Zvonilka a tvor Netvor

• USA Legend of the NeverBeast (více)

Zvonilka a tvor Netvor je dalším ze strhujících dobrodružství Zvonilky a jejích vílích kamarádek. Veselá a talentovaná víla Chovatelka Fauna věří, že nelze soudit růži podle trní a že každý živý tvor je v jádru dobrý. A tak se spřátelí se záhadným tvorem, který je podle prastarých legend známý jako tvor Netvor. Zatímco Zvonilka a její vílí kamarádky nevědí, co si mají o záhadném zvířeti myslet, strážci Hvězdné roklinky, vílí Skauti, se rozhodnou magického tvora ulovit dřív, než přivolá na jejich společný domov zkázu. Fauna musí poslechnout své srdce a zariskovat, aby s pomocí svých vílích kamarádek záhadného tvora Netvora zachránila. (Falcon)

ESNYR

Teda polovinu filmu jsem vyloženě pospával, takže mi toho dost uniklo, a taky celý začátek procesu připojování kabelů z PC do TV ( momentálně v tom mám menší bordel, protože jsem se nedávno stěhoval ) mi málem přivodilo kolabs, ale co bych pro prcka od kamarádky neudělal. Není nad to když si 9 letá holka vymyslí že chce vidět před spaním pohádku "Zvonilka a tvor netvor" Teda vůbec jsem netušil že něco takového existuje, takže jsem chvilku tápal než prcek přistoupila k PC a zkušeným klikáním moji osobu navedla na správný servr. ----- Příběh je plochej jak naše planeta před 500 lety a o nějakém akčním dobrodružství nemůže být ani řeč. Netvor byl takovej ten hodnej bambula ( to snad ani není spoiler - to každý doufám předpokládal ) kterej byl i celkem sympaťák. Komando vílích skautek, bylo teda i na Disneyho poměry trochu vostrý a určitě budou muset v příštím filmu trochu ubrat, nebo se budou maminky asi docela bouřit co to tam pobíhá za xeny. Jak už jsem psal na začátku, tak jsem půlku filmu proklimbal, takže mi nebylo úplně jasné proč byla obloha zelená a pak modrá a proč tomu tvorovi netvorvi zničehožnic narostli rohy a křídla. Konec celkově nebyl zas tak špatnej, i když teda mohly trochu ubrat na dramatičnosti a prostě jen poslat lumpíka spát. Za moji osobu bych plácl 2 hvězdy. Za prcka to ovšem bude asi 5, protože ten výraz v očích mluvil zcela jasně. ( na zítřejší sledování už stahuju předchozích 5 dílů a budu trochu šprtat vílštinu, abych zase nebyl za jelito, kterému musí polovinu děje vysvětlovat 9 leté dítě. No ale je to tím že jsem fakt chvílema poklimbával ) Podléhám dětskému vkusu a dám 4 hvězdy. ()

blondboss

Zvonilka a jej séria animovaných dobrodružstiev ma vždy bavili kvôli animáciám, veľmi milým postavičkám a tiež niektorým dejovým líniám. Táto ma ale veľmi nebrala a príbeh s Tvorom Netvorom mi prišiel až zbytočne prekombinovaný. Možno na deti farebná búrka zaberie, ale na mňa teda nie. Jeden z tých priemernejších dielov série. 50 % ()

Luq

Spoilery***Po zatím asi nejslabším díle Zvonilka a piráti se příběh vrací zpět k základům, do Hvězdné roklinky. Hlavní postavou je tentokrát Fauna, přesto se zde objevují i nové víly-skautky. Zde nastává první problém - z mírumilovných křehkých víl se najednou stávají emancipované a sebevědomé lovkyně všeho masožravého, co by víly mohlo ohrozit. Přestože tým pěti skautek tvoří samé víly, je zde klučičí element jasný a hmatatelný. Hlavním "záporákem" je pak vlastně celou dobu víla-skautka s neustále zachmuřeným výrazem alal Michelle Rodriguez, která jen dělá svoji práci a řídí se rozumem, ne srdcem. Příběh Rafa je pak předvídatelný - tvor netvor vypadá jako monstrum, ale nakonec se ukáže, že takový není. Potenciál, který to mělo, se využil jen z části, možná až zbytečně se dává důraz na efekt, megalomanskou katastrofickou apokalypsu. Zbytečně. A ty dojáky na závěr, ano - fungovalo to, ale proč končit pohádku až takto bez happyendu? Loučení s Rafem mohlo být mnohem veselejší, převládl však melancholický tón, jakoby se dětem chtělo vysvětlit, co je to smrt - jen to ale tvůrci nechali na rodiče po představení... ***Konec spoileru Celkově hodnotím kladně, o fous lepší jak Zvonilka a piráti, projekci jsme prožili extrémně silně, protože to bylo zároveň první kino naší dcery v životě, tak jsme se drželi za ruce a pulzovalo to námi všemi. I proto hodnotím ve finále slabšími čtyřmi hvězdami... Ale to vyznění do prázdna, doprovázené písní o tom, jak je každý sám... Bylo to nutné? ()

robfi odpad!

Ano, a je to tady. Vystajlovaná army vílích hňupů si to jde rozdat s vesmírnými šmejdy. Jediné, co mi tam chybělo, byly hořící vlajky USA a pořádná aliení invaze. A závěr mi fakt vyrazil dech. Bože, kde jsou ty doby, kdy Zvonilku dělali chlápci od Pixaru a býval to poetický příběh plný krásy, zábavy a inteligentního humoru, příběh směřoval odněkud někam a na konci si člověk řekl, že se na to klidně koukne někdy podruhé nebo potřetí. Tohle je ten nejubožejší díl Zvonilky a to jsem si myslel, že už nic horšího než Zvonilka a Piráti vzniknout ani nemůže. Jestli na to hodláte jít do kina, nedejbože s vlastníma dětma, tak si to raději stáhněte předem z torrentu, protože je to nejčistší hrůza a utrpení a na takové "dětské" filmy by se měl dávat ban. Bez nápadu, bez pointy, bez příběhu, bez dobra a zla, bez propracovaných postav, bez toho, aby se někomu mohlo fandit. Spíše než pohádku mi to připomínalo náborový materiál pro hmyzáckou armádu anebo nějaký nepovedený studentský pokus o kreslený film. ZA MĚ HNUS! ()

Tambry1231

Ja som všeobecne celkom velká fanynka Cililing filmov, ale tento film ma asi okúzlil najviac zo všetkých dielov. Roztomilý netvor, akčný a prekvapivý príbeh a smutný, ale dojemný koniec. Cililing sice mala skôr vedlajšiu rolu, ale to mi vôbec nevadilo. Podla mňa je toto nádherný film. ()

brasek

Táto animovaná rozprávka mi chutila ako kysnuté mlieko na mlsnom jazýčku, ktorý očakával niečo sladké. Šok... Cililing účinkuje vo viacerých príbehoch. ()

Eeve

No ty bláho...z čarovného, milučkého animáku tu máme, stále čarovný, ale akčný animák :) Čo možno poniektorým malým detičkám bude vadiť, ale povedzme si pravdu, celá táto séria nie je pre najmenšie deti určená, zas toľko jednoduchého humoru tu nie je, preto si myslím, že to ocenia medzi inými hlavne dospeláci...ako ja :) V (veľké bohužiaľ) poslednom dieli Zvonilkiných dobrodružstiev si užijeme hlavne dobrodružstvá Fauny - už pri kraťase Veľké hry som spomínala, že by som vôbec nebola proti, ak by tvorcovia venovali každej jednej víle samostatný filmík, pretože by bolo určite o čom hovoriť :) Nuž, aspoň v poslednom dieli sa mi to ako tak splnilo. Samozrejme Zvonilka, a všetky ostatné kamarátky zdatne sekundujú, čo si ale budeme hovoriť, prím hraje Fauna a Raf, to je jasné. Menšie sklamaníčko prišlo ale hneď v úvode, keďže nám všetkým predpokladám hneď začala chýbať "stará", menej namaľovaná Fauna vo svojich spoľahlivých nohaviciach s dlhokánskym zapleteným vrkočom. No nič, upgrade nedopadol zas tak strašne. Ďalej nám tu tvorcovia predstavia, podľa mňa staronový druh víl - Skauti. Chápem, prečo sú tu, no mne to pripadalo už príliš - neustále pôsobili ako nezničiteľné komando, resp. hneď mi pripomenuli Charlieho anjelov :) A to hlavne samozrejme Nyx ako Rambo. V tomto smere sa asi trochu príliš tlačilo na pílu. Každopádne príbeh ako taký, i keď v niektorých smeroch plný klišé, bol krásny, strhol, i keď sme všetci vedeli, ako sa to skončí snáď od začiatku. Pravda je, že to končí slzavým údolím asi u každého, od detí po dospelákov, i keď nasledovali krásne titulky, pridala by som tam ešte zopár kúsok pozitívnych scén. No beriem to ako aj rozlúčku s celou sériou, tak možno je to aj na mieste :) Takisto musím vyzdvihnúť opäť prekrásnu hudbu, tentoraz inšpirovanú zrejme africkými rytmami a hudbou, než írskymi rytmami, ako to bolo v predošlých častiach. Krásne to oživilo atmosféru. A už len taký dôvetok - zdá sa to len mne, alebo tvorcovia sa v tej poslednej časti poriadne "vyřádili" a poprihadzovali tu niekoľko scén inšpirovaných z iných filmov - vidíte tam niekde scény z Godzilly alebo Nekonečného príbehu? :) ()

Gr.Martina

Myslím si, že všechny animáky by měly končit happy endem, už jen kvůli dětem, které na něm chodí. Nedělám si srandu, ale po skončení filmu všichni dospělí v kině brečeli. Jak se potom asi cítí ty děti? ()

Majrek

Správný název by měl asi spíše znít "Fauna a Tvor Netvor", protože právě tato víla zde hraje prim. A co vznikne zkřížením tygra, yorkshirského teriéra a pásovce, za účasti špetky radioaktivního odpadu? No přece Tvor Netvor! Ale jo, dětem se to líbilo a dokonce snad i na chvíli uvěřily, že by ten roztomilý chlupáč mohl být někomu nebezpečný... ()

Dzedzy

První zvonilka, kterou jsem viděla a jsem nadšená. Moc pěkný. I tvor ,,bubupejsek" netvor je krásně vymyšlený. Už se těším až skouknu i ostatní díly. Jen nevím proč se to jmenuje ,,Zvonilka a tvor netvor", Když Zvonilka s ním neměla skoro vůbec nic co do činění. Spíš se to mělo jmenovat ,,Flora a tvor netvor", ale uznávám, že to nezní tak pěkně. Nicméně tento nepatrný detail hvězdičku rozhodně neshazuje, takže u mě za 5*. ()

Kylikian

Na toto som isiel len preto, lebo sa mi usli zdarma listky na predpremieru. Ale chcel som vidiet, co to pre tie male decka vlastne vyrabaju. V kine bolo mrte deti vo vekovom priemere asi 6 rokov. Hned v prvych 5 minutach som sa pozastavil na slovenskom novotvare "vynaliezla". Neviem, kto robil preklad a kto dabing, ale obidvaja boli asi uplni idioti. Decka v kine sa zasmiali asi 5 krat. Neviem, ci je to u takejto rozpravky malo alebo vela. Z mojho pohladu pre deti do 7 rokov prijatelna rozpravocka. Co rozculi dospelaka, mozu byt prave jazykove novotvary a uplne nezmysly. Napriklad novotvar prekladatelky "vílovec". Za ten by si zasluzila poriadneho facana. Len preto, ze ani jedna norma slov. jazyka neposkytuje muzsky ekvivalent slova vila, nemusela vymysliet takyto paskvil. Ale prostredie zkostnatelych slovenskych prekladatelov a editorov - to je na inu temu. Tiez som nepochopil, preco sa hlavna predstavitelka vola Fauna, ked aj v nazve filmu je pomenovana Cililing. Prekladatelsky bordel. ()

vrch07256732

Hygienik to vystihol (viz komentár dole). Boli sme na tom s deťmi a moja 4,5 ročná dcéra mala z toho nočnú moru a ešte doteraz to nevie stráviť. Kerý idiot napchal hororové prvky do animákov kde decká (a ich rodičia) očakávajú kvetinky, zvieratká, harmóniu a rozkošné (aj trocha podpichovačné) vily. Toto je na úrovni japonských hentai akčákov. Navyše aj dejová linka je pre malé decká dosť komplikovaná, chýba tu priamočiarosť predošlých filmov. 3 hviezda za pár vydarených fórkov, animáciu (na kvalitnej úrovni aj keď s vizuálom Hobita) a zopár milých pesničiek. ()

ciapok

jeden z najkrajších animákov aké som videl. V takmer výhradne matriarchálnom kráľovstve (vôbec mi to neprekáža sa dívať na ozaj vydarené lietajúce holky) máme aj hlbší príbeh a pre deti (nie len) pekný a fungujúci odkaz do života. Mohol by byť trochu problem v štandardnom upevňovaní kultu krásy, ale úprimne .... jedna Fiona stačí :) ()

ByGirrafe

Předchozí díly Zvonilky mám ráda kvůli krásné hudbě, nádherné animaci a hlavně ději, který pohladí, má hlavu a patu a přitom není strašidelný a ani nemá velkého záporáka. Od tohoto schématu se už předchozí díl odklonil (Zvonilk a piráti) a tento už je úplně jiný. Přesto se mi líbil, děj byl hezky navlečen a byl pro mě napínavý. Ale své malé dcerce ho ještě dlouho nepustím, bála by se (já se taky někdy bála ;) ). A to je důvod, proč jedna hvězda dolů, už to prostě není ta roztomilá Zvonilka, na kterou se mohla dívat dvouletá a mít z toho hezký zážitek. ()

MorningStar

„I love you, Gruff.“ Sérii o Zvonilce mám rád, takže když jsem si přečetl recenze a komentáře o tom, jak je její poslední díl slabý, sehnal jsem si ho v angličtině připravený ho hned po zhlédnutí bránit. Jenže on je opravdu slabý, rozhodně nejslabší ze všech dílů. Čert vem, že se příběh zase točí kolem vedlejší postavy a titulní Zvonilka tu jenom „štěká“. Čert vem i ty slabé písničky a absenci mnoha skvělých postav. Nejvíc mi tu vadí jakési informační vakuum. Máme tu příšeru a máme tu blížící se pohromu, kterou ono monstrum buďto dovrší anebo ji naopak odvrátí. Proč se to každých tisíc let děje? Co by se stalo, kdyby to nebylo včas odraženo? Co s tím vším má společného netvor, že právě on má tu rozhodující tečku na konci? Kdo nebo co je to? A proč chyběl v předchozích dílech, když i tam byl třeba? Film na to neodpoví. U Zvonilky jsem si vždycky dobře odpočal, ale tady mě trápí kupa otázek a tvůrcům je to fuk. Roklinka byla v nebezpečí už víckrát, ale divák vždycky věděl kvůli čemu (zvláštní, že tentokrát za to Zvonilka nemůže) a co se stane, pokud se nestane zázrak. Tady se ale schyluje ke katastrofě, něco strašného se stane a existuje jenom jeden způsob jak to zastavit. A za tisíc let znovu. A pak znovu. A znovu. Taky mě rozmrzel rádoby dojemný konec. Ona si vůbec poslední třetina strašně hraje na King Konga (zrada, láska, osvobození, pronásledování), ale na to, aby něco hmatatelného vystavěla, ji chybí pevné základy i hloubka. Malým dětičkám možná ukápne slzička, ale staršího na tom nemá co oslovit, už jen proto, že samotný netvor zase tak sympatický není. Jo kdyby se takovýmhle způsobem loučil Bezzubka, můžete vzít jed na to, že si popláčou úplně všichni a zatopí se kina. Navíc v době, kdy se celý dospělý svět loučí s Paulem Walkerem, je tohle pro dospěláky konec, jakých by v pohádkách mohlo být klidně víc, jen na to musejí jít lépe. S těžkým srdcem dávám dvě hvězdičky. Obrana filmu nebude, nevím totiž, co bych na něm měl bránit. P.S. Další díl prosím zase se Zvonilkou v hlavní roli. Obávám se ale, že na řadě je Iris. ()

TedyM

Séŕii o Zvonilce jsem si doopravdy zamilovala, nicméně po dvou posledních dílech cítím velké zklamání. Nejenže se vytratila hravost, kutilství a rošťárny hlavní hrdinky, ona se vlastně vytratila sama. V tomto díle se párkrát mihne, ale proč se film jmenuje Zvonilka a tvor Netvor je mi záhadou...Samotný film není špatný, ikdyž v druhé části jsem si říkala WTF? Zápletka jaksi nedává smysl, ani ten strašidelný apokalyptický nádech mi nesedí. Happy end byl opravdu jen třešničkou na dortu...Závěr jsem obrečela, ale z tohoto důvodu jsem na Zvonilku nekoukala. To jsem si mohla rovnou pustit nějaký doják ve stylu Hačikó. Z nostalgie k sérii i z důvodu, že mě závěr chtě nechtě chytl za srdce, dávám čtyři hvězdy. Dětem to ale pouštět nebudu! ()

Joral

Vo filmoch o Zvonilke sa mi vždy páčila láskavosť príbehu a krásne melodické piesne. V tomto filme nie je ani jedno. Autori sa asi rozhodli natočiť Zvonilku pre chlapcov či deti obľubujúce hororové rozprávky (ako moja najmladšia dcéra ktorá si obľúbila Koralínu). A ešte by mi mohli autori slovenského dabingu vysvetliť prečo Zvonilku premenovali na Cililing? Cililing je predsa tá žiarlivá potvora z Petra Pana, alebo je to tá istá? ()