Jim Bennett je profesorem literatury na vysoké škole, ale má i svou temnou stránku. Je gambler a dostal se do dluhové pasti. Částky, které dluží, jsou astronomické a začíná mu jít o život... Jim Bennett pochází z bohaté rodiny. Kromě finančního dostatku se mu dostalo i skvělého vzdělání a nyní pracuje jako profesor literatury na vysoké škole. Napsal knihu, která byla v očích odborné veřejnosti ceněná, nicméně to není kniha pro masy, a tak na ní příliš nevydělal. Přestože se nemusel nikdy potýkat s nějakými vážnějšími problémy, není se svým životem příliš spokojený a hraje v kasinu. Zastává názor – všechno, nebo nic – a to se mu jednoho dne nevyplatí. Korejskému majiteli kasina Leeovi už dluží přes dvě stě tisíc dolarů a další peníze si půjčí od Nevilla Baraka, který mu na splacení dá sedm dní. Pokud Jim peníze nevrátí, hrozí mu smrt. Jimova matka je velmi bohatá, ale už nechce vyhazovat peníze za synovy dluhy. Jim se tedy obrátí s prosbou o pomoc na dalšího lichváře, jménem Frank. Frankovi se vůbec nelíbí, co Jim se svým životem dělá, ale půjčil by mu, Jim však musí říct nahlas, že není chlap. To je pro něj nepřijatelné a peníze nedostane. Kromě toho, že musí řešit, kde získá peníze na splacení dluhu, musí také učit. Mezi jeho studenty je dívka Amy, která je skutečně velmi talentovaná spisovatelka, Dexter – talentovaný hráč tenisu a Lamar – basketbalová hvězda. Tito tři se vymykají, ale jen Amy Jimův seminář skutečně zajímá. A nezajímá ji jen seminář, ale i Jim. Pracuje totiž jako servírka v kasinu, kde ho viděla prohrát obrovské peníze, a nerozumí jeho dvojímu životu. Jimova matka se rozhodne, že synovi dá peníze na splacení dluhů, ale žádného vděku se od něj nedočká. Naopak, Jim všechny peníze opět prohraje. Jim je pod neustálým dozorem svých věřitelů. Neville Baraka dokonce nechá Jima preventivně zmlátit, i když lhůta na splacení ještě neuplynula. A protože rozhodně nechce o své peníze přijít, přitlačí Jima ke zdi. Jimovi nezáleží na vlastním životě, a tak buď Jim přesvědčí Lamara, aby zařídil výhru svého týmu o maximálně sedm bodů, ani o bod víc, nebo zabije Amy. Hodlá si na ten zápas vsadit velké peníze, a když to Lamar udělá, budou si s Jimem kvit. Jim zajde za Lamarem, aby si o tom promluvili. Ví, že Lamar má nemocné koleno a jeho budoucnost jako basketbalisty je nejistá. Potřebuje však peníze pro rodinu, a tak souhlasí. Jim mu slíbí 150 tisíc dolarů, které však stále nemá. Jde tedy znovu za Frankem, kterého nakonec přesvědčí, aby mu půjčil 260 tisíc, a za Leem, kterého přesvědčí, aby mu půjčil 150 tisíc. Ty dá rovnou Lamarovi, který splní svůj slib, a i když je to nervy drásající, podaří se mu zařídit, aby jeho tým vyhrál o sedm bodů... (TV Prima)

ZnalecH

"Všechno nebo nic." Podle tohoto citátu bych měl dát 5*. Bohužel to není můj styl, i když by bylo určitě zajímavé dávat jenom odpad nebo 100%. A teď k samotnému filmu. Vše je postavené na hlavní postavě - Marku Wahlbergovi, takže pokud ho nemáte rádi, tak si to nepouštějte! Další věcí je hazard, tam je to podobné. A pokud snesete obojí, tak si užijete napůl intelektuální a napůl úplně šílenou podívanou, kde ztráta života bude jen malou cenou. ()

RAFT

No film Gambler.Kdyby tenhle film natočil Scorsese a Dicaprio ,tak by to dopadlo daleko lépe,než tenhle paskvil s občas až nudný hercem Markem Wahlbergem.Ale nestalo se tak,režisér si tohoto snímku si myslel že, po opičkách už natočí lepší,film ale, ono se ,tak nestalo .Gambler je občas nudným ,hlavní herec po několikati minutách už vůbec nezajímá.A než se to rozjede ,tak to už je velice pozdě.A film který,má 2 hodiny ,tak to dosti pomalu utíká. ()

john.h

Dalo se to přežít. Ale bylo to celkem nudný. Kdyby se to gemblerství natočilo nějak superdepresivně, jako třeba drogová závislost v Requiem for a Dream, byla by to pecka. Takhle jen takovej nadprůměr. Z průměru to vytáhnul vydařenej konec. ()

DD

Začínám si myslet, že Wyatt měl s Opicema jen haluz, protože tohle si podává ruku s Runner Runner. Nepadnoucí Wahlberg, hloupý scénář a když je nejhůř, tak se vytáhne nějakej propálenej song alá M83 nebo ta socialnetworkácká cover verze Creep. Hrůza. ()

Bube1

Mark Wahlberg mi opět dokázal, že je Pan herec, protože dokáže pozvednout i průměrný snímek o několik úrovní výš. Jeho Gambler se mi opravdu líbil. Je to sice trochu rozvleklé, ale dá se to snímku odpustit, protože děj opravdu vtáhne. Zcela objektivně by to bylo na čisté 3 hvězdy, ale za mé osobní sympatie k Wahlbergovi přidávám hvězdu navíc. ()

Ravenus

originální příběh, skvěle zahrané.. psychika hlavního hrdiny mi velmi připomíná tu mojí.. nemám si na co stěžovat, ale i tak jsem sebedestruktivní nihilista.. mezi 4-5.. super film ()

TommyDiamond

Mark Wahlberg je opravdový frajer. Za svoji bohatou hereckou kariéru už si zahrál kulturistu, pornoherce, odstřelovače, rovnal do latě deseptikony a potlačil vzpouru na planetě opic. Ovšem tak osobitou a přesvědčivou roli ( ve dne učitel, v noci gambler) , která by na mě tak zapůsobila ještě neměl. Normálně mám teď chuť někde sehnat cash (nejlíp na sekeru) a jít do nejbližšího tajnýho kasína a vsázet tak dlouho na ruletě černou dokud mě nevyvedou nohama napřed. Mé počínání kamikazeidiot nejen, že zaujme celé osazenstvo herny, ale také nějakou tu hostesku s velkýma kukadlama, s kterou pak strávím zbytek svých dnů... Jóó Hollywood, to je říše splněných snů a falešných ideálů....jen tak dál!!!! ()

denulik

Wahlberg výborný, vizuál zaujímavý, dialógy podľa môjho gusta a dokonalý soundtrack. Tak prečo iba tri*? Prerod flákača Wahlberga, ktorému je jedno, či ho spolu s rodinkou zmastia a zlikvidujú mafiáni, na odhodlaného bojovníka o život svoj aj svojej lásky sa mi zdal tak trochu našroubovaný nasilu. A moja pesimistická dušička v závere túžila po červenej. ()

elimS

60% - komentář 20ti slovy: Donekonečna dablovat, vsázet pořád na černou, věřit ve výhru a pak brečet, že se to posralo. Pěkně zobrazený chtíč a falešný pocit štěstí. ()

Toshio

Ruletu jsem také v mládí chvíli hrával. Ale nikdy ne tak debilně jako Marky Mark. A vsázel jsem vždycky na červenou. Když jsem se ocitl v minusu dva tisíce, tak jsem s tím sekl. ()

Guran

Gambler se ze začátku tváří, jako dobrý snímek. Učitel na univerzitě, který tráví svou zábavu v kasínech, kde se snaží sázet a vydělávat tím prachy. Příběh sice nic extra a po poravdě jsem se na film díval jenom díky Wahlbergovi, kterého jako herce uznávám, ale zde si vybral špatnou roli. Ano, je na něm vidět, že kvůli ní výrazně zhubnul, ale jeho výkon není rozhodně na Oscara a režisér celkově film zpackal, protože snímek kromě Wahlebrga ničím jiným nezaujme, dokonce ani Jessicou Lange. Prostě Wahlberg úplně zbytečně zhubnul a natočil tento podprůměrný film. ()

XXXXXXXX

Týpek dlužící 240 000 po nocích prohrává menší částky v casinu a i když už náhodou začne vyhrávat, stajně nakonec všechno prohraje. Aby splatil čast dluhu začne si půjčovat u bookmakerů a netrvá dlouho a dluží kam se podívá. Do toho se přes den vykecává na univerzitních přednáškách a všem zdůrazňuje, že pokud nejsou spisovatelé, neměli by vůbec začínat psát. (Dosaďte si pokud člověk není dobrý hráč, neměl by v první řadě, vůbec začínat hrát). 7 denní lhůta do doby, než musí splatit dluh se s každým dnem krátí , no a úrok u bookieho zase roste. James vše řeší zahozením mobilu, v bláhové víře, že tak své problémy vyřeší. Ze známějších tváří potěší Jessica nebo Williams ()

MartinTerran

Film o chlápkovy co neví kdy přestat, má nervy ze železa a žádný pud sebezáchovy. To všechno, protože uznává jen absolutní vítězství nebo smrt. Hodnocení: 55/100. ()

Queendom

Pro Marka Walhberga mám slabost, i když mívá trochu herecký výkyvy. Film od filmu se nám ale chlapec zlepšuje. Nicméně narovinu - role profesora? Na tu se hodí asi jako na roli baleťáka. To, že monology v přednáškový aule zvládnul pomalu jak Shakespeara na divadle jako dobrý, ale přislo mi to úplně mimo celej kontext děje. Stejně jako jeho podivnej vztah s poněkud hysterickou matkou a ještě podivnější s tou blond studentkou se špatnou pletí, co vypadala jako Yvetta Kornová, než začla smažit. Celej film je tak divně poskládanej, jako kdyby pořád nevěděl, kterým jde směrem, jak chce servírovat pointu a co je pro vyprávění příběhu opravdu důležitá informace. Ke konci sice nabere na obrátkách, ale ten úplnej závěr vás zas zaručeně naštve. ()

Rupert Wyatt chystá novou sci-fi

Rupert Wyatt chystá novou sci-fi

28.08.2016

Režisér Zrození planety opic patřil v roce 2011 mezi nejobletovanější hollywoodské filmaře. Jeho úspěšný restart opičí ságy vydělal 481 milionů dolarů, Wyatt se ale kupodivu neujal pokračování. Místo… (více)

Tatumův Gambit má režiséra

Tatumův Gambit má režiséra

16.06.2015

Nejspíš jste zaznamenali, že se Channing Tatum (Bez kalhot) již brzy vydá mezi mutanty. Zatím není jisté, zda ho uvidíme už v květnu 2016 v X-Men: Apocalypse, dozajista se ale objeví o 5 měsíců… (více)