The Gambler

The Gambler

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2014, 111 min

Blackjack? Ruleta? Sázky? Fuck you. William Monahan po svém kurzu moderního filmu pro svět, co na něj sere, určitě není o nic víc šťastný, než James Benett. Svůj zdvižený prostředníček totiž personifikoval do postavy, která a priori nehazarduje s penězi, nýbrž se životem, který mu nestojí ani za konvenční lhaní. Nebo si ho naopak cení příliš. V úvodu možná po vzoru Cizince prvním výstřelem trefí první signální, která diváka rázem oslepí, ale teprve urputná pravdomluvnost zbytku zásobníku plného kousavých monologů a dialogů vystřílená do mrtvého těla před obrazovkou dala nevýraznému thrilleru podtext existencionálního dramatu o absolutním vítězství či smrti. Všechno nebo nic. Být či nebýt. Atakdál. A nebo taky možná autor napsal film o blackjacku, ruletě a sázení. Co já vím... Fuck you. Tak jako tak ale filmu nejde upřít geniální využití filmové hudby, několik vynikajících scén a na to, že jde nakonec hlavně o konverzační drama, nečekaně svižné tempo. You are the perfect example of how a person can start off with no problems whatsoever, and then go out of their way to make sure that they have all of them. ---There's no relative degree of suffering.(10.4.2015)

Pan profesor na své závislosti fakt solidně ujížděl. A fakt jsem o něj měl celkem obavy, jakým tempem se řítil do pekel :o) Dobře zvládnutý scénář i samotný Markův herecký výkon. Bavil jsem se od první minuty, až do úplného konce.(27.4.2015)

Rozpočet $25miliónovTržby USA $33,680,992Tržby Celosvetovo $39,171,130Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ osobne od režiséra Ruperta Wyatta by som čakal o trošku viac ale dobre je na čo pozerať aj keď nedá v konečnom výsledku nič väčšie na vrch, Mark Wahlberg to slušne utiahne svojou miestami zádumčivou či premúdrelou postavou, miestami slušne valí, len škoda že v konečnom výsledku to nemalo vyššiu zmyselnosť ta jeho postava, nakoniec to ostalu len u romantickej zamilovanej etape, priemer /65%/(4.4.2015)

• JJ.Gibson

Bylo to trošku jiné, než jsem čekal. Což by až tak nevadilo, ale nedokázal jsem si oblíbit postavu Marka Wahlberga, zkrátka to nešlo. Takovej "sráč" bez pudu sebezáchovy, který absolutně na všechno kašle a přiživuje se na ostatních, nevím nějak mi to nesedlo. Bavili mě lichváři, především John Goodman a konec byl trošku zajímavý, ale viděl jsem již pár filmů s touto tématikou a byly rozhodně lepší než Wahlbergova verze...(10.9.2015)

• paascha

Dost nudná sonda do nereality, pokud tedy nejste synáček matičky, co bez keců vyšpulí 260000USD a uroní jen pár slz, aby si mohl synátor jít trochu zapařit. Závěrečný hepáč je přesně tak trapný, jak je to napsané, prostě sračka(12.4.2015)