Jim Bennett je profesorem literatury na vysoké škole, ale má i svou temnou stránku. Je gambler a dostal se do dluhové pasti. Částky, které dluží, jsou astronomické a začíná mu jít o život... Jim Bennett pochází z bohaté rodiny. Kromě finančního dostatku se mu dostalo i skvělého vzdělání a nyní pracuje jako profesor literatury na vysoké škole. Napsal knihu, která byla v očích odborné veřejnosti ceněná, nicméně to není kniha pro masy, a tak na ní příliš nevydělal. Přestože se nemusel nikdy potýkat s nějakými vážnějšími problémy, není se svým životem příliš spokojený a hraje v kasinu. Zastává názor – všechno, nebo nic – a to se mu jednoho dne nevyplatí. Korejskému majiteli kasina Leeovi už dluží přes dvě stě tisíc dolarů a další peníze si půjčí od Nevilla Baraka, který mu na splacení dá sedm dní. Pokud Jim peníze nevrátí, hrozí mu smrt. Jimova matka je velmi bohatá, ale už nechce vyhazovat peníze za synovy dluhy. Jim se tedy obrátí s prosbou o pomoc na dalšího lichváře, jménem Frank. Frankovi se vůbec nelíbí, co Jim se svým životem dělá, ale půjčil by mu, Jim však musí říct nahlas, že není chlap. To je pro něj nepřijatelné a peníze nedostane. Kromě toho, že musí řešit, kde získá peníze na splacení dluhu, musí také učit. Mezi jeho studenty je dívka Amy, která je skutečně velmi talentovaná spisovatelka, Dexter – talentovaný hráč tenisu a Lamar – basketbalová hvězda. Tito tři se vymykají, ale jen Amy Jimův seminář skutečně zajímá. A nezajímá ji jen seminář, ale i Jim. Pracuje totiž jako servírka v kasinu, kde ho viděla prohrát obrovské peníze, a nerozumí jeho dvojímu životu. Jimova matka se rozhodne, že synovi dá peníze na splacení dluhů, ale žádného vděku se od něj nedočká. Naopak, Jim všechny peníze opět prohraje. Jim je pod neustálým dozorem svých věřitelů. Neville Baraka dokonce nechá Jima preventivně zmlátit, i když lhůta na splacení ještě neuplynula. A protože rozhodně nechce o své peníze přijít, přitlačí Jima ke zdi. Jimovi nezáleží na vlastním životě, a tak buď Jim přesvědčí Lamara, aby zařídil výhru svého týmu o maximálně sedm bodů, ani o bod víc, nebo zabije Amy. Hodlá si na ten zápas vsadit velké peníze, a když to Lamar udělá, budou si s Jimem kvit. Jim zajde za Lamarem, aby si o tom promluvili. Ví, že Lamar má nemocné koleno a jeho budoucnost jako basketbalisty je nejistá. Potřebuje však peníze pro rodinu, a tak souhlasí. Jim mu slíbí 150 tisíc dolarů, které však stále nemá. Jde tedy znovu za Frankem, kterého nakonec přesvědčí, aby mu půjčil 260 tisíc, a za Leem, kterého přesvědčí, aby mu půjčil 150 tisíc. Ty dá rovnou Lamarovi, který splní svůj slib, a i když je to nervy drásající, podaří se mu zařídit, aby jeho tým vyhrál o sedm bodů... (TV Prima)

colocolo21

Mark Wahlberg ako vysnivaný klient všetkých herní, ktorý v podstate ani nemôže vyhrať - všetko hrá doubla, až kým neprehrá a na druhej strane ako zvláštny vysokoškolský profesor, ktorý prednáša niečo, čo produkuje v našich končinách nekonečný rad nezamestnaných na úrade práce. Pre mňa určite zaujímavejší je život gambléra,i ked i tu su viaceré nelogickosti, predovšetkým prepálený záver, takže celkovo taký rýchlo zabudnuteľný priemer ()

pepca72

Takový lehce zapomenutelný film, který si už jistě nepustím znovu, protože vlastně není proč, ale na který se dobře koukalo, příběh ubíhal svižným tempem a hrálo tam spoustu skvělých herců. Takhle bych to asi shrnul. Jednou a dost. ()

oceanic6

Mark Wahlberg sa nám snaží dokázať, že má aj inú hereckú polohu, než tú, v ktorej ho všetci poznáme...bohužiaľ neúspešne. Režisér Rupert Wyatt sa nám snaží dokázať, že je všestranným tvorcom a je schopný natočiť aj film na míle vzdialený jeho predošlému Zrodeniu Planéty opíc...aj to však neúspešne. Gambler nedokáže držať tempo, ani ponúknuť zaujímavý zvrat, či aspoň originálny kamerový / zvukový prvok. Prakticky jediné, čo sa mu darí, je priniesť solídne množstvo fajn hlášok, ktoré možno začnete citovať a používať aj vo vašom živote, ale po pár dňoch si už nebudete vedieť spomenúť z akého filmu vlastne pochádzajú. ()

terordemon

Gambler dokáže vykresať atmosféru, deje sa v ňom však málo a pôsobí to trochu uťahane a zdĺhavo. Ale má to zas skvelé dialógy a herecké výkony tiež super. Mark Walberk sa do úlohy gamblera ako riť na šerbel. A holý John Goodman si to dáva parádne. Tento pohľad je nezabudnuteľný :D Veľmi dobrý počin na upršané popoludnie. 68% ()

Esszed

Film se snaží ukázat gamblerství jako opravdovou, patologickou nemoc, která dokáže zastihnout kohokoliv v jakékoliv společenské pozici. Film je dobře zrežírovaný, ačkoliv má trochu pomalejší tempo, Mark je, téměř jako vždy, skvělý (otázka je proč si vybírá furt, tak dementní filmy). Je zde ovšem jedna viditelná chyba a to však chyba pořádná. Mark hraje jako po mrtvici a nezmůže se na nic jiného než dokola zvyšovat sázku, dokud nepřijde o všechny peníze (a že o ně přichází) a jde domů. Je to naprosto do očí bijící a kazí to celý dojem z filmu. Nesmím taky opomenout všechny ty hazardní klišé. jako nelegální herna vlastněná nějakým mafiánem, půjčený peníze, který Marky hned na to zas prohraje, nakládačka atd. To už tu tak trochu bylo v Rounders. ()

lola10

Obdivuji Markovo neuvěřitelnou snahu a píli, která byla opravdu viditelná. Nemyslím jen vzdání se 30 kg svalové hmoty, ale i styl jeho hraní, který byl tak jiný, že mi chudák hubeňoučký Mark, připadal neuvolněný a po celou dobu byl v takové nepřirozené tenzi. I přesto, že se snažil, mi to, bohužel, přišlo hodně průměrné. Z takového námětu se zkrátka mohlo vytěžit daleko víc. ()

Archvile

Všimli ste si niekedy ako sa Mark Wahlberg až neskutočne podobá na Matta Damona ? Keď sme išli na tento film tak jediné čo som o ňom vedel bolo to že je to remake s rovnakým názvom ako ten z 1974 a že to režíroval Rupert Wyatt. A ako na potvoru sme zmeškali aj úvodné titulky. Jessicu Lange a Brie Larson som spoznal takmer okamžite, ale hercom v hlavnej úlohe som si nebol vôbec istý. Zaujímavé je že keď zadáte do vyhľadávača "matt damon vs mark wahlberg" zistíte že nie som sám a dokonca je tam rozhovor Matta Damonan ktorý priznáva že si ho s ním taktiež často pletú. Čo sa samotného snímku týka, tak v prvom rade je výborne zahraný. Inak ale len pár filozofických citátov, životopis Jamesa Bennetta a celkom predvídateľný koniec. ()

Nemezzis

The Gambler film, od kterýho jsem moc nečekal, ale kterej mě totálně dostal. Beznadějnej gambler, kterej sází na nejrychlejší způsob výhry a snaží se osudu natrhnout prdel.Na druhou stranu profesor literatury, nebo spíš (filozofie). Wahlberg se na roli skvěle hodí a scénář je jednoduše skvělej, za zmínku stojí i českej dabing kterej jsem si zas jednou užil. Motto filmu „Všechno, nebo nic” , ale když všechno, tak úplně všechno. Vždyť je to na životě to nejlepší, snažit se o nemožný, všechno ostatní, stojí za prd. A co je to všechno? Pro hazardního hráče, novej začátek. "Kolik ti zbylo? Vůbec nic, to není ta správná pozice, ale je". Lepší zakončení filmu, kdy James běží volný jako pták (song:M83 - Outro ) bez problémů, vstříc novému životu, je nejlepší zakončení filmu, co jsem viděl. ()

avalonek

Nenadchlo mě to.Nemám ráda zavisláky,kterejm nesejde na ostatních,i když ví,že svým jednáním jim jen ublížej.A ani Mark se v tomhle filmu nijak zvlášť nepředvedl.Takže jsem se těšila na konec,a to není dobrý.A ten byl až najednou trapně dobrej.Zachránila ho přece úžasná chytrá blondýnka. ()

barbiequte

Film hodně obyčejný, ale scéna s Johnem Goodmanem je perfektní. To stoji za tu 4 hvězdu každopádně. Doporučuji pustit si to na Youtube pod názvem "Proposition of Fuck you" to je strop. ()

draxxi

Hezkej, napinavej film... MW je opravdu genialni herec... Jen ten happyend mi vzhledem k me vic jak dvacetilete praxi v hazardu nesedi.... 75% ()

ostre_pero

Wahlberg výborný, Langeová zvodná a krásna, ale niečo mi tam chýbalo. Napríklad ma celý čas iritoval bezstarostný postoj hlavného hrdinu, ktorý mal všetko a všetkých na háku. Druhýkrát by som si to asi pozrel, preto 75%. ()

Ondak

Film aneb jak být gamblerem po Americku. Na všechny srát a posílat je do... Všechno a všechny mít u zadku a rozhazovat všechny peníze. Film je ale vcelku zajímavý a udrží diváka v pozornosti. Těžce mě naštval konec filmu a díky tomu volím 3 hvězdy místo 4. Film je nastíněn tak, že hlavní hrdina gambler není. Pro mě je to prostě týden v životě gamblera, nic víc. ()

pouzivana

Mám Markiho Marka ve filmech celkem rád a Jon Goodman jako bonus, jasný důvod proč se na to podívat. Bohužel sem se dočkal nekrimi, nedramatu, kde je hlavni postava neskutečnej sebestřední čurák, do kterého se samozřejmě zamiluje pohodová kočička a on se na závěr ve svých 30 letech totálně změní a vše dobře dopadne. Totální jednohubka na sobotní dopoledne a tři hvězdy s odřenýma ušima. ()

hujerita

Tretia hviezdička jedine za Johna Goodmana. Inak Mark to mal stále u prdele a aj nakoniec to mal u prdele??? To ako čo bolo??? Neviem či to tak malo byť, ale ak režisér chcel dosiahnuť premenu hlavnej postavy, tak ju isto nedosiahol. Ak nechcel, tak sorry som to asi nepochopil no. Takého flegmoša stretnúť a pritom mať tie názory, asi by ma z neho kleplo. ()

cartyci

Ach od filmu s Markom Wahlbergom som čakal o čosi viac.Dej dosť jednoduchý ,aspoň pre mňa a koniec predvídateľný. ()

Gagin

Hrozna chujovina tohleto. Skoro 2 hodiny kecání o nesmyslech. Jeden z filmů, při jehož koukání se citíte hodně nepříjemně. Thiller / Krimi? Ani omylem, bez špetky náboje. ()

Rupert Wyatt chystá novou sci-fi

Rupert Wyatt chystá novou sci-fi

28.08.2016

Režisér Zrození planety opic patřil v roce 2011 mezi nejobletovanější hollywoodské filmaře. Jeho úspěšný restart opičí ságy vydělal 481 milionů dolarů, Wyatt se ale kupodivu neujal pokračování. Místo… (více)

Tatumův Gambit má režiséra

Tatumův Gambit má režiséra

16.06.2015

Nejspíš jste zaznamenali, že se Channing Tatum (Bez kalhot) již brzy vydá mezi mutanty. Zatím není jisté, zda ho uvidíme už v květnu 2016 v X-Men: Apocalypse, dozajista se ale objeví o 5 měsíců… (více)