poster

Otcové a dcery

 • USA

  Fathers and Daughters

 • Slovensko

  Otcovia a dcéry

Drama

USA / Itálie, 2015, 116 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Anrie
  ***

  Sleduju. Nudím se. Sleduju. Zívám. Sleduju. Usínám. Film, co se snaží o poselství něčeho hlubšího. Který musí v divákovi vyvolat pocit soucitu. Který se tak moc snaží, že obsadí snad tři oscarové herce, a doufá v zázrak. Bohužel. Americké až to bolí. Snad jen Russell to zachraňuje, i když jeho um se pomalu s takovými rolemi vytrácí. A ten, kdo celé toto snažení totálně zazdil, byl nesympatický, vlezlý, nechlapský Aaron Paul... Nesedlo mi Sedm životů a ani toto. Snad příště, pane MUCQino.(20.5.2016)

 • Aljak
  ****

  Tak, máme tu dve dejové línie: 1.) Jack & malá Katie (alias Potato Chip), a potom o 25 rokov neskôr 2.) veľká Katie & Cameron (& náhodné známosti). V podstate veľmi dobrý formát, ktorý sa postupne odkrýval a odhaľoval nám okolnosti minulosti a budúcnosti, takže k tomu námietky nemám. Ale aj tak sa mi nedá neposúdiť každú z dvoch línií samostatne (aj s jemnými spoilermi!). Prvá línia o pevnom pute milujúceho obetavého otca a malej zraniteľnej dcérky bola tutovka (aj keď občas až príliš veľká hra na city) - to sa mi naozaj páčilo, ako po scenáristickej, tak aj po pocitovej stránke. A nemôžem opomenúť skutočnosť, že tí Jackovi švagrovci boli fakt strašné hovädá! Druhá dejová línia, kde Katie už podrástla a mala problém sama so sebou, a zároveň sa snažila pomôcť iným - to ma až tak nebralo, hoci aj to malo čosi do seba. Ale nemôžem si pomôcť, na mňa to pôsobilo dosť priemerne a miestami strojene, dokonca až povrchne (asi tak povrchne ako jej Katine aférky). Ale v konečnom zúčtovaní to bolo aj vďaka zvolenému formátu dvoch línií v podstate veľmi dobré, tak akurát na 4*. P.S. Idiotské rebrované radiátory!!!(29.1.2016)

 • KlárkaS
  ***

  Asi spoiler, nevim, je to americkej film... Jako dost dobrá slaďárna, vlastně celá ta dějová linka otec x dcera je fajn, ale je debilní, že to ženám řiká, že je okay bejt hysterická, pokud máte nějaký daddy issues, a že všechno bude v pohodě, když uděláte scénu a chováte se jak kráva, pak se omluvíte, protože ten hodnej kluk za váma stejně zase přileze. No pak abychom nebyli pořád tak vyšinutý, když jsou všechny filmy takový.(9.11.2015)

 • Pepinec
  ****

  "Typicky americké" je typické české hodnocení. Pro mě je to typicky krásný film, který vznikne tak, že z herců je cítit upřímnost, a mně je pak srdečně fuk, o co v něm jde. Jestli se něco opakuje, další věci zas něco připomínají a některé se dokonce i dají předpovědět, no tak to mě u krásných filmů zajímá asi tolik, jako u krásných holek jméno jejich prvního kluka. Nebroušený balvan Crowe a kopretinka Amanda předvedli náramnou ukázku vztahu, který chci i nechci zažít zároveň.(23.11.2015)

 • Handle
  ***

  Určitě ne špatné, jen jsem čekal trochu něco jiného. Každopádně rozhodně méně emotivní než jsem myslel. Navíc trochu nalajnované a nikam nesměřující.(21.3.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace