Když už si Arthur Bishop myslel, že nechal svou vražednou minulost daleko za sebou, unesl jeho nejobávanější nepřítel jeho životní lásku. Nyní je nucen cestovat po celém světě, aby spáchal tři naprosto nemožné atentáty a udělal to, co umí nejlépe: spáchat je tak, aby vypadaly jako nehody. (Freeman Ent.)

DonBraso

To byl materiál tohleto.Prej vzkříšení.Prdlajs.Zbytečný intelektuální film o ničem a pro nikoho,jen pro věrný Stathama a jeho muskulatury.Je to vlastně s podivem,když jsem u minulý dílu neváhal i dát čtyři hvězdy,zde je to vážně i ty dvě moc.Vlastně v čem je vůbec zakopaný pes?No víceméně už v Riu,kde začátek začne akčně,že sekvence trvá stěží 3 minuty a nebaví.Vlastně Bishop jak skočil na ten padák,tak měl už frčet radši někam na žrádlo a vykašlat se vůbec na takovou misi,kterou mu režisér skvostě připravil.Co naplat,zbytečný díl jak přehršel reklam na dálnici,kdy to vlastně nemáte ani chuť číst,zde na to koukat.T.L.Jones tu musel hrát snad z donucení,jinak ten jeho part zde vůbec nechápu.Jessica je tu jen obal pro pány,který bohužel moje přirození nezvedne do správného úhlu,tak jen Jason a jeho charisma.Scenář je jasný jak čistý slipy a posraný,jen s tím rozdílem,že zde jdete hnědým dopředu.Bishop daruje své lásce,kterou pozná během tří minut i svoje hodinky a už to začíná bolet jak dostat ránu od šustění papíru dvouch pisálků,hlavně,že je nějaká akce.No ta není sice tragická,ale je pitomá.Vlastně je tu mix Hitmana a Ethana Hunta,kdy během pár minut je boss mrtvej.Vlastně nekonzistentní tempo se začně právě díky jednomu pánovi co vlastní jachtu a má za lubem,že udělat tři mise pro Bishopa je hračka.No ona je,jen se spoustou toho patosu okolo.Když je tu snad nejlepší scéna na lodi,tak bohužel nestačí se tam podívat jednou,ale rovnou dvakrát a začít od píky znova.Vlastně si říkám proboha proč.To jako,že jednou vyskočil na loď jinak a podruhý samozřejmě opět jinak.Nejdřív aby normálního nýmanda i ve vodě napadlo se opět vrátit na tu loď,tak ne Bishopa ten si odpluje radši do další zeminky do Bulharska plnit nic,jen aby divák měl pocit,že je to vážně nonstop akce.Smysl to postrádá pořád,jen se vodí za nos,aby těch pár prachů se prodalo,že jak Bond kouknete do pár destinací.Další spoilerovská scéna je,kdy Bishop se má infiltrovat za bossem právě,kterýho hraje Lee Jones.Zde máte opět ideální představu skvělého střihu,kdy si tam někdo u toho compu cpal drogy do palice.Jste v šachtě u výtahu,předtím si tři minuty děláte plán mise.No a když nevíte jak to natočit a ještě o tom upozornit diváky,že je to těžký projít,tak prostě uděláte střih a voalá Bishop přešel bezpečnostní rizika jak nůž máslem a už kecá s Tommym Lee Jonesem,kam půjdou příště hrát blackjak či si zajít za nějakou holkou do bordelu a ještě si dát snad sbohem a šatáček.Poslední lodní scéna opět napustí občas dobrou akci,na nějaký ten sci-fi výbuch z Movie Makeru,které je i zde bráno jako to poslední,co by člověka trápilo.Co naplat,dodívat se to dá,ale je to dětinské,nemá to koncept,je to vše předem dané a ještě se z diváků dělaj hovada,že takhle to natočit neumí jen tak někdo.Fór je,že je to o prsa snad ještě horší,než poslední Kurýr.Ten restartoval sám sebe,ale mechanik zapomněl součástky nejspíš v oceánu a nemá šanci je najít,natož je dát dohromady. ()

Knightey

Typickej akcni film s nesmrtelnou hlavni postavou a neuveritelnym stestim na vsechno kolem sebe.... Mozno zkouknout, pouze pokud clovek u filmu opravdu nechce premyslet a jen se pobavit prumernim akcnim filmem. ()

Jadro

Jedna hviezdička za Jasona, druhá, za jeho doslova mužský trend. Inak to je totálne zbytočná slátanina zabíjania, hľadanie cieľa, zabíjania a ešte trošku zabíjania. Film mohol kľudne skončiť hneď po 20tich minútach, kedy bol prvýkrát na lodi s jeho zajatou milovanou Jessicou. Vtedy tam bolo o polovicu menej zabijakov a to sa nemusel predvázať po celej zemeguli s ďalšími "najatými" vraždami, aby nakoniec spáchal tú najtrápnejšiu... ()

Dangerman

98 minut stopáž, ale záporáků by bylo na 3 díly...těžká orientace, strašně toporný scénář a ani ty silikony to nezachrání, ještěže Jason kope jako za mlada, akorát to všechno hrozně kvapí...65% škoda škoda, našlápnuto bylo na 80. ()

Blazis34

Druhý díl zabijáka Jasona Stathama nebyl vůbec špatný. Jasný, realita je postrádána snad po celou dobu filmu, ale při filmech s tímto hlavním hercem je to snad vždy. Líbily se mi natáčecí lokace, půvabná Jessica Alba i pár nesmělých plánů. I když si myslím, že všechny úkoly šlo vyřešit jinak, lehčeji, ale to by nebyla taková zábava a akce. Film na jedno shlédnutí nenabídl nic nového, ani neočekávaného, ale mě nenudil. Dávám 55%, tři hvězdy. ()

harycek

Ze začátku to vypadalo jako romantická srágora, ale ty technické vychytávky mě úplně oddělaly!!'!Nechtěl bych viset pod tím bazénem na dvou přísavkách brrrrrrrrr !?!?!A Třešnička na dortu byl závěr!!! ()

megajalec

Jednotku som videl síce len pred mesiacom, ale nemal som tušenia, o čom bola. Dvojka bude asi o niečom podobnom, scenár žiadna sláva, vyzdvihol by som akurát akciu. Od filmu so Stathamom sa ale niečo také aj očakáva. ()

Mikecat

Oproti jednotke slabsi pribeh slabsie napetie tak na 2,5* aj ked akcne sceny s Jasonom slusne ako aj prostredie na mori a ostrovoch s palmami a skalami uzasna sceneria, Jessica Alba sa mi tu nehodi, nesadol jej tento pribeh. ()

Domas88

1* jen z lítosti, jejda Jasone co jsi to udělal? :( Tohle je divné, natočíl film, který je předvídatelný a trapný, slabé B i na Van Damma.. Prostě fakt nuda a trapas... ()

Vasyl

Jason nám stárne. Na Jess to naštěstí ještě tolik vidět není. Jinak naprostej výplach. Ale zábavnej, jak vystřiženej z filmografie...třeba Žánklóda. ()

blondboss

Toto už je Statham, ako ho všetci poznáme. Klasická akčná sólovka, ktorá ponúka zaužívané schémy béčkového potešenia, pričom sa jemne ešte opiera o podstatu prvého Mechanika. Pre priaznivcov ľahkej nenáročnej odľahčenej akcie fajn, pre tých náročnejších už len ťažko prijateľné. Jessica Alba iba pekným doplnkom. 60 % ()

hony23

O něco slabší, než jednička, která si na nic nehrála a naservírovala nám poctivou akci. Tady měli tvůrci zřejmě vyšší ambice, chtěli jít do hloubky charakterů postav, ale filmu to spíše uškodilo. ()

Sharlis

98minut Statham roznymi sposobmi likviduje zastupy bad guys pred roznymi kulisami. Celkom to bavi, ale ku koncu uz trocha stereotyp ci nuda. Akcia takmer nonstop. Skore na konci cca Statham 98:0 Bad guys. ()

PamPero 1

Charisma Stathema, exotické lokace a občas nápadité akční scény jsou takové malé plusy zcela rutinního akčního béčka. Atmosféra komornějšího prvního Mechanika, který byl celkem fajn, je pryč. Tommy Lee Jones je po více jak hodině filmu oživení, ale je to jen takové nepřekvapivé cameo. ()