The Gambler

The Gambler

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2014, 111 min

Ono to přece jen není špatné. Mark je sympatik a to co se kolem děje je přinejmenším zajímavé a pokud máte tuto problematiku rádi stojí to za to i přes pár hluchých chvilek. ( 2.4.15/PC )(5.4.2015)

Velice se mi trefilo do nálady, kterou jsem měl naposledy u filmu Drive.(7.8.2015)

• JJ.Gibson

Bylo to trošku jiné, než jsem čekal. Což by až tak nevadilo, ale nedokázal jsem si oblíbit postavu Marka Wahlberga, zkrátka to nešlo. Takovej "sráč" bez pudu sebezáchovy, který absolutně na všechno kašle a přiživuje se na ostatních, nevím nějak mi to nesedlo. Bavili mě lichváři, především John Goodman a konec byl trošku zajímavý, ale viděl jsem již pár filmů s touto tématikou a byly rozhodně lepší než Wahlbergova verze...(10.9.2015)

"Tělesný pudy nelžou.. Ty nikdy !!" Prostě to buď pude nebo nepude.. A tohle rozhodně šlo !! ;) The Gambler totiž platí za hodně výživný Wyattův remake, byť tedy zejména stojícího pevně na základech elegantního scénáře tradičně luxusního Williama Monahana, rovněž výborného snímku britského Čechoslováka Karla Reisze s jednoznačně nejlepším Markem Wahlbergem, jakého jsem vlastně vůbec kdy viděl, jakého vůbec (ne)pamatuji.. Stejně jako dlouho nepamatuji film s podobně skvostně obsazenými vedlejšími rolemi, s tou vůbec poslední, byť kratičkou, George Kennedyho na čele.. Elektrizující záležitost..(23.3.2016)

Moje krevní skupina a šálek kávy. Ani ne tak doslovný remake, jako spíš reinterpretace původního námětu s Jamesem Caanem od Tobacka. Pojetí filmu je podobný, ale příběh není situován do New Yorku, nýbrž je zasazen do současnýho nočního Los Angeles. Konec a celkový vyznění je prostě jiný. Každopádně studie osobnosti sebedestruktivního "gamblera" zachována. Ačkoliv se film navenek tváří, že je o závislosti na hraní, pravda je někde jinde. Postava Jamese Bennetta není gambler, pouze týpek, co vzdal naději na dosažení svých snů a bolest se snaží zahnat sebedestruktivním chováním a jako zbraň pro samoléčbu si vybral hazard. Wahlberg není lepší, ani horší než Caan, je prostě svůj. Důvod negativních recenzí vidím v tom, že většina lidí nepochopila pointu. Film není o hazardu, ale o stavu mysli člověka, který se nedokáže smířit s tím, že by měl trávit život dennodenně něčím průměrným, to radši bude riskovat i za cenu toho, že kvůli tomu chcípne!(18.1.2015)