Rezistence

• USA Insurgent (více)

Z Tris a Čtyřky se během okamžiku stali psanci podobní lovné zvěři. Nikde není klid a bezpečno, vůdkyně sekce Sečtělých je s pomocí ozbrojené sekce Neohrožených neúnavně pronásleduje odhodlaná dostat je za každou cenu. Současně nechává pochytat další divergentní lidi, kteří do stanoveného společenského systému nezapadají. Vystavuje je krutým testům, aby odhalila vhodnou osobu, jenž jí může pomoci rozluštit dávné tajemství. Tris a Čtyřka zjišťují, že mají víc spojenců, než se zdálo, rozhodnou se přestat utíkat a zkusí překvapivý protiútok. Je to právě Tris, která se stane klíčem k tajemství, na němž stojí základy světa, ve kterém žijí. Tajemství minulosti i budoucnosti. (Bontonfilm)

Kokonka

Na film jsem se těšila po předchozím díle DIVERGENCE. Co si ovšem budeme povídat, film přeplněný počítačovými triky a celkem nudnými dialogy mě moc nezaujal, ale nebyl to ani typ filmu, při kterém mi naskakuje husí kůže a přeji si aby už skončil to rozhodně ne. Nikdo se ale neobtěžuje vysvětlit vám alespoň trochu, co se stalo v prvním díle, takže se předpokládá, že první díl jste dokonale pochopili. Ač jsem tomu odmítala uvěřit v záplavě počítačem vytvořených triků jsem se celkem ztrácela a to jsem četla i knihu. Byla jsem celkem zklamaná protože jsem si od toho slibovala mnohem víc a před premiérou si nedočkavě odškrtávala dny v kalendáři. Ale ten výsledek za to moc nestál. Jistě, pokud jste bláznivá fanynka Thea Jamese, co se už nemůže dočkat až ho uvidí na plátně bez trička, je to film právě pro vás. Co se mi ale osobně líbilo asi nejvíce z celého filmu, byla louka (nebo co to je) Mírumilovných a obydlí Odpadlíků. Celkově mě vůbec nenapadá jak film shrnout. Nejspíš padesát na padesát. ()

Adelaides

Divergence mne jako absolutního neznalce předlohy příjemně překvapila. Rezistence mi přišla o trochu slabší, i když co se týče akce, bylo jí tam o dost více, v podstatě se bojovalo pořád na rozdíl od předchozího filmu, kde byl akčnější právě jen závěr. Asi to bude tím, že akční filmy zas tak moc nemusím. Každopádně líbilo a závěr byl pro mne překvapením.. těším se na finále. ()

eexDon

Für mich - 60%, - /stejně průměrné jako 1. díl, jako celá série, až bude kompletní - prostě jenom další průměrná teen postapokalyptická série/, + /aspoň, že herecká parta se nemění a herci se drží svých postav, nějaká ta akce/souboje - aspoň něco/, hodnocení - trochu lepší než 1. díl, ale jenom díky více soubojům a větší porci akce, takže celkově o malinko horší než 1.díl, celkově průměrný průměr - takovejch filmů je 50 do tuctu, poznámky - ostříhaná Shailene mi moc nesedla ()

Baerdeller

Předchozí díl mě strašně překvapil - čekal jsem od něj jen to nejhorší, co může akční, romantický film pro náctileté slečny přinést, ale celkově to nebylo tak zlé. Naopak - přesto že jsem zcela mimo cílovou skupinu, tak to bylo koukatelné. Bohužel druhý díl je (pro necílovou skupinu) kupa hnoje, která absolutně nedává žádný smysl. Celá stopáž se 100% zaměřuje na to, aby vyvolala emoční reakci u náctiletých dívek. A tou já nejsem. ()

Blackie_jane

Divergencia síce tiež nebola uplne najlepší film ever, ale podstatne lepšie ako toto. Dej slabý a aj napriek dobrej myšlienke som sa občas strácala čo sa to tam vlastne deje. Akcia nula bodov. Úprimne 3. časť si zo zvedavosti pozriem ale aj tak táto séria dobre začala a možno tam mala aj skončiť. Slabých 40%, už len preto že verím že sa to ešte rozbehne. ()

io.

Dobře navazuje na "jedničku"- Divergence. Některá pokračování dost zklamou, ale tohle určitě není ten případ. Děj je opět svižný a občas dokáže i překvapit. Jedničce dali kritici přívlastek "dobrodružný", dvojku zařadili mezi "romantiku" - z každého tam najdete něco. Nechápu, proč byl název filmu překroucen na "Rezistence", když "Insurgent" je jednoznačně Povstalec a o tom ten film zcela určitě je. Bavilo mně to a už se těším na "Divergence-Aliance 2016". Doufám, že bude ještě o nějaký drobek lepší. ()

Ashleen

Jak ještě víc zprasit průměrnou knížku. Když člověku strčí před nos 50 scén, z toho 40% nebylo 'reálných', tak potom už ani neví, kde sedí, natož se orientovat ve filmu. Shailene krátké vlasy nesluší, stejně jako akční filmy - to není dobrá kombinace. Divergence se, upřímně, moc nepovedla, ale napravit to 'akcí' přeplácanou Rezistenci, to je snad ještě horší. Jak už jsem zmínila, ani kniha nestála za nic (za to ale Veronicu Roth nesoudím, je to teprve její druhé vydané dílo), ale film je snad ještě horší. Theo James u mě neprobudil sympatie ani po druhém díle, ale musí se mu uznat, že hrát umí. Jedna hvězda je za vedlejší postavy, které se tam sice jen tak mihly, ale byly tam, druhá je za hudbu a vcelku dobře zpracované prostředí. Jinak příběh se vážně moc nepovedl, speciální efekty byly až moc... Až moc. Nevím, jestli se vůbec na třetí díl (Alianci) podívám, nemá to cenu. Zdá se, že jde film dolů, přímo-úměrně s knihou. ()

sobol1

doporučil bych dále netočit další díly jsou zbytečné čekal jsem mírné zlepšeni o protí prvnímu dílu a byl to úplně stejný průser ()

kajicek27

Film byl stejně zdlouhavý jako knížka, i když na druhou stranu efekty byly naprosto dokonalé. Na film se skvěle kouká ve 3D. Kdo četl knihu tak ve filmu vidí velké nesrovnalosti, ale kdo knihu nezná tak by to pro něj mohl být skvělý film. Pro mě menší zklamání, ale co bych mohla čekat, když jsem byla nespokojená i s knihou. ()

Denzen

Neil tomu aspoň v minulom filme dal nejaké čaro, zatiaľ čo táto rozťahaná nuda v podaní Schwentkeho (ktorý od filmu Red zo seba nevie moc vypotiť) neuveriteľne ubíja. Namiesto aby to bolo aspoň trochu akčné alebo dobrodružné, celý film rieši milostný vzťah Tris a Štvorky, a vedľajšie postavy sa úplne strácajú. Koniec navyše prispel digitálnym bordelom. Veľký prúser. ()

Nereida18

Knihu jsem četla poprvé před několika lety (v době jejího vydání). Po shlédnutí Divergence jsem na Insurgent opravdu chuť neměla. Po letech se však můj pohled na Divergenci změnil (zásadně) a já se rozhodla, že se na Rezistenci podívám. Jelikož jsem si knihu nepamatovala, byla to pro mě taková "premiéra". Poté jsem si přečetla znova knihu. A zjistila jsem toto: U Divergence byly zásadní rozdíly, nicméně se Divergence - kniha dá považovat za knižní předlohu. U Rezistence to tak není. Rezistence filmová se asi na 90% liší od té knižní. Je to dobře? Nebo je to zásadní režisérská chyba? Já nevím. 1. Příběh: Příběh je naprosto, ale naprosto odlišný. Neříkám horší, ale odlišný. Je jasné, že kniha bude založena na větších souvislostech, je jasné, že spousta scén bude vynechána. Nicméně Rezistence filmová se té knižní podobá jen v názvu. Začátek je přibližně stejný. Celkově dějová linka Tris je skoro, skoro, skoro podobná. Zbytek je však veden naprosto odlišným směrem. Nebudu vyzrazovat zápletku, nicméně po shlédnutí filmu mi kniha přijde trochu nemastná neslaná. Jediné, co to zachraňuje je spousta vynechaných scén, které do filmu nemohly být zasazeny, protože se vztahují k příběhu v knize. Ve filmu známe záměr Kate Winslet hned od začátku, což o proti knize (asi ke konci) je docela zásah. Ale nebojte - zápletka je naprosto odlišná. A řekla bych, že ve filmu je lépe provedená. Dále bych chtěla poukázat na vztah Čtyřky a jisté osoby (nebudu vyzrazovat, ne není to Tris). Ve filmu je nádherně vyobrazena sobecká, nelítostná, majetnická povaha této postavy a Tobias ji hned od začátku prohlédne. V knize to bohužel takto není. Což je velké plus k filmu. Velké mínus však patří k závěru. Myslím si, že závěr v knize mohl být použit i jako závěr k filmu. Filmový závěr mi přijde až hyperbolicky optimistický. Všichni vyběhnou z mrakodrapů a běží a běží za zeď. To mi trochu přijde uhozené. 2. Postavy/Herci - tady asi není, co dodat. Herecké výkony jsou naprosto perfektní. Není co vytknout, tedy mimo postavu Evelyn (Naomi Watts). Nezlobte se, ale trvalo mi dlouuuuho než jsem pochopila o koho vůbec jde. Věkově tam absolutně nesedí. Vypadá spíš jako Tobiasova sestra než matka. Když už vybrali staršího herce, měli vybrat i starší herečku. 3. Hudba - Není zde tak výrazná jak v Divergenci. Nebo mi to aspoň tak přijde. Ale k filmu se naprosto hodí. Není co dodat. Pour conclure: Filmu jsem dala 3 hvězdičky, ne proto že hodnotím podle knihy, ale proto, že hodnotím podle jedničky, filmové jedničky, abych byla přesná. Rezistence je slabší, i když se tvůrci snažili příběh trochu (trochu hodně) vyladit, stále to pokulhává. Uvidíme časem, třeba přehodnotím... ()

Salsecnew

Akčnější než jednička, první dvě třetiny nejsou tak mysteriózní jako jednička, je to pěkná akce, ale to pořádné napětí přichází až ve třetí třetině, která je plná nečekaných zvratů a skvělých efektů. 4* ()

Jirkacek

Po shlédnutí Divergence jsem byl zvědav na další osudy dvojice Tris a Čtyřka z frakce Neohrožených, kteří se stali hlavními kladnými hrdiny této série pro mladé a dospívající, odehrávající se v postapokalyptické budoucnosti. A tak jsme si doma pustili druhý díl s názvem Rezistence, v němž se opět ona dvojice ztvárněná Shailene Woodley a Theo Jamesem objevila. Potěšilo mne, že bez dlouhých okolků se Rezistence začala odehrávat tam, kde skončila Divergence, čili když oba odjeli z města vlakem. Do bezpečí před vůdkyní Sečtělých, krásnou Jeanine Matthews v podáni Kate Winslet, se uchýlili u další z lidských frakcí do tábora Mírumilovných. Jenže i zde je vystopoval jejich nepřítel, bývalý velitel výcviku Neohrožených, který se dal do služeb šéfky Sečtělých, která zatoužila velet všem frakcím. Navíc se jí podařilo najít tajemnou schránku, která ukrývala poselství z minulosti a jenž chtěla získat, aby si upevnila moc. Jenže schránku mohl otevřít jen divergentní člověk, který by přežil všechny zkoušky. Takovým byla právě Tris, na kterou Jeanine Matthews uspořádala hon a chtěla ji přivést k sobě, Jenže Tris se schovala u odpadlíků, které vedla matka Čtyřky Evelyn Johnson-Eaton v podání krásné Naomi Watts. Závěr druhého dílu se však již přiblížil a my jsme byli doma zvědavi, co schránka vlastně ukrývá - a bylo to opravdu velké poselství, které vše posunulo do třetího dílu, na který jsem se těšil tak, že jsem si jej koupil na blu-ray disku v březnu 2018. V lednu 2019 jsem si pak koupil v modré krabičce i první dva díly - Divergenci a Rezistenci a pochopitelně jsme se na celou sérii podívali znovu. Co se týče druhého dílu čili Rezistence, měl jsem pocit, že byl výrazně akčnější a také dějově zajímavější než jednička Divergence. Nadšený jsem byl hlavně ze scény, kdy Tris byla podrobena zkouškám při otevírání tajemné schránky - zejména zkouška Neohroženosti s hořící UNIMO buňkou létající vzduchem byla prostě úchvatná. Naopak milostná scéna či ta ve vlaku, když Čtyřka, Tris a její bratr prchali před vojskem Jeanine Matthews vlakem, byly zbytečné až směšné. Přes určitá slabá místa film odsýpal lépe než první část a rovněž jsem byl nadšen z apokalyptického prostředí, v němž se děj odehrával. Za to filmovému týmu musím zatleskat oběma rukama. Tlesk, Tlesk, Tlesk. Celkově jsem byl i s druhým dílem spokojen a své investice do lu-ray disku jsem vůbec nelitoval. Suma sumárum Rezistence ode mne stejně jako jednička Divergence získala pět rezistentních hvězd *****. ()

im8

Po prvním dílu sešup dolů. Celou dobu se čekalo, až se TO stane a když se TO stalo, byli všichni hrozně překvapení. Objevila se nově matka Čtyřky, která vypadala asi o 2 roky starší než on, ale až na vychcanou roli Milese Tellera a tradičně dobráckou Octaviu Spencer, tam neměl nikdo co hrát. A ty Cyber věci mě prudce nebavily. ()

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

02.02.2015

Po Divergent přijde Insurgent