Rezistence

• USA Insurgent (více)

Z Tris a Čtyřky se během okamžiku stali psanci podobní lovné zvěři. Nikde není klid a bezpečno, vůdkyně sekce Sečtělých je s pomocí ozbrojené sekce Neohrožených neúnavně pronásleduje odhodlaná dostat je za každou cenu. Současně nechává pochytat další divergentní lidi, kteří do stanoveného společenského systému nezapadají. Vystavuje je krutým testům, aby odhalila vhodnou osobu, jenž jí může pomoci rozluštit dávné tajemství. Tris a Čtyřka zjišťují, že mají víc spojenců, než se zdálo, rozhodnou se přestat utíkat a zkusí překvapivý protiútok. Je to právě Tris, která se stane klíčem k tajemství, na němž stojí základy světa, ve kterém žijí. Tajemství minulosti i budoucnosti. (Bontonfilm)

CerstvySneh

Tak som sa nádejala, že Rezistencia objasní Divergenciu a odpustí si tie gýčovité, emotívne, nezmyslené dialógy, ktoré sa odbili už v jednotke... Ale čo sa namiesto toho stalo? No vlastne sa toho až tak moc nestalo. Obrázky tam boli síce pekné, to áno, lietajúca horiaca panelová kocka bola cool fasa hustá, len ten príbeh nevedel, kde má hlavu a kde pätu. A hlavná hrdinka, čo do postavy i obsadnia mi bola sprvoti riadne nesympatická, no asi v polovici filmu mi začala vyslovene vadiť, a to sa potom ťažko s niečím stotožňuje. Prišlo mi tiež celkom smutné, že hlavná mužská postava v tomto filme, nemala nijaký zmysel. Teda ak nerátam, to neustále uisťovanie hlavnej hridinky, že je strašne super a že všetko bude super a sem tam tresla niekoho po palici. No a nakoniec, to rozuzlenie mi prišlo tak absurdné, že si hádam pozriem aj tú poslednú časť príbehu, lebo netuším ako sa dá z takéhoto niečoho vykorčuľovať bez toho, aby to bol absolútny nezmysel. ()

Lillyilly

Knížky jsem četla a na film se těšila, ale jsem trochu zklamaná. Jednak nezabili Jeanine, pak jsem se těšila jak Tris veme kudlou Erika - to tam též nebylo. I ty dialogy byly nějak debilní a zkratkovité. Jednička podle mě byla líp zrežírovaná. No uvidíme co trojka. Jestli bude..... ()

jan.moravec.

Film se moc nedrží knihy a to mu přidává a zároveň bere. Kniha není nijak excelentní kousek, ale neurazí. Film si bere základní zápletku a trochu si jí pozmění...Bohužel ne úplně nejšťastněji. Akční scény jsou skvělé a zábavné, sci-fi je ukázáno lépe než v knize a všechno pěkně odbíhá. Co mi vadí je to, že film doprovází docela nevýrazná hudba. Joseph Trapanese se nijak nepřekonal. První díl je stoprocentně lepší a Insurgent dostane čtyři hvězdy s opravdu dost odřenýma ušima. ()

008samanta

Předtím než jsem shlídla film jsem si přečetla všechny knihy. Knihy byly super, ikdyž konec mě trochu překvapil. na film jsem se hrozně těšila. po shlédnutí, ale musím říct že 2 nebyla tak užasná jak jsem čekala.( ano plánuju se na ten film ještě několikrát kouknout, ale zklamal mě) Ano porovnávám knihu s filmem, ale některé scény z knihy, které byly kvůli 3 dílu důležíté nebo měli navazovat jsou uplně jiný a nebo je do filmu vůbec nedaly. Jelikož knihy přibyly do mé zbírky oblíbených, tak to musím porovnávat. Hrozně by mě zajímalo jak plánují navázat na 3 díl, který ještě k tomu plánují udělat na části. Člověku, který nečetl knihy se film určitě líbil. Každý má svůj názor, tohle je můj. ()

Terminator666

Skvělý film, oproti prvnímu, průměrnému filmu je zde vidět razantní zlepšení. Hodně se mi líbila kamera, která ukazovala různé úhly pohledů, dokonce můj oblíbený. Konkrétně ten efekt, jak kamera postupně sjíždí z výše dolů. Děj je oproti prvnímu dílu daleko pestřejší a promyšlenější. Nevím čím konkrétně to může být, ale je to super. Hrozně se mi líbila psychologie hlavních postav. Dá se říct, že film měl takový ten nádech zrady, ale nejlepší na tom bylo, že zrádce nakonec byl schován tam, kde jsme ho nečekali. Byl zde i přítomen prvek, který se u mnoha moderních snímků nevidí, známí jako napětí. To je věc, která mně u mnoha moderních filmů chybí. Můžu všem jen doporučit. ()

DK197

Nebýt efektů a druhé půlky filmu, dám o hvězdu míň. Ale na to, že se oproti 1 změnil tým, tak to nebije vůbec do očí (jako třeba u H. Pottera rozdíl mezi 2. a 3. dílem), což oceňuji a hodnotím víc než kladně. ()

klaranapoli

Juj mě to nebavilo bohužel :( konec zajímavý to určitě, samozřejmě že se kouknu na další díl a na tenhle jsem se kukala opravdu jen z čisté zvědavosti jak to bude pokračovat. Jednička mě naprosto nadchla, ale tohle opravdu ne tyjo to nemělo nic do sebe... ()

Monditrade

Trochu zbytečné pokračování...od kterého čekáte více než dostanete.. málo akce, více keců... jednou podívat a stačí.... ()

Catchless

Nie som síce cielovkou týchto teen (alebo ako to teraz zvyknú nazývať young adult) postapokalypticko-scifi počinov, ale baví ma to. Toto pokračovanie bolo pre mna asi najviac očakávaným filmom tohto roku, ale nejaké veľke nadšenie sa nekonalo. Shailene si ostrihala vlasy, s Theom im to v tomto druhom diely iskrilo asi ako po 20 rokoch manželstva a jej gilt tripy boli už po 5 minutách otravné. Kate Winslet je nesympatickejšia ako minule a kvázi šokujúce zvraty postáv, kedy sa zo zlého stane dobrý a z brata zasa zlý sa vlastne moc nepodarili. Záver filmu vcelku vydarený, lebo som teraz zvedavá, že čo je to teda za tou stenou. ()

RoyBatty444

Stále sa neviem rozhodnúť ako sa mi to páči. Asi to je stále trochu sterilné a neviem sa zžiť s postavami. Je to celkom dobre napísané a dej má čo ponúknuť ale chýba tam vášeň. ()

katherine7

Tak tohle se mi hodně líbilo! Čekala jsem propadák jako prase a ono se mi to líbilo mnohem více než jednička.. Jsem už vážně zvědavá na poslední díl této trilogie. Za 4* ()

jakup57 odpad!

Dúfam, že som bol posledné dve hodiny napojený na nejakú tú simuláciu tak isto, pretože inak nepochopím ako niekto mohol natočiť takúto brutálnu zlátaninu bez hlavy a päty. Hotová ostuda! Odpad! ()

Mr.Bordan

Veľmi podobné jednotke, rovnaké výčitky platia aj pre druhý diel (mizerné dialógy, príliš mnoho zvratov, zmätočné motivácie postáv, trochu strnulí herci). Dej ma oproti jednotke trochu sklamal, ale koniec je celkom sľubný. 55% ()

Mesmeric

Čekal jsem tedy jiné vyústěšní. No nedá se svítit, zase tak špatné to nebylo a průměrné odhodncení si to zaslouží ()

J.Gotti

Musím říct že se mě to docela líbilo. I když jíme pořád ten stejný tvarohový koláč co jsme jedli v jedničce, tak ho sníme celý. Když už nám udělali kluka z Shailene Woodley a nedá se na ní ani dívat, tak alespoň to zachránila Rose-Kate Winslet v sukni. Divergence s nápadem, Rezistence nic nového. ()

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

02.02.2015

Po Divergent přijde Insurgent