Dvanáct lidí se prošlo po povrchu Měsíce, ale jen jediný člověk přešel nezměrnou prázdnotou mezi věžemi Světového obchodního centra, a v jeho stopách se již nikdy nikdo nebude mít možnost vydat. Petit pod vedením svého mentora Papa Rudyho (Ben Kingsley) je se svými společníky a za asistence netradiční skupiny dobrovolníků z celého světa nucen překonávat nepopsatelné problémy a vypořádat se se zradami, neshodami i bezpočtem rizik, která uskutečnění celé akce ohrožují, mají-li mít šanci realizaci svého bláznivého plánu správně zorganizovat a následně také provést. (Falcon)

petokucho

Styri hviezdy za vyborny film o plneni sna, priatelstve, odvahe, Pariz, New York, dvojicky... Velka piata za 3D a sceny na lane. Pre mna asi prvy film kde 3D spravi rozdielovy zazitok, steklenie v zaludku je realne a skutocne... Kto si tento film chce uzit naplno tak jednoznacne 3D KINO. ()

Mahoney.

Film dejovo, bol taký lepší priemer. Ale IMAX 3D!! Niečo nenormálne, úžasné, neuveriteľné. Toto jednoznačne každému odporúčam zažiť v IMAXE. A ten moment, keď si uvedomíte že sa to naozaj v 1974 stalo.. ()

canucks333

Neskutočná vizuálan stránka a najmä neskutočne majstrovské vtiahnutie do deja. Robert Zemeckis proste vie!!! Joseph Gordon-Levitt sa svojej úlohy chopi ls veľkou gráciou a prispel ku filmu obrovsým pričinenín. Tento film je proste pre IMAX a 3D. Spolieha viac na efekt ako na príbeh či nejaký ten ,,meaning". Jedinou dobre predstavenou postavou ostáva vlastne len tá hlavná a ostatné vytvárajú príjemné krovie. Film je miestami vtipný, ale najmä dokáže diváka perektne vtiahnuť do deja a nútiť ho prežívať každý krôčik po lane... Možno keby sa tvorcovia ešte trošku viac zamerali na príbeh išiel by som na 5*, ale každopádne vynikajúce zvládnutie témy a jeden z najlepších 3D filmov... Videl som v kine 1x v 3D v originálnom znení a so slovenskými titulkami ------------------ 85% ()

owwidius

Videne v IMAXe a myslim, ze to tomu prida minimalne hviezdicku. Vyborna volba na 3D, vyuzite na 90% a nie len na somariny typu vec letiaca oproti divakovi (ok, raz), ale aj velmi stylovo doplnene, takze urcite odporucam. Od zaciatku to s lahkostou ubieha. Niekde v polke filmu som sa tak zamyslel, ze kua kto toto robil, aky svely koktailovy mix pribehu, rozpravacstva, zabavneho stylu, filmarciny, obrazu... A potom mi napadlo, ze no sak jasneee, uz to dava zmysel. U mna Zemeckis v najlepsej forme, ako ked tocil Foresta a seriu Back to the Future. Mam pocit, ze dnes uz sa tak filmy netocia, tak mozno trochu aj nostalgie, ale z nejakeho dovodu mi tieto jeho veci a hlavne ten styl mrte sedi. Pocas filmu som sa par krat pristihol, jak sa usmievam a uzivam si samotne pozeranie. Zaujimavy pribeh (true story), vyborna hudba a tiez podla mna vyborny Joseph Gordon-Lewitt. Uz dlho som nebol po skonceni filmu tak nadseny. [#33/2015] ()

Marykus

V některých momentech filmu jsem si připadal jako lano. Napnutej, div neprasknu. A to mi trochu vadilo. Někdy to bylo napínavé až moc. Vadil mi i hraný přízvuk hlavního herce.. Mam tadsi "da real american accent" ale co nadělat :) ()

Ombak▼Penari

Svým způsobem opět malá revoluce v 3D, protože poprvé jsem měl dokonalý pocit akrofobie při sledování filmu. Polovinu stopáže jsem strávil nepříjemným škubáním při pohledu na střechy obchodního centra a obrovskou hlubinu všude okolo. A to prosím jen při scénách, kdy hrdinové teprve instalovali lana k přechodu, o samotném procházení se Phillipa Petita po laně sem a tam už vůbec nemluvím. Hodně zajímavá věc tohle zažít na sedačce v Imaxu. Jinak snímek samotný ani na vteřinu neztrácel na zajímavosti a všechny jeho části od líčení začátků v ulicích umělecké Paříže, přes plánování a přípravu akce až po samotné finále na laně, byly zajímavé a nenudili ani na vteřinu. Zvolený styl, kdy je hlavní hrdina sám sobě vypravěčem se mi také velmi zamlouval, herecké výkony rovněž bez vady. Joseph Gordon-Levitt je v hlavní roli skvělý, nicméně oscarová role to určitě není. Snímek možná není v některém směru vysloveně tak strhující, aby si ho kvůli tomu člověk pouštěl zas a znova, ale také na něm těžko hledat vady a to, jak Zemeckis dokázal naložit s v podstatě celkem strohým příběhem kluka, co se prošel po laně mezi mrakodrapy, je jednoznačně na pochvalu. (9/10) ()

KNTRFKT

The Walk nabízí momenty jak dechberoucí, tak i životvysávající, protože sledovat všechny ty přípravy a natahování lan je asi tak zábavné, jako nechat aportovat mrtvýho psa, čili k smrti nudné. Na druhou stranu posledních 30 minut je natolik podmanivých, že prostě musíte sedět v křesle zabořeni tak hluboko, jako by se vám někdo pokoušel vrtat zub elektrickým šlehačem. Levitt je jako Frantík famózní, dokonce si pilně nacvičil i akcent a ono celkově je herecké obsazení vkusně vybrané. Asi nejvíc mě ale potěšil Ben Kingsley ej kej ej Papa Rudy. Nicméně zpátky k Levittovi, ten svou postavu pojal velmi věrohodně, tudíž celkové vyobrazení Petita je lehce arogantní, domýšlivé a sebevědomé. Jaký jiný pošahaný sociopat by ale byl podobného kousku schopný? Zemeckis se ale mohl vyvarovat přílišné kýčovitosti a přehnaných barviček, protože jsem už místy očekával, že se kolem Levitta prožene růžový létající junikorn se třpytivým vibrátorem v hubě a bude srát lentilky. 90% ()

Blackhawks

Další skvělý snímek režiséra Roberta Zameckise, který má jak již několikrát dokázal obrovský talent na výběr herců pro své postavy. Joseph G.Levitt je každým filmem lepší a lepší. A Charlotte Le Bon jsem viděl úplně poprvé a zahrála dokonale. Hodně se mi líbila a vidím to tak, že se časem podívám na různé další filmy ve kterých se objevila.. K filmu obecně bych snad jen dodal, že to pro mně osobně bylo asi největší překvapení z letošní kinematografické tvorby. Hodnotit obsah nebudu, mrkněte se a ohodnoťte sami.. ale opravdu to stojí za to.. příběh člověka, co si splní sen tak zajímavý a šíleně úžasný mě fakt bavil !! ()

Heroine odpad!

Zaprvé, nechápu proč Gordon-Levitt. S podivnou nazrzlou parukou a směšným přízvukem, vypadá jako Vietnamec. Zadruhé, podle mně totálně nudný a nezajímavý film. Růžovýma brejličkama se koukáme na to, jak si jeden člověk plní svůj (ironie toho výrazu) přízemní sen. Být nejlepší? Být nejslavnější? Být nejvýš? Nepochopím motivaci k takovému cíli, protože nic zbytečnějšího už skoro ani nelze. A máme se tvářit, že tím něco dokázal? Že snad dal těm dvěma škaredým budovám "duši"? Směšné. ()

fr3ak

Je hezké, že si někdo ve svém životě vytyčí cíl a jde si za tím. Bohužel pro mne už je nepochopitelné, že ten cíl spočívá v natažení lana mezi dvěma baráky a chození po něm. Možná jsem kokot, ale pro mne začíná být taková událost zajímavá jen tehdy, když se něco posere (v tomto případě nešťastná nehoda, která by vyústila v pád, a závěr filmu by detailně ukazoval jak toho frantíka seškrabávají z chodníku). Nechápejte mě špatně, nikomu bych nic špatného nepřál, jenže co mám dělat, když je hlavní postava takovej nesympatickej mentál? Velmi nevyrovnaný film, s tunou zbytečného CGI a otravnou postavou. Od Zemeckise bych čekal něco, co mi urve koule, tak jsem se na nich akorát škrábal, protože mě z toho sezení začaly svědit… ()

BOURQUE

Pekne režírovaný a dobre zahraný príbeh o výzve a o snoch. Pekná pamiatka a úcta pre „dvojičky“. Osobné hodnotenie: 77% (***) ()

hEROic

Vůbec mě to téma nelákalo, ale zpětně musím říct, že by byla velká škoda to nevidět. Většinu filmu se sice jen tajtrlíkuje a plká, ale celkově je to podání příjemně koukatelné. Od chvíle kdy začne výstup na dvojčata, jako by začal i jiný a poměrně napínavý film. Samotné přecházení je pak až nečekaně intenzivní zážitek, za to respek... necelých 75% ()

radaza

Film je vizuálně skvělý...jen mě naprosto míjí příběhem. Touha překonat sám sebe je pro mě pochopitelná. Ale touha přejít mezi mrakodrapy po laně je pro mě srovnatelná s touhou stát se nejpotetovanějším mužem na světě nebo s touhou sníst nejvíc švestkových knedlíků. Navíc individuální touha samozřejmě bez ohledu na dopady pro okolí- vyhazov pro hlídače, pád lana nebo provazochodce dolů na lidi atd. Říká se, že kdo chce dokázat něco velkého, musí být sobecký....jenže po umělci zůstane jeho dílo, po tomhle akorát zpráva ve starých novinách. . Co se týče filmu a příběhu, bylo vše jasné od začátku a u scény , kdy Gordon-Levitt chodil po laně tam a zpátky, mě napadlo, že by filmu trochu pomohlo, kdyby policisté konečně lano přestřihli. Herci hráli výborně, takže chyba byla zřejmě v touze udělat z příběhu , sdělitelného 2 větami, celovečerní film. ()

kuces

Pokud trpíte závratěmi z výšek, je to dvakrát tak lepší zážitek. Štvala mne sice francouzská angličtina Josepha Gordon-Levitta, ale ve výsledku je to ve 3D opravdu zážitek, kdy v duchu řvete: "Slez už z toho lana sakra!" (CinemaCity Ostrava,3D) ()

Kingjiri

Se stopáží to Zemeckis přehnal. Zejména v úvodu by se dalo leccos škrtnout - minimálně scény z útlýho dětsví mohly jít uplně pryč. Za jedinou zajímavější část bych označil přípravy na chůzi mezi věžema WTC přímo na místě spolu se samotnym "výkonem", kterej měl zajímavou atmosféru a dle očekávání vypiplanou technickou stránku. Za Josepha Gordona-Levitta a samotnou legendární chůzi po laně třetí slabší hvězda. Je však fér podotknoout, že životopisný filmy ani snímky s vyprávěčem nejsou mojí krevní skupinou, takže pokud jste na tom opačně, přidejte si k mýmu hodnocení ještě jednu hvězdu. ()

FanKalEl

Pôsobivé a veľmi pútavé, no na mňa to až taký silný efekt nemalo a čakal som trochu viac. No je možné že Zemeckis do toho dal len to čo sa dalo. Vlastne toho tu nemám ani čo vytknúť, totiž ťažko sa mi ho hodnotí film podľa skutočnej udalosti. Pán režisér chcel vytvoriť film pre široké publikum a myslím že sa mu to jednoznačne podarilo vytvoriť. (85%) ()

darkreider

Veľmi hravý a miestami príjemne seba-parodický kúsok. Hlavne díky wannabe francúzskemu prízvuku Josepha a Benových obstojných pokusoch o češtinu. Na to aká dejová linka za filmom stojí, je to spracované na jednotku a veľmi ma to bavilo. Strácať to začalo až na konci, kedy už to bolo vyhrotené ad absurdum. Tak, či onak, tento film si ma našiel a Silvestriho hudba taktiež. Ďalší film,ktorý dokazuje, že keď sa pred kamerou a aj za ňou ocitnú správny ľudia, tak aj prázdno vyzerajúca zápletka môže tvoriť výborný flick. ()

Rockerman

Jedině takový borec, jako je Robert Zemeckis dokáže z bláznivého nápadu jednoho Francouze natočit zajímavou a vzrušující podívanou. Tvrdohlavost, arogance a odvaha jsou vlastnosti bez kterých by zřejmě Petit svůj sen nedokázal uskutečnit. Líbilo se mi to a kdyby ne, tak jsem si aspoň nostalgicky zavzpomínal na Dvojčata. ()

Zemeckis a miniaturní druhá světová

10.12.2015

Eastwood točí další hit

Eastwood točí další hit

01.10.2015

Clint Eastwood už se před kamerou moc neukazuje, za ní ale rozhodně neotálí. Hudební životopis Jersey Boys sice prošuměl, Americký sniper se ale stal nejvýdělečnějším filmem jeho kariéry a přihrál… (více)