The Gambler, aneb ani Rupert Wyatt s Marky Markem neuvaří guláš z vody. Jediné, co se těm dvoum dá vytknout, tak snad jen, že po přečtení tak nulového scénáře přesto podepsali. Tohle ani nemohlo dopadnout jinak.(7.2.2015)

Poměrně nudné a zdlouhavé drámo o v podstatě trosce, jež má potenciál se vzbudit. Jako film samotný bych to ohodnotil asi tak na ** už kvůli pohádkovosti chování a div ne rytířskosti všech těch lichvářů, ale tu hvězdu navíc si zaslouží Goodmanovi proslovy a promluvy do duše :) "Jsi náš král, máš armádu a nejmocnější loďstvo na světě? Naser si. My si to zpackáme sami."(12.4.2015)

Film špatnou myšlenku rozhodně nemá. Ale problém Gamblera padá především na uvěřitelnosti. Ať Wahlbergovi dle slov mafiánů. kterým dluží peníze jde o život. Z celého děje je spíš navozen pocit, že bossové půjčující peníze jsou spíš takový hodní strýčkové, kteří hlavnímu hrdinovi udělují lekce v chování a domlouvají mu slovy Ty TY Ty, takže nejakčnější a nejnapínavější částí se stávají z celého filmu samotné sázky, kdy čekáte, co hlavnímu hříšníkovi padne. Zbytek je obyčejným průměrným příběhem, bez špetky kriminálního žánru, či snad dokonce thrilleru, spíše jde o takové odlehčené drama sice s vynikajícím hereckým výkonem hlavního hrdiny, žijícího dvojitý život, ale zkrátka z takového námětu šlo vytřískat mnohem, mnohem víc s takovým hereckým ansámblem.(13.6.2015)

• Jara.Cimrman.jr

"Život je jedna velká prohra. Stačí se s tím smířit." Tolik optimismu jsem si snad ani nezasloužil. Mně tedy rozhodně nepřipadá zábavné nekonečné sledování sebedestrukce člověka, který kašle na podání pomocné ruky a radši si vezme další kartu. Naštěstí jsem si všiml jeho závěrečného intelektuální vzepětí a určitě budu následovat jeho cestu. Prodám dům, auto, zahradu, zastavím majetek všech příbuzných a obdržené peníze investuju na jistotu - vsadím vše na černou. Jak já jsem si přál, aby Jamesovi padla červená a aby z něj mafiáni nadělali sekanou. A to asi není dobře, když nepřeju nic dobrého hlavnímu hrdinovi, ale na svou obhajobu skoro až dospěle uvádím, že on si začal.(11.2.2016)

Vypráví příběh vysokoškolského profesora literatury Jima Bennetta (Mark Wahlberg), který kromě toho, že byl měl učit, po večerech vysedává v kasinech a zkouší štěstěnu v blackjacku, v ruletě nebo jiných hazardních karetních hrách. Jimy spoléhá jen na své pocity, které mu říkají vsad' na černou - a ono padne červená. Tak znovu, černá a zase červená. Navíc se Jimy zaplete s gangstery, kteří u sebe nenosí lízatka, ale revolvery a dlužná částka pořád narůstá a aby toho nebylo málo, zaplete se do milostného románku s jednou ze svých studenek. Z filmu mám vskutku radost. Herecké výkony (hlavně tedy Marka Wahlberga), byly opravdu velmi dobré, taktéž i celý film obstál. Hazard je svině, na to pozor.(3.3.2016)