Film Mr. Holmes přináší nový pohled na světově nejproslulejšího detektiva. Příběh je zasazen do roku 1947. Stárnoucí Sherlock Holmes se vrací ze své cesty do Japonska, kde se při hledání vzácných rostlin se silnými regeneračními schopnostmi stal svědkem zkázy způsobené jadernou válkou. Nyní si užívá odpočinku ve svém odlehlém venkovském domku na pobřeží, kde žije pouze ve společnosti hospodyně a jejího dospívajícího syna Rogera, a své poslední dny naplňuje chovem včel. Holmes, kterého pomalu začíná zrazovat paměť, vkládá do chlapce všechny své naděje při rozplétání okolností prastarého nevyřešeného případu, kvůli němuž musel odejít do důchodu. Zároveň touží získat odpovědi týkající se tajemství života a lásky - dřív, než bude příliš pozdě. (Cinemax)

Litvicek

Říkám, proč ne? Ve vší elegantnosti, BRAVO! Pomalé ale ve vší vyobrazené kráse. Jeden z těch filmů, které člověku dají to nejlepší ze sebe na první zhlédnutí a víc už netřeba sledovat, jelikož se perfektně vryje do paměti. Spokojenost. ()

Hanys_

Zajímavý nápad vyobrazit Holmese jako senilního dědu, zazděný v nudné formě tří prolínajících se příběhů. Velká škoda, už kvůli bravurnímu McKellenovi. ()

SpaceOdyseus

No vida. I Sherlock holmes se ve filmu obejde bez kriminalni linky. Jedna tu tedy je, ale nez se dozvime, o co v ni jde, je pripad vyresen. O to tu nastesti nejde. Jde tu o starnouciho pana Holmese, ktereho obmekci maly hoch, v kterem vidi trosku sebe a ktery se snazi vyrovnat se svou minulosti na prahu smrti. Reziserovi se to povedlo hezky citlive podat a obcas prekvapit zajimavym rezijnim napadem, ci kamerovou vychytavkou. Ve vysledku to je krasna nostalgicka hodka a pul. ()

bloodcountes

Celkem nudná záležitost, nebýt toho tíživě a nebezpečně nakažlivého fluida, který každou chvíli atakovalo můj mozek, který z toho málem chytil alzheimera a tak mě tento film věru mnoho nepotěšil. Bill Condon má zřejmě nějaký tajemný dar dostat film do mozku takovým až nepříjemným způsobem, kdy zatímco sledujete parkinsonsky roztřesené (tedy rozstříhané) příběhy o roztřesené mysli senilního člověka, samotná vaše mysl se stává roztřesenou a střípkovitou a senilní a tou potom sledujete celý film. Prostě haluz. Pro mě dost nepříjemná haluz. Ian nepotřebuje oslavné komentáře, to je prostě koncert a Carterovu hudbu mám moc ráda. Nejkrásnější na celým filmu je usedlost Headley a její okolí, to je prostě ráj na zemi. No dobře, kdo má náladu na existenciální filozofování a hlubinný sebezpyt, asi film ocení víc, u mě je to jenom na tři. ()

TwoFace

Krásný film na kterém jde vidět, že je točený s láskou. S láskou k původnímu Sherlockovi a s láskou ke své románové předloze od M. Cullina, což je opravdu krásně napsaná kniha. Ian McKellen je v roli pana Holmese úžasný a dokázal ho skvěle ztvárnit jako londýnského gentlemana i jako senilního staříka, co všem leze na nervy. Na tenhle film jsem se opravdu těšil a nezklamal mě. Krásně nostalgické a s láskou natočené. ()

laepus

Nejhorší je, když se scénárista snaží být lepší než autor předlohy... Do první poloviny se ještě drží, pak si ale Mitch Cullin musel asi na dlouhou dobu odběhnout a Jeffrey Hatcher se rozhodl jeho skvělou knihu (četl jsem, doporučuji) vylepšit. O úžasném McKellenovi není třeba pochybovat, hudba je více než příjemná a vhodná, film je stále o smutku a samotě, ale ty dějové seky mě prostě štvou. Ale vzhledem k podhodnocení tohoto filmu nakonec dám přece jen čtyři. Navíc, v dnešní "mladé" době natočit film, kde z plátna za 100 minut skoro nesleze devadesátiletý kmet chce velkou odvahu. ()

PhillM.

Zbytečný film zbytečně parazitující na postavě geniálního detektiva, nebýt dokonalého výkonu McKellenova, nebylo by to fyzicky dokoukatelné. --- Včely, vosy, Japonsko, jak se jmenuju? Kdo jste? Co jsem to... Watson? Aha, o co mi to šlo... počkat... mateří kašička. Ne. ()

Matli

Gandalf nám nějak zestárnul:-) Ian McKellen určitě parádní výkon, ale film sám o sobě lehce nudný. Na druhou stranu vidět jak žije Sherlock Holmes v důchodu a jen se mu v hlavě točí jeden případ, když mu bylo o 15 let míň je zajímavý. Nemůžu si pomoct, ale vidět Gandalfa hrát Holmese jsem prostě musel vidět! :-) ........... naprosto jasných a maximálních 3,5 hvězdičky 64% ()

Milwa

Všichni se chtějí bavit, vidět dech beroucí zápletky, akci a tak tento pomalý citově zaměřený snímek nemá dost vysoké hodnocení. Pro mě je vybroušeným diamantem, příběhem o skutečném stárnoucím Sherlockovi, kdyby byl. Film o stáří, osamělosti a důležitosti udržování vztahů. Je vlastně o podstatě života, kterou si SH uvědomí příliš pozdě, ale přece...díky ()

P.J.2

Velice pekne zpracovane stari mistra dedukce. Libilo se mi ztvarneni jeho samoty bez Watsona a navic s jeho povahou. Tri pribehy ktere se vzajemne prolinaji nijak nerusi a jsou v pohode prehledne. Musim hodne vychvalit herecke vykony Iana Mckellena a zdatne mu sekundujiciho klucinu ve vedlejsi roli. Pritom to nebylo ani moc o pribehu ale spis o procitku a vciteni do Holmesovy kladne empatie ukazujici ze i mistr se nekdy splete za coz nese nasledky. ()

Ombak▼Penari

Sentiment a senilita. Dvě hlavní složky příběhu. Těžko říct, jestli to znamená dobře nebo špatně. Snímek je naprosto "neholmesovský" a vlastně se tam toho ani moc neděje, ale přitom má celkem pěknou anglickou atmosféru. Vlastně je velmi uklidňující při vší té venkovské romantice a vztahu starého zapomnětlivého muže a malého zvídavého kluka. Ian McKellen jako starý dědek je skvělý, to ano, ale je přeci jen trochu složité tak vidět Sherlocka Holmese. Zajímavý je i kontrast mezi banalitou detektivního případu v pozadí a složitostí jeho odhalování, ale ve své podstatě to na zábavnosti nepřidá a to je jeho největší chyba - prostě trochu atmosferická nuda. Je to takový ten film na sychravé podzimní odpoledne či večer, ke kterému patří měkké křeslo, kocour na klíně a čaj s mlékem. Jinak vlastně o nic nejde... ()

pilarius

Krásný příběh mistrem hraného génia, který za pomoci nadšeného mládí znovunalézá spolu se vzpomínkami sám sebe a zjišťuje, že i starý pes se může naučit novým kouskům, když se poučí ze svých chyb. Protože všichni někdy chybujeme. Tenhle oduševnělý film o vztahu sympatického mladíka a elegantního starce není sice dokonalý, ale rozhodně jsem se u něj nenudil a doufám, že časem vyleze mezi červené, kam po zásluze patří. ()

BOURQUE

Ako nápad dobrý, ale z hľadiska scenára deravý. Je smutné vidieť, ako pán Holmes postupne stráca svoje najväčšie eso. Každopádne I. McKellen dobrý. Osobné hodnotenie: 74% (***) ()

Gaia.M

Já nevím. O tomto snímku se mi píše hodně těžce. Moje srdce bije pro Sherlocka Holmese jako postavu a zároveň pro Iana McKellena jako herce. Takže jsem úplně jasně čekala, že se mi film bude líbit. Ale on se mi vůbec nelíbil. Líbilo se mi, jak to Ian zahrál. Ty jeho grimasy, to jeho zapomínání. Věřila jsem mu každou vteřinu celého filmu. Ale jinak to byla hodně nudná podívaná. Vůbec nic mi to nedalo. Moc mě to mrzí. Hodně moc mě mrzí moje nízké hodnocení. Ale bohužel, chci být spravedlivá. ()

KNTRFKT

Mně tenhle starej Sherlock sednul. Proč nevzít stokrát omleté téma z jiného pohledu? Podle mě to byl skvělej nápad. McKellen toho pomalu rozpadajícího se plesnivce se všemi stařeckými chorobami hraje vskutku brilantně. Nicméně, to je asi tak jediné, co se dá oplusovat. Samozřejmě, bylo tam pár typicky sherlockovských dedukcí, nějaké ty flashbacky do doby, kdy dědula nebyl ještě závislý na Rohypnolu, ale jen na Vikodinu, ale bylo toho dost málo. Do toho tam ještě hraje ten odporně nesympatický fracek, kterému jsem celou dobu nepřál nic jiného, než aby vrazil palici do jednoho z Holmesových včelích úlů. Barvičkovitá nuda s pěknou výpravou. ()

lemonova

Holmes ako zranený starý muž.. je to každopádne zaujímavý pohľad a pokus zavŕšiť jeho život. Ale jeho poľudštenie je aj dvojsečnou zbraňou. Na jednej strane bolo krásne sledovať, ako si uvedomuje, že medzi vyriešením prípadu a pomocou človeku je veľký rozdiel, avšak na strane druhej týmto uvedomením stráca svoju identitu. Nie, toto nebol Sherlock Holmes. ()

Ben Nevis

Filmů o přestárlém osamělém člověku, který se sbližuje s chlapcem, už bylo přehršel. Nevadil mi film samotný, ale vadilo mi znásilnění povahy SH. Z asociálního muže holdujícímu podivným zálibám udělali laskavého starce, který se vykašlal v šedesáti na svojí milovanou práci jenom kvůli tomu, že se mu nepovedl případ? Tento SH je líbivý, ale fňukání nad minulostí mu nesluší. Četla jsem podobnou knížku, kde chlapec byl žid a místo Hirošimy se tam řešil Holocaust, ale tam alespoň řešili nějaký detektivní případ. ()

panvasik

Nebudu lhát, trochu jsem se nudil, ale to nic nenasvědčuje tomu, že to byla poklidná a zajímavá podívaná. Ian McKellen dokáže zahrát v té době o skoro 20 let staršího Sherlocka Holmese a fakt vypadá a "umření". Různé feedbacky na Japonsko o jeho případu, byly docela v pohodě, ale příběh v přítomnosti to nějak neposouvá... Hudba byla úplně typická pro takový druh filmu v minulosti a já si ji krásně užil. Co se týče filmů se Sherlockem Holmesem, jedná se spíš o průměrnější záležitost, kterou si někdy velmi rád zopakuji. Zajímavý zvrat ke konci, když Sherlock Holmes bojuje proti vosám, byl geniální.  :D 6,5/10 ()