• Austrálie

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2014, 111 min

• Politik

Něco málo jsem od toho čekal. Nedostal jsem nic. Wahlberg je výbornej, ale sám ten film nespasí. 40%(8.4.2015)

Velice se mi trefilo do nálady, kterou jsem měl naposledy u filmu Drive.(7.8.2015)

Moje krevní skupina a šálek kávy. Ani ne tak doslovný remake, jako spíš reinterpretace původního námětu s Jamesem Caanem od Tobacka. Pojetí filmu je podobný, ale příběh není situován do New Yorku, nýbrž je zasazen do současnýho nočního Los Angeles. Konec a celkový vyznění je prostě jiný. Každopádně studie osobnosti sebedestruktivního "gamblera" zachována. Ačkoliv se film navenek tváří, že je o závislosti na hraní, pravda je někde jinde. Postava Jamese Bennetta není gambler, pouze týpek, co vzdal naději na dosažení svých snů a bolest se snaží zahnat sebedestruktivním chováním a jako zbraň pro samoléčbu si vybral hazard. Wahlberg není lepší, ani horší než Caan, je prostě svůj. Důvod negativních recenzí vidím v tom, že většina lidí nepochopila pointu. Film není o hazardu, ale o stavu mysli člověka, který se nedokáže smířit s tím, že by měl trávit život dennodenně něčím průměrným, to radši bude riskovat i za cenu toho, že kvůli tomu chcípne!(18.1.2015)

Pořád se nemůžu rozhodnout jestli ten film byl o gamblerství nebo sebedestrukci... protože ne, to není to samé. Příběh má klasickou strukturu, ale Wyatt scénicky cíleně neukazuje dostatek informací (uměle vytváří vějičku), takže se jeví automaticky lepší než ve skutečnosti je, ale funguje to. Brie Larson tu vypadá fantasticky.(27.12.2016)

A zase mohu být jak Jane Marplová a říct : "To tam u nás St. Mary Mead byla jeden švec a ten......" Ano, já se s tím měla možnost také seznámit přes jednu mou kamarádku, která měla bratra a ten se k tomu dostal pomalu, ale jistě také, až se dostal do takových dluhů, že je navštívil exekutor, ti se s ničím nepáří a rodiče mu zaplatili tu pro mě obrovskou částku (dluh), přes dva miliony. Je to sympatický muž, který má hodnou manželku a dvě děti a dlouho to flikoval tím, že si půjčoval jinde. Později si pro výplatu musel jezdit s nějakým dozorem, manželkou, otcem............. a tak se jednou stalo, že otec byl unavený, tak mu zastavil před bankou s tím, že na něj počká (a měl přehled, co se vchodu týká). Nemylte se, tento muž si vybral výplatu a utekl nějakým zadním vchodem a už v tom zase jel. Ano, je to hrozná nemoc, která u nás nebyla až tak známá, ale dnes je to pandemie. V tomhle příběhu nevím, jestli James tomu uteče, ale v tom mém, utekl, šel se léčit a žije dál plnohodnotným životem, ale těch smutných jizev u druhých zanechal hodně a ty se těžko hojí.(17.1.2017)

• - Film měl premiéru 10. listopadu 2014 na AFI Festu. (Terva)

• - Tento film ma rovnakú dĺžku ako jeho predchodca Gambler (1974). (chesterko)

• - Mark Wahlberg uviedol, že úloha Jima Bennetta bola najnáročnejšia úloha v jeho kariére. (chesterko)