Jim Bennett je profesorem literatury na vysoké škole, ale má i svou temnou stránku. Je gambler a dostal se do dluhové pasti. Částky, které dluží, jsou astronomické a začíná mu jít o život... Jim Bennett pochází z bohaté rodiny. Kromě finančního dostatku se mu dostalo i skvělého vzdělání a nyní pracuje jako profesor literatury na vysoké škole. Napsal knihu, která byla v očích odborné veřejnosti ceněná, nicméně to není kniha pro masy, a tak na ní příliš nevydělal. Přestože se nemusel nikdy potýkat s nějakými vážnějšími problémy, není se svým životem příliš spokojený a hraje v kasinu. Zastává názor – všechno, nebo nic – a to se mu jednoho dne nevyplatí. Korejskému majiteli kasina Leeovi už dluží přes dvě stě tisíc dolarů a další peníze si půjčí od Nevilla Baraka, který mu na splacení dá sedm dní. Pokud Jim peníze nevrátí, hrozí mu smrt. Jimova matka je velmi bohatá, ale už nechce vyhazovat peníze za synovy dluhy. Jim se tedy obrátí s prosbou o pomoc na dalšího lichváře, jménem Frank. Frankovi se vůbec nelíbí, co Jim se svým životem dělá, ale půjčil by mu, Jim však musí říct nahlas, že není chlap. To je pro něj nepřijatelné a peníze nedostane. Kromě toho, že musí řešit, kde získá peníze na splacení dluhu, musí také učit. Mezi jeho studenty je dívka Amy, která je skutečně velmi talentovaná spisovatelka, Dexter – talentovaný hráč tenisu a Lamar – basketbalová hvězda. Tito tři se vymykají, ale jen Amy Jimův seminář skutečně zajímá. A nezajímá ji jen seminář, ale i Jim. Pracuje totiž jako servírka v kasinu, kde ho viděla prohrát obrovské peníze, a nerozumí jeho dvojímu životu. Jimova matka se rozhodne, že synovi dá peníze na splacení dluhů, ale žádného vděku se od něj nedočká. Naopak, Jim všechny peníze opět prohraje. Jim je pod neustálým dozorem svých věřitelů. Neville Baraka dokonce nechá Jima preventivně zmlátit, i když lhůta na splacení ještě neuplynula. A protože rozhodně nechce o své peníze přijít, přitlačí Jima ke zdi. Jimovi nezáleží na vlastním životě, a tak buď Jim přesvědčí Lamara, aby zařídil výhru svého týmu o maximálně sedm bodů, ani o bod víc, nebo zabije Amy. Hodlá si na ten zápas vsadit velké peníze, a když to Lamar udělá, budou si s Jimem kvit. Jim zajde za Lamarem, aby si o tom promluvili. Ví, že Lamar má nemocné koleno a jeho budoucnost jako basketbalisty je nejistá. Potřebuje však peníze pro rodinu, a tak souhlasí. Jim mu slíbí 150 tisíc dolarů, které však stále nemá. Jde tedy znovu za Frankem, kterého nakonec přesvědčí, aby mu půjčil 260 tisíc, a za Leem, kterého přesvědčí, aby mu půjčil 150 tisíc. Ty dá rovnou Lamarovi, který splní svůj slib, a i když je to nervy drásající, podaří se mu zařídit, aby jeho tým vyhrál o sedm bodů... (TV Prima)

JohnSmith

Už původní Gambler s Jamesem Caanem se mi kdovíjak nezamlouval. Nechápu pak proč dělat remake něčeho,co není kdovíco a ani to na sebe nevydělá. Na co je příjemný obsazení, když nikdo nemá co by předvedl a Wahlberg je doslova tragický. ()

fefee

Vcelku zábavný, zaujímavý no predvídateľný a mierne nadpriemerný film o jednej závislosti a duchaplnej pravde...3,5* ()

VanTom

Opravdu hodně mě zpočátku bavila Wahlbergova postava chytrého, zajištěného (kdyby s klidnou tváří nedlužil statisíce za hazard) profesora literatury / spisovatele, který v marnotratně sežehávajícím pocitu chtít od života všechno (absolutní vítězství) nebo nic (klidně i smrt) balancuje na hraně nihilizmu, znuděnosti, cíleného ničení se a téměř totálního nezájmu o svět, lidi i svůj život (ovšem zdaleka ne tak důsledně jako např. Nick Cage v Leaving Las Vegas - když jde do nejtužšího, přece jen se přestane chovat jak apatický blbec, zabere a po hollywoodsku "prozře"). Samotný film mi ale přišel tak nějak zahleděný do sebe, jako řetězec dlouhých a poměrně statických květnatých "intoušských" mono/dialogů. ()

zdenny

Vlastně nejslabší Wahlbergův film. O učiteli, jemuž uniká smysl života a který hraje black jack jako když Gábor se Žigou dablují sázky na automatu. ()

m.a.t.o.

„Čo tvoja rodina?" – „Viac od nich nedostanem." – „A keby som ťa odpratal do Mexika, a potom im poslal tvojho ufiknutého vtáka?" – „Sú bohatí preto, že nepustia žilou len tak ľahko." – „Asi je to dedičné." Po Stathamovom Wild Carde (alebo ak by som to zobral chronologicky tak ešte pred ním) tu máme ďalší pohľad do duše patologického hráča. Režisér Wyatt zručne balansuje medzi dramatickosťou a úsmevnosťou príbehu. Nechýba napätie, dobre napísané dialógy a slušne zahrané postavy. Niečo mi však predsa len chýbalo. Film celú dobu ťažil z chorobnej závislosti a nevyspytateľnosti hlavného "hrdinu", no nakoniec aj tak skončil happy endom. Podľa mňa trochu na škodu. 65 % ()

mirec88

Originál som nevidel, ale tento film si ma získal svojim nepriklášeným a podľa mňa aj realistickým stvárnením života antihrdinu Jima Bennetta, ktorý žije dvojitý život a hazarduje úplne so všetkým. Pre neho neexistuje čiastková prehra alebo čiastková výhra. Buď vyhrá všetko, alebo naopak príde o všetko. Neskutočne silný film s nádherným koncom. Jednoznačne odporúčam pre všetkých, ktorí sú znudení dnešnými mnohokrát prázdnymi filmami a majú chuť na niečo hlbšie. Herecké výkony Marka Wahlberga, Johna Goodmana a Brie Larson tomu ešte viac dodávajú šmrnc. ()

Lottr

Mark Wahlberg je sympaťák a mám pocit, že stále častěji dokazuje, že umí i hrát. Roli vysokoškolského profesora skvěle zvládnul a mě i u trošku překvapil, i když jako gambler u rulety působil mnohem přirozeněji. Postava jako taková si získala spíše moje antipatie a chvílemi mi jeho myšlenkové posuny lezly na nervy, ale jde pouze o můj subjektivní názor. Každopádně zase tápu na hranici 3 a 4*, jako obvykle. Prosím o zavedení 3,5* :)) Abych to nějak zesumíroval. Jde o povedenou žánrovku se spoustou vychytaných hlášek, ale bohužel, dobré dialogy a neuvěřitelně tlustý pan Flinstone super film ještě nedělají. I tak na podívání určitě doporučuju. ()

tommmy89

Čakal som niečo iné, ale táto melódia v podaní M. Wahlberga mi dokonale sadla a vôbec som sa nesťažoval. Od začiatku som vlastne čakal niečo podobné ako "Oko berie", ale vlastne som si tento film užíval viac, než keby bol iný scenár. Priznám sa, že miestami mi aj poriadne dvíhalo adrenalín zaňho ! Takto riskovať peniaze, to nedokáže hocikto. ()

zsn

Životní filosof jako gambler, profesor jako filosof. S tím (nebo nad ním) by se alespoň dalo v těch hodinách přemýšlet... - Mark mne nepřestane bavit. Velmi mne potěšila Jessica Lange - vidět ji ve filmu je pomalu zázrak, jen by si zasloužila větší pozornost. Momenty k zamyšlení, zamýšlení nad některými frázemi, scény k zamyšlení. K zamyšlení. ()

Aqualung

Pravda, neměl jsem včera nic lepšího na práci, a tak jsem to skouknul. Jeden extravagantní mladý muž s patologickými sklony ke hraní a hazardu. Ten náboj, který ho žene ke stolu s kartami, či ruletou posoudí nejlépe člověk se stejným sklonem. A konsekvence s finanční galérkou, která ho jistý čas sponzoruje jsou pochopitelné. Mírně je vše okořeněno manipulací s výsledkem basketbalového zápasu, kde kantor přichází za žákem s prosíkem.....A ta cajdákovitá tečka s návratem ke sličné studentce, která disponuje údajně ohromným talentem definitivně celý film posunuje mezi sladké, lahodné, ale vyčichlé limonády..... ()

Kaceris

Zozačiatku som tento film okomentoval, len lebo som musel. Tak to teraz trochu napravím. Táák, tento film je vynikajúci. Profesor Marky Mark je totižto zadĺžený, a preto mu je jedno koľko toho prehrá, až dokým mu to na konci nedojde. Vždy do toho ale ide s neistotou, ktorou tam je cítiť. Z 20.000$ stále dávať zdvojnásobovať, až dokým sa nedostanete na tučný balík, ja osobne by som už rýchlo zutekal. Ale pán profesor nie, pán profesor si len spravil dlhy, ktoré sa s ním ťahajú až do konca filmu. Osobne sa mi najviac páčil herecký výkon Marka. ()

sedm.1

Od spojení jmen Rupert Wyatt a Mark Wahlberg bych tedy čekal určitě jiný snímek, než právě natočeného Gamblera, na kterém se tito dva pánové podíleli. Ikdyž u obou se tento krok dal ovšem asi i očekávat. Režisér Wyatt po geniálním, nicméně určitě náročném projektu, remaku Zrození planety opic, potřeboval něco menšího, poklidnějšího, komornějšího, čímž vším Gambler je a zároveň chtěl i přesvědčit publikum, že umí točit i bez obřího rozpočtu a pracovat se skutečnými herci. A Wahlberg pak zde zas chtěl svým účinkováním všem dokázat, že není jen nabušeným hereckým prknem, ale dokáže zvládnout i daleko náročnější a intelektuálně bohatší postavu, než v jakých se představoval doposud. A kupodivu to poměrně klaplo. Wyatt dokázal, že umí pracovat jak s psychologií svých hrdinů, tak především exceloval v momentech napětí a z mnoha obyčejných scén dokázal vytřískat až neskutečné emoce, nehledě na to, že onu celou zápletku, jejíž scénář musel vyjít tak maximálně na tři A4, dokázal vyšperkovat na opravdu nenudící a poutavou podívanou, která sice nepřinesla žádný strhující a originální zážitek, ale jako malé, nekomerční drama funguje díky němu fakt dost dobře. A Wahlberg tu skutečně zas dokázal, že i on jednoduše umí, a ikdyž bych jeho výkon označil spíš za zajímavý a výrazný, než za přesvědčivý a dechberoucí, tak musím určitě zároveň ale i zmínit, že ta podivnost a nevyváženost se k jeho postavě i hodila a ve výsledku jsem tak byl i s jeho výkonem více než spokojený. Gambler tak není určitě filmem pro široké publikum, ale mě bavil a ikdyž jsem mu tedy příliš nevěřil, tak o kvalitní, zajímavou a nevšední podívanou jde bez debat. ()

Haney

Snažil jsem se. Opravdu ano! Ale tomu blbečkovi to bylo všechno jedno. Asi se mi nikdy nestalo, že bych tolik přál hlavnímu hrdinovi fyzickou újmu. Ovšem pokud máte kolem sebe ty nejměkčí gangstery v historií organizovaného zločinu, tak se mu nedivím, že neměl strach. Aspoň trhat nehty nebo vyrvat zuby a týpek by si rozmyslel jestli prachy vrátí nebo to zase prosází. ()

klukluka

Wahlberg mi tady byl svým zjevem od začátku do konce protivnej, v kombinaci s charakterem jeho hrdiny jsem k němu pociťoval doslova odpor. Závěrečnou očistu neberu - stála za ní možná i existenční likvidace nadějnýho sportovce, prachy zůstal dlužit, pokud se nepletu, své mámě, do špíny zatáhl dalšího studenta, kdyby mu nepadla černá, tak ohrozil všechny ve své blízkosti...takže jsem neviděl jinýho chlapa, ale pořád toho stejnýho debila, jednu naprosto postradatelnou, zbytečnou, parazitickou osmimiliardtinu týhle planety, bez který bych se úplně klidně obešel. A film? Xkrát jsem to už chtěl vypnout, ta průběžná nuda už byla kolikrát nesnesitelná (tenisovej zápas matky se studentem, průpovídky věřitelů...). Děs běs. Esence všech nešvarů špatnejch americkejch bijáků. ()

Lukoboss

M. Wahlberg se opravdu do role hodí a tu závislost mu opravdu divák věří, z tohoto pohledu je to všechno v pořádku. Horší je ta zápletka (opět milostná a romantická), která jaksi narušuje tu dramatickou stránku věci. Najdou se tam opět i nesmysly, kde fakt musíte přivřít oko, aby nenastal facepalm, takže ve výsledku je to film, kterej nenadchne a ani neurazí. Prostě taková ta klasika na zhlídnutí a konec. ()

joora1

Zpočátku jsem na Jamese neměl nervy. Jeho bohorovná povaha a absolutní flegmatismus mě někdy vytáčel. Pak jsem mu ale začal fandit i když vlastně svým způsobem všechny lidi z jeho okolí poštval proti sobě. Zajímavá sonda do duše gamblera, který nakonec prozřel. Ale myslím si, že měli tvůrci ještě přitlačit na pilu. ()

keoma26

takovy trochu romantiky pro mene pokrocile... kdyby bejval chtel opravdu studenty zaujmout, tak mluvi o Dostojevskym a ne o trendy Shakespearovi, protoze ten si narozdil od nej prozil tuhle existencialni uzkost primo na sibenici ()

Rupert Wyatt chystá novou sci-fi

Rupert Wyatt chystá novou sci-fi

28.08.2016

Režisér Zrození planety opic patřil v roce 2011 mezi nejobletovanější hollywoodské filmaře. Jeho úspěšný restart opičí ságy vydělal 481 milionů dolarů, Wyatt se ale kupodivu neujal pokračování. Místo… (více)

Tatumův Gambit má režiséra

Tatumův Gambit má režiséra

16.06.2015

Nejspíš jste zaznamenali, že se Channing Tatum (Bez kalhot) již brzy vydá mezi mutanty. Zatím není jisté, zda ho uvidíme už v květnu 2016 v X-Men: Apocalypse, dozajista se ale objeví o 5 měsíců… (více)