Dvanáct lidí se prošlo po povrchu Měsíce, ale jen jediný člověk přešel nezměrnou prázdnotou mezi věžemi Světového obchodního centra, a v jeho stopách se již nikdy nikdo nebude mít možnost vydat. Petit pod vedením svého mentora Papa Rudyho (Ben Kingsley) je se svými společníky a za asistence netradiční skupiny dobrovolníků z celého světa nucen překonávat nepopsatelné problémy a vypořádat se se zradami, neshodami i bezpočtem rizik, která uskutečnění celé akce ohrožují, mají-li mít šanci realizaci svého bláznivého plánu správně zorganizovat a následně také provést. (Falcon)

vinson003

Dalo by se říci, že člověk musí obdivovat tu francouzskou přirozenost a bratrství. To na mě sálalo celý film. To je něco pro našince. Kéž by to bylo inspirací pro každého, kdo tento snímek plný bláznivé napětí v závěru dokoukal. Bylo tam všechno, romantická zápletka, humor, no a ten závěr. Co předvedl na závěr hlavní hrdina, je čistě skifi. Člověk, jako já, se dvěma metry, nechápe, že někdo může poskakovat tak vysoko nad zemí a pak se procházet v papučkách po ocelovém laně. Neuvěřitelné, jestli předvedl opravdu to, co bylo ve filmu, je to nadčlověk, jestli mi rozumíte, napovídala tomu i ta sátvická bezmasá strava. Doporučuju! ()

peproch

Philippe Petit vypráví svůj příběh provazochodce, který přešel mezi věžemi světového obchodního centra v NY. Chápe to celé jako umělecký akt, lidi kolem sebe používá k podpoře své performance. Zůstane sám, v životě i na laně. Krásné vyprávění, krásná symbolika, krásné subtilní drama. ()

Lukango

Zemeckisův Muž na laně je odlehčenějším životopisným filmem, který však má stále čím upoutat divákovu pozornost. Ze začátku jsem si říkal, že vše kromě konce filmu bude o ničem, toto mínění jsem měl o filmu prvních 10 minut, pak již začala klidná ale poutavá jízda. Ze začátku jsem také nevěřil Josephu Gordonu-Levittovi, který na mě působil jako někdo, kdo se na tuhle roli rozhodně nehodí a opět jsem měl toto tvrzení prvních 10 minut a po skončení filmu bych mu možná i tu nominaci na oscara přiřadil. Film nemá žádné temné části, prostě vypráví příběh o člověku, který je blázen a chce se proslavit něčím co ještě nikdo před ním neudělal, jinými slovy si chce splnil sen. Co se týče finále, tak i když je dlouhé, tak každou vteřinou baví, napíná a má stále co nového ukázat. Po technické stránce musím filmu pochválit hudbu, které by se hodila také alespoň nominace na oscara. Green screen a celkové cgi filmu jsou někdy až moc viditelné a kazí tu reálnost výšky či postavy nacházející se ve výšce, to však naštěstí neplatí o finále, které je krásně naanimované a vypadá povedeně. Film je laděn humorně, odlehčeně a nesnaží se na diváka apelovat, jak je vše vážné a důležité, i když svým způsobem je. Zemeckis nás ve finále krásně napíná a hraje si s divákovou trpělivostí a nervozitou. Celkově vlastně nevím co filmu silně vytknout, i když cítím, že to mistrovské dílo není a Zemeckis, přestože nám nadělil kvalitní životopisný film, tak nenabídl něco víc, čím by film posunul do výšin. Známka: 7/10 ()

modrapapaja

Skvělý filmařský výkon (budovy v celém NYC) odpovídají 1974.... akorát si mohli odmyslet tu vylhanou helikoptéru (nebyla tak blízko, neposlali ji), bere to klíčové scéně na realističnosti. ()

Pucmeloud

První film, u kterého mi bylo fakt fyzicky blbě a v křesle jsem měl bolesti žaludku a závratě...uf. Robert Zemeckis mě fakt dostal. ()

fcapab

Normálně lepší průměr za tři hvězdy, ale vizuální zpracování mi ke konci dokázal zamotat hlavu, takže 4 pro ty co mají rádi výšky ()

mach333

Joseph Gordon-Levitt není typický nabušený hezounek z Hollywoodu a to je mi na něm sympatické. Líbil se mi v 500 dní se Summer a tenhle film odehrál taky skvěle. Nebýt patosu v poslední části, dal bych asi plný počet. I když drama, byla to příjemná podívaná. ()

Zemeckis a miniaturní druhá světová

10.12.2015

Eastwood točí další hit

Eastwood točí další hit

01.10.2015

Clint Eastwood už se před kamerou moc neukazuje, za ní ale rozhodně neotálí. Hudební životopis Jersey Boys sice prošuměl, Americký sniper se ale stal nejvýdělečnějším filmem jeho kariéry a přihrál… (více)