Užovka (Matěj Hádek) je ztracen ve svém vlastním životě. Je mu už skoro čtyřicet a nemá holku ani práci, přičemž cítí, že má poslední šanci sám se sebou něco udělat. Naskytne se mu šance, kterou nehodlá promarnit. Jeho bratr Kobra (Kryštof Hádek) je magor, nezodpověděné dítě a feťák, bydlící s věčně opilou matkou (Jana Šulcová). Staví vzdušné zámky a vykrádá chatky. Ve chvíli, kdy se ukáže, že by Užovka mohl být už konečně šťastný, se objeví Kobra. Užovka se mu rozhodne dát pořádnou lekci, situace se ale vymkne kontrole. (Falcon)

koza3

Silný snímek plný hnusu. Moc mě nenapadají slova, jak to hodnotit. Snad jsem rád, že jsem podobná individua moc nepotkával, že se mi podobný osud vyhnul a že jsem rád za svůj relativně normální život. Příběh Kobry a Užovky by se měl zapsat vedle Requiem za sen, My děti ze stanice ZOO a dalších pokřivených příběhů do naučné kinematografie pro mládež. Bylo by fajn, kdyby nikdo nemusel žít takový život. ()

mkee

Vysoko pozerateľný film s brilantnými, presvedčivými hereckými výkonmi o bratskom vzťahu medzi sťa by úspešným, povzviechajúcim sa podnikateľom a jeho nepodarenom, no hlavne nenapraviteľnom náprotivku. Originálne, uveriteľné, miestami vtipné a rozhodne nie nudné. Čoraz viac a viac ma takéto kúsky českej a slovenskej produkcie utvrdzujú v tom, že nie len že vieme konkurovať západnej tvorbe - vieme ju aj predčiť (aj napriek menej známym menám a nižšiemu rozpočtu, ktoré vnímam ako prevalentné dôvody niektorých používateľov tejto platformy na “horšie” hodnotenie). ()

Alex_01

Domácí násilí, mezilidské vztahy, lidské archetypy, morální dilemata, white trash. Film plyne úplně hladce a celou dobu jsem ho se zaujetím sledoval. Působí opravdu syrově, jak záběrováním, tak střihem. Obsazení je vlastně skvělé s vyjímkou možná Davida Máje, který se hodí spíš na neschopného blbečka, než na úspěšného byzsnysmana. Mega jsem se zžil s hlavní postavou, akorát jsem úplně nestihnul zaznamenat tu jeho proměnu na konci filmu. Zároveň mi přišlo že film ani moc nemá konec a že přestal v moment, kdy vyvstávalo spoustu otázek.Líbí se mi , jak je to geograficky nezasazené-může se jednat o jakékoliv menší město kdekoliv v ČR. ()

Chromeskull

Pro mě jeden z nejlepších českých filmů vůbec (hned po Gymplu, ten nic nepřekoná). Prušinovský je třída a bratři Hádkové páni herci. Tady zkrátka nemám co vytknout, nemá to chybu! Viděno několikrát. 10/10 ()

Fuksinka

V okamžiku, kdy vás něco tak emocionálně rozseká, nemá asi cenu řešit to, že se vám ten film zdál v jednom okamžiku moc dlouhý. Děkuji, ještě se mi nestalo, že bych šla z kina a klepala se hnusem. A ta muzika...slast! ()

lenullka

Velmi svěží a realisticky působící snímek... Je to vlastně celé hrozně smutné, ale člověk se u toho docela nasměje. A musím vyzdvihnout skvělou práci maskérů! ()

Jamalkaa

Super český film, který je zase něco jiného, než na co jsme tady zvyklí, je skvěle zahraný a natočený. Zasloužené výhry v Český lev 2015! Jsem ráda, že byli oceněni nejen skvělý Hádci, kde se to očekávalo, ale také herečka Lucie Žáčková, která byla taktéž výborná. ()

nikinikiniki

Super film, který rozhodně doporučuji každému! ;) Jsou tam jak vtipné (a to velice!) momenty a stejně tak i dojemné :) Hádkové jsou výborní, fakt! ()

Hamar

Kobry a užovky bych nazval několika zcela si odporujícími přívlastky! Je to film smutný a depresivní a zároveň i film úžasně vtipný a zábavný! Přiznám se, že i když bych měl být po jeho dokoukání otřesený, tak se u mě takový pocit nedostavil! Důvodem byly skvěle vypointované scény, často okořeněné černočerným humorem! Paradoxně jsem se u tohoto existenciálního dramatu pobavil mnohem více, než u některých uslintaných komedií křečovitě se snažících o vtip. Psychologie postav byla rovněž přesná! Prušinovský, ve svých filmech, skvěle pracuje s fenoménem trapnosti a obyčejného čecháčkovství. Tady si budu opět odporovat! Přesto že jsou postavy Kober a Úžovek veskrze české, film je natočený, bez debat, evropsky! To že je Prušinovský velký talent jsem věděl už dříve, tímto filmem to jen potvrdil! Protentokrát opustil poetiku Dejvického divadla i vesnického fotbalu, ale přesvědčil i v dramatickém žánru! Těžko si vzpomenu na lepší český polistopadový film "nekomediálního" vyznění! Kapitolou samou pro sebe jsou herecké výkony! Bratři Hádkové v hlavních rolích jsou skvělí! Kryštof je ve své roli narkomana neuvěřitelný, ale zdatně mu sekunduje i Matěj v ne tak herecky vděčné roli! Jestli nejsou filmoví akademici úplně slepí, mělo by být o letošních držitelích Českých lvů za herecký výkon rozhodnuto! Perfektní je i hudební složka, hlavně písnička "Na hadím ocase" Bratří Orffů sedí k dané scéně a vlastně k celému snímku jako prdel na hrnec! Malé povzdechnutí na závěr! 165 Kč za tento komorní film je opravdu nekřesťansky moc! Vzkaz pro Ostraváky - Kobry a Užovky budou určitě skvělým zážitkem, i v levnějších kinech jako Art či Minikinokavárna! ()

halberdier

Nejlepší český film od Fair Play, co jsem viděl v kině. Jan Prušinovský po Okresním přeboru natočil další silně nadprůměrný film a zařadil se mezi úzkou skupinu českých režisérů, kteří nezklamou a dokážou natočit kvalitní film. Triumfem tohoto filmu jsou především výkony bratrů Hádků, zajímavý příběh, vtipně napsané dialogy a dobrý soundtrack. ()

tchempi

Téměř všichni označují K&U za drama a podivují se, že Prušinovský přehodil po sérii komedií výhybku. Nepřehodil. Kobry jsou plnohodnotnou komedií. Sice sakra drsnou, sakra ze života, ale komedií. Smál jsem se od začátku do konce. ()

Tribe

Už jenom za Prago a za scénu s kolem bych dal 5*. Perfektní! Takhle má vypadat světová tvorba. Hádkovi to zahráli bravurně! A ne jenom oni, všichni se toho chytli za správný konec, pecka, víš jak! ()

ThereskaD

Fakt dobry. Libil se mi pribeh, herecke vykony a kdyz k tomu pripoctu duverne zname prostredi Kralup nad Vltavou a okoli jako bonus, byla jsem nad miru spokojena :). Jedine co mi uplne neladilo byl soundtrack, misilo se v nem vice stylu, ktere k sobe uplne nesedely. ()

petr.al

Nechat se uštknout kobrou, kterou v teráriu vykrmuje Jan Prušinovský není vůbec špatný nápad. Obzvláště dostane-li filmový chovatel plán, že k jed plivajícímu nájemníkovi přihodí snaživou, slizkou užovku. Prosklený prostor je jasně ohraničen. Bude třeba nastavit jasná pravidla. Kdo je bude určovat není jasné. Teplota v teráriu stoupá, plazům se zvyšuje apetit. Kobra jedná na rovinu, vše má v paži - v ocásku. Užovka se snaží taktizovat a častěji převléká kabátek - odumřelou pokožku. Je-li mezi nesourodou dvojici vhozena nějaká ta žabka či hlodaveček, je jasné, že se skla terária pořádně orosí..........Výborný scénář, Haďáci syčí znamenitě. Pochvala za 4*. P.S. Točit ,,Kobry a užovky" Angláni, vyplodí depresivní, šedivé sociální drama. Češi si umí rádi zašvejkovat a tak se divák v kinosále nejednou dobře pobaví. ()

rigby

Velmi povedené dílo, které mě mile překvapilo. Oba bratry Hádkovy mám moc rád, ale tohle jsem opravdu nečekal. Ačkoli se jedná vlastně o syrový film, po celou dobu jsem se bavil a dění mě naprosto vtáhlo do svého nitra. Zasloužené čtyři bodíky a možná i ten plusík navíc by se našel. Má to hlavu, má to patu, a není to přiškrcené. ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna

19.08.2023

Nový seriál televize Mall.tv

Nový seriál televize Mall.tv

28.03.2019

Ústřední trio mediální agentury VJJ je mladé, nadějné a odhodlané přicházet s unikátními kreativními koncepty, kterými zasáhnou srdce koncového spotřebitele a přepíšou dějiny marketingové komunikace.… (více)

23. Český lev - výsledky

23. Český lev - výsledky