Rezistence

• USA Insurgent (více)

Z Tris a Čtyřky se během okamžiku stali psanci podobní lovné zvěři. Nikde není klid a bezpečno, vůdkyně sekce Sečtělých je s pomocí ozbrojené sekce Neohrožených neúnavně pronásleduje odhodlaná dostat je za každou cenu. Současně nechává pochytat další divergentní lidi, kteří do stanoveného společenského systému nezapadají. Vystavuje je krutým testům, aby odhalila vhodnou osobu, jenž jí může pomoci rozluštit dávné tajemství. Tris a Čtyřka zjišťují, že mají víc spojenců, než se zdálo, rozhodnou se přestat utíkat a zkusí překvapivý protiútok. Je to právě Tris, která se stane klíčem k tajemství, na němž stojí základy světa, ve kterém žijí. Tajemství minulosti i budoucnosti. (Bontonfilm)

Mistr119

Koukám, že jednotlivé komentáře jsou zde k filmu značně (paradoxně k filmu :D) divergentní, což mě mrzí... Stojím na straně, která film a jeho poselství pochopila a nemám potřebu zde vylévat nějaký pseudovtipný blábol, jenom abych byl k smíchu/vtipu všech... :/ Dvojka mi přišla o dost lepší než úvodní jednička. Rozvíjí se zde myšlenka "lepší" společnosti o překvapivost experimentu na lidech a výsledek je vlastně logický - jako jedinci bychom měli umět překročit veškeré hranice archetypů a možná právě tehdy se staneme jako lidstvo schopni skutečně vidět věci ze všech úhlů pohledu a dosáhnout skutečného míru... :) Už se těším na trojku, která by ani nemusela být, nicméně člověka láká, co je za stínem, který vrhá Platónova jeskyně... :) ()

Tom10000

Další, tedy 2.díl z trilogie Rezistence. Čtyřka s Tris prchají k Mírumilovným najít si útočiště. Mezitím se Jeanine, vůdkyně Sečtělých, seznamuje s jistým přístojem schraňující vzkaz od tvůrců Frakcí. Aby ji otevřela, potřebuje Divergentního jedince, jenž překoná všech pět zkoušek Frakcí. Ale ani po šesti testovaných se ke vzkazu nedostane, každý jedinec nakonec zkolabuje a umírá. Zjistí tedy, že je třeba najít alfu mezi Divergentními. Erik a jeho tým hledá mezi Mírumilovnými Divergenty, a Tris se Čtyřkou, jejím bratrem a neohroženým prchají. Neohrožený ovšem zradí a přidává se na stranu Jeanine. Po úprku se seznamují naši hrdinové s Odpadlíky a Čtyřka zjistí, že jeho matka žije. Tris se rozhodne zajít pro pravdu k Upřímným, a Thobias zase chce dokázat, že si ani jeden z nich nevymýšlí. Bratr Tris opouští skupinu a přidává se k Jeanine taktéž. U upřímných se Kristýna dozví, že Tris zabila jejího kamaráda. U odpadlíků, kde se skrývají nyní, poté, co Tris málem zajme Erik, a zjistí u ní, že je přesně vhodná pro Jeaninin pokus, a Čtyřka ho zabije, zjistí Tris, že nemá cenu se vzpírat. Díky jakýmsi simulačním čipům se její kamarádi bez vlastní vůle hodlají zabít. Neohrožený pro ni totiž u Jeanine vymyslel nepříjemnou zkoušku. Sama se rozhodne vydat Jeanine, a podstoupit zkoušku všemi frakcemi (...). Jak to dopadne dál, se dozvíte sami. Tento díl nebyl tak dobrý jako první, ale i přesto, velmi se mi líbil. Shailene Woodley hraje velmi dobře, jen teď s těmi vlasy jí to tolik nesluší. Vypadá jako kluk. Ale jestli to byl cíl scénáristů, či se jednalo o úmysl spisovatele, jenž napsal předlohu, tedy Veronica Roth, to nevím. 85 procent, 4 hvězdy. ()

Bragi66

Celkově je to teenegerovský multikulturní sociobioblábol. Něco málo za postapokalyptické dekorace a akce bych uznal, ale že by se někdo chtěl totožnit s takovými plytkými hrdiny, to se mi nezdá. Řízná SF přece vypadá jinak, tohle je vílácký odvar, který neklade znepokojivé otázky, má ufňukaný vztahopříběh,  nepravděpodobné postavy a ubohé sociální konstrukce. Vřele doporučuji třeba Blade Runer (1982) nebo Potomci lidí (2006). ()

Thalin

Na to, kolik se do podobných filmů vráží a kolik vcelku zkušených herců se tu do rolí ukecají, to není vůbec znát, Nuda a šeď a kopa nesympatických, až otravných postav. ()

Yummy_San

Bál som sa. Ale ono to vôbec nebolo zlé. Samozrejme pozerať to bez toho aby ste minimálne videli Divergenciu je hlúposť. Prečítanie knižnej série je takisto výhodou. Bolo tam množstvo zmien oproti knihe ale nezdali sa mi vôbec tak rušivé alebo zlé ako v iných filmoch podla knižnej predlohy. Rezistencia je akčnejšia, výpravnejšia aj dospelejšia než prvá časť. Akčné scény a efekty sú kvalitné. Často na hranici uveriteľnosti (na niekoho môžu pôsobiť až komicky) ale vôbec mi to nevadilo. Shailene je síce do tváre nič moc ale telo má dobré. Jej hranie znesiem. Tak ako Rezistencia bola najlepšia kniha série, myslím, že toto bude najlepší film (už len preto, že trojku tí hlupáci rozdelili na dve časti) série. Solídnych 75% ()

wewule44

Nevím proč mi to přišlo tak uspěchané.. V podstatě žádná zajímavá vložka do příběhu, vtipné a něčím ozvláštněné části z knihy zde vůbec nebyly. Režisér chtěl film nacpat jen samými nudnými, ovšem pro děj "nezbytnými" částmi a to se tedy povedlo. Film se zdá být téměř nekonečný a mele se tam dokola pořád ta samá písnička. Zabít Jeanine, zabijí Jeanine, svrhnout vládu, svrhnou vládu.. Nakonec třešničkou na dortu je ukončení filmu úplně jinak, než jak v knize. Tento konec mi leccos prozradil. Robert pravděpodobně usoudil, že si film upraví více podlé svého než podle knižní předlohy. Být Veronicou Roth, nejspíš bych vyletěla z kůže. Takhle zprznit a osekat její působivý výtvor.. Nedivila bych se, kdyby mnohé přešla chuť číst knižní podobu.. A vlastně jsem docela dost ráda, že jsem to stihla před uvedením Rezistence do kin.. Na Divergenci jsem ani nešla, když jsem slyšela ta hodnocení.. A ani teď jsem se neměla nechat zlanařit.. Z mé strany docela propadák.. Jinak 1. hvězda je určitě za provedení, prostředí bylo snad jediné, co bylo brilantní A .. 2. hvězda bude nejspíš za .. Ne, herecké výkony stály taky za starou bačkoru.. Tris střílí a tváři se jako by se každou chvíli bála, že jí zbraň vypadne z ruky.. Ne 2. hvězda bude muset být také za provedení.. Hodnocení jednohvězdičkové by mi připadalo moc kruté.. :-) ()

Gagin

Druhej díl podle mě nesahá jedničce ani po kotníky. Nulová akce, zmatený, Tris vypadá po ostříhání jak přecitlivělej puberťák. No hrůůza. ()

Zombice

Tak ne. Mýlila jsem se. Dvojka byla lepší, než jednička. Vypadá to, že výměna režije této trilogii dost prospěla. ()

Crazydreamer

Film byl sice dobře natočený a promyšlený, ale má to i svou temnou stranu. Děj ve filmu se hrozně moc liší od knížky. První díl byl neskutečně dobrý a druhy díl šel až úplně na dno. Myslím si, že za to může jiný režisér, který podle mě musel při čtení knížky přeskakovat stránky a detaily mu unikly. Je možné, že se to všechno srovná až v dalším díle triologie, ale zatím mě tento druhý díl velmi moc zklamal. ()

Darinesss

Zatímco Divergence se mi líbila více jak režií, scénářem, tak i samotným příběhem...Rezistence ve všech třech směrech vyloženě pokulhává. Někdy zbytečně natahované až nudné scény, ovšem konec filmu byl už parádní. Samotné rozuzlení příběhu, nebo-li poselství od samotných Zakladatelů frakcí dodalo filmu tu pravou hodnotu. Skvělý výkon navíc jak už v jedničce, tak i ve dvojce předvádí Winslet, ovšem na Naomi jsem se těšila nejvíc, ale hrála tam sice podstatnou, ale pouze v pár scénách viditelnou postavu. Navíc velké + grafice a efektům, u tohodle si kluci vážně pohráli. ..... (Jen vsuvka: Pro příště by si měli čeští dabéři vybrat jiného borce, který jim přeloží věty tak, jak mají zkutečně znít, a ne slovo "One" přeložit jako "Fajn" ) ()

neo_ap

Stačí si přečíst obsah, a musí být každému jasné, co to bude za snímek. Ale ukázky byli slibné. Tak proč se nepodívat? Bohužel, do nich vybraly asi jediné slušné záběry z filmu. Hlavní hrdinka nesympatická. Role Kate Winslet nesedí. Děj, no, nazvěme ho tak, plytký, nezajímavý. Spoustu nesrovnalostí. Často jsem kroutil hlavou. Asi nic pro mne. I když ve 3D s CZ dabingem, jsem ho dokoukal, a to s pocitem, že nebyl až tak špatný. Ale znovu ho vidět nemusím. 25/100. ()

Herrydos

Rozhodně je tam vidět velký posun kupředu. Už to není tak roztahané a i hluchých míst ubylo. Prostor pro akci se také zvětšil a tím pádem bylo jasné že to nejspíš dostane i 3D což se také stalo a za mě můžu s klidným svědomím říct proč ne bylo pěkně zvládnuté je sice pravda že nemá moc prostoru aby vybalilo vše ale ve 3D se na to kouká pěkně. Scénář se neobešel bez obligátních klišé jak ve své romantické tak i příběhové stránce. Projevy herců se také zlepšili a Kate svou mrchu dovedla k dokonalosti až mě mrzel její trošku nečekaný a lehce zákeřný odchod ze scény. Velmi dobrá Sci.Fi říznutá akcí a romantikou 5* ()

Dunric

U Divergence jsem si připadal jako na zajímavé přednášce, ale u Rezistence se dočkal místo pokračování jen teleshoppingu na pánve a kuchyňské roboty. Všechno co fungovalo v "jedničce" tady není. Prokreslení postav, hra s popisem systému a jeho zákonitostmi, metafory, solidní dialogy, logika. Rezistence je naopak až stupidně naivní, banální a neoriginální, plná bezduchých až z paty tahaných dialogů. Působila na mě jak Divergence po lobotomii a kastraci. Sebrat to Burgerovi a původním scénáristům byla chyba. Veliká … ()

LarisaDavid

Páčilo sa mi to viac, než jednotka a úplne top bolo u mňa, keď sa rozprávala s bratom a zdvihla sa z postele a vlasy na všetky strany- KONEČNE! Konečne reálne, žiadne úpravy, akoby vyšla od kaderníka :) Konečne sa mi vysvetlili frakcie a celkovo som spokojná. Inak Miles má neskutočný talent. Už na pohľad vie byť neskutočne nesympatický, slizký a podrazácky a v sekunde je z neho na pohľad fajn chlap :) ()

maty24

Bál sem se na tento film protože obvykle jsou pokračování horší než první díl.U Rezistence to ale pro mě neplatí , je to super film.Triky jsou opravdu moc podařené,moc nudných scén tu nenajdete a pokud se už nějaká objeví za chvíly příjde další akce.Herecké výkony mi přišli OK.Asi za zmínku stojí hlavní hrdinka Shailine Woodley ktará je skvělá , zbytek herců je fajn.Viděno ve 3D s dabingem , kterej mi nepříšel zas tak špatnej. ()

mellon.a

Efekty dobré, děj rychlejší než v jedničce, romantiky tak akorát a hlavní hrdinka si i při vší té řeži dokázala udělat neznámo kde a kdy melír. Jsem opravdu zvědavá, jak tvůrci pojmou závěr ságy, jestli se budou držet předlohy nebo ne. A trochu doufám, že ne. ()

kohys23

Dvě třetiny filmu s usínáním a brekem v posteli je velice vyčerpávajicí až nudné pro někoho kdo čekal akční trhák. Poslední třetina zachránila celý film. Nečekaný závěr, ale spíše zklamání. ()

vinad

Po dlouhé době dokonalé sci-fi, které u diváka nezpůsobí maximálně nudný zážitek z podívané. Film doprovází skvělý příběh a hlavně perfektní atmosféra. Za zmínku stojí i herci, o kterých jsem v minulosti nikdy neslyšel a je to škoda, protože právě oni byli silnou stránkou Rezistence. Vše funguje tak, jak má. Film se opravdu vydařil, palec nahoru. ()

Coudinka

Pokud se mne zeptáte na co jít v nejbližší době do kina, odpovím jednoznačně Rezistence! Je pravda, že jsem byla na předpremiéře ve 3D a rovnou s českým dabingem, a to dost možná nadhodnotí mé hodnocení a nadšení. Každopádně film má neuvěřitelně moc akčních scén propracovaných na 1*. Dále okouzlující a zamilované duo Shailene a Thea je tak uvěřitelné, že jak šílená fanynka chci, aby byli spolu i reálně. Neuvěřitelně napjaté scény společně s hromadou emocí a zvratů. A jen zřídka ne-li vůbec se stává, že druhý díl předčí ten první. Divergence mě sice bavila moc a to byl i důvod proč na Rezistenci, ale Rezistence mě totálně rozsekala! Tris konečně začala být "drsná holka" a ta proměna vlasů mi k jejímu charakteru i doslova sedla, ovšem po vizuální stránce jsem upřednostňovala dlouhé vlasy. Čtyřka naopak odhalil svou matku a s ní i minulost, takže řekla bych jeho slabina. Tím se ten film perfektně vyvažuje. Soundtrack k filmu naprosto sedí a pouštím si ho pořád dokola. Navíc konec filmu mě nejen překvapil, ale i potěšil a to je opravdu vzácnost. Jsem tedy nabuzena na další díl.Na druhou stranu knižní předlohy jsem zatím nečetla. Filmu dávám maximální hodnocení a všem doporučuji! ()

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

02.02.2015

Po Divergent přijde Insurgent