Film Mr. Holmes přináší nový pohled na světově nejproslulejšího detektiva. Příběh je zasazen do roku 1947. Stárnoucí Sherlock Holmes se vrací ze své cesty do Japonska, kde se při hledání vzácných rostlin se silnými regeneračními schopnostmi stal svědkem zkázy způsobené jadernou válkou. Nyní si užívá odpočinku ve svém odlehlém venkovském domku na pobřeží, kde žije pouze ve společnosti hospodyně a jejího dospívajícího syna Rogera, a své poslední dny naplňuje chovem včel. Holmes, kterého pomalu začíná zrazovat paměť, vkládá do chlapce všechny své naděje při rozplétání okolností prastarého nevyřešeného případu, kvůli němuž musel odejít do důchodu. Zároveň touží získat odpovědi týkající se tajemství života a lásky - dřív, než bude příliš pozdě. (Cinemax)

movie_freak

No, bylo to takové zvláštní. Je to celé takové vlažné, rozvláčné, klidné... táhne se to. Nemůžu říct, že by to bylo úplně naprd, to zase ne. Je to zkrátka něco jiného, nejsou tam kozaté modelky, necáká tak krev, žádná rychlá auta. Jen anglický venkov, starý pán, jenž se ve vzpomínkách vrací do minulosti a zase zpátky. Byly tam asi dva momenty, kdy jsem se lehounce nudila, ale dalo se to. Je to film na dlouhý klidný zimní večer, kdy v krbu praská dřevo, vy máte na stole sklenku vína a v televizi nedávají zrovna nic jiného, než pitomou Ordinaci. ()

alphatown

Je to velmi komorní příběh, který jakoby s Sherlockem Holmesem ani nemusí nutně souviset. Je to dojemný příběh o tom, že v životě nedává všechno logický smysl a že spousta rozhodnutí v životě je iracionálních. Takže po nějakých krušných životních chybách geniálního Holmese se usazuje v ústraní, a rezignuje na detektivní práci a jeho heslo je logika je vzácná věc.Přes přicházející senilitu a sklerózu, Holmes vzpomíná na poslední případ, který nedopadl dobře a smiřuje se sám se sebou. Navíc herecký výkon McKellena je brilantní. ()

lineker

Když už má být film pomalý, je potřeba ho prosytit atmosférou. Tu jsem však u Mr. Holmese postrádal. Tři dějové roviny spíše obtěžovali. To co mělo film táhnout tzn. tajemný příběh o jedné duševně narušené ženě skončí nakonec zcela banálně. Takový milý film o stárnoucím detektivovy a malém chlapci, který však hold kultovní postavě z Baker Street rozhodně nevzdává. ()

serbero

Veľmi, nudný film, keby aspoň krimi zápletka bola lepšia ( dá sa povedať, že žiadna nieje ) , ale tento film je o niečom inom. Je to o vzťahu chlapca a starca ( Holmsa ) ich zbližovaní vzájomnom rešpekte a porozumení. Krimi, mysteriózny, dráma - tak tie prvé dve slova s týmto filmom nemajú nič spoločné. ()

ajne odpad!

Aneb jak z největšího detektiva všech dob udělat otravného senilního dědka a z jeho společníků mrtvoly. Zbožňuji původní knihy sira Doyla, zdejší rádiové adaptace, skvělé ruské adaptace knihy i moderní BBC sérii s Cumberbatchem. Ale tohle dělá z Holmese slabocha. A takové příběhy o něm nejsou. Raději si vezměte knihu, nebo si pusťte jakýkoli jiný příběh. Tohle je hollywoodský doják ničící postavu Holmese. Díky, už nikdy více. ()

Taylor Drood

Tento film je pro lidi, kteří nepotřebují ve filmu výbuchy, sex, vesmírné treky ( a to já miluji Star Trek ) a jiné vychytávky! Toto je důkaz o tom, že BBC má peníze a nebojí se je použít! Holmes je smrtelný ač se to dle hodnocení mnohým nelíbí! Scénář je neskutečný a film je opravdový!....toto je opravdu film OLD SCHOOL!!!!! Postavy mají hloubku a příběh má hlavu a patu a hlavně film VYPRÁVÍ!!!...kže všichni, kdož hledáte opravdový příběh! máte to tu a bavte se!...zbytek?...koukněte se na jinej film! za mě 100% ()

Shakal4972

Ziaden trhak ale mne sa velmi pacilo prostredie v ktorom sa to odohrávalo, rekreacne tempo deja a samozrejme charizmatický McKellen. ()

JerryPilsen

Plácání odnikud nikam a k tomu čekání až si stařík vzpomene.Do toho jedna zápletka z minulosti a jedna ze současnosti a dílko je na světě.Bída ()

eexDon

Für mich - 60%, - /jak se skákalo mezi dějovými linkami, tak docela chaotické, zbytečně natahované a ještě melancholické/, + /jediný pozitivum byl Ian/, hodnocení - nic extra teda, sotva průměr, nic moc, čekal jsem víc, aspoň o trochu ()

stret

Slabý, alebo mnou nepochopený príbeh, výborný alebo vzhľadom k veku autentický výkon Gandalfa, výborný výkon Mila Parkera, chlapcova matka odfláknutá, pekné exteriéry, pár zaujímavých momentov. ()

KT_2011

Celovečerní film o senilitě a umírání. Takových témat nám jen ČT dosud předložila desítky. Komorní příběh, relativně bohatá produkce, populární herec. Příběh nenápaditý. ()

peproch

Výborný film o pošetilosti stáří, i když je jím ohrožen na intelekt pyšnící se slovutný Sherlock. Vztak a konverzace s mladíkem mi přišla opravdu nadstandartně výtečné. ()

Folio

Zajímavé komorní drama, ve kterém stárnoucí génius, ve výborném podání Iana McKellena, přináší jiný pohled do sherlockovského světa. To dělá tento film atraktivnějším a zároveň je jednou z jeho slabin. Působivé je vykreslení chátrajícího Holmese v životní etapě, v jaké bychom si ho původně asi vidět nepřáli. Hezky fungující vztahy, velmi dobré vedlejší role, a obecně ten "závan lidskosti" spíš pohladí, než znudí. Zápletka však jen přiživuje hlavní myšlenku, takže společně s levnějším zpracováním mají na triku minus jednu hvězdu. O tu druhou přišel film díky postavě Holmese vypůjčeného spíš jako pozlátko, ale tato půjčka zůstala nesplacena, protože kriminálního, napínavého a detektivního na tomto příběhu bylo pramálo. Plusové body za memento mori. ()

leafroller

Toto je film o stáří. A i když se týká pana Holmese, tak jeho dedukce a překvapivé vývody jsou jen rozptýlením poněkud hutnější atmosféry, která se dostaví vždy, když se blíží smrt. A tak se nechám unášet v poklidném tempu a přemýšlím o tom, že vlastně nikdy nechci být takhle starý. Tak starý, že si nebudu nic pamatovat. Tak starý, že sotva polezu. Tak starý, že budu všem na obtíž. Nicméně doufám, že se s tím dokážu vyrovnat stejně elegantně, jako pan Holmes. A teď si jdu fofrem zapálit cigáro, dát nějaký alkohol a sníst něco hodně nezdravého. ()