Dvanáct lidí se prošlo po povrchu Měsíce, ale jen jediný člověk přešel nezměrnou prázdnotou mezi věžemi Světového obchodního centra, a v jeho stopách se již nikdy nikdo nebude mít možnost vydat. Petit pod vedením svého mentora Papa Rudyho (Ben Kingsley) je se svými společníky a za asistence netradiční skupiny dobrovolníků z celého světa nucen překonávat nepopsatelné problémy a vypořádat se se zradami, neshodami i bezpočtem rizik, která uskutečnění celé akce ohrožují, mají-li mít šanci realizaci svého bláznivého plánu správně zorganizovat a následně také provést. (Falcon)

MoiJe

Fim prebieha dla ocakavani, dlhocizne niekolkorocne pripravy a par minut na lane. Tych par minut ma dat vsetkemu zmysel uchvatnou hlbkou, splnenim snu hlavnehu hrdinu a tak podobne. Ale nic z toho pre mna nezafungovalo. Hlavny hrdina mi bol vcelku ukradnuty a tie hlbky boli ovela menej 3D zavratne nez som cakala. ()

Johny_fork

Magický a vizuálně nádherný film s Levittem, jehož nadšení a pozitivní naladění mi vyloudilo široký úsměv na tváři. ()

kepiash

Uff. Film jako stvořený pro všechny, kteří "milují" výšky tak jako já. Jsem docela rád, že jsem jej neviděl ve 3D, to už by bylo asi moc pro mou nervovou soustavu (ani nevíte, jak já s Jeffem soucítil). Tahle příjemná oddechovka, na rozdíl od Philippa Petita, díru do světa neudělá, ale na jedno odpoledne zabaví celkem fajnově. ()

corpsy

Zemeckis natočil malý, ale vo svojej forme spektakulárny film, ktorý ale nevsádza len na dokonalé 3D efekty. Ide o starosvetský ( technológie 21. storočia pomáhajúce pri jeho výrobe si nevšímajte ), silne nostalgický snímok, kúsok, kde sa človek pozerá do budúcnosti srdcom a nie hlavou a kde si pri každom ohromujúcom zábere na WTC prajete, aby sa nikdy nejaký 11. september nestal. ()

Marsik

CineStar Černý Most (ČSFD projekce) - Pohodové nenáročné, přesto někdy nervy drásající. 3D efekt zde dobře vynikne. 77% ()

sidzej

Vydarený životopisný film majstra Zemeckisa ktorému nechýba nič z jeho unikátneho rukopisu plného nadhľadu, túžby a úprimnosti. Joseph Gordon-Levitt predvádza skvelý herecký výkon s dokonalým francúzskym prízvukom (pozerať to v dabingu by bol hriech) a vďaka vydarenému 3Dčku divák dokonale vníma nebezpečie tejto nezvyčajnej záľuby. Film natočený s láskou k dvojičkám a veľkým srdcom. ()

salisbury

Philippe Petit a jeho životopisný příběh o přípravách a následném plnění snové vize, ohledně přechodu po nataženém lanoví mezi mrakodrapovými dvojčaty města New York, mě připoutal nedýchaje do sedačky. Zemeckis krásně rozvyprávěl příběh do vrcholící finální hloubkodrásající efektní podívané, kdy v Imaxu se tajil dech a já držeje madel doufal, že mě nesebere z vrcholu budovy poryv větru. Přes 400 metrů výšky je přeci jen dost na to, aby si člověk při pádu mohl přečíst i pár stránek své oblíbené knížky. Joseph Gordon-Levitt krásně vrazil francouzštinu do své rodné angličtiny a naplnil svou roli nervy drásající odhodlaností. Krásný film se závěrečnou scénou, která je naprosto famózní. ()

DEXTER099

Tak jsem navštívil projekci ČSFD a s předchozí projekci filmu Everest má tento kousek společné to ,že jde o příběh lidí respektive člověka,co měl sen a zálibu ve věci kde až nehorázně riskují svůj život.Oproti Everestu,kde byl silný příběh a happy end se nekonal,zde máme sice krásnou vizuální stránku,která vás ohromí a možná se i leckterým udělá špatně,ale jelikož opravdu nejsem fanda tohoto hazardu a i chybí tu ten dojemnější příběh co byl v Everestu tak hodnotím o trochu méně.Za mě tedy celkově 80% a čtyři hvězdy. ()

berny2468

Je to skvělý příběh ve správných rukou. Myslím si, že kdybych na tohle šel do kina a ještě na 3D , tak bych se fakt bál. Už takhle mi nějaký momenty vadily, protože já se celkem bojím výšek. Film mě dokázal zaujmout hned od začátku svým stylem vyprávění, který mi sedl. Nevýhoda však je, že jak stále vidíme Petita na soše svobody, tak to zelené plátno nejde přehlédnout. Jinak však trikům, ktere jsou úžasné, nemám jinou výhradu. Gordon-Levitt skvělý, i když vypadal poněkud uměle, ale to mi nevadilo. A Ben Kingsley mluví česky skvěle. Skvělá hudba. Jediné co mi vadilo bylo americké tahání času (tím myslím, že se skoro vše rádoby zvrtne). Možná, že to tak doopravdy bylo, ale mě to tam vadilo. Pro mě je to překvapení. Zemeckisovi jsem i přes to, že je to velký režisér nevěřil, ale překvapil...80%. ()

ledzepfan

No, na jednu stranu je fajn vidět kolik práce je za jednou takovou akcí ze které běžný pozorovatel vidí vlastně jen ten zlomek ke koukání.. Na druhou stranu se to Zemeckisovi – zase jednou -podařilo natočit jako neuvěřitelný mix protivnosti, kýče a pathosu. Levittův charakter je od začátku do konce na pár facek. Z divně znějícího francouzského přízvuku většiny postav se mi opakovaně otevírala kudla v kapse. Provazochodecké vyvrcholení po chvilce přestane působit a začne otravovat.... Je to prostě taková tuctová, přihlouplá a dost odfláknutě natočená sázka na jistotu, která možná někoho zaujme svým neobvyklým tématem. Mě ten film prostě jen sral. ()

FFilipCZ

Tak tady musím bohužel se slzou oku přiznat, že jsem opravdu hodně zklamán. Na tento film jsem se celkem dlouho těšil a očekával jsem velice silný zážitek. Bohužel celým filmem jsem tak nějak proplul bez povšimnutí. Samotné lezení přes WTC mě nechalo úplně chladným a zbytek děje sloužilo spíše jako vycpávka právně k té závěrečné scéně, na kterou jsme samozřejmě všichni čekali. Každopádně pár hvězd si film určitě zaslouží, především díky výbornému hereckému výkonu JGL. ()

maddy

V podstate predigitalizované do takej miery, až ten skutočný príbeh stráca na reálnosti (rozumej, že to chodenie po lane vďaka všade prítomnému, očividnému CGI na mňa ani raz nepôsobilo reálne), no zároveň to celé tak zahreje pri srdci, že podobne sfilmovať by to dokázal asi jedine ten Zemeckis. Na samotnom lane sa síce chodí iba posledných dvadsať minút, ale aj predošlá hodina a pol ubehne takým tempom, že sa jeden nestačí diviť. Zemeckis strieda lokácie, situácie a celé je to tak hravé, odľahčené, svieže a oslavujúce odvahu, že ani tá príbehová jednoduchosť tomu vôbec nevadí. Práve naopak, vo svojej jednoduchosti je celý Walk taký účinný. Z toho príbehu totiž Zemeckis dokázal úplne maximum, bez zbytočného pátosu alebo akéhokoľvek emočného vydierania diváka, do ktorého mohol podobný film ľahko skĺznuť. Zemeckis tak svojím neobyčajným tempom rozpráva obyčajný príbeh jedného neobyčajného snílka. Trikovo to je síce dosť prepálené a ako som spomínal v úvode komentára, tá digitálnosť srší takmer z každého záberu a občas by sa tu priam žiadalo aj použitie praktických efektov (s akrobatmi, pochopiteľne), ale tá dynamika každej scény, s ktorou je ten film natočený, dokáže strhnúť do takej miery, že aj na to sa dá zabudnúť a užívať si túto jazdu životným snom jedného Francúza – v podaní tradične výborného Joseph Gordon-Levitta, aj keď prvých pár minút si je na ten jeho francúzsky prízvuk potrebné zvyknúť. Nie je tu síce žiaden prekvapivý alebo nečakaný moment, ale celé je to tak uvoľnené, má to spád, že som sa ani nenazdal a bol koniec. CELKOVO: 3,5* (7/10) ()

NinonL

Oslava odvahy a odhodlání splnit si životní sny. Možná i pocta spadlým dvojčatům. Nebyla jsem schopná sledovat film bez přestávek, závrať z výšky byla příliš velká. Ale vzhledem k tomu, že je film podle skutečné události, hodnotím nadprůměrně. ()

agentmiky

Muž na laně nám přináší příběh jednoho odvážného muže, který si šel za svým snem. Robert Zemeckis se opět vyznamenal. Vizuální stránka filmu je velkým kladem, zejména pak samotné přecházení po laně mezi dvojčaty. Gordon-Levitt byl podle mě perfektní volbou na hlavní postavu, zahrál ji velmi dobře a změněná vizáž jeho obličeje byla opravdu zajímavá. Dále pak po celou dobu hrají perfektní skladby, které lahodí uším. Samotný konec byl dechberoucí, scéna působila autenticky a chválím ty, kdo ji tvořili. Sice to nebude plný počet, ale jinak se mi film líbil. Za mě dávám 80 % ()

Alqarin

Spousta rozvařených šablon vynášejících na ramenou technologický triumf, který v druhém plánu je i nádhernou realizací nádherného momentu, v tom prvním ale především snahou o senzaci s feel-good atmosférou i za cenu idealizace všech okolností. Zemeckis je definitivně filmovým cukrářem. ()

Vxxx

Nádherné. Jiné slovo na tento film nesedí. Byla jsem k němu skeptická a čekala jsem, že se bude spoléhat na 3D efekty. Vůbec to není pravda. Průběh filmu plynul naprosto volně, přirozeně. Nebylo přidáno žádné zbytečné drama a všechny postavy byly velmi sympatické. Při finálové chůzi na laně jsem byla každý krokem zařezaná hlouběji do sedačky. Při přípravách na střeše jsem byla zakousnutá do šály. Bylo to prostě napínavé jak kšandy. Ale stálo to za to. Když vkročil na to lano, dýchala z filmu ta svoboda, kterou hlavní postava musela cítit. Culila jsem se jak pitomeček, protože to bylo prostě krásné. Člověk, co si plní sen a k tomu ten výhled. Komické prvky fungovaly tak jak měly. Prostě nemám co vytknout. Hodlám si přečíst knížku. A film, který mě donutí přečíst si knižní předlohu, splnil svůj účel. 5* ()

SaNcHeZ_cz

Závrať, dvojčata a jeden magor zacházející za hranice myslitelného. Robert Zemeckis natočil řemeslně skvělý snímek, který jako jeden z mála umí ospravedlnit svoji 3D verzi a oslnit i člověka pro kterého je tenhle výdobytek technologie všudypřítomným zlem. Co už se filmu ovšem nedaří tak dobře, je prodat smysluplně a nápaditě samotný příběh. [65%] ()

kareen

Z mého pohledu má film čtyři poněkud odlišné části.Ta první je takovým klasickým životopisným průřezem toho, kterak Petit přišel k lásce k horolezectví a k nápadu zdolat cestu mezi věžemi. Nic zvláštního, snad jen kromě zajímavosti, že ačkoliv se to odehrává v období šedesátých, sedmdesátých let, díky cirkusovému prostředí to ve mně vyvolávalo pocit mnohem starších časů. Druhá část se sháněním parťáků mi připomněla takové ty snímky o počítačových nadšencích, co spolu rozjedou průkopnickou firmu, asi díky podobně sladěné partičce pošuků a sem tam nahozenému vtípku. Tady mi trochu vadila ta angličtina, násilně vnucená do interních hovorů rodilých Francouzů (až na Gordon-Levitta, tam to bylo naopak), je zřejmé, že je to úlitba americkým divákům, kteří ty titulky zkrátka číst nebudou a basta. Pak už se jde na věžáky a tady se Zemeckis opravdu snaží hudbou i různými thrillerovými prvky vyvolat zdání napínavé jízdy, ne nepodobné různým zlodějským filmům, jenže to moc nefunguje, prostý fakt, že jediné co postavám při odhalení hrozí, je pouhý přestupek městské vyhlášky, to poněkud bagatelizuje. Nakonec přichází poslední a zdaleka nejlepší část samotného provazochodeckého majstrštychu a tady musím uznat, že ačkoliv takovým kouskům zrovna moc nefandím, tak se kus toho adrenalinu nasálo i ke mně přes obrazovku a nejednou jsem zatajila dech při pohledu směrem dolů. A to se výšek normálně ani nijak nebojím. ()

Zemeckis a miniaturní druhá světová

10.12.2015

Eastwood točí další hit

Eastwood točí další hit

01.10.2015

Clint Eastwood už se před kamerou moc neukazuje, za ní ale rozhodně neotálí. Hudební životopis Jersey Boys sice prošuměl, Americký sniper se ale stal nejvýdělečnějším filmem jeho kariéry a přihrál… (více)