Rezistence

• USA Insurgent (více)

Z Tris a Čtyřky se během okamžiku stali psanci podobní lovné zvěři. Nikde není klid a bezpečno, vůdkyně sekce Sečtělých je s pomocí ozbrojené sekce Neohrožených neúnavně pronásleduje odhodlaná dostat je za každou cenu. Současně nechává pochytat další divergentní lidi, kteří do stanoveného společenského systému nezapadají. Vystavuje je krutým testům, aby odhalila vhodnou osobu, jenž jí může pomoci rozluštit dávné tajemství. Tris a Čtyřka zjišťují, že mají víc spojenců, než se zdálo, rozhodnou se přestat utíkat a zkusí překvapivý protiútok. Je to právě Tris, která se stane klíčem k tajemství, na němž stojí základy světa, ve kterém žijí. Tajemství minulosti i budoucnosti. (Bontonfilm)

bourec

I já můžu potvrdit,že tohle je vo kus lepší než Divergent.Akce přibylo na úkor blbejch uslintanejch kydů,a výprava filmu je naprosto skvělá.A teď to už můžu napsat,kam se hrabou Hladový hry,tohle je v mejch očích vo dost lepší.60%. ()

Nach

Školení hlavních postav scifi filmů: "Vážení studenti. Jste hlavní postavy blbých scifi filmů. To znamená, že se vám nemůže absolutně nic stát. Maximálně pár škrábnutí, ale jinak nic, co by vás zmrzačilo či zošklivilo. Ano Tris, můžeš chodit i před stovkami vojáků a žádný z nich se do tebe netrefí. Nikdy tě nezabijí, ale musí to vypadat, že ti jde o život. Jo a když budeš v každém druhém záběru plakat, máš v kapse i další pokračování, což potřebujeme. Co že to Leonardo mluvíš o nějaké inteligenci? Jsi okamžitě vyhozen! Inteligence, to je to poslední co chceme divákům dát. Střílení!!! Chápete? Bum! Bum! Bác a pak Béééé! To je to o co zde běží a co naši fanoušci hledají. Ne něco chytrého. Nyní doufám, že jsem urazil většinu fanoušků tohoto filmu a hurá do kvalit. Ty zde v podstatě nepozoruji žádné. Opět tu máme hlavní hrdinku, která se chová jako těhotná žena v přechodu a inteligence je tu tolik, jako Leonarda DiCapria. Nevidím jediný důvod proč bych si tento film měl nějakým způsobem zapamatovat. Nudil jsem se, kroutil hlavou nad blbostmi a nezajímavými hrdiny. Hunger Games, Labyrint, to vše je o dvě třídy lepší. Takže ne, tohle se nepovedlo a škoda peněz za další dva díly. 35% ()

cariada

Pokračování sci-fi o futuristickém světě rozděleného do frakcí. Jenže je tu pořád dost lidí a skupin, co mají jiný názor na to jak svět funguje. Do toho jsou tu divergentni lidí co nikam nezapadají či přesněji můžou být všude a nikde. Křehký systém přestává fungovat a držet pohromadě. Krásně navnadi na další díl, kdy už bude zase vše jinak. Dobře natočený. ()

Lenka.Vilka

Na to jak je předloha druhého dílu obsahově slabší, se film překvapivě povedl. Kniha šlape na místě, film šlape na místě. Takže pokud chcete jít po celé ose příběhu, musíte toho dost přidat, ale zároveň zůstat na správné cestě. Film tomu odpovídá. ()

Gaaron

Stejné jako jednička: poměrně zábavný a nezávadný film, jehož příběh dělá bohužel z diváka až často blbce. ()

necisty

Proboha co to bylo?! Já tomu dával šance, svůj slib po jedničce, že na to půjdu do kina jsem dodržel, ale ono to za to vůbec nestálo! Jak to vůbec může být v červených číslech? Dyť je to strašně hloupé! Chápu, když tady to má jen 1300 hodnocení a pravděpodobně největší kritici tohoto žánru typu POMO a verbal, to už po všech Stmívání apod., nejspíš vzdali, ale ono to má stejně i na IMDb?! Resistence je příšerný vykradač onoho žánru a přestože jsem fanda, tak mě to nebavilo. Holce musí asi hodně jebnout, aby se ostříhala na kluka a ta reakce hlavního hrdiny byla nanejvýš "zdvořilá"... Ženské, proboha, to fakt není sexy!!! Už Bella Tupý-výraz je tisíckrát krásnější. Výběr hlavní herečky je celkově katastrofální, nejen že nevypadá jako Lara Croft nebo Mila Jovovich (což film jednoznačně vyžaduje), ale je dokonce tak drsná, že by nezbila ani mě, a to já jsem pěkný sráč. Těžko by jsem věřil, že všechny nebezpečné scény si odskákala sama... Scény, kdy na ni a jejího drsného "kámoše" vyskočí vycvičené komando se snajprovkama a ani jeden se netrefí, zatímco ona s tou její plastovou pistolkou jo a klidně 5 a více záporáků, jsou k smíchu. Tady mi fakt došla trpělivost. Kladně hodnotím pouze audiovizuální stránku a námět. Jinak s takovýma sračkama běžte do prdele! ... Cinestar NS 3D ()

zette

Pred zhlednutim tohoto filmu jsem o nem nemel zadne informace a tak jsem ani netusil, ze se jedna o pokracovani snimku Divergence. Mam rad v podobnych filmech apokalypticke ztvarneni zivota v budoucnosti, bohuzel, zde tech zaberu na mesto zase neni tolik. Presto to je jediny klad filmu, vedle herecky S. Woodley, ktera me uz podruhe herecky zaujala a myslim, ze z ni roste nadejna herecka. Pribeh me nicim neoslovil, malo akce, nuda... Nejsem sice cilova skupina, i tak si myslim, ze jde o brakovou zalezitost. ()

Pajky3

Pro mě to bylo slabší než první díl a jsem z toho docela zklamanej. Samozřejmě se však časem podívám i na pokračování, abych se dozvěděl, jak to vlastně všechno dopadlo, ale nebudu na něj natěšeně čekat. ()

PROCESOR

Tak tu máme druhý díl. Děj se pohnul do předu a hodně věcí se vyjasnilo. Otevírání schránky s poselstvím co zanechaly zakladatelé, samozřejmě přes zkoušky pomocí simulací, mě prostě bavili. Jestli se to Tris povede, Vám neřeknu. O klišé s láskou co vše překoná sem psal už v prvním komentu... ()

KajusaK

Naprosto stejné jako s Hunger games! První díl docela nuda pro děti..:)) druhý díl naprostá bomba..Řekla bych že jeden z nejlepších akčních filmů :)) .. Úžasné opravdu úžasné zdůraznuji :))) efekty !! Přirovnala bych dokonce k Harry Potter a relikvie smrti 2 :)) ... Skvělé herecké výkony, Kate Winslet jsem ten záporný charakter sežrala i s navijákem. Jinak zakončení dokonalé a rozhodně bych nepokračovala :)) nakonec do kina určitě půjdu tak doufám že to bude dobré a nezničí tenhle bomba díl ..:)) ()

Icefist

Napíšu to celkem stručně. Divergenci už si ani nepamatuju a tak trochu jsem doufal, že by se mi mohla alespoň trochu vybavit při sledování tohoto pokračování. Ale nic. Nula. A stejně tak to tedy dopadne s tímto snímkem. U Hunger Games jsem si celkem pamatoval o co šlo/jde a čert nakonec vem, jestli to bylo vyšší kvalitou, nebo jen z tak prostého důvodu, že byly průkopníkem tohoto žánrového ranku. Rezistence je ztráta času a nezachrání to ani pár simulací à la Matrix. 40 % Oblíbená část- přehrání zprávy ()

dr.fish

Druhý díl se zarytě drží zásady zbytečně nevyčnívat z průměru. Aby to každý pochopil. Takže nic složitého, ale docela to odsýpá. Trochu lepší než první díl. 60% ()

SeanLSD

Opäť po nijakej stránke žiadny zázrak, ale žánrovka, ktorá mi sedí, aj pri všetkej tej obohranej otravnosti adolescentných (a iných) vyvolených. Našťastie sa nevyplnila obava o povinne naťahovacej, vatovitej strednej časti trilógie, hoci značnú chvíľu to tak vyzeralo. Rozohraný príbeh je tu v podstate uzavretý a ako nečitateľ som teda právoplatne zvedavý, o čom bude pojednávať tretia (vo filmovej podobe bohužiaľ opäť na 2 filmy delená) časť. Osobne je pre mňa prekvapivým, že príbeh tohoto typu priestorovým otvorením sa/vyslobodením z izolácie nekončí a vyslovene sa ponúkajú porovnania s LABYRINTOM a MESTOM EMBER (v ktorého prípade sa už asi ďalších 3 dielov vo filmovej podobe nedočkáme). ()

Sabrewulf

Pokud jsem u jedničky psal, že to bylo mlácení prázdné slámy, tady to platí dvojnásob. Poslední půlhodina je jenom přehlídka samoúčelného CGI, které nemělo žádný hlubší smysl, nesloužilo jako doplněk vyprávění, bylo tam jenom proto, aby tam bylo. Něco na ten způsob, jako by nejprve vymysleli a vytvořili CGI scény a teprve na ně nalepili nějaký děj, aby to trochu pasovalo. ()

tatanapope

Celkem slabé romantické scifíčko . Děj nezáživný , myšlenka slabá . Koukat se na to dalo a akční části byli relativně slušné , ale zbytek filmu byl ucházející . Co mě neskutečně pobavilo bylo , když se ta slečna na začátku rozhodla si sprznit účes nůžkama před zrcadlem a přišla jak vyholená a ostříhaná od holiče . Tak trochu neplánovaný vtip , který jistě nebyl v plánu , ale jinak zážitek veškerý žádný . Viděno v rámci Season Challenge Tour 2015 ()

chelseaman22 odpad!

Jak OMG někdo může napsat, že pro tuhle sérii může mít slabost?! Je to jednoduše k popukání hodná fraška, jež je založena na segragaci dle bůhví jakého klíče. odpad! ()

KikiPoka

Moje zkušenost s touto trilogií začala zkouknutím prvního filmu Divergence. Film byl povedený a děj sám o sobě až na pár drobností neobsahoval nic moc přehnaného. Takový vcelku "reálný" obraz budoucnosti. (Berte mě s rezervou, ani já do budoucnosti nevidím) Následovaly knížky. Po přečtení prvního dílu jsem se pozastavila nad rozporem s filmovou verzí. Byla to drobnost, nicméně zcela změnila význam pojmu "divergence". Po přečtení druhé knihy mi došlo (ech... jaké překvapení), že ta odchylka nadělá v celé trilogii dějový bordel a scénář nemá šanci si udržet podobnost s knihou. Pak už asi nikoho nepřekvapí, že sny (v tomto případě spíš malé noční můry) se právě staly skutečností. Ikdyž pominu fakt, že film byl dost ořezaný (což se koneckonců u filmů podle knižních předloh běžně stává), musím snížit hodnocení z původně zamýšlených čtyř hvězd na tři, jelikož se druhý díl dostal naprosto mimo významovou linii knihy. I přesto věřím, že se bude líbit všem zastáncům post-apo filmů, kteří knihy nečetli. ()

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

02.02.2015

Po Divergent přijde Insurgent