Bývalý polda si některé věci ze své minulosti rozhodně nechce připomínat. Ale připomenou mu je jiní... Pracuje jako soukromý detektiv, spí se svojí sekretářkou, sleduje lidi za peníze. Až do chvíle, než se mu do života připlete svůdná Raluca a otočí mu ho o 180 stupňů. Je to náhoda, osud, nebo na něj někdo nastražil past? Začnou se totiž dít věci, které by ho ani ve snu nenapadly. Jde v nich o sex, o vraždu, o velké odhalení, drsné připomenutí té proklaté minulosti... (A-Company CZ)

dr.fish

Nevím, přišlo mi to celé úplně nereálné, vycucané z prstu. Jednotlivosti dobré, ale jinak spíš takový bakalářský příběh bez energie. 50% ()

panMartin

Příběh o věčně nadrženém bývalém policistovi, nyní soukromém očku, co už mu nestačí klátit ženu jeho kamaráda, která s ním pracuje v kanclu. I přesto, že je ve scénáři i režii zárodek kvality a také v atmosféře, příběh od začátku do konce celkem nudí. Oba hlavní představitelé (Dolanský a Pachlová) jsou sympatičtí, ale nahé a sexuální scény nejsou všechno. Je to škoda, jinak v tom cítím velký potenciál. ()

LadyPupu

Šmankote, to teda byla ptákovina. Se to střídalo v pravidelných intervalech - 10 minut canců, sex, 10 minut canců, sex, rádoby akce, cancy, sex.... A do toho pár flashbacků. Hele, na ČT 1 někdy ve všední den po 10 večer klidně. Jít na to do kina nesmysl. Je to plný klišé (ani ten konec nebyl nijak překvapivej), jinak výtvarné zpracování pěkné, Dolanský hrát umí, herecké umění Píchalové, hodnotit nebudu. Vypadalo by to, že ze mě mluví zášť :-) Jednou a dost. Znovu vidět netřeba. ()

Johnny.ARN

Žiaľ, nesledoval som tento film s plným nasadením, takže zápletka mi ušla a hlavne som is to zapol kvôli jebačke, nie vyšetrovaniu. A za ten mrský sex čo tam si to fakt prívlastok erotický nezaslúži. Príbeh to ale asi malo dobrý, taka motanica na zamyslenie, ale môžem hodnotiť len to málo čo som videl a teda 1 z 5 ()

venison

Atmosféra snímku "Raluca" je na české poměry více než ucházející.. Herecké obsazení také nebylo k zahození.. Velkým mínusem však bohužel pro film je jeho nedotažený příběh, který klouže jen po povrchu a dějové linie nejsou tak detailně propracované.. Příjemný průměrný spíš televizní zážitek.. ()

Master19

Tak na film-noir je to příliš světlé, přímočaré a hlavní hrdina málo charismatický. Erotika ve filmu prakticky není, sem tam prso a zadek atmosféru a smyslnost nevytvoří. Thrillerem bych to taky nenazval, protože spíš než drsné chlapské odhodlání a už zmírněné charisma u Honzy Dolanského nehledejme - a obávat se o hlavního hrdinu takovou tou rodičovskou láskou, to není úplně to pravé ořechové. Jediné, co by se dalo uznat z žánrů fimu uvedených v záhlaví je krimi, ale to je pořád dokola jako v desítkách seriálů a moc nového nepřináší. Určitě jsem se na to podíval s chutí, protože to - a to musím uznat - není obvyklý počin na našem rybníčku, ale povedený bohužel také ne... ()

zdenny

37 %. Scénář, který měl být ukončen "zajímavým" vyvrcholením? Možná pro některé. Pokus o noir? Možná pro některé. Mě na tom dráždilo české obsazení. Nic z prvních dvou otázek jsem nedostal. Bylo to vlastně scénáristicky trapné. Vypadalo to jako určitý pokus z devadesátých let. Nepovedlo se. Během dívání se jsem si pokládal otázku: Fakt tomu ti herci věřili? Plus spatřuji ve faktu, že Malvína Pachlová se předvedla v poloze. v jaké známe Alici Bendovou - ve fyzické formě, nic víc. Těšil jsem se na Davida Novotného. Ale ten hrál jen podružnou roli. Příběh sám o sobě byl plytký, vygradujíc jen v závěru. Což já, vzhledem k okolnostem celého díla nejsem schopen přijmout. Hrát to začínající herci, snad... Ale na to bych se zase, ruku na srdce, nepodíval. Sorry, ale nic moc. ()

Autogram

Súkromný detektív si chce luxusne zasexovať a trochu sa to zvrtne. Akým smerom, to sa dalo aj očakávať. Iba niekoľko postáv, jedna záhadnejšia ako druhá, až je tých záhad priveľa. Začiatok filmu sa vyvíja veľmi sľubne, zoznámenie v bare, pozvanie do luxusného domu, ale keď sa to začne točiť dookola, thriller sa mení na erotickú nudu. Vražedné flashbackové scény premiešané s nahými telami, to mi nešlo dokopy. ()

zsn

Několik měsíců se v TV honosili, jak to není erotický film (což mne i nabudilo), pak vidíte jednu scénu v podobě soulože u okna bez českých záclon a la z filmu Shame s M. Fassbenderem, vidíte sex na veřejném WC vedle štětky na exkrementy, a vidíte na posteli v obětí obdařenou a opálenou Pachlovou vedle mrtvolného Dolanského, kterej vedle ní vypadá, jakoby utekl z koncentráku. A erotický thriller je na světě. ... ()

Styxos

Zdeněk Viktora má určitě rád noir a drsnou školu. Z Ralucy je to cítit. Jenže ten film trpí tím, že se snaží narvat strašně moc materiálu do rámce 80 minut. A to je prostě pro film smrtící. Jako tří 90 minutový filmy by to běželo určitě mnohem líp. Začátek nevypadá marně. Jsou tu voice overy, sympatický Dolanský a jeho tým. Film se snaží o tu správnou atmosféru. Jenže pak se na scéně objeví Raluca a ze slušně rozjetý detektivky se to zvrhne v porno. Hrdinovi jde spíš o to, jak si užít. A těch posledních 20 minut, kdy se to vrátí zase do režimu detektivky už to fakt nezachrání. Ale abych jen nemudroval - Dolanský super, Stanislav Majer má prostoru tak akorát, David Novotný vypadá spíš jako hodnej strejda, než policajt. Jana Pachlová je pak případ sama pro sebe - je sexy, ale to je tak asi všechno. Takovou tu jiskru femme fatale prostě nemá. Takhle je to jalový, místy nudný, až sterilní. Škoda. ()

netahlo

Do televize naprosto v poradku, ale pro filmove platnou prece jen ne uplne dostacujici. Dolansky s Novotnym oba perfektni - Malvina (co to je, kurva, za jmeno?) sice mrdatelna fest, ale hereckym talentem zustala nepolibena. Nicmene natoceno velmi zrucne. ()

bari68

1* za Malvínu Pachlovú, tú druhú za to ostatné.... Inak, film nebol zlý, ale ten správny spád a ponorenie sa do príbehu u mňa nebolo. ()

Wally

Největším mínusem filmu je jeho totální předvídatelnost...jinak dobře natočeno a herecky zvládnuto... ()

klukluka

Lhal bych, kdybych tvrdil, že to pro mě nemělo žádné kouzlo. Mělo. Jak se ho ale podařilo vyčarovat, na to nejsem za boha schopen odpovědět. Prostě to nevím. Snad ve všech jednotlivostech to pro mě totiž bylo uhozený- babička soukromý očko, femme fatale v dlouhých rudých šatech na lovu v zaplivané paluši, pavučina lží, kterou spřádají snad úplně všichni, kdo se v tomhle filmu byť jen mihli, detektiv Filip Mar(old/lowe)...prostě uhozená sešlost. Přesto se na to dalo koukat. Určitě tomu pomohla i stopáž, musím ale přistoupit i na variantu, že to zkrátka nemohlo být až tak špatný. ()

patrikus

Neprávem přehlédnutý film, který sice recykluje prvky noiru, ovšem řemeslně si nestojí vůbec špatně. I přesto, že je ve scénáři i režii zárodek kvality, příběh od začátku do konce celkem nudí. Není totiž téměř ničím originální, a ani jeho postavy nás nepřizvou ke sledování ničím, co by nás vtáhlo do děje. Divák se rychle brzo smiřuje s novinkami, které mu jsou pouze podsouvány, ale nijak dramatičtěji se s nimi nepracuje, proto mu začne být všechno jedno a možná ani hrdinovi nefandí. A to je velká škoda, protože kamera, hudba a střih, byly skvěle zvládnutelné složky jinak celkem nudného filmu. A měl bych připomínky i k obsazení. I přesto palec nahoru, vyhovuje kratší stopáž. V kontextu posledních let myslím, že jen lehce slabší průměr. Ten příběh je podle mě pouze servisem informací a žádné hrubější dramatické konfrontace. ()

Kovaja

Film má koule o tom žádná:-))Dolanský potká madonu a spadnou mu koule ještě níž v kalhotech. Nutno podotknout není se čemu divit.:-)) Malvína měla výstřih že koukat se jí do očí by bylo nemyslitelné a postelové hrátky a nahé tělo Malvíny byly uuufffff :-))) ()

Hugomil

Celkem průměrná zdejší krimi, ale vděk za ní, protože těch nových zase tolik není. + za Honzu Dolanského. ()

mira007

Rozsahem televizní film, ale na české poměry solidní. Kriminálka průměrná ale koukatelná, erotika v několika málo sekundách opravdu odvážná, ale aby to mělo přízvisko erotický film se mi zdá i nadnesené. Dolanský je herní jistota. Škoda , že tvůrci neměli desetkrát větší rozpočet - byl bych zvědavý co by vymysleli. ()

Noir Film Festival 2015 startuje již 20. 8.!

Noir Film Festival 2015 startuje již 20. 8.!

11.08.2015