Dvanáct lidí se prošlo po povrchu Měsíce, ale jen jediný člověk přešel nezměrnou prázdnotou mezi věžemi Světového obchodního centra, a v jeho stopách se již nikdy nikdo nebude mít možnost vydat. Petit pod vedením svého mentora Papa Rudyho (Ben Kingsley) je se svými společníky a za asistence netradiční skupiny dobrovolníků z celého světa nucen překonávat nepopsatelné problémy a vypořádat se se zradami, neshodami i bezpočtem rizik, která uskutečnění celé akce ohrožují, mají-li mít šanci realizaci svého bláznivého plánu správně zorganizovat a následně také provést. (Falcon)

halberdier

Robert Zemeckis po Letu potvrdil návrat mezi hollywoodskou režisérskou elitu. Muž na laně je zábavný a povedený film. Přestože je vrcholem filmu vlastní chůze na laně, dokáže Zemeckis bavit téměř po celou délku filmu. Joseph Gordon-Levitt je můj oblíbenec a tady opět podává kvalitní herecký výkon.A co je nejdůležitější - je zde konečně zase slušně využito 3D (neviděl jsme film bohužel v IMAXU) a scény chůze mezi Dvojčaty jsou opravdu dechberoucí. Od Gravitace jsem neviděl tak dobře využité 3D. Trochu mě mrzí, že film komerčně propadl, přestože je to zábava vhodná pro celou rodinu. ()

RebekaFox

Nemám moc ráda přímé komentování ve filmech, takový divadelní prvek, který mi jde trochu na nervy, myslím, že to film ochuzuje. Ale v tomto případě, kdy je ustředním bodem filmu chození po laně a vlastně není moc co hrát, se to dá přezít. Také jsem si říkala, co udělali J.G. Levittovi, který je v 500dnech se Summer okouzlující a tady působí trochu jakoby právě prošel kanálem a 3 noci nespal...a asi skutečně nespal, aby se po tom laně naučil chodit...všechna čest! Nadšení pro chození na laně nesdílím, o to více ale obdivuji to Jeho nadšení a odvahu...Jinak vcelku milý film tak akorat na 3 *. ()

JihadJoe

Bohužel to musím říct, ale nudil jsem se. Postavy mě nezaujali. Jestli Philipe spadne nebo ne mi bylo úplně ukradený. ()

sv.augustin

Koupil jsem si v Aglii tablet a nevim jak se u te bestie zadavaji hacky a carky(jak by mozna rekl Hus nabodenicka). Ze startu si rikate co to je za digitalni hovadinu s umelopolystyrenovym oblicejem hlavniho herce, ale pak se dostane do veze a dokoukate to do konce. ()

The_Misfit

Réžie sa ujal Robert Zemeckis (Forrest Gump, Návrat do budúcnosti I,II,III) ktorý sa spolu s Christopherom Brownom podieľal na scénari. Snímok bol založený na skutočnej udalosti ktorá sa uskutočnila v roku 1974, kedy sa francúzsky lanochodec Philippe Petit, rozhodol uskutočniť svoj sen a to prejsť po lane medzi novo postavenými budovami World Trade Center v New Yorku, po ktorom následovne prešiel niekoľkokrát po sebe. Sympatické obsadenie, taktiež čo sa týka hlavnej role Philippa Petita, ktorú Joseph Gordon-Levitt odviedol na jedničku. Po zhliadnutí tohto filmu, sa musím poriadne zamýšľať nad faktom, že nič nieje nemožné a keď človek po niečom túži a verí v danú vec, tak to má istý význam. ()

lomikarus

První francouzská polovina byla dost nezajímavá, ale jakmile se film dostane do New Yorku dostane trochu grády díky plánovaní a konečně se dostaví i napětí. Konec je ovšem oproti realitě dost přehnaný, podobně jako digitální Levitt. ()

hony23

Než dvojčata posloužila talibancům jako přistávací plocha, stala se důležitou rekvizitou bláznivého kousku jednoho provazochodce. Zemeckis jeho cestu za snem natočil bravurně a dechberoucí výškové záběry opravdu stojí za to. ()

rigby

Scény na laně mezi dvěmi věžemi jsou nezapomenutelné. Na zádech běhá mráz, chlupy na celém těle jsou vztyčené, divák přestává dýchat. A divadlo pokračuje a kyslíku se nedostává. Je to nekonečné a magnetizující a ochrnující. Bohužel zbytek filmu už za moc nestojí a podivné moderování od sochy Svobody to celé degraduje. Chybí tomu více záře, více šmrncu, aby měl divák chuť podívat se na film zase znovu. Ano, líbilo se mi to moc, ale také nemám chuť vidět to zase. Čtyři hvězdičky nakonec dávám, ale k nim připojuji veliké minus. 4- ()

Evbad

Pro mě velký zklamání. 95 procent filmu je o ničem, pak teda frantík machruje mezi Dvojčaty, což je hustokrutý a wau a vůbec, ale tu nudu z předchozích dvou hodin, kdy vzteklý francouz řve na všechny kolem sakr blé, musím tu udělat, to nezachrání. ()

LencaN

Jako člověk s hrůzou z výšek bych Muže na laně nedala ve 3D bez kyblíku nebo alespoň kelímku od popcornu. Slušně řečeno jsem si u každého záběru z výšky myslela, že vyzvrátím obsah svého žaludku. Jednoznačně nemůžu dát lepší hodnocení, protože první půlka se děsně vlekla. Hlavně ty úplné začátky Phillipa na laně. Na druhou stranu je to téma, u kterého bych vůbec nevěřila, že vydá na celý film. Vytřískali z toho co se dalo. Druhá půlka, která se odehrávala už na samotných newyorských dvojčatech byla o něčem jiném. Napětí samo. Strašně dojemné. Petit si šel za svým snem a dostalo se mu pocitu štěstí. V tomhle byl Muž na laně neskutečně pozitivním. Chůze po laně byla paráda. Dostala mě jeho úcta k lanu, které ho drží v takových výšinách a také úcta k obecenstvu a jak z toho všeho byl naprosto unešený. Na konci se objevilo ještě pár téměř srdcervoucích vět o vdechnutí duše dvojčatům. Zážitek mi kazilo akorát to moderování z pochodně Sochy Svobody a nepřirozený účes a oči Gordon-Levitta. ()

Masarka14

Opravdu kvalitní snímek. Celý film jsem se cítil opravdu dobře. Musím pochválit skvělý soundtrack a úžasné vizuální efekty, které byly opravdovou pastvou pro oči. Jsem názoru stejně jako spoustu lidí, že pro Levitta tohle byla asi zatím nejlepší role. Do plného hodnocení ale přece jenom něco chybí. ()

topvideo

Nevidel som 3D verziu, ale v normálnom formáte film neposkytuje nič zvláštne, preto sa čudujem tunajším, snáď povrazolezcom ?, za 4**** ... ()

pds

Všetko umelé, zelené plátno z toho dýcha v každej minúte. To "divné" umelé svetlo. Naťahovanie scén. Sklamanie. 32% ()

PatrikP4

Nemusím vejšky... Takže je to pro mě docela divné se na to dívat... Kvalitně natočení film, jako vždy podle skutečných událostí, až poměrně velmi dobře přesně podle skutečnosti, aspoň co jsem měl možnost číst... Jen si nemužu pomoct výkon hlavního hrdiny byl sice špičkový, ale pro mě velice protivný... ()

andrewXx

Od filmu som nemal prakticky žiadne očakávania, o čom svedčí aj fakt, že trvalo dlhší čas než som sa k jeho zhliadnutiu dokopal. O to viac ma The Walk prekvapuje už od začiatku. Žáner drama/životopisný vo mne evokuje pomerne suché spracovanie istej predlohy pre nadšencov danej postavy, ktorej sa životopis týka. Zemeckis The Walk podáva ale úplne inak a jeho spracovaním dokáže diváka upútať prakticky takmer okamžite. Veľmi pekne natočený, vizuálne uchvacujúci, pútavý, správne vtipný, príjemný, so skvelou hudbou od Alana Silvestriho, na ktorú sme u neho podobne ako u Zimmera už zvyknutí. Toto všetko je The Walk. ()

JenomDominik

Paráda, jeden z nejlepších zfilmovaných skutečných příběhu, je to napínavé, zajímavé, no prostě super. Taky myslím že by to nikdo nezahrál lépe než Levitt, skvělý herecký výkon, všechno co dělá vypadá tak reálně... Úžasný film. 5* (90%) ()

Zemeckis a miniaturní druhá světová

10.12.2015

Eastwood točí další hit

Eastwood točí další hit

01.10.2015

Clint Eastwood už se před kamerou moc neukazuje, za ní ale rozhodně neotálí. Hudební životopis Jersey Boys sice prošuměl, Americký sniper se ale stal nejvýdělečnějším filmem jeho kariéry a přihrál… (více)