Film Mr. Holmes přináší nový pohled na světově nejproslulejšího detektiva. Příběh je zasazen do roku 1947. Stárnoucí Sherlock Holmes se vrací ze své cesty do Japonska, kde se při hledání vzácných rostlin se silnými regeneračními schopnostmi stal svědkem zkázy způsobené jadernou válkou. Nyní si užívá odpočinku ve svém odlehlém venkovském domku na pobřeží, kde žije pouze ve společnosti hospodyně a jejího dospívajícího syna Rogera, a své poslední dny naplňuje chovem včel. Holmes, kterého pomalu začíná zrazovat paměť, vkládá do chlapce všechny své naděje při rozplétání okolností prastarého nevyřešeného případu, kvůli němuž musel odejít do důchodu. Zároveň touží získat odpovědi týkající se tajemství života a lásky - dřív, než bude příliš pozdě. (Cinemax)

Rakosnicek77

Nejsem zastánce filmu, který kromě příběhu nemá zhola nic. O akci nelze mluvit, napětí už vůbe a sledovat stoletého Holmese, jak bojuje s pamětí téměř dvě hodiny stopáže, tak takovej žaludek už bych neměl, ani po balení gastrogelu. Bylo to nudné, utahané a určitě né o Holmesovi... "dýmku? Raději mám doutníky" ale to snad né... ()

slunicko2

Ufňukaný snímek plný spleenu. 1) 76letý homosexuál Ian McKellen (Holmes) hrát umí. Ovšem jeho dabing o dva roky mladším Petrem Pelzerem přidal postavě dvacet let a velmi ubral na životě. 2) 13letý Milo Parker (chlapec Roger) se zdá být budoucí britskou hereckou hvězdou. ()

Maq

Okouzlující příběh o stáří znamenitého muže, o akceptování limitů jeho génia, o hledání odpuštění za hříchy jeho pýchy a sobectví. Moudré, nádherné, ale mladí to asi nepochopí. ()

Blackhand47

Příběhy o Sherlocku Holmesovi znají snad všichni a adaptací už vzniklo nespočet. Jsem proto rád, že se někdo rozhodl vydat i trochu jinou cestou a Holmese tentokrát vidíme jako třiadevadesátiletého staříka, který má problémy s pamětí. Postupně se ve filmu dozvídáme, že i mistr udělal v životě několik chyb, na něž se v průběhu děje vzpomíná. Rozhodně nejde o typickou detektivku, ale jako důstojné rozloučení s postavou Holmese by to klidně mohlo fungovat. A Ian? Ten se postavy chopil naprosto bravurně. 80% ()

Mikarda

Všichni kritici, kteří se u filmu tak náramně nudili, by se měli zamyslet, co oni budou dělat až jim bude 93 let. Budete skákat s padákem? Šplhat na Matterhorn? Nechci vám brát iluze, ale budete rádi, když se ráno úspěšně zvednete z postele, dáte si snídani a půjdete zkontrolovat včely/slepice. Tento film byl výborný! Obsahuje (smutnou) realitu a nejmenuje se Mr. Holmes jen tak z legrace. Život osamělého génia je prolínán s náročným případem, dedukcí a samozřejmě nesmí chybět detektivova typická čapka a dýmka. Film ma sice pomalejší tempo, ale nuda to určitě není. Především na tyto studené sychravé večery je to vhodný film, u kterého se pod dekou přitulte ke své drahé polovičce a užívejte si společně strávený čas. ()

joeybarbaro2

Jak tady jeden můj kolega uvedl, že je přesherlockováno. Není to pravda. I já osobně jsem fanoušek Holmese a tohle se mi líbilo. Kdyby to bylo i u nás jdu na to do kina. Sir Ian McKellen je skvělý a celkově film po všech stránkách. Bylo vidět, že se tvůrco snažili. Mr. Holmes, kterému je přes 90 let má propletené dějové linie jako v Pulp Fiction a za chvíli opravdu bude vypadat jako Drákula. Nakonec vše dobře do sebe zapadá a já jsem spokojen. Odešel jsem z obývacího pokoje s úsměvem. 80 % ()

Rocky88

Gerontofilní nudná sonda do duše bezchybně hrajícího Gandalfa impersonujícího Alzheimerem skoleného Sherlocka Houmse. ()

Joges

Všiml jsem si, že na začátku Mr.Holmes nasbíral slušných osmdesát procent, jistě od věrných fanoušků A.C.Doyleho. Postupně pak hodnocení klesalo a klesalo, samozřejmě, obyčejným "hltačům" snímek nesedl. Není to nic mimořádného, žádná super detektivka atd. Přitom autor knihy zamýšlel napsat úplně jiný příběh Sherlocka Holmse. Je to jen jedno velké nepochopení. U mně film naopak zabodoval, pobavil mě a překvapil v tom, co mnohým uniklo. ()

C0r0ner

Ta čtvrtá hvězdička je pouze za skvělého Gandalfa, protože jinak to byla, sice hezky udělaná, ale scenáristicky prázdná, báchorka o dědkovi a klukovi, kteří chovají včely. Nemůžu říct, že jsem se nudil, ale když film skončil, tak jsem jenom pokrčil rameny a šel dělat něco jiného, aniž bych na snímek potřeboval vzpomínat. 70% ()

Martrix

Stáří k životu patří...ale sledovat umírání mozku postavy, která je předobrazem rychlého, logického a svěžího myšlení...díky skvělému McKellenovi a rozvláčnému tempu příběhu, to bylo velmi pomalé a velmi bolestné. Od tvůrců, nebo snad distributorů, považuji žánrové zařazení do krimi, za podlý trik. Mr. Holmes totiž není detektivka, ale příběh o starci, který udělal chybu/rozhodnutí a na sklonku života se s jejími následky snaží popasovat. Resp. snaží se na tuto chybu vzpomenout a pak vyrovnat. Samozřejmě se ta chyba týká případu, ale ten sám o sobě žádnou záhadou není. Pointa filmu spočívá v něčem daleko osobnějším a budete si na ni muset počkat docela dlouho. A do té doby budete marně čekat, jestli a jak se děj "rozjede". Jedinci, kteří u filmů usínají, budou do 20-ti minut tuzí. A to i přesto, že Mr. Holmes je smutný film. Přiznám se, že o zlidštění Sherlocka takovýmto způsobem, ani trochu nestojím, takže spokojený nejsem. Jedna hvězda za McKellena a jedna za hudbu. ()

Juto

Na Iana McKellena je radosť pozerať sa ako staršieho Sherlocka Holmesa, aj keď dráma nie je taká pútavá, ako by mohla byť. 5/10 ()

Fancipal

Čas dožene i ty nejlepší z nás. Melancholické ohlédnutí za životem, výčitkami, chybami a triumfy jednoho z největších detektivních mozků lidských dějin. Ian McKelen stárne na platně s grácií před očima a právě on pozvedá tohle poněkud příběhově chudé, místy dokonce mdlé, poslední pátrání na sledovatelnou úroveň. Přestože je to po scénáristické stránce slabší, nemohl jsem si nevšimnout, že kdyby byl Ian o čtyřicet let mladší, byl by z něj skvělý Sherlock. Svou šanci ale propásl, stejně jako slavný detektiv ve svém posledním příběhu ... ()

flyboyeda

Hezke, staromilsky mile tradicni az poeticky natocene. Ian McKellen je v roli nemocneho a znacne zapometliveho Holmese tesne pred cilovou carou neprekvapive herecky vynikajici. Pomerne zajimava alternativa k zpracovani teto postavy. Neda se rict, ze by pribeh byl obsahem ci formou strhujici, ale tak nejak o nem diky sympatickemu retrospektivnim postupu prehodnocovani mistrova zivota nemohu rict nic spatneho. Prijemne, neurazejici, mile, nic vic, ale take nic min... ()

moviefilm

Film je tak na 70%. Ale McKellenov výkon je taký sympatický, že sa nedá nezaokrúhliť nahor. Film postráda akýsi hlbší dej a len tak plynie. Čo mu ale slúži ku cti je, že aspoň nenudí. ()

dr.fish

Starý rozklepaný vyřízený Sherlock, to není asi to, co bychom chtěli vidět, ale i to patří do Holmesova životopisu. Této role se zhostil Ian McKellen, a to navýsost dobře, jak už je u něj obvyklé. Starý muž, který si nic nepamatuje a stále touží vyřešit svůj poslední případ, vzpomenout si jak to vlastně tenkrát bylo, jen na tom už mu v životě záleží. Nakonec je to všecko ale úplně jinak a to je dobře. Zpočátku depresivní, pak ale především laskavý příběh o stáří, samotě a přátelství. Skvělý herecký výkon. 75% ()

StanislachKo

Chce to poriadnu dávku trpezlivosti, aby si človek uvedomil nakoľko je to kvalitne natočený, ale predovšetkým a nadovšetko NAPÍSANÝ film. Našťastie som si ho pustil zrovna v tomto svojom trpezlivom móde. A dotkol sa ma. Aj keď nemám nič proti uleteným výplachom Guya Ritchieho (vlastne si na nich dosť fičím...), toto je ako taký "pohľad za oponu" postavy, s ktorou sme sa ochotne a radi stotožňovali v neskutočnom kvante variácií. Ďalším recyklátom sa vôbec nebránim, ale inakosť aj keď na úkor zábavnosti som vskutku uvítal. Aj napriek celý čas prítomnej melanchólie vyvierajúcej najmä z McKellenovho uvedomelého a skúseného herectva. Pretože pri filme som vždy radšej všetko len nie smutný. Modré hodnotenie plne chápem, možno by som s ním aj súhlasil... Keby som to vzhliadol v iný deň a inom rozpoložení. ()

VaHo

Sherlock Holmes nebojuje s Moriartym, ale se stářím a děravou pamětí. Můžu jen litovat, že McKellen dostal příležitost si zahrát Holmese až v jeho (i svém) vysokém věku. Do téhle role se totiž dokonale hodí. Příběh je komorní a vzpomínaný případ v zásadě triviální. Tempo je sice pomalé, ale sledování starého nemohoucího Holmese jak se vyrovnává s minulostí pořád strhne. Není to zběsilý a dynamický Cumberbatch, ani praštěný a hláškující Downey. Je to klidná a rozvážná hra na housle starého virtuosa, který už pár těch not zapomněl. Určitě to není pro každého. ()