit. Humr je dost chladný, ale svým způsobem romantický film, který se nedá popsat slovy, je třeba jej vidět, aby člověk pochopil, že to funguje. Celkem jsem se naladil na vlnu tohoto řeckého režiséra a asi se v blízké době podívám na jeho nejlépe přijatý film Špičák. PS. Buď je Seydoux tak dobrá herečka, že dokáže hrát pokaždé stejný typ krávy, nebo je špatná herečka a ještě kráva k tomu. Na to asi nikdy nepřijdu. ()

BlackLass

Hluboko uvnitř Humr vypráví příběh skutečného světa, ve kterém jsou pravidla a normy chování dovedeny do bodu absurdity, ale místo pobavení nás nutí zamýšlet se. Režisér jakoby chtěl říci, že i člověk samotář – stárnoucí a zchátralý tvor žijící mezi ostatními – má šanci najít štěstí ve vztahu. Lanthimos mimo jiné pozvedl téma závislosti člověka na potřebě systému. Chaos škodí jednotlivci, proto je pro lidskou existenci důležitý soubor zákonů, pravidel a doporučení. Není divu, že prokázaná totalitní vládní instituce, která ovládá lidi, je téměř jediným možným výsledkem. Pokud však člověk tolik potřebuje být vázán na soubor pravidel, ztratí pak svou individualitu? Nejen o tom je životní cesta za každých okolností charismatického (bohužel nikoli v roli Tučňáka) Colina Farrella, který nějakým pohnutým způsobem okouzluje svou podobou odděleného, ​​zdeptaného a poddajného obyvatele pofidérního hotelu. Na tváři mu nebliká stín sebezáchovy – už rezignoval na to, že se promění ve zvíře. Mísí se v něm jakási kombinace lenosti a lhostejnosti k vlastnímu osudu. Ale právě v této kombinaci je schopen vyvolat emocionální reakci ze strany divákovy obrazovky – koneckonců, je stejný jako my všichni. Film zachycuje několik úrovní vnímání najednou a na každé z nich staví něco jiného. Je zábavný, násilný, komplexní, odpudivý, všestranný a otevřený interpretaci. Můžeme snad žádat více? Jednoduše fascinuje od prvních záběrů a nepustí až do samého konce. Stáváme se svědky podivného světa s podivnými pravidly, jejichž podrobnosti nikdy nebudou divákovi plně odhaleny. Řecký režisér ale místo toho ponechává prostor a podněty k přemýšlení a takový prostor je, dejte mi za pravdu, hřích nevyužít. ()

samkko

Určitě jeden z nejkontroverznějších filmů co jsem kdy viděl. K ději vám nemohu nic říct, neboť bych vás připravil o "zážitek"? Každopádně celý film stojí na samotné myšlence která je poměrně realistická (na blízkou budoucnost).. no každopádně zajímavá. Tak proč tedy tak nízké hodnocení když to co jsem zde dosud říkal jsou předpoklady pro brilantní snímek? No, těch věcí je hned několik: zaprvé si myslím, že film mohl být tak o půl hodiny kratší, protože jsem měl celou dobu pocit, že spíš koukám na nějaký drama seriál. Ohledně tohoto druhu filmu, je strašně důležité budovat potřebné disturbing napětí, které vás má celou dobu držet jako na trní. No a přesně tohle se zde objevilo maximálně třikrát. Což je na skoro dvouhodinový snímek fakt málo. 7,9/10 ()

DavidWebb

Komédia? (IMDb comedy, drama, romance) A kde?!? A pri tom to komédia mohla byť neskutočná, ale to by nesmel byť scenárista nejaký vypatlaný čurák , ktorý má spolu s režisérom nejakú fóbiu zo sexu a vzťahov (mimo iných). Odkazy na totalitu a vnucované správanie spoločnosti tu úplne zlyháva... pardon, asi som nepochopil "artové" a "intelektuálne" ambície tohto snímku a jeho "presah" a tak mi zostal len pocit ukradnutých dvoch hodín života pri sledovaní nudnej sračky za doprovodu príšerne vŕzgajúcich sláčikových nástrojov. Jednu hviezdičku udelím sám sebe za utrpenie, ktoré som si spôsobil tým, že som to chcel dopozerať do konca. Pane na nebi ten film je hrôza! ()

deric

Absurní příběh z budoucnosti, který se odehrává především hotelu v okolních lesích, tedy dosti netypickém prostředí pro sci-fi. Příběh vypráví neosobním tónem odtažitý hlas Rachel Weisz ve stylu filmů Wese Andersona, jen tomu chybí spád a typické barevné scény. Násilné scény zase připomínají Stanleyho Kubricka a absurdita prostředí typická pro THX 1138 od George Lucase. Problém je, že dohromady to nefunguje a člověk odchází s dojmem, že si vlasně není jistý co to proboha viděl. ()

RAFT

No potěš , co to bylo vůbec za film .Nějaký příběh ,možná mělo ale jaký z budoucnosti.Který ,se především odehrával jenom v nějakém pokoji.Nějaká romance ,mi tu moc ve filmu nepřišla spíš bych řekl takové drama až thriller .Něco mi na tomhle filmu dost vadilo ale nemůžu příjít co.Kdyby ve filmu nehráli herci Farrell,Weisz,Reilly,tak se na film nepodívám ,i když si myslím, že jsem u tohoto filmu ztratil 2 hodiny života. Už jen kvůli třem hercům lepší 3.Film už nechci nikdy vidět.amen ()

MickeyWolf

Po hodně, hodně dlouhé době vidím film, který mi opravdu vyrazil dech a přesto absolutně netuším co si o něm myslet... Jako Sci-fi: teoreticky, až děsivě možné. Jako Romantický film: na Valentýna bych asi nedoporučoval, ale účel to bez pochyby splnilo. A jako thriller: FAMÓZNÍ. Škoda všech těch nevysvětlených věcí, protože jinak bych dal i vyšší hodnocení. ()

Colin Farrell v nové gangsterce od Ritchieho

30.12.2015

Hotel pro smetánku za hranicemi Hollywoodu

Hotel pro smetánku za hranicemi Hollywoodu

09.02.2014

Řecký režisér Giorgos Lanthimos před několika lety šokoval a bavil svým unikátním filmem Kynodontas, který ve festivalových kruzích rozděloval diváky a poutal pozornost ke kvantitativně velmi skromné… (více)