Smrt ve tmě

• USA Don't Breathe (více)

Rocky (Jane Levy), rozhodnutá vymanit se z područí své násilnické matky a zachránit svou mladší sestru před životem bez jakékoliv perspektivy, ke kterému jsou obě okolnostmi odsouzeny směřovat, je ochotna udělat pro dosažení svého cíle naprosto cokoliv. Společně se svými kamarády Alexem (Dylan Minnette) a Moneym (Daniel Zovatto) mají už na svém kontě sérii pečlivě naplánovaných vloupání ve snaze získat dostatek peněz na nový život daleko od svých beznadějných osudů v rodném Detroitu. Jejich zoufalá kriminální činnost jim ale zatím příliš peněz nevynesla, takže když se jim donese informace o slepci (Stephen Lang), žijícím o samotě v opuštěné čtvrti, v jehož domě se údajně ukrývá velké bohatství, souhlasí všichni tři s tím, že se pokusí o svou největší a poslední loupež. Jejich zamýšlená oběť se ale velice záhy ukazuje jako mnohem nebezpečnější, než si vůbec dokázali představit. Zatímco je slepec nemilosrdně pronásleduje svým důkladně opevněným domem, s hrůzou zjišťují, že se v něm ukrývá mnohem více než pouhé cennosti. (Falcon)

BROKEN_

Úžasně natočený thriller, který vás nenechá vydechnout. Režisér Fede Alvarez je extratřída, skvělá řemeslná práce. Obsazení je fajn, a hlavně Stephen Lang si to neskutečně dává. Celá zápletka je možná známá, ale okrást slepého může, není sranda. Hudba tomu dodává tu správnou atmosféru. Velký plus dávám za noční vidění, ta pasáž byla peckovní. Jsem zvědavý jestli bude pokračování o kterém se delší dobu mluví, a hlavně mně zajímá jak to bude pokračovat. Jeden z top hororů současnosti! Velký palec nahoru! ()

bubun

Nepřekvapilo, nudilo, štvalo. I přes krátkou stopáž mi přišlo, jako bych to sledovala několik hodin. Škoda, námět byl slibný. ()

Pajkenzi

Výborný film opravdu klobouk dolu, protože musím říct že toto bylo naprosto geniální. Horor jak má být.. Dědek se nezdál na to že byl slepý. Napínavý, akční,profesionální, špičkový top horor. Od začátku do konce se mi zrychloval tep a napětí. Nemám slov. 👌👌 ()

uiu

Trojice kamarádů, co spolu dělají vloupačky, se rozhodne vykrást špatný dům. Bydlí v něm starý slepý veterán, který je jako správný pionýr na vše připraven a jen tak je odejít nenechá. Slovo horor si opět v charakterizaci škrtněte, jedná se pouze o survival thriller. ()

elanius

(114/2016) / Fede Alvarez ako spasitel hororového žánru. Po dlhej dobe tu máme sebavedomý thriller s jemným hororovým podmazom. Nejako mám ale pocit, že na režisérove vrcholné dielo si ešte počkáme. (8/10) ()

venison

Tak tenhle thriller s hororovými prvky více než ušel :-) Film „Smrt ve tmě“ má vysokou dávku originality a obrovskou dávku napěztí.. Hlavní hrdinové jsou jako vystřižení z béčkového vybíjecího hororu, kteří v divákovi mnoho sympatií nevzbudí.. Hlavním pozitivním hrdinou by mohla být nevidomá mlátička, kdyby neměla hodně pomotaný mozek.. U snímku „Smrt ve tmě“ rozhodně nehledejte poetickou duši nebo inteligentní propracovanou zápletku, ale rozhodně dostanete pomatenost, syrovost, brutalitu a klaustrofobii. Kamera byla hororově pecková, lekačky přiměřené a ušmudlaná atmosféra by se dala krájet.. Zajímavý byl i nečekaný zvrat se sklepením.. Tempo filmu dramaticky a svižně osýpá, rozhodně nenudí, odpustit se dá i místy nedomyšlený scénář nebo občasné WTF situace.. Rozhodně bavilo :-) ()

noriaki

Nevěřil jsem, že si film celou dobu vystačí s jedním barákem a blízkým okolím. Alvarezovi hodinu a půl nedošly nápady, i když se ke konci krapet opakoval. Vždy když se děj zacyklil, podržela ho atmosféra a Stephen Lang. Slepý obránce domu se svou nezastavitelností a bezcitností podobá Michaelovi Myersovi. Jeho charakter ovšem není tak černobílý. Začíná jako kladná postava a končí jako něco jiného. Jakou roli zaujme, záleží na divákovi. Já jsem mu fandil až do konce. ()

kamiljanda

Sám doma a slepý. Fede Alvarez moc potěšil, líbil se mi i jeho předchozí Evil Dead remake. Jsem zvědavý s čím přijde příště a snad to opět bude v Raimiho produkci. ()

hroubek

Po prvních ukázkách jsem filmu věřil. A jsem rád, že mě nezklamal. Režisér Fede Alvarez mě před pár lety přesvědčil, že umí točit horory, jelikož natočil novou verzi Evil Dead a nebal se být hodně brutální. Daný výsledek nebyl špatný, ale žádný zázrak to také nebyl. Smrt ve tmě je na tom o dost lépe. Tady si Alvarez mohl vyzkoušet zajímavější režisérskou práci a navíc nemusel splňovat velké očekávání od fanoušků. A je vidět, že mu tahle práce hodně sedla. Alvarez si dost hraje a krásně si buduje atmosféru a napětí. I přestože je film krátký, tak se nikam nespěchá, a pak když se to rozjede na plné obrátky, tak nestačíme koukat. Lekačky, jedna napínavá scéna za druhou, a dobře fungující zvraty, které jsou mnohem zajímavější, než se zprvu zdálo. A totéž platí i pro příběh, který ze začátku působí jednoduše, ale pak nabídne více. Alvarez si film pohlídal a i po technické stránce mu šlape, ať už jde o nepříjemnou hudbu, kamerové hrátky nebo parádně vygradované napínavé scény. I tak největším kladem filmu jsou herci. Jane Levy je hodně fajn a rozhodně jí budete přát, aby přežila. Dylan Minnette hraje dost dobře a já mu jeho postavu věřil. Největším esem, ale je Stephen Lang, který je famózní. Z Langa jde strach, i když víte že je slepý, tak nějak tušíte, že je tou nejchytřejší osobou v místnosti a navíc jsou u něho doma a on svůj dům zná. Lang svojí postavu zahrál parádně a není to jen tupý zabiják, ale inteligentní chlap, který ví co dělá. A v tom co dělá je hodně dobrý. Díky tomu fungují dané scény o to intenzivnější a jsou pak napínavější a zábavnější. A více, než horor to připomíná thriller. A o to více mě mrzí, že Alvarez zbytečně tlačí na pilu, přidává další a další zvraty a postavy opět vydrží všechno. Je to celkem škoda, jelikož to zbytečně podraží nohy. Méně je někdy více. Smrt ve tmě je velmi dobrý film, který si zaslouží pozornost už jen kvůli parádnímu Langovi. ()

VasaX

Jako spíš Thriller jak horor, ač okrajové části Detroitu jsou horor samy o sobě. Klasická lekačka, kde slepý ale odhodlaný maník ve svém domě nahání partu mladých zlodějíčků (abychom si definovlai, kdo je tu "kladná postava", tak si na začátku to jejich zlodějíčkování dojemně odůvodníme, a pak vymyslíme, jak z oběti udělat ještě většího zločince). Natočené je to poměrně zdařile, takže hodnocení nemůžu úplně shodit, ale mám dva zásadní problémy: 1) Zanedbatelná invence 2) WTF efekt. Mechaniky zápletky jsou naprosto průhledné, stejně jako lekaček a jiných věcí. Ani jedna věc u které bych si řekl - "to je dobrý!" nebo "To jsem teda nečekal!" To, že jsem krok napřed v ději je OK, ale jsem rád když prostě párkrát "odbočím špatně". Ale předpovídat souběh událostí jak kdybych četl scénář, to se nejpozději po hodině zají a začne se to příčit v krku. Druhá věc je (a v tom beru ohledy na aktuální stav zúčastněných) WTF efekt, o kterém se sem tam zmiňuji. Bohužel jeho přítomnost je vysoká a ač dokáží postavy občas svou invencí překvapit, většinu času je to nahrávání tomu, aby jejich útrapy jely dál a dál. Za mě kinofilmové zklamání. ()

VanTom

Zábavné premise (3 mladí lupiči v domě slepého -psychopatického- válečného veterána) se skoro 2/3 stopáže daří diváka exkluzivně svírat v napětí, bohužel v závěrečné půlhodince jí kvůli béčkové překombinovanosti a z ní vyplývající protahovanosti hodně dochází dech. ()

zdenny

Mám litovat pár zmrdů, kteří vykrádají domy? Mám litovat pár zmrdů, kteří vykrádají domy, protože mají těžký život a chtějí si „vydělat“ na život nový, který budou žit někde jinde? A už vůbec nebudu litovat pár zmrdů, kteří jedou vykrást dům slepého válečného veterána, který dostal odškodné za smrt své dcery. Mám je litovat i přesto, že ten slepý válečný veterán je blázen s úchylnou představou pomsty? Kdyby nešli krást, nedovím se o daleko větším zločinu. Kdyby byl film o slepém válečném veteránovi s úchylnou představou pomsty, nelitoval bych jej. No ale za filmem daných okolností… Co byste udělali vy člověku, který vám autem zabije dítě a není za to potrestán? Jinak k filmu – celkem smůla jít vykrást byt slepému zabijákovi, když je v domě tma jak v pytli a ten dům vlastně neznáte. PS: Celkem brzo jsem uhodl, kdo celou tu srandu přežije. SPOILER: Bylo to zřejmé, protože přece měla tak smutný život a navíc ušlechtilou pohnutku zajisti, aby takový život neměla i její mladší sestra. KONEC SPOILERU. Proto je vždy zábavné vidět, jak to scénář zařídí, aby přežil zrovna ten a ten člověk, i když za normálních okolností by v podstatě neměl šanci. ()

Sany33

Celkom dobre netienený thriller alebo horor ak chcete. Atmosféra je veľmi hustá a priam by sa dala krájať. Celá zápletka a chovanie hlavných postáv je natoľko primitívne že sa asi malo jednať o horor ale finálne rozuzlenie je natoľko absurdné že môže ísť aj o rodinnú drámu. Nechcem spoilerovať ale motívy hlavného záporáka sú nanajvýš zaujímavé. Stephen Lang sa do hlavnej zápornej úlohy dokonalo hodí a dáva tomu ešte o kolečko viac a pre mňa to znamená o jednu hviezdičku viac. 70% ()

lykan9

Jak se dá jednoduchý nápad, tak dobře zpracovat, aneb točení dobrých hororů nevymřelo. Smrt ve tmě je skvěle tajemný horor šmrncnutý kriminální zápletkou. Do toho skvělý výkon Stephena Langa, kterému jsem věřil jak bezmocného staříka, tak vymaštěného psychopatického magora. Jsem moc rád, že se takovéto horory stále točí. ()

Ravi

Don't Breathe je skvěle natočený a překvapivě ostrý thriller. S označením horor bych tu byl opatrnější. Dejte do bludiště tři myšky, které jsou tam prvně a jednu velkou starou slepou krysu, která je tam doma. Stephen Lang podle mě zahrál prvního živého a děsivě se pohybujícího záporáka, který vše obsáhl svým chováním, nikoli vzezřením. A to je záporné herectví ve velkém stylu. Film Vám nedá ani milimetr prostoru pro chybu, a proto jej shlédnete tak, jak je uvedeno v názvu. V originálním názvu. Scény ve tmě byly perfektní a myslím, že je herci museli zvládnout reálně ve tmě. Až se na to kouknete, tak to bude jasnější ... Kino se v tomto případě vyplatí. Klišé minimálně a na pár metrech čtverečních se odehrává velká nervydrásající show. Normálně podobné filmy rád příliš nemám, ale tato výjimka se opravdu povedla. 85% = 4/5 ()

Lukyn007

Super žánrovka, o které se díky zvrácenému odhalení na konci snímku bude nejspíš mluvit ještě hodně dlouho. Po Evil Dead další bezva počin od Fede Alvareze. 85% ()

ghatos

Docela fajn thrillerové cvičení. Houževnatý, našlápnutý děda (jako dědek rozhodně nevypadal) s vlastní morálkou obstál. 68%. ()

J-o-k-e-r

Po delší době nadprůměrný horor (?). Stačí se dostat z jednoho baráku ven, no, nic více :-). Velmi napínavé, atmosféra občas fakt až na mrtvici, pár lekacích scén a jeden hodně povedený protivník. Povedlo se! ()

Dagoussek

Vykrást slepého může se zdát být jednoduché, ale veterána se zlým čoklem a s touhou získat spravedlnost z minulosti se partičce opravdu hodně vymstí. Ani jsem se nehla, super thriller. ()

Pokračování Smrti ve tmě našlo režiséra

Pokračování Smrti ve tmě našlo režiséra

21.01.2020

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

05.05.2019

Co chystá režisér Smrti ve tmě?

Co chystá režisér Smrti ve tmě?

16.10.2016