Jake Davis (Russell Crowe) se musí po tragické smrti své manželky sám postarat o jejich pětiletou dcerku Katie (Kylie Rogers). Jake je slavný spisovatel, držitel Pulitzerovy ceny, který trpí depresemi a duševní poruchou. Po smrti ženy svádí boj nejen sám se sebou, ale i s výchovou Katie. O 25 let později. V dospělosti Katie (Amanda Seyfried) žije se svým přítelem Cameronem (Aaron Paul) na Manhattanu. Jejich vztah se potýká s problémy. Amanda bojuje s vnitřními démony, kteří ji pronásledují od jejího problematického dětství. Film Otcové a dcery zachycuje vztah dítěte a rodiče, kteří se v průběhu let odcizili. Přes staré křivdy a rány, které během života utržili, se snaží znovu k sobě najít cestu... (Bioscop)

lusa

Keď sa niečo dotkne môjho srdca, je mi celkom u prdele, či je to z Ameriky, z Kambodže alebo Orechovej Potône.. A čert ber aj celý happyend, veď som ho tak či tak od začiatku čakala. Stále exceletný Russell posúva celý film o level vyššie, čím to je, že mi jeho prejav vždy a všade príde dojemne úprimný a uveriteľný.. Výborné. 4* ()

Marťulka

"Moc předvídatelné, diváka to citově vydírá..." No a co, to máte všichni tak dokonalý život? Já ho dokonalý nemám, možná proto mám tolik ráda rodinné drama, asi taky následky z dětství ;) ()

Alpo

Hlavní linka příběhu mezi otcem R. Crowem a jeho dcerou je famózní a nebojím se říct, že se jedná o nádherný herecký koncert. Vedlejší dějové linky u mě trochu odváděly pozornost směrem, který ne vždy naplnil má očekávání, ale nakonec vše do sebe pěkně zapadlo a jedno oko nezůstalo suché. Takže nelze než doporučit. ()

Plastík

Dost dobré psychologické drama. Jen nechápu, proč to muselo být tak dlouhé. Věřím tomu, že kdyby to bylo o čtvrtinu kratší, bylo by to ještě lepší. ()

ConDar

Pre mna perfrktne spracované, zachytáva komplikovaný vzťah otca-umelca,ktorý sa snaží byť pre svoju dcéru aj matkou....a na druhej strane následky aké to na dcéru má. Pre niekoho mozno trochu pritiahnuté za vasy,na mňa to spravilo dojem. ()

Back_At

Jak Vás zasáhne smrt rodičů v útlém věku, vyprávěno na vztahu otce a dcery. Myslím, že si tento snímek beru až moc osobně, proto takové hodnocení. Když se mne kdysi někdo zeptal, zda se bojím více vlastní smrti nebo smrti rodiče, odpověděla jsem (kdysi dávno) že té vlastní (ikdyž strach z vlastní smrti je vlastně neopodstatněný, není důvod se bát vlastní smrti, poté Vás již dál nic netrápí, čas plyne dál - jen bez Vás. Allan Watts tvrdí, že člověk se nejvíc bojí smrti proto, že pak nebude moci dělat věci jež ho činí šťastným (a mně nezbývá než souhlasit).), ale po smrti jednoho z mých rodičů musím přiznat, jak moc jsem se mýlila. Změní Vás to, ať si to přiznáte nebo ne. Jak pak můžete někoho milovat (či spíše jak pak může někdo milovat Vás) když Vám chybí láska jednoho z rodičů, ten hřejivý pocit u srdce než zavřete dětská očka před spaním. Touto a mnohými dalšími otázkami (jež si já pokládám i nyní) se zabývá snímek, který možná docení jen ti, kteří si tím prošlí (a doufám, že né-jenom ti). ()

nula87

Film sice v některých momentech silný, nicméně na mě působil v celku dost schématicky a předvídatelně. 65% ()

Petule3

Zase to mam nekde mezi tremi a ctyrmi hvezdami, ale musim uznat (a to ho jako herce fakt nemusim, ten jeho sladkej odulej oblicej), ze Russell Crowe je tady proste peckovej...spolkla jsem mu vse. Takze tri hevzdy za pribeh a jedna cela pro nej. Amanda mi v teto roli moc nesedela, prijde mi spis dobra v romantickych nebo komedialnich filmech,drama ji moc nezeru. Diane skvele jako vzdy. Smutny a hezky pribeh, rada si nekdy zase pustim. ()

subic

Příběh, který má chytit za srdce, ale vlastně nechytí. Hodně tomu uškodí jeho rozvleklost a nebýt Russella, tak bych to hodnotil ještě hůř. Tady se navzájem proplétají 2 časové linie tak a divák se nedozví, co bylo mezi. Ne že by to bylo důležité, ale třeba by to napovědělo víc, proč dospělá dcera se chová tak jak se chová. ()

janahorova

Za mě těžce nadhodnocený film, zkrátka nic nového, u mě vyvolal 0 emocí. Část o dětství byla středně nudná a ta o dospělosti velmi nudná. Škoda, herecké obsazení pěkné... ()

Ukrizku

Vše, co potřebujete vědět o Fathers and Daughters, najdete ve videoukázce. Tam se necháte nadchnout a pak se po zbytek filmu nudíte, protože ta omáčka okolo už je o ničem. Což je velká škoda, protože potenciál tam je, ale já zůstala u očekávání a posledních 10 minut jsem si kladla otázku, v čem tedy spočívá ta hloubka? Je mi nesmírně líto, že malá Katie přišla o rodiče, ale co ta banální metafora k nemluvící holčičce a ještě hůř strach psycholožky z ideální lásky? Celkově mi to připadalo umělé. ()

Tominni

Krásný film s drobnými nedostatky. Prolínají se dvě časová období. Jedno s Katie jako bramborovým lupínkem a jejím otcem, těžce se vyrovnávající se ztrátou matky a dalšími problémy. Druhé pak v dospělosti Katie, kdy se ona musí vyrovnávat se svými problémy. Mám pro silné příběhy otec/dcera jasnou slabost a tento mě rozhodně nezklamal. I přesto, že některé reakce Katie se těžko chápou. ()

Vasyl

Asi zaslouží víc, film to určitě není špatnej. To jenom já jsem se nudil. Kam na takový klenoty chodím? Vždycky se mi něco zdá fajn, zapíšu si to a po čtvrt roce když se na to dívám, mi to už tak fajn nepřijde. Asi jsem měl prostě chuť na Amandu, nevím. Ale na tyhle utahaný rodinný drámata snad ani nejde mít náladu. Nebo mi jenom moji vnitřní démoni říkají, že jsem měl jít radši do hospody? A kdybych byl pěkná holka, mohl jsem si aji zašukat. Jo, asi proto se mi to nelíbilo. ()

blondboss

Nádhera. Otcovia a dcéry sú jedným z najkrajších a obsahovo najemotívnejších filmov svojho žánru za poslednú dekádu. Krásna psychologická sonda do tajomných rodinných vzťahov, ktoré priamo či nepriamo ovplyvňujú život každého jednotlivca na tejto planéte a ktoré určujú jeho ďalšiu existenciu. Gabriele Muccino to zrežírovala takmer na výbornú a odviedla naozaj skvelú prácu. Russell Crowe tradične úžasný a hypnotický pohľad Amandy Seyfried je jednoducho na nezaplatenie. K tomu pridáme sympatického Aarona Paula a o emotívny filmový zážitok máte vystarané. Nebyť jemnej predvídavosti v deji, tak určite napálim do plných. Takto sú to krásne a silné štyri hviezdy a určite ešte minimálne jedna projekcia. 80 % ()

maluti

Dle mých slov film plných emocí. Příběh mě vskutku zaujal, jen mi to přišlo strašně pomalé, až některé scény byly nudné a zbytečné. Co bych hodnotil kladně je Amanda Sefried a hodně povedený soundtrack. ()

NikaIn

Musím dať pať,takýto emocionálny rozstrel som naposledy zažila pri sledovaní filmu sedem životov,mimochodom od tochto istého režiséra.Pán Gabrielle Muccino sa vie dokonale pohrať s pocitmi a citmi diváka.Nie som žiadna citlivka,ale slzy mi stekali po lícach viac krát počas filmu a neprestali stekať ani po skončení filmu počas celej záverečnej pesničky.Veľmi dobre vyrozprávaný príbeh,tak smutný a tak realistický.Láska a trápenie medzi rodičom a dieťaťom,ženou a mužom,či medzi ľuďmi ktorích osudy sa na chvíľku spoja, bez toho aby to dokázali ovplyvniť zas rozdelia.Srdce mám ešte stále zovreté,posielam pozdrav a večnú vďaku do nebies tým najžiarivejším hviezdam ktoré tam kedy svietili,mojim rodičom. ()

oSiSko

Nádherný film. Všetky emócie, ktoré sa zažiť dajú, počas filmu zažijete. Dráma je môj najobľúbenejší žáner a tento film sa práve zaradil vysoko, veľmi vysoko. Krásne vykreslený vzťah otca s dcérou a následky, ktoré to na jej živote zanechalo. Posledných 20 minút je doslova dychberúcich. ()

rigby

Každý v životě něco ztrácí, něco hledá, stýská se mu. O tom je i tento film. Snaha o velké drama s nosnou psychologickou linkou se setkává se snahou zápletku co nejvíce zjednodušit a zpřístupnit pro masy diváků. A to bohužel dohromady nejde. Film je tak jen náznakem toho, jak by mohl vypadat v jiných rukou. Jen škoda těch kvalitních herců, kteří nemají celkem co předvádět, jen prvoplánovité a ploché scény, výkřiky a slzy. Tomu říkám promarněná šance. ()