Bratři jak se patří, za jejichž výkon by se nemuseli stydět ani Affleckové nebo Matt s Dejmonem. Teď vážně, musím přiznat že mě občas ta vole socka a smažka neskutečně srala, někdy oba braši, někdy všichni, ale stejně tak si České lvy plně zasloužili, jen na babičku zapomněli 😜 👍(12.3.2016)

Dýcha to dneškom. Jazykom, postavami, prostredím. Buď makačka pri páse a po práci fuška. Do aleluja. Pracovať a živiť za malý plat rodinu je tiež fuška. Dá sa sedieť aj za pokladňou či v kancli s presne stanoveným časom. Monotónna nuda. Otupenie a východisko z finačnej suchoty sa dá narušiť. Podnikať. Najklasickejšie v štýle: lacno kúpiť - draho predať. Ale podnikanie v súradniciach východnej Európy so sebou často nesie zároveň čosi za hranou zákona. Alternatívou je mať na háku všetko. Teda - ehm - okrem drogy. Látky, ktorá človeku prináša zmierenie s marazmom okolo. Alkohol, cigarety, fet. Všetko uvedené je zhruba obsiahnuté v príbehu dvoch bratov. Divák si má možnosť klásť otázky o ich charaktere. Napr. podľa mňa bol feťák v pohode. Asi ako ho charakterizovala jeho babička . "Von je takové zvířátko.". Zastal sa brata, keď mu hrozila basa. Jeho brácho (Užofka) sa ho nezastal keď Kobru tĺkli, ani keď ju naháňali. Na druhej strane strčil bráchovi ticícku a nejaké handry. Rodinu navštevoval na rozdiel od brata - narkomana len sporadicky. Na druhej strane, kto nemal v rodine feťáka, čo predal všetko, čo sa predať dá, ten nevie, čo to je. Ak hodnotiteľ filmu ide skôr po veciach a majetku ako po ľuďoch, tak ten to má jasné: neznesiteľná smažka a feťák si zaslúžil, čo dostal. Veď toľkých okradol. Aj hnusne vyzeral aj s tými jebákmi po tvári. Podobné hodnotenia ukazujú podstatu: túžia len po fľandrách, eventoch a drinkoch. Tešiac sa ako ich v posteli vyzvŕtajú, hneď po zinkasovaní denných tržieb. Milujú preniesť zodpovednosť na niekoho slabšieho, čo tiež túži po zmene. P. S. Záverečná poznámka obsahuje kritiku. Čo sa týka scenára - nebol marný, len príliš realistický. Vo filme, a je jedno či v sci-fi alebo v sociálno-kritickej dráme, oceňujem skôr rozlet fantázije scénaristu, ako snahu urobiť film tak, že si poviem: "Kurva veď toto úplne zo života". Oceňujem skôr, čo sa bežnej kurva realite vyhýba na sto honov.(15.3.2016)

O tomhle se těžko píše, ale nemyslím si, že tu jde o nějakou fikci. Troufám si tvrdit, že mnohé z toho, co se zde děje, uvízne člověku pod kůží. Svůj podíl na působivosti mají bratři Hádkové. Dobrá filmařina, leč depka.(16.12.2015)

• NinadeL

Pokud takto vypadá ten nejlepší z nejlepších, tak je to hodně smutný obraz celku. Neb Kobry a užovky jsou jen dobré, nikoli skvělé a nikoli výjimečné.(20.9.2016)

Dvě tváře moderního života.. Ale jsou skutečně dvě?!! Náš současný NEJlepší režisér od tv až po film nám ukazuje, jak zpodobnit obyčejný život.(15.11.2015)