Krimi / Drama / Thriller

USA, 2014, 111 min

Film prakticky o pár hovnech. Příběh nemocného gamblera, který si půjčuje, aby splatil další půjčku. Nicméně musím uznat kvality pana Wahlberga. Jeho postava se mi obzvláště líbila a to si nemyslím, že je bůhvíjaký herecký mistr. Ale emočně zahrané s grácií. Proto dávám 3 hvězdy.(30.12.2015)

Film špatnou myšlenku rozhodně nemá. Ale problém Gamblera padá především na uvěřitelnosti. Ať Wahlbergovi dle slov mafiánů. kterým dluží peníze jde o život. Z celého děje je spíš navozen pocit, že bossové půjčující peníze jsou spíš takový hodní strýčkové, kteří hlavnímu hrdinovi udělují lekce v chování a domlouvají mu slovy Ty TY Ty, takže nejakčnější a nejnapínavější částí se stávají z celého filmu samotné sázky, kdy čekáte, co hlavnímu hříšníkovi padne. Zbytek je obyčejným průměrným příběhem, bez špetky kriminálního žánru, či snad dokonce thrilleru, spíše jde o takové odlehčené drama sice s vynikajícím hereckým výkonem hlavního hrdiny, žijícího dvojitý život, ale zkrátka z takového námětu šlo vytřískat mnohem, mnohem víc s takovým hereckým ansámblem.(13.6.2015)

"Vždycky jsem to měl tak, že když v tom nemůžu bejt nejlepší, kašlu na to. Jediná věc, která má cenu je být vyjímečnej. Všechno ostatní je šeď a nuda." ...Všechno nebo nic - život nebo smrt , vlak je rozjetý a společnost v něm mu dělá závislost. Kdyby nebyla moje závislost = nostalgie, šla bych s hodnocením dolů, protože Marky Marka jsem už viděla hrát mnohem líp.(11.4.2015)

Čekal jsem, že film bude věnovat více času v casínu a gamblení a ono film spíš zobrazuje život Marka Wahlberga a jeho self desrukci. Wahlberg se na svou roli hodil, líbil se mi jako vždy, ale filmu chybí šťáva, což mě mrzí. Koukat se na film však dá, nenudí i zaujme. 60%(7.2.2015)

„DNESKA VÁM NEPŘEJE ŠTĚSTÍ.“ … „TO SE MŮŽE ZMĚNIT, KDYŽ MI PŮJČÍTE DALŠÍCH 10000 DOLARŮ…“ /// Je James zasranej gambler, topící se ve sračkách, nebo jen blázen, kterýmu nejde o vítězství? V jeho životě existuje jenom vítězství absolutní. Nebo smrt, která by ho zničila, a von mohl začít žít… Ani krimi, ani thriller… spíš drama o jedný zajímavý osobnosti, která řeší existenční otázky svérázným způsobem. Zajímavý. Spíš myšlenkově. Navíc jsou dobře napsaný vedlejší postavy a překvapivě voceňuju i kreaci Marka Wahlberga. (ne vole, nic proti němu nemám, jen je to jak píšu – hereckou kreaci…) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Věřím, že se člověk může změnit. (K lepšímu) 2.) Hraju jen tam, kde berou vysoký sázky. 3.) Tvrdím, že v životě jde víc než jen o život! /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(4.4.2015)