Dvanáct lidí se prošlo po povrchu Měsíce, ale jen jediný člověk přešel nezměrnou prázdnotou mezi věžemi Světového obchodního centra, a v jeho stopách se již nikdy nikdo nebude mít možnost vydat. Petit pod vedením svého mentora Papa Rudyho (Ben Kingsley) je se svými společníky a za asistence netradiční skupiny dobrovolníků z celého světa nucen překonávat nepopsatelné problémy a vypořádat se se zradami, neshodami i bezpočtem rizik, která uskutečnění celé akce ohrožují, mají-li mít šanci realizaci svého bláznivého plánu správně zorganizovat a následně také provést. (Falcon)

revere

V roce 1974 Ernő Rubik vynalezl svou kostku, byla založena republika Malta, v Portugalsku byl svržen Marcelo Caetano, byl objeven chemický prvek seaborgium, americký prezident Nixon rezignoval v důsledku aféry Watergate, v Praze byl slavnostně zahájen provoz na prvním úseku metra Kačerov - Sokolovská a ... jeden pošuk přešel po laně mezi věžemi WBC. Senilnícího Zemeckise to inspirovalo natolik, že zapracoval na scénáři, zainvestoval a zrežíroval film o této DECHBEROUCí události. Kleopatru tím přiměl k napsání procítěného komentáře, Verbala od toho naopak neodradil. Mimochodem, Verbala jsem tuhle potkal. Hned, jak mne vidí, volá: "Zduř Ryvíre, stará píčo! Tak si představ, jdu na nový porno Muž na lani od Vibrátora Sémězkyse. A ona je to qazisentineltální sračka o pičusovi, co si honí ptáka na drátě, skoro tam ten Kordón Levittuje, a celý to říká naprostý, promiň mi, Ryvíre, ty starej čuráku, ten neúnosně a neomluvitelně vulgární výraz, prd." No, a já na to: "Verbale, kamaráde, máš naprostou pravdu." ()

PotatoCZ

Miluju ten film pro všechny ty úžasné záběry NY. Skvěle natočené, skvěle odvyprávěné, moc jsem se bavil. A ten naučený francouzský akcent! 90% ()

JirkaJJJ

Nuda, nuda a zase nuda. Až na finální "procházku" - mimochodem vyloženě hollywoodsky přehnanou, ale aspoň koukatelnou - se celý film nic neděje a není na co koukat. A přijde mi, že Pepík má v dobrý polovině filmu digitálně vyhlazenej xicht (Možná jen pocit). Ale dokoukal jsem to, tak aspoň za 2*. ()

teriktm

Od první minuty filmu se přišpendlíte k obrazovce a čekáte co bude, super. Film hezky odsejpá vás to baví a pak asi půl hodinu před koncem, kdy on balancuje mezi dnes již neexistujícími dvojčaty se film zpomalí a vy čekáte, čekáte, dojde te se napít, čekáte co bude, wc, čekáte...a to je ta chvíle kdy mě to úplně přestalo bavit a nezachránilo to asi osobní charizma Joseph Gordon-Levitta. Škoda přehnaného konce. ()

Nathaniel8

Možná v Imaxu dobrý, ale vidět to jen v televizi... Když člověk ví, že nespadne tak napětí žádné.. akce žádná... vlastně u toho film si pamatuju jen ty deb.... kecy u sochy svobody. A to je dost málo. ()

Agnostik

Poutavě natočený nejslavnější provazochodecký čin Philippe Petita v historii.Při záběrech kamery do hlubiny mě popadala i závrat´ takže samozřejmě i triková stránka filmu je strhující.Velmi dobré. ()

codyak

..aneb jak natáhnout událost, kerá by se dala parádně převyprávět ve 20 minutovém dokumentu na dvou hodinový film o ničem. Ach jo.. ()

Dín

Když jsem si tento film pouštěl, netušil jsem do čeho jdu. Když na mě vybafl francouz Petit v podání Joseph Gordon-Levitt říkal jsem si že to nebude žádná nuda. No a nemýlil jsem se... Film byl neuvěřitelný! výšky mám rád, ale při shlédnutí nezajištěného Petita, mnou hrklo a navodila nával akrofobie, která se prolínala s návalem adrenalinu! Nádherný Film!!! ()

Marlo

Hezká pohádka bez přidané hodnoty, s nesympatickým hlavním hrdinou na jedno shlédnutí. Ale věřím že ve 3D v IMAXU to musel být opravdu zážitek. Po technické stránce nelze nic vyčíst. ()

Nechic

Máte rádi výpravné filmy a francouzskou angličtinu? Trochu té francouzské romantiky a "emoční detailnosti" a hlavně atmosféry Francie 70. let, kterou dokázali protagonisté přenést i do USA? Tak tohle je film pro vás. Film je opravdu dlouhý, hlavní hrdina a zároveň vypravěč popíše každý detail, každou osobu i každý moment, který ho přivedl až k finálnímu kousku. Od barevného podkreslení po soundtrack se budete cítit jako byste tam byli až vás zachvátí ta melancholie (Paříž tehdy a dnes? New York tehdy a dnes?). Pokud jste romantickými procítěnými tipy, co rádi prožívají celý "filmový svět", tak si to užijete do posledního snímku. Kdo hledá akce, zvraty, zápletky, ať to zkusí jinde, nebo ať se dívá na film s nějakou romantickou duší nejlépe opačného pohlaví. A myslíte si, že netrpíte závratěmi? Tak to si JEN MYSLÍTE ()

ardeas

Z tohto filmu mám obdobný pocit ako pri Focuse, len obrátene, prvá polovica bola nuda, až ked sa dostali k mrakodrapom a príprave to začalo, proste zbytočne dlhé intro. ()

Dr.dogous

Scénář 4 režie 4 herci 4 výprava 4 celkem 16 hodnocení 80 % jak byl svět před 11. Zářím jednoduchý. Geniální zviditelnění. Na druhou stranu případ pro psychiatra, jakých pošetilostí se lidé dopouštějí, jen aby se stali slavní ()

zeromen

Takové lepší béčko, ale není to co jsem čekala. Konec byl asi nejlepší s celého filmu, takže stačilo natočit jenom konec asi 10 nebo 15 minut a bylo by to super. Prostě Robert tentokrát šlápnul do hodně velkého hovn...... //viděno na DVD: 46% ()

shinlove

Moc se mi to líbilo, začal jsem se díky tomuto filmu zajímat o opravdového Petita. Je to úchvatná podívaná plná krásných záběrů, při kterých se tají dech. A závěrečný a nejdůležitější počin, pro který se Petit prostě narodil je fascinující a skvěle nasnímaný. Jeho pohrdání policií je v tomto případě vtipné :) Ale když už jste jednou nahoře, tak proč si to neužít, že?!? ;) Paráda po všech stránkách. 5* ()

PoprockCZ

Skutečně zajímavý čin jednoho umělce. Přejít lano bez jištění v takové výšce, to chce pěknou odvahu. Co se týče filmu - je to slabší průměr. Osobně mi přišla závěrečná scéna taková nenaplňující. Přeci jen po takovém činu by člověk čekal více reakce od okolí nebo něco podobného. Také mi přijde trochu komické, že tři osoby téměř po celou dobu hleděly s dalekohledy na očích na lano mezi mrakodrapy, a přesto se žádný jiný člověk z kolemjdoucích nezastavil, naopak oni sami museli nakonec lidi zavolat, aby se koukli nahoru. Hlavní hrdina mi moc sympatický nebyl, ale alespoň bylo zajímavé sledovat anglicko-francouzské dialogy a francouzský akcent v angličtině. ()

Kivis

Škoda, že celý film narušují prostřihy na vypravěče. Bez něj by měl podle mě film lepší tempo. Všechno ostatní ale překvapivě šlape. Jeden by nečekal, kolik toho je pro takový přelez mezi dvěma věžemi potřeba zajistit a kolik nástrah překonat. Samotný přechod už je vlastně jen takový bonbónek. Poctivě odvedené filmařské řemeslo s vysoce nadprůměrnou kamerou. Žádná kultovka, ale rád se zase někdy podívám znovu. ()

dauby

Hezky natočené, avšak podle očekávání rozvleklé. Tohle je námět na dvacetiminutový dokument, a ne na dvouhodinový film. ()

Zemeckis a miniaturní druhá světová

10.12.2015

Eastwood točí další hit

Eastwood točí další hit

01.10.2015

Clint Eastwood už se před kamerou moc neukazuje, za ní ale rozhodně neotálí. Hudební životopis Jersey Boys sice prošuměl, Americký sniper se ale stal nejvýdělečnějším filmem jeho kariéry a přihrál… (více)