The Gambler

The Gambler

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2014, 111 min

Rozpočet $25miliónovTržby USA $33,680,992Tržby Celosvetovo $39,171,130Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ osobne od režiséra Ruperta Wyatta by som čakal o trošku viac ale dobre je na čo pozerať aj keď nedá v konečnom výsledku nič väčšie na vrch, Mark Wahlberg to slušne utiahne svojou miestami zádumčivou či premúdrelou postavou, miestami slušne valí, len škoda že v konečnom výsledku to nemalo vyššiu zmyselnosť ta jeho postava, nakoniec to ostalu len u romantickej zamilovanej etape, priemer /65%/(4.4.2015)

"Tělesný pudy nelžou.. Ty nikdy !!" Prostě to buď pude nebo nepude.. A tohle rozhodně šlo !! ;) The Gambler totiž platí za hodně výživný Wyattův remake, byť tedy zejména stojícího pevně na základech elegantního scénáře tradičně luxusního Williama Monahana, rovněž výborného snímku britského Čechoslováka Karla Reisze s jednoznačně nejlepším Markem Wahlbergem, jakého jsem vlastně vůbec kdy viděl, jakého vůbec (ne)pamatuji.. Stejně jako dlouho nepamatuji film s podobně skvostně obsazenými vedlejšími rolemi, s tou vůbec poslední, byť kratičkou, George Kennedyho na čele.. Elektrizující záležitost..(23.3.2016)

Velice se mi trefilo do nálady, kterou jsem měl naposledy u filmu Drive.(7.8.2015)

Filmu musím dát bez rozmýšlení plný počet, protože: 1) Přesně zobrazuje problém dnešních gemblerů .. i když ono to bylo vždycky stejný, už za starověkýho Japonska kostky apod. 2) Zobrazuje v podstatě jako by část mýho života v minulosti. Sice nejsem gembler, ty jsem jen léčil na psychiatrii, ale bylo období, kdy jsem na tom byl podobně, ne-li stejně. Už tyhle dvě zásadní věci rozhodují o srdeční záležitosti, melancholické vzpomínce na neustálý pád do dna a nakonec "vzkříšení" ... Závislí gembleři hrají přesně tak, jak je ve filmu zobrazeno. Sází všechno na dvojnásobek ... třeba u rulety na černou apod. Je to nejrychlejší a nejpravděpodobnější způsob výhry. Opakování je jistější než střídání, pokud bychom nakoukly do fyzikálně-matematických zákonů relativity, vyšlo by nám, že to tak funguje. Ale do jisté doby a chvíle, stále házet šestku jde, ale kolikrát? Max 10x ... Bohužel závislí gembleři mají přeprogramovaný mozek ve frontálním laloku mozkovém, který jejich emocím stále diktuje, aby vsadili ještě jednou všechno na "černou" apod, až padne červená a jsou v prdeli ... Gembl, stejně jako závislost na drogách není o logice, ale o emocích a změněv nervových spojeních, spíše řečeno biochemických přenosech, v mozku, kterým se nedá bránit, stejně třeba jako intenzivní zamilovanosti. .... Toť výklad teorie a praxe ... Mistr VERBAL" nám zde vyblil výčet členů svojí rodiny, což mne osobně naprosto nezajímá a rasistický podtext zbytečně otravuje ... a s logikou "gemblu" je úplně někde vedle v píči, takže nejde brát vážně a měl by si něco nastudovat ...(29.1.2015)

• Politik

Něco málo jsem od toho čekal. Nedostal jsem nic. Wahlberg je výbornej, ale sám ten film nespasí. 40%(8.4.2015)