Film Mr. Holmes přináší nový pohled na světově nejproslulejšího detektiva. Příběh je zasazen do roku 1947. Stárnoucí Sherlock Holmes se vrací ze své cesty do Japonska, kde se při hledání vzácných rostlin se silnými regeneračními schopnostmi stal svědkem zkázy způsobené jadernou válkou. Nyní si užívá odpočinku ve svém odlehlém venkovském domku na pobřeží, kde žije pouze ve společnosti hospodyně a jejího dospívajícího syna Rogera, a své poslední dny naplňuje chovem včel. Holmes, kterého pomalu začíná zrazovat paměť, vkládá do chlapce všechny své naděje při rozplétání okolností prastarého nevyřešeného případu, kvůli němuž musel odejít do důchodu. Zároveň touží získat odpovědi týkající se tajemství života a lásky - dřív, než bude příliš pozdě. (Cinemax)

moznazitra

Očekávejte nejnudnější případ pana Holmese. Starý mrzout Holmes cítí, že se blíží jeho konec a proto se začne věnovat synovi své domácí, i přes její odpor. Někdy to vypadá, že má pan Holmes spadeno na malé chlapce a to by byl aspoň zajímavý zvrat. Na kvalitě nepřidává ani alzheimer, který Holmese dostihl v plné síle. Tento film ocení jen opravdový milovník Sherlocka, což já nejspíš nejsem. ()

Guran

Naprosto zbytečný a hloupý film s jediným kladným bodem a tím je Ian McKellen, kterého ale lituji, žem usí na stará kolena hrát v takovýhle nesmyslech. Film naprosto bez nápadu, bez děje, bez charakteru postav. Opravdu velká blbost. ()

XXXXXXXX

Alespoň, že to, narozdíl od Nevěsty, mělo hlavu a patu. Jen se tedy Sherlock, místo polehávání na posteli, pití hnusného asijského patoku a marné snahy, povzbudit definitivně umírající mozkové buňky, mohl spíše pořádně zaměřit na nějaký napínavý, starší, ideálně nevyřešený, případ. Ale to by to potom nebyla taková nuda, viďte? A tak sledujeme nelogicky rozkouskované, zato však k smrti nudné retrospektivní pohledy do minulosti. prokládané pitím asijského humusu a marnou snahou povzbudit, snad kdysi bystrý mozek, aby alespoň ještě jednou zafungoval. Počítám, že Doyle, může v hrobě s klidným srdcem dokončit rotaci, kterou započal kvůli Přízračné nevěstě. Pokud chcete 103 minut oscilovat mezi nasraným kliknutím na křížek, následujícím smazáním tohoto svinstva z disku a hlodajícím pocitem, že to třeba nakonec bude stát za to, nedělejte to. Tohle za Váš čas opravdu nestojí. Koupit si to v knižní podobě tak slovy Bohumila Hrabala: Vstanu jen tak v podvlíkačkách z postele, a utíkám panu autorovi nasázet pár facek. ()

knihovna

Podivný film, hlavně proto, že když máte v názvu Holmes, čekáte detektivku. Tohle byla spíše sociální sonda na téma stáří a život v osamění.McKellen samozřejmě excelentní. Téma vlastně dosti zajímavé, ale ti které by zajímalo si to nepustí, protože je odradí název ( nebo je s tímto názvem film vůbec nebude zajímat ). A ti které zaujme název, budou sklamáni filmem. A potom vyjímky jako já, kteří čekají něco jiného, ale nakonec je zaujme to, co dostali. ()

Hawaj

Přijemné zpracování, ale ty zápletky a důvody rozhodovaní postav jsou na Šerloka fakt slabé často na úrovni dětských televizních filmů céčkové kvality. Drama by v tom ani Šerlok nenašel. Režisér si taky měl dát většího majzla na odměrování míry senility starce, občas už to hraničí s tím že herec nehraje, děj se neposunuje a ostatní jen čekají. To filmu opravdu nesvědčí. Ten kluk co tam hraje je opravdu ošklivý, kdo se má na něj dívat? ()

Pete

Devadesátiletý koumes Holmes tráví důchod na venkově, včelaří, a snaží se rozvzpomenout na poslední dva případy před 30 lety, které se mu motají dohromady. Na senilitu nepomáhá užívání mateří kašičky ani japonského Žlutodřevu, až sblížení se s malým chlapcem starci osvěží paměť. Díky tomu si také nakonec uvědomí, jaký byl celý život sebestředný č*rák, a že milosrdná lež je někdy lepší, než stroze logická a chladná pravda. Bohužel je tento snímek natočen tak nudně a k zbláznění konvenčně, že je místy až k nevydržení, čili zábavnosti a duchu díla A.C.Doyla zcela odporující. A je to škoda - trestuhodná, a těžko pochopitelná - když máte k dispozici slušný námět, a bravurního McKellena, který uhraje všechno. ()

Nikki.Nikx

Jak by asi vypadal Sherlock ve věku 93 let, vám Ian, s ostaršovacím make-upem na xichtě, velice věrně předvede. Sherlock Holmes je arogantní osinou v prdeli i ve svém pokročilém věku. Otravný dědek, který leze svému okolí na nervy, stejně tak dobře jako za mlada. Film disponuje moc pěknou výpravou a kostýmy. Lokace natáčení byly vybrány taky moc pěkně! Ve filmu se promítají tři časové roviny, které na mě působily poněkud rušivě. Když vás konečně začne zajímat průběh děje a následný vývin událostí, tak vás střih uvrhne do jiné roviny, což mi celkem vadilo. Jedná se sice o další zpracování příběhů slavného detektiva, avšak z úplně jiného úhlu pohledu. Nečekejte podobného Sherlocka jako je charismatický Downey Jr. nebo éterický Cumberbatch, nýbrž čarovného a sympatického McKellena. ()

xzajox

Veľmi príjemná dráma o tom, čo zo Sherlocka zostalo v jeho 93 rokoch. Nie je toho málo, ale vek je na ňom badať veľmi výrazne. Tu vyniká skvelý McKellenov herecký výkon podporený dobrými maskérmi. Skvelé je tu prostredie: Watson o Sherlockovi vydal knihy a bol o ňom natočený nejeden film. Sherlock sa tým príbehom smeje, pretože sú značne prikrášľované, až kým sa mu jeden nezazdá až príliš nesprávny. Problém je, že kvôli veku si už na detaily toho prípadu nemôže spomenúť. K tomu mu pomáha sympatický výnimočný chlapec, tiež celkom dobre zahraný (M.Parker) spolu s matkou (L.Linney). Sila príbehu je zvýraznená striedaním časov, dej v prítomnosti a postupné odhaľovanie minulosti. Pomalý spád dáva divákovi dostatok času zahĺbiť sa do deja a vstrebávať múdrosti a postrehy stále vnímavého starca, čo som pri mladom Sherlockovi niekedy nestíhal. Dráma nie je iste pre každého, no na mňa spravila silný dojem. Ideálne pre tichý večer pri krbe vo dvojici 89% - 5* ()

JuveIt

Hodně melancholický příběh, na který jsem se těšil už jen kvůli tomu, že mého oblíbeného detektiva ztvárňuje McKellen. Bohužel mi film nenabídl úplně to, co jsem očekával, ale i přesto jsem byl nakonec spokojen. Zřejmě jsem nemohl překousnout fakt, že Sherlock je nakonec taky jenom člověk, tzn. čím víc je starší, tím hůře jeho mozek funguje. Svěží mozek má však malý Roger, který Sherlockovi nakonec pomůže vyřešit jeho velkou životní záhadu. Hodně jsem byl unesen z prostředí, kde se natáčelo. Miluju britský venkov a to prostředí bylo úchvatné. Trochu mě rozčílila závěrečná scéna, která byla proti všemu, co Sherlocka dělá Sherlockem, ale to už posuďte sami. ()

Blazis34

Mr. Holmes mě upřímně zklamal. Dílo bylo spíše o kvalitních dialozích než akcích, což mi trochu vadilo. Ian McKellen má ve svém hlasu filmové kouzlo, ale při delších pasážích trochu uspává. I tak byl ale to nejlepší, co film přinesel. Dávám 40% - dvě hvězdy. ()

S.A.D.

Atmosféra klasického Sherlocka Holmese zde ustupuje do pozadí a člověk se tak soustředí jen na myšlenkové pochody "jakéhosi" starého senilního muže, což je základní stavební prvek snímku. Ve filmu je velmi pěkně pracováno s prolínáním časových linií a odkrývání střípků příběhu ze zaprášené paměti vysloužilého detektiva, jenž si Holmes prostě potřebuje vybavit, aby došel klidu. Tedy v podstatě zde chybí klasický detektivní postup jako takový, zápletka je vyprávěna prostřednictvím vzpomínek. K tomu staříkovi paradoxně nepomáhá tajemná radioaktivní japonská rostlina oddalující senilitu, ale mladý nástupce, syn hospodyňky. Výkon Iana McKellena je naprosto skvělý stejně jako melancholická hudba a celkově smutný nádech celého filmu. V závěru emotivní scéna a je to. 8/10. ()

rigby

Výborně natočeno, pěkně se na to dívá, ale jinak je to na můj vkus až moc utahané. Děj víceméně žádný, zápletka nulová, v podstatě jen připomínka geniálních schopností Sherlocka Holmese a místy až parodie, která se pohybuje drobnými šlápotami za hranicí vkusnosti. Pokud chcete vidět stárnoucího detektiva, tak směle do toho, jinak raději běžte dál. ()

sv.augustin

Pomalé tempo, viděno snad na dvakrát a prostředkem si nejsem úplně jist, ale můj první adept na hereckého Oskara je na světě.(a asi i za masky) ()

mr.twizta

Spolier - TOHLE NENI DETEKTIVKA. Popravde, tenhle film se velmi obtizne hodnoti, a to uz kvuli ocekavani, se kterym do nej clovek jde. Nejedna se totiz o klasickou sherlockovskou napinarnu, jako spise o dramaticky ladeny pribeh o tom, ze starnuti neni balada a podzim zivota nevygeneruje bestseller. Holmes uctuje a navzdory nastraham stari vzpomina na dozvuky sve vehlasne kariery. Filmovy preklad se tak obtizne hodnoti, a to nejen proto, ze divak nedostane to, pro co si prisel, a to posledni - a uspesne vyreseny - pripad slavneho detektiva. Mr Holmes misto toho nabidne skvely herecky vykon sira Iana a nesourodou rezii Billa Condona. Takto vystaveny pribeh by si totiz zaslouzil tradicnejsi snimani a klidnejsi strih, cehoz se nam dostane pouze zcasti. Marketing filmu klame telem a vysledny produkt pusobi misty jako revival, coz je skoda, protoze ustredni emocionalni linka vztahu kmeta a kluka mohla rezonovat o poznani hlasiteji. ()

LencaN

Řemeslně filmařsky krásné, nemám co vytknout. McKellen hrál bravurně. Jen scénář je špatný, což je vada hodně znatelná. Nejedná se ani tak o detektivku, ani nejde moc poznat, o jak slavného a šikovného detektivka vlastně jde. Vidíme Holmese už jako stařičkého a senilního, který si dělá do deníčku puntíky pokaždé, když zapomene něčí jméno nebo název místa. Spíš než kriminálka je to film o odhalení starých chyb až na sklonku života, kdy skomírajícího Sherlocka poslouchá už jen jeden bystrý chlapec, s kterým sdílí nadšení do včelařství. Film symbolizují slova jako zbytečnost a deprimovanost. Chybělo mi ono umění dedukce, kvalitnější zápletka a nějaký šmrnc a ne koukat na sešlost a stáří, které člověku akorát připomene, že ani jeho to nemine. Rozhodně nechci vidět znovu a nedoporučuji, pokud máte nějaké horší období, tohle vás ještě víc uzemní. Už na to raději nemyslet, jdu si pustit něco veselého, dynamického a z dnešní doby. ()

Los_Angelos

Nuda nuda, šeď šeď. Podívám se na cokoliv, co má v názvu "Sherlock" nebo "Holmes", protože už z podstaty napínavé kriminálky to nemůže zklamat. Až na tuhle gerontofílii. Pokud nemám spoilerovat, tak samotnej základ tohoto případu je slabej jak 4 x vylouhovanej anglickej čaj o páté. Ale ok, to bysme ještě přežili. Ono je však velmi nutné tuhle slabou nit ještě přetrhávat neustálými výlety do Japonska a zpět do domova pro důchodce měrou neskutečně prudivou. Takže děkuji pěkně, žádného Sherlocka jsem nedostal, byl mi naservírován přestárlý Holmes, který nestál za nic. ()

Thailon

Pomalý, poetický a charakterový film, ktorý sa nikam neponáhľa a venuje sa tak postavám, ako aj príbehu. Výborne. ()