Dvanáct lidí se prošlo po povrchu Měsíce, ale jen jediný člověk přešel nezměrnou prázdnotou mezi věžemi Světového obchodního centra, a v jeho stopách se již nikdy nikdo nebude mít možnost vydat. Petit pod vedením svého mentora Papa Rudyho (Ben Kingsley) je se svými společníky a za asistence netradiční skupiny dobrovolníků z celého světa nucen překonávat nepopsatelné problémy a vypořádat se se zradami, neshodami i bezpočtem rizik, která uskutečnění celé akce ohrožují, mají-li mít šanci realizaci svého bláznivého plánu správně zorganizovat a následně také provést. (Falcon)

Beginek87

Mě by fakt nenapadlo, že vydržím 2 hodiny koukat na film, kde jde jen o to, že týpek chodí po provaze tam a zpět .... i v cirkuse to dokážu obdivovat, ale 5 minut mi stačí. Ale z nepochopitelných důvodů to i tak fungovalo a po celou dobu to bavilo.3,5/5 ()

barsy

Najdou se i lidé, kteří si při přečtení názvu filmu a nepozorného přečtení obsahu (třeba já) opravdu mysleli, že Muž na laně je podvedený sci-fi akční film. No, nicméně když se na obrazovce objevila taková roztomilá francouzská atmosféra, trochu mě to zaskočilo. I přes všechno se mi ale naskytla úžasná podívaná a musím říct že u samotného finále jsem nebyla nikdy tak nervózní jak u tohohle filmu. ()

Maratonec

Tady je to tak na 3,5 hvězdy.Skvělá kamera,záběry-které Vás vytáhnou nahoru a de facto dokumentární děj příprav na velkou akci.Když to beru kompletně,tentokrát zaokrouhlím dolu.Možná lepší děj kolem,to je to,co jsem postrádal a od Zemeckise tentokrát úplně nedostal. ()

pornohavo

Neuveriteľný príbeh šialenca ktorý sa nebál smrti a šiel bezhlavo za svojím cieľom. Pre mňa až veľmi napínavé, miestami strašidelné (nemám rád výšky), ale zábery efektne natočené, výkony hercov v poriadku. Hudba výborná. 69% ***+ ()

BigJohn02

Ta hodinu a půl dlouhá konspirace byla docela zábavná, ale ten vlastní přechod? Ouvej... Tam, zpátky, tak ne, zase tam, nebo ne? Jéžiš, racek... Neskutečně natahovanej vopruz. Ale na druhou stranu, když si představím, že to Gordonek natáčel třeba pět dní, 50 x z toho lana 20 cm nad zelenou žíněnkou spadnul a 20 x se rozbrečel, muselo se to v tom filmu natááááhnout. ()

ma2sko

Pekne rozťahané, niektoré pasáže by sa s kľudom dali vynechať, i tak v závere je napätia na rozdávanie. ()

Etta

Chvíli jsem si lámala hlavu, proč tomuto filmu nejsem schopná dát víc než 3 hvězdy a pak mi to došlo: hlavní hrdina mi přes veškerou svou odvahu a vytrvalost prostě nebyl sympatický.. ()

kulishak

Dlouho jsem váhal mez 4 a 5 ale nakonec jsem musel dat 5. Protože mne dlouho žádný film tak nedostal. Úžasně mne pohltil. Hlavně první dvě třetiny. Pak to bylo chvilkama zbytečně dramatizované, některé scény až typicky kýčovitě holywoodské a až nepřirozemě natahované. Ale na americkou produkci i tak dost dobré :-) ()

Jirkacek

Film Muž na laně jsem si doma pustili na základě doporučení CommanderCZ a podle mého mínění by se dal klidně rozdělit na dvě poloviny. Předem se však přiznám, že bych tento zajímavý snímek nechtěl vidět ve 3D, jelikož bych ten pohled do hlubin pod mužem na laně nezvládl. Z výšek se mi dělá zle a proto si hlavní hrdina Philippe Petit, jehož si zahrál Joseph Gordon-Levitt zaslouží můj obdiv. Docela mne překvapilo, že se jedná o jakýsi životopisný počin, popisující hlavně událost ze srpna 1974, kdy tento francouzský provazochodec přešel po laně bez jištění mezi nově dostavěnými budovami dvojčaty Světového obchodního centra. A protože to po něm už nikdo nezopakoval a jak známo už to ani zopakovat nestihne, stal se tak jediným člověkem na světě, kterému se to podařilo. Než jsme se však k této události dostali, uběhla polovina dvouhodinového filmu a byla celkem nudná. Museli jsme se pochopitelně seznámit s hlavním hrdinou, ale také jeho přáteli - sympatickou milenkou Annie Allix, fotografem a dalšími kamarády, kteří mu k dokonání pozoruhodného výkonu pomohli. Výraznou postavou mezi nimi byl můj oblíbený herec Ben Kingsley, který mne nejvíce zaujal rolemi psychiatrů v jiných filmech. Škoda, že v Muži na laně nedostal více prostoru, protože zde vytvořil učitele Papa Rudyho z českými kořeny, bez něhož by se hlavní hrdina Philippe Petit, mohl jít klouzat. Tedy spíše by se proletěl volným pádem, otázkou by bylo, kdy by to bylo. Když jsme seznamovačkou protrpěli polovinu filmu, začala se odvíjet konečně ta druhá, mnohem zajímavá část a to příjezdem francouzské party do New Yorku. Ti na nic nečekali a zahájili přípravu na husarský kousek, který hodlali za pár týdnů provést. Na pomoc přibrali pár dalších nadšenců a šlo se na to. Nebudu prozrazovat jak to dopadlo, jestli se to Filipovi povedlo, ale každopádně jsem byl hodně překvapen, jakou třešničku nám režisér Robert Zemeckis připravil na pořádně vysokém dortu. Jak jsem už psal, film by se dal rozdělit na dvě poloviny - nudnou a zajímavou a tomu odpovídá i moje hodnocení. Špatný ale rozhodně není, herecké výkony byly dobré, dialogy vtipné a určitě bych jej doporučil ke shlédnutí. Na začátku roku 2019 jsem využil výhodné nabídky a film si koupil na blu-ray disku. Samozřejmě jsem se na něj podíval znovu a kupodivu mne ta první seznamovací část až tak moc nenudila jako napoprvé. Nicméně děj filmu až po příletu do New Yorku nabral to správné tempo a já si napínavou podívanou opět vychutnával, takže koupi disku rozhodně nelituji. Suma sumárum, Muž na laně si u mne vybalancoval tři hvězdy, visící proklatě vysoko ***. ()

TomKey

Bral jsem to jako hraný dokument, a líbilo se mi to. Opravdu výborné. Dějová linka, výběr herců a reálií...Je dobře, že Zemeckise neopustila fantazie, a dokázal ji s citem a po troškách pouštět i do těchto svých hrdinů. Navíc na člověka opravdu dýchne atmosféra osmdesátých let. Málokterý režisér tohle dokáže levou zadní, on zřejmě ano. A na rozdíl od stovek amerických digi-píčovin, kterými nás zásobují multiplexy, tohle má smysl. ()

floppy4

Neuveriteľné čo dokáže Zemeckis s emóciami na digitálnom pozadí! Jediná nevýhoda, že pokiaľ príde na finále tak je to väčšina stopáže trošku vata, ale ten rozprávačský štýl to celkom kompenzuje a dojem z filmu mi to nekazí. ()

mikehoblog

Bohužel je v tom hrozně vidět styl Forresta Gumpa. Ale naštěstí je tentokrát hlavní hrdina alespoň trochu snesitelný (byť mých sympatií také zrovna moc nepobral). Příběh je ale poutavý a neobvyklý, což je rozhodně podstatné plus. ()

burg

Zažil jsem pocit dvou hodin úžasně opocených tlapiček... A nebýt toho hnusnýho CGIčka a Lewittovo divně kompjútrových očí, klidně sáhnu po hodnocení ještě vyšším. ()

Ajbell

Nájsť v sebe slobodu--o tom rozpráva tento príbeh. Symbolicky vyrozprávaný príbeh zo Sochy slobody s pohľadom na miesto, kde hlavný hrdina našiel svoju slobodu- Dvojičky. NY zhora je vo filme zvládnutý skvele, javiac sa ako realita. Dnes si dvojicu slávnych budov môžeme pripomenúť aj týmto krásnym filmom. Nevravím, že počin, ktorý sa skutočne udial bol správnym... Naopak, bolo to veľmi nezodpovedné. Našťastie, všetko dobre dopadlo a dnes si vďaka tomu môžeme s kľudom a obdivom pozrieť tento film. U mňa to nebolo len pasívne pozeranie- doprovodná reč ma stotožnila s pocitmi aktéra a nakoniec sa jeho zadosťučinenie stalo aj mojím. ()

Vaelor

Shlédnutí tohoto filmu jsem odkládal, jak to jen šlo, protože jsem nechtěl ztrácet čas filmem, jehož zápletkou je chůze na laně. Nakonec ale musím přiznat, že kdybych ho odložil úplně a nevratně, nic by se nestalo... Na druhou stranu musím říct, že to je nejpoutavěji natočený film o chůzi na laně, jak nejpoutavěji může film, o chůzi na laně, být natočen. ()

evita_

Akože klobúk dole, že toto dal. Je to magor. Ja som mala nakakané na pätách len z toho ako som videla tie zábery z výšok. Ono, všetko to hralo super, zapadalo to, len hlavný hrdina v podobe Doda mi bol extrémne nesympatický. On mi vizuálne neskutočne vadil. Ale nič to, dojem z filmu to v zásade neznechutilo. Muselo byť extrémne náročné naplánovať celý ten prechod pomedzi veže tak, aby vás nikto nenačapal a najmä keď ste museli nachystať milión vecí. Ujo to proste vychytal a opätovne, klobúk dole, že to všetko zvládol. ()

Zemeckis a miniaturní druhá světová

10.12.2015

Eastwood točí další hit

Eastwood točí další hit

01.10.2015

Clint Eastwood už se před kamerou moc neukazuje, za ní ale rozhodně neotálí. Hudební životopis Jersey Boys sice prošuměl, Americký sniper se ale stal nejvýdělečnějším filmem jeho kariéry a přihrál… (více)