Rezistence

• USA Insurgent (více)

Z Tris a Čtyřky se během okamžiku stali psanci podobní lovné zvěři. Nikde není klid a bezpečno, vůdkyně sekce Sečtělých je s pomocí ozbrojené sekce Neohrožených neúnavně pronásleduje odhodlaná dostat je za každou cenu. Současně nechává pochytat další divergentní lidi, kteří do stanoveného společenského systému nezapadají. Vystavuje je krutým testům, aby odhalila vhodnou osobu, jenž jí může pomoci rozluštit dávné tajemství. Tris a Čtyřka zjišťují, že mají víc spojenců, než se zdálo, rozhodnou se přestat utíkat a zkusí překvapivý protiútok. Je to právě Tris, která se stane klíčem k tajemství, na němž stojí základy světa, ve kterém žijí. Tajemství minulosti i budoucnosti. (Bontonfilm)

Scaevola

Je to samozřejmě pouze má chyba, že už se ztrácím ve všech možných dárcích, hostitelích, bludištích a hladových hráčkách, ale pokud mi ani po dvaceti minutách nedojde, ke kterémuže filmu je tohle pokračování, tak je patrně cosi špatně (s mou pamětí, přirozeně). Teprve s příchodem K. Winslet na plátno jsem se trochu upamatoval, ale to už se pro změnu hrála podivná směsice přehnané digitalisace a anarchistického podtónu, která kromě ukecaného M. Tellera nenabídla nic jiného než nastavovanou nudu. ()

esmoke

I kdybychom první dva filmy spojily do jednoho, pořád by to celé neobsahovala ani zdaleka dostatek děje na celovečerní film. V celém dvouhodinovém filmu je asi 20 minut děje a zbytek je vyplněn ... ničím. První díl jsem viděl a už si ho moc nepamatuji, ale dvojka byl ještě horší zážitek. (2D dabing) Rozpočet: $110 miliónů, Tržby: $295,238 miliónů. ()

Maraboy

Tak na začátku jsem si řekl hm to vypadá docela dobře ten svět,no a to bylo všechno v tu dobu přiběhli ty nesympatický neherci a bylo vymalováno ,nebo spíš vyblito. Celej film je napínavej jak vlasec od prutu na kterej se nechytne ani hovno i kdyby jste nahodili do septiku. Celé je to převidatelné což by nesralo kdyby to mělo nějakej dobrej příběh,prostě to celé páchne hovnem a nestojí to ani za čmuchnutí. Spláchnout to do hajzlu zavřít prkýnko a už o tý sračce nemluvit. ()

Bezejmený

Řekl bych o fous horší jak jednička. Ubyly zajímavé nápady a přibyly romantické scény. Shailene změna sestřihu vůbec nepomohla. Naomi a překvapivě i Kate to za ní vynahrazují a překvapivě jsem je skoro nepoznal. Chování postav a jejich zvraty? Radši nepřemýšlet a bohužel nelogičností je tam více než dost a nad některými zůstává rozum stát (nejhledanější osoba v pohodě napochoduje do hlavního baráku...). Elitní vojáci střílí jak ožralí. Působivé záběry a zajímavý konec mě přesvědčují, abych se podíval i na rozdělené finále. ()

NikaIn

Rezistencia je dokonale pokracovanie Divergencie.Pokracovanie ma nesklamalo,praveze by som povedala,ze je to este akcnejsie a napaditejsie.Drzi si svoju vysoku latku,pre mna fakt uzasny filmovy zazitok v oboch castiach,dufam,ze bude aj tretia cast,chcem vediet ake to je za murom mesta a s akymi nastrahami sa budu musiet zaskatulkovany obyvatelia vysporiadat... ()

Ace.A.T.L.

Tohle bylo slabší, než jednička. Takovejhle příběh by měl gradovat a tohle spíš usíná. Jednička byla akčnější a rychlejší. Pár bojových scén to nezachání. Celkově to udrželo myšlenu příběhu, což to možný úplně nepotopilo, ale jak jsem psal. Je to slabší. takže za mě 2* a i tak DOPORUČUJU ()

vinnetou500

Tím účesem to fakt do....dělala...! Už v prvním díle jsem si říkal, že mohli vybrat hezčí herečku, někdy jí to tam ale zas nadpřirozeně seklo! Tahle vizáž ale překračuje všechny meze. Budu blejt.... Podělali mi tím celý film... ()

Veeria

Nebylo to špatné, ale..... První díl je naprosto nádherný, co se týče vztahové roviny. Tady mi přišlo, že vztahy nejsou prvořadé, že se spíše rozebírá politika a přístupy jednotlivých frakcí. Respektuji vývoj příběhu, ale jednička vyhrává na plné čáře. ()

martinexa

První díl byl lepší, ale bavilo mě to pořád můžu s čistým srdcem dát 60%. Snad si ten poslední díl ještě víc nepohorší. ()

breebee

Tak já se k tomu teda klidně přiznám, podle mého to totálně podělali. Jelikož jsem četla knížky, nemůžu se ubránit srovnání. První film docela předlohu kopíruje, což je fain, nevidím důvod něco měnit, když je to vlastně skvělé. Bohužel druhý díl absolutně utíká a to v případě, kdy je to škoda. Napínavé scény z knížky shrnuje do pěti minut a vytváří si svoje vlastní. Na postavy se vůbec nesoustředí, hlavně, že víme, že dívka která skočila byla Marlene, to je super, ale už vůbec netušíme, kdo to vlastně Marlene je. A nemůžu nezmínit titulky, to jako vážně? K jakému je užitku si přimýšlet vlastní verze toho, co postavy říkají? Nechápu, jak si to vůbec může někdo dovolit. No a korunku tomu nasadilo zjištění, že třetí knížka bude opět rozdělená. Hmm, podle mého nejslabší článek a oni ho roztáhnou na 4 hodiny. Bojím se, co nás ještě čeká. Málem bych zapomněla, výkon Shailene byl opět skvělý, skoro je mi jí líto, dát ty 3 hvězdy. ()

sefinko

to sme sa tak vybrali s partiou do kina jeden krásny večer na tento krásny romanticko akčný film. Celý film na mňa pôsobil omnoho akčnejšie ako Divergencia, ale mal som strašne zmiešané pocity z tých simulácii a hovadín, čo sa diali vo všetkých tých táboroch. Podľa mňa najlepšie si svoju rolu zahral a dokonca aj naviac užil Miles Teller ako Peter. Prežíval som to viac ako obyčajne, akčné scény boli fajn spracované, no celkovo to neprinášalo taký dojem ako kniha. Keby som nečítal knihu, absolútne by som nevedel čo sa tam dialo, preto je super že to je podla knižnej predlohy, i keď veľa scén a postáv je vynechaných, jedno z mála mínusov tohoto filmu. Na druhý deň sa mi to všetko v hlave poukladalo a film hodnotím chabými troma hviezdami. ()

koldin

Prozatím největší filmové zklamání roku 2015. V návaznosti na divácky úspěšný model filmů, kde v hlavních rolí jsou víceméně teenageři (Maze runner, Hunger games), chce se i Rezistence na této vlně svézt, nicméně katastroficky narazila. Knižní předlohu jsem nečetl, ale ve scénáři je několik naprostých nelogičností, přes které jsem se absolutně nemohl přenést. Vše se snaží zachránit efekty, které ovšem film rozhodně spasit nemohou - přelet nad digitálním 3D městem je ohraná písnička. Bez shlédnutí předchozího dílu se divák absolutně nemá šanci zorientovat. Naprosto promarněný potenciál. Většinu filmu jsem přemýšlel, zda to dotrpět, nebo z kina odejít. 20% ()

Isuzu

Čítala som len prvý diel, takže netuším v čom sa film odlišuje od predlohy, keďže sa mi však prvý film páčil viac ako kniha, rozhodla som sa, že budem sledovať len filmové spracovanie. Odchádzala som z kina spokojná, príbeh plynulo nadväzuje na prvý diel, zaujímavú akciu striedajú vážnejšie scény a na "film pre mládež" ma prekvapilo aj pár drsnejších momentov (najmä Eric a jeho "aktivity"), Tris síce krátky strih nepristane, ale stále je to sympatická mladá hrdinka, Štyrka je tou správnou oporou a zároveň "drsným priateľom" a záver navnadí na posledný diel. Teším sa na ďalší film, aj keď to zbytočné rozťahovanie do dvoch filmov zamrzí. ()

ardeas

Ach jaj... ajajaj. To, čo som tušila a očakávala sa splnilo aj nad rámec. Od začiatku do konca sme stáli na mieste. Zároveň som sa väčšinu filmu rehotala, ako sa toto už len niekomu podarilo (scenár).. krútim hlavou. Celý čas sa moje oči (film) hádali s hlavou (kniha), preboha prečo? Prečo poprehadzovali kopec vecí. Išla som do kina s neznalcom knižnej predlohy a film bol označený, citujem, za "somarinu", nič mu (ako aj mne v nemálo prípadoch) nedávalo zmysel (a to bol divergenciou nadšený). Rovnaký dojem mám i ja. Jediné spestrenie tejto tragikomickej adaptácie celkom dobrej knihy bol Peter a Jenine, tích je za čo chváliť. Celkový dojem - nelogická zlátanina a nuda, aj keď akciou a zvratmi to bolo prešpikované až na kosť. Záverečná poznámka - ak by som videla filmy prv ako čítala knihy, pravdepodobne by som ich do rúk nikdy nevzala. Opačný efekt mali u mňa Hunger games, ktoré som čítala až vzhliadnutí druhého filmu a nemôžem sa sťažovať. ()

OndysH2O

Po prvním dílu se spoustu věcí změnilo. Film působí zcela odlišně, větší důraz na efekt, menší na děj, střídmá akce. Není to trhák, ale rozhodně zaslouží dobré hodnocení. Dávám tři hvězdy, tu čtvrtou hlavně za efekty, které si divák vychutná zejména ve 3D. Dějově se vlastně nic neděje, takže se opravdu občas objeví hluché místo, ne na dlouho a ne výrazně. Celkově si myslím, že je to kvalitně zpracovaný film pro teenagery. Rozhodně čekám na třetí pokračování série Divergence. Bude to nelehký úkol. I dvojka za jedničkou lechce pokulhává. Herecké obsazení splnilo očekávání a v budoucnu můžeme čekat jejich profesní růst. ()

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

02.02.2015

Po Divergent přijde Insurgent