Uprchl vězeň... 38,000 stop nad zemí! Šerif Pete Nessip doprovází, věhlasného počítačového podvodníka, který má ve federálním vězení nastoupit výkon trestu. Během letu na pravidelné lince z Los Angeles ovšem dojde k únosu a vězeň záhadně zmizí. Dokázat to nadřízeným je pro Petea tvrdý oříšek, zvlášť, když sám dlouho nechápe, jak k únosu došlo. Wesley Snipes jako Nessip podniká odvážné seskoky, aby odhalil ve světě parašutismu nebezpečné teroristy. (oficiální text distributora)

castor

Wesley Snipes ve vládních službách doprovází během letu z Los Angeles počítačového specialistu do federálního vězení. Jenže zatímco zkouší flirtovat s letuškou, počítačové eso z letadla dostane (a pár lidí to při tom koupí) parašutistický gang, který s ním má velké plány. Režisér Horečky sobotní noci nebo Čísla 5 žije John Badham solidně využívá atraktivního prostředí akrobatického parašutismu, je nekomplikovaný a přímočarý. Navíc má kromě slušného Snipese (nějak rychle se hošan tuhle disciplínu plnou náročných figur naučil) tradičně skvělého Garyho Buseyho, který je rozeným padouchem, a hned dvě krasavice: Claire Stansfield a Yancy Butler, která rozhodně není tak uťápnutá, jako když po boku JCVD pátrala v Živém terči po svém nezvěstném otci. A taky musím ocenit svižnou kameru. 55% ()

Wacoslav1

Solidní parašutistickej akčňák z požehnaných 90 let se Snipesem v té době na vrcholu sil. Z filmem mám spojený zážitek když mi bylo 14 let chtěl jsem na to jít do místního kina oko které, ale žel bohu hrálo jen minimálně pro 10 lidí a páč jsem byl sám tak hádejte... ano šel jsem domů z brekem kino se nekonalo.60% ()

MM11

Drsňák na objednávku Wesley Snipes plní další zadání. A docela mě u toho baví. Nedělá žádné zbytečné nelogické výlety, jen občasně hláškuje a létá pro zábavu v doprovodu parašutistů. K zemi klesá tenhle temperamentní bouchač zásluhou nejisté zápletky, ale udrží se dost vysoko, aby mě nezprudil až do zánovního konce s patřičnou dávkou jiskry. Rozumím unavenému mávnutí rukou řady z Vás, ceny se udělovat skutečně v tomhle případě nebudou. Je to příliš obyčejné a nepůvodní, hledejte však v tom i to lepší. V případě Zóny úniku jednoznačně platí, že sázka na známého herce, atraktivní prostředí a režiséra s citem pro akci plodí solidní zábavu. Víc radno nehledat. ()

eraserhead666

Člověk by neřekl, kolik toho dokáže zachránit úsměv Yancy Butler. A sympatická Grace Zabriskie (mám hodně rád herce, kteří dokáží vytsřihnout dvě naprosto odlišné role a zdejší pilotka je naprostý protiklad, úplně naprosto někdo jiný, než její matka Laury Palmer). Film je solidní jistota, zaujme prostředím a zajímavou zápletkou (skákání padákem), jinak ale prostě solidní průměr. Snipes a Busey předvádí přesně to, co se od nich očekává, v tomhle ohledu žádné překvapení. ()

marvin1

z filmů, kombinujících sportovní prostředí s kriminální zápletkou asi to nejlepší. poutavě natočený, energické prostředí, super casting a evidentně to dobře šlo i bez Willisů, Stalonů nebo Travoltů. Má to příběh, má to dynamiku, napětí i dobře postavenou hudbu. Bavíme se o roku 1994, kdy se u nás tvořila Jízda nebo Akumulátor 1...navíc, jako bonus, takovou prdelku jako Yancy Butler taky hned tak nějaký nepřinese. Až na tu hodně špatně udělanou scénu pádu a skoku z budovy - od Badhama standartní kvalita ()

• Díky své životní pojistce nesměl Wesley Snipes skákat z padákem. Ve scénách, které si skoky vyžadovaly, jej proto zaskakoval kaskadér Michael Jeter. (Terva)
  • Jedním z případných důvodů, proč nevznikl vztah mezi Petem Nessipem (Wesley Snipes) a Jessií Crossman (Yancy Butler), byl také ten, že role byly původně napsány pro dvojici mužů. (Terva)
  • Film je částečně natočen podle životního příběhu dvou profesionálních parašutistů Tony Griffina a Guye Manose. (Terva)