Dvanáct lidí se prošlo po povrchu Měsíce, ale jen jediný člověk přešel nezměrnou prázdnotou mezi věžemi Světového obchodního centra, a v jeho stopách se již nikdy nikdo nebude mít možnost vydat. Petit pod vedením svého mentora Papa Rudyho (Ben Kingsley) je se svými společníky a za asistence netradiční skupiny dobrovolníků z celého světa nucen překonávat nepopsatelné problémy a vypořádat se se zradami, neshodami i bezpočtem rizik, která uskutečnění celé akce ohrožují, mají-li mít šanci realizaci svého bláznivého plánu správně zorganizovat a následně také provést. (Falcon)

MICHAEL73

Opravdu dokonalý. Zemeckis mě znovu ohromil jelikož z filmu si člověk odnese příklad, touhu, zážitek a trochu srandy. Nemá žádnou vadu, ani na vteřinu jsem se nenudil. Životopisy mám rád a většinou jsou dobré a tenhle je jeden z nejlepších co jsem kdy viděl. Člověk by na tomto filmu určitě měl být v kině, je to opravdu něco. ()

javak810i

Přiznávám, že Petitův příběh dopodrobna neznám, tudíž tu nebudu a ani nemůžu hodnotit to, jak věrně ho Zemeckisův film zachytil. Jak se mi tedy líbil film jako takový? Oceňuji kameru a styl, s jakým jsou jednotlivé záběry točeny - včetně toho, že 3D efekt u většiny z nich funguje tak, jak by měl. Pochvalu si také zaslouží stylová Silvetriho hudba a v neposlední řadě i ztvárnitel hlavní postavy Joseph Gordon-Levitt. Nevím, jestli mám u něho více obdivovat jeho roztomilé přehrávání, nebo ten francouzský accent. Každopádně jako celek mě tento snímek nijak výrazně neocenil. Příběh je jistě velmi zajímavý, ale na dvouhodinové stopáži vyzní poněkud prázdně a jeho závěr, ačkoliv vizuálně vydařený, byl po emoční stránce silně neuspokojivý. Rozhodně se nejedná o špatný film, ale v Zemeckisově filmografii bych ho zařadil spíš do průměru. Lepší 3* ()

katasta

Gordon-Levitt má u mě plus za ten strašný francouzský přízvuk :-D Mluvit takhle celý film je opravdu obdivuhodný. To ale ani zdaleka není jediné plus snímku. Na začátku jsem se trochu bála, že film, který je celý o jedné procházce po laně, mě bude za chvíli nudit, ale opak je pravdou. Ačkoli zápletka v podstatě není kdo ví jaká, tak čas filmu je hodně dobře zaplněný psychikou postav, skvělou kamerou a dobrou hudbou. Bohužel jsem film neviděla ve 3D, ale ze způsobu, jakým je natáčený, je úplně jasné, že ve 3D by to byla ještě větší bomba. ()

Praxis

Jsem rád, že i přes to, jak dnešní digitální dobu nesnášim, tak občas dokážou filmaři divy, a oživí již neexistující dominantu New Yorku. Bravurní Levitt a celé to dýchá tou skvělou atmoškou, kterou Zemeckis umí nejlépe. Prostý příběh jednoho člověka, který si potřeboval splnit svůj sen a podlehl volání dvou věží. Napětí, roztomilý francouzský přízvuk, komediální vsuvky - to vše hledejte v tomto skvělém a vlastně hrozně fajn příběhu, jenž mi tak trochu evokoval staré Zemeckisovy povídačky. V IMAXu to muselo být boží, ale i na obrazovce notebooku to dýchalo - tenhle film měl totiž i přes ty obludné CGI baterie to nejdůležitější - srdce. A závěrečná pocta těm dvěma ikonám NY nemohla být udělaná lépe. 82% ()

Ellmariachi

Ten film má pro mě osobně jednu vadu. Za celou dobu mě nedokázal pohltit. Počátky Petita sledujeme jak kdyby o nic nešlo. Prakticky okamžitě umí vše a jde se na Notre Dame. (Mimochodem vzhledem k osudům ND a Dvojčat se zdá film být prokletý) Pak lup, lup, plán a jde se na to. Chyběl mi pocit toho, že ten plán je sám o sobě šílený. Paradox je, že nejnapínavější byla asi příprava na střeše. Když už se borec dostal na lano byl to určitě super zážitek a jen díky tomu nesáhnu k vyloženě slabému hodnocení. Jenže asi jsem divný, ale mě to už pak přišlo až příliš zdlouhavé a v konečném důsledku jsem se o Petita ani trošku nebál. 60 procent za mírné zklamání. ()

golfoxovox1

Velmi pěkné... :-) Technicky a vizuálně brilantní a věrné i ve 3D formátu, chválím tudíž všechny pracovité lidi, o nichž toho moc nevíme, museli si vyhrát. Děj filmu je v podstatě jasný od počátku a směřuje k jasnému cíli, přesto film díky své vypiplanosti nenudí a divák se může ponořit do nádherného, leč pro běžného člověka těžko představitelného a pochopitelného snu, který se postupně mění v cíl. Celkové vyznění filmu je velmi pozitivní, není přidáno žádné zbytečné drama. Výběr hlavní role se povedl, zaujaly ale i pro mě neznámé role vedlejší... Odkaz na češtinu z úst Bena Kingsleyho potěšil. Silvestri se orchestrací hudby vrací do dob Forresta Gumpa a to je pro mě jedině dobře, u snímků tohoto typu je zjemnění třeba, doporučuji, za 5 :-) Děkuji za čsfd projekci ;-) ()

JJ.Gibson

Velmi nudné tři hvězdičky... Že to bude životopisné, to je zřejmé, že to bude drama, tak to se poměrně očekává, když se člověk chystá přejít po vysutém laně mezi "Dvojčaty", že to bude dobrodružné?? To asi ne, pod slovem dobrodružství si představím Indiana Jonese a k thrilleru to má na míle daleko. Celou předlouhou dobu čekáte na to až se Joseph Gordon-Levitt pustí do přechodu po laně ve výšce 412m nad zemí a když se tak stane a pohraje si s místními policisty, tak vlastně zjistíte, že to očekávání bylo vlastně mnohem větší než co snímek nabídl. Nechci shazovat Philippe Petita, protože to, co dokázal a naplánoval, je neuvěřitelné a zaslouží si potlesk, o to smutnější je, že Robert Zemeckis tento brilantní kousek nedokázal poutavěji přenést na filmové plátno. Budu se opakovat, ale jsou to velmi nudné tři hvězdičky... ()

Womanizer

Kdybych nezískal vstup na ČSFD projekci, tak bych na film do kina nešel, nějak mě nenadchl trailer a popis. Ale naštěsti jsem se na projekci dostal a nelitoval jsem. Film baví od začátku do konce, je vyprávěný zabavnou formou. Joseph se zde ukazuje jako pan herec. Myslím, že nebudu spoilerovat, když řeknu, že posledních 25minut jsem měl žaludek v krku! ()

Alementina

ze me nikdy nebude Zemeckisova fanynka, me proste nesedne jeho vypravecsky styl...A postava Nathana jako vypravece na soše Svobody mi nesedela... Zavrate jsem nemela, cekala jsem daleko uchvatnejsi podivanou....Joseph je excelentni, i kdyz na me pusobil afektovene... ale kdo vi, jaky je/byl ve skutečnosti Nathan. A nakonci filmu mi chybel zaver v podani, jaky byl zivot predstavitelu po te :), takze jdu googlit. ()

R.A.D.A.R.

Kvalitní oddychovka se skvěle hrajícími herci. Zemeckis je prostě kvalitní vypravěč a dodá šťávu i tomuto, na první pohled nijak uchvacujícímu, námětu. Mám takový dojem, že reálný předobraz hlavního hrdiny nebude až takový sympaťák a konec je taky nejspíš trochu přitažený za vlasy, ale čert to vem. Pořád je na co se dívat a triky stojí za to. Poučení: Tak i se svou závratí jsem se mohl podívat na střechu mrakodrapu :-) ()

kaylin

Ty scény na laně jsou neskutečné a vrcholem filmu je opravdu přechod mezi věžemi Světového obchodního centra. Místy na mě padala závrať, a to jsem snímek ani neviděl v IMAXu. Jenže stejně tak, jako jsou zde skvělé momenty z hlediska trikového, jsou zde příšernosti, jako ten hrozný akcent amerických herců, předvídatelnost příběhu v podstatě nudná zápletka, která vyhrává jen díky tomu, jak nezlomná je vůle člověka, a co všechno dokáže. ()

slunicko2

Jak získat celoživotního volňáska na vyhlídkovou plošinu Dvojčat aneb Člověk míní a teroristé mění. 1) Představení, jejichž jediným smyslem je honit si vlastní ego, mě většinou moc neberou. Tím méně, když přitom performeři ohrožují lidské životy. Ani fakt, že některým se dostane celosvětové pozornosti, ba dokonce uznání (!) nic nemění na tom, že jde nejspíš o zastydlé puberťáky, co se udělají ne při sexu, ale při adrenalinu, který jejich ubohá těla při exhibici vytvoří. Petit: Why? That is the question people ask me most. Pourquoi? Why? For what? Why do you walk on the wire? Why do you tempt fate? Why do you risk death? But, I don't think of it this way. I never even say this word, death. La mort. Yes of okay, I said it once, or maybe three times, just now... But watch, I will not say it again. Instead, I use the opposite word. Life. For me, to walk on the wire, this is life. C'est la vie._____ 2) Jak pak nazvat filmaře (spisovatele a další umělce), kteří se na tomto pochybném jednání přiživují? Pan Zemeckis má nesporně nos na silná témata a má za sebou řadu podařených filmů. Bohužel musím říci, že i tento film je velice povedený. Skvěle natočen, s fantastickými efekty (3D, Imax) a s brilantním Gordon-Levittem._____ 3) Film ovšem trochu lže. Ne, pokud jde o vlastní akci, tam je až na pár maličkostí velmi přesný. Lže v tom, že z eskamotéra pochybné mravní kvality dělá sympatického hrdinu, který boří limity. Výstižně o tom píše komentátor Zeck: Sobecký sociopat překecal partu lidí, aby mu pomohla splnit jeho dementní náhlý sen, ta mu celý ten sen ochotně splnila skrze detailní naplánování akce, financování, fyzickou dřinu, dokumentaci až po finální natáhnutí a připevnění lana. On po něm párkrát přešel, byl zatčen, po propuštění z cely odchytl první fanynku, kterou šukal pět dní v hotelu bez toho, aby ho kdokoliv viděl, do médií se vychvaloval jak kdyby za celou akcí stál on sám a ti komplicové a jeho holka zatím byli bez fanfár vyhošťovaní ze země, případně sami odjížděli zhnusení jeho chováním a nezájmem._____ 4) 34letého Josepha Gordon-Levitta trénoval osobně 56letý Philippe Petit. K tomu herec: He’s such a positive thinker, he believed that I would and because [of that], I started to believe I would. When you believe that you can do something, that’s when you can do something — and he was right. By the end of the eight days, I was able to walk on the wire by myself, and continued to practice while we shot. It’s actually very fun, if painful. Za přítomnosti dubléra herec natočil vrcholné scény v nahrávacím studiu ve výšce přes 3,5 metru. Naučil se dále plynně francouzsky (umí dobře, mohu potvrdit) s pařížským akcentem: I don’t know if I fooled French people, but I fooled Americans._____ 5) Výstižné komenty: Verbal**, Radek99****, Vančura*****, Zeck**._____ 6) Takže zase jednou nevím, jak hodnotit. Film mě uchvátil, proto 5*. Téma si ovšem podle mého názoru takového zbožšťování nezaslouží. Takže odpad? Je to zapeklitá věc, to hvězdičkování..._____ () (méně) (více)

PogoJoe

Chtěl jsem původně hodnotit třemi hvězdami, protože mě film většinu času moc nebavil. Hlavně kvůli námětu - jaký chcete vykřesat zajímavý příběh o mladíkovi, který vyniká v chůzi po laně? Akce "Dvojčata" a peripetie s přípravou dojem o něco vylepšily a když k tomu připočtu nádherné vizuální zpracování, výborného JGL, závěr v lehce zábavném duchu a 3D v kině, nakonec výslednou známku 3,5* mohu zaokrouhlit směrem nahoru. PS: Charlotte Le Bon je fakt kus. ()

Thomassi

Z tohoto filmu se zatím vyklubalo největší překvapení tohoto roku. Samozřejmě v tom pozitivním slova smyslu. Nevěřil jsem, co takový příběh o francouzském provazochodci, který se mimojiné prošel na laně mezi World Trade Center, může nabídnout takovou spoustu lahůdek. Jedná se o dvouhodinový snímek, který nenudí ani v jednom okamžiku. Příběh je konstruován tak, že sledujeme hlavního hrdinu od prvních krůčků na laně, doplněný skvělými dialogy mezi jednotlivými postavami. Navíc mě celkem překvapilo, jak lze zvládnout tak vážný příběh i humorně. Rozhodně to přidalo na atraktivitě a celý děj to příjemně uvolnilo. Dalším plusem je vizuální stránka. Ta se povedla na výbornou. Navíc tento film určitě doporučím ve 3D. Pohledy ze střech Dvojčat jsou neuvěřitelné. No a herci? Joseph Gordon-Levitt si v roli Philippa Petita se svým frantíkovským přízvukem klidně zaslouží Oscara. Potěší i Ben Kingsley v roli Rudyho. Suma sumárum, možná se jedná o film roku. Každopádně 3D povinnost. Viděno v rámci CSFD projekce. ()

stration

Příjemná procházka mezi Dvojčaty a nad Novým Yorkem. Zemeckis se snaží udržet všechny figury v sympatické rovině a Joseph Gordon-Levitt je dobrá volba pro Petita. U Beethovena a jeho Elišky jsem si připadal opravdu krásně. Filmu trochu ubírá na spádu fakt, že se o hlavní postavu nebojíme a víme, že všechno dobře dopadne. Ale i tak jsem se dobře bavil. ()

Blackhand47

Strhující podívaní o člověku co si šel za vlastním snem. Film dokazuje, že Francouzi nejsou žádní poseroutkové. Obsazení filmu bylo více než dobré, nemůžu mu snad nic vytknout. ()

gegina31

Člověk by řekl, že jelikož zná konec, že ho film bude nudit, ale nebylo to tak. Levitt tu postavu ztvárnil perfektně, až teda na tu paruku ( doufám, že takhle jeho vlasy opravdu nevypadají). Bylo to vtipný, zábavný a napínavý. U životopisných filmů jsem ale zvyklá na krátký odstavec na konci, jak to bylo s hrdinou dál. Zajímalo by mě kde žije, co dělá, kde si ještě natáhl lano a jaký měl pocity při teroristickém útoku na dvojčata. Takže za to tu jednu hvězdu ubírám. ()

Zemeckis a miniaturní druhá světová

10.12.2015

Eastwood točí další hit

Eastwood točí další hit

01.10.2015

Clint Eastwood už se před kamerou moc neukazuje, za ní ale rozhodně neotálí. Hudební životopis Jersey Boys sice prošuměl, Americký sniper se ale stal nejvýdělečnějším filmem jeho kariéry a přihrál… (více)