Bývalý polda si některé věci ze své minulosti rozhodně nechce připomínat. Ale připomenou mu je jiní... Pracuje jako soukromý detektiv, spí se svojí sekretářkou, sleduje lidi za peníze. Až do chvíle, než se mu do života připlete svůdná Raluca a otočí mu ho o 180 stupňů. Je to náhoda, osud, nebo na něj někdo nastražil past? Začnou se totiž dít věci, které by ho ani ve snu nenapadly. Jde v nich o sex, o vraždu, o velké odhalení, drsné připomenutí té proklaté minulosti... (A-Company CZ)

navel

Dost velká odvaha nazvat Ralucu erotickým thrillerem když postrádá nápad, touhu, napětí, vášeň a eleganci. ()

pepca72

Na české poměry, lepší průměr. Zápletka byla sice průhledná jak křišťálová studánka, ale film si držel lehce napínavé tempo, spějící k předvídatelnému konci. Cesta to však byla vcelku zábavná, dobře zahraná i zrežírovaná. Na českou filmovou produkci posledních let, opravdu nadprůměrné. Ale do kina bych na to nešel, ostatně na žádný český film bych nešel. Proč? No když jsem to porušil, byl jsem spravedlivě potrestán, filmem samotným. No a já nejsem masochista, abych platil za utrpení. ()

Lenny76

Napínavé, dobře natočené, mělo to šmrnc a sílu :-) i když konec se dal již od začátku předpokládat, tak na české poměry velmi pěkný kousek. ()

revere

Slabý příběh, slabý scénář, špatný zvuk, strašný střih. Slabý příběh, slabý scénář, špatný zvuk, strašný střih. Slabý příběh, slabý scénář, špatný zvuk, strašný střih. Slabý příběh, slabý scénář, špatný zvuk, strašný střih. Tak to zkrátka chodí v současném českém krimi filmu. Kde jsou ty časy Kalašů, Vargů, Jakubců, Vacátků ... Alespoň co do erotiky se Raluca těm starým filmům ale vyrovná. ()

Naby

Celkem pohodovej pribeh, ale nic zvlastniho. Clovek tim proletne a chvilkama se mu to zda i teosku dlouhe. Na pohodovy vecer, mozna i s povidanim to bude ok. Celkem 3* ()

maticka90

O bývalém policistovi, soukromém detektivovi a amatérském psychologovi, který začne natolik myslet pohlavním údem, že o milence, která je ve filmu hlavně, proto aby v polovině scén byla nahá a druhou polovinu procourala v negližé, záhadně se mu zjevuje za zády, odvolává ho z práce v naprosto nevhodnou dobu a na dotazy ohledně osobního života odpovídá: Musíš se pořád vyptávat?, si nezjistí vůbec nic a nechá se za pinďoura vláčet až do vězení. ()

beforemid9th

hodně příjemný překvapení! na český poměry výborná řemeslná práce, kamera, střih a hudba super. scénář mi sed do nálady, líbilo se mi, jak to bylo očesaný od všeho balastu a šlo to pěkně k věci. a závěrečnej twist byl třešnička na dortu! výborný obsazení, herci hrajou super, byť na Malvíně je teda vidět, že to není žádná Meryl Streepová, ale zase ve scéně, kdy ji Dolanský pígluje u okna, preferuju pohled na Malvínu, sorry Meryl,-). na pět to sice uplně neni, pár much to má, ale na podporu zajímavýho filmu dávám plnej kotel, neb chytrolínů, co tomu nesmyslně snižujou hodnocení je tady dost, tak at je nějaká spravedlnost. jen tak dál! ()

KcarlosK

Příjemné filmové překvapení. Na celkově neschopné české scéně je to solidní pokus o dnes už bohužel mrtvý žánr noir. Jen by to asi chtělo lépe propracovat ten závěr. Ale jen tak dál. Pořád lepší než přeceňovaný Hřebejk. ()

JerryPilsen

Dobrej průměr.Na český poměry.Nic to v podstatě nevykrádá,na druhou stranu ale ničím nepřekvapuje.Snaha o osobitost se cení,děj je však dost předvídatelný.A to včetně konce. ()

andydufrsn

Nepovedený mix! Vnitřníma promluvama hlavního hrdina sama k sobě mi to připomínalo Marlowovky (což asi mělo) a sexuálním napětím mi to připomínalo Základní instinkt (což asi mělo), ale Dolanský není Marlow a Pachlová, při vší úctě k jejímu tělu a tvářičce rozhodně není Femme fatal! Takže výsledkem filmu je bincání se v ničem, postrádající jak napětí, tak i sexuální napětí! ()

quido.morava

Je videt snaha probudit tento zanr, ale snaha neni vysledek - ten je bohuzel trystni. Scenari se neda uverit dej, hercum se nedaji uverit postavy, rezii se neda uverit opravdovost, a i ta erotika je tam jakasi jalova... proste, podle mne slatanina nevydarenych snah. Nelibilo. ()

Pavel.Kubik

Po předchozím upozornění jsem byl na tento film poměeně natěšený, takže, když jsem ho začal sledovat, upadl jsem záhy do šoku: Amatérská, roztřesená kamera, děj zdlouhavý, člověk se v něm neorientoval, občas (aspoň pro mě) nelogičnosti, prostě zas film, jenž mé očekávání nesplnil. ()

Lonelybiker

Dost nechápu většinu kritických komentářů na Ralucu. K filmu jsem přistoupil jako k celku a nechtěl jsem ho nikam škatulkovat a porovnávat s něčím, co jsem stejně neviděl, takže mně se tento počin Zdeňka Viktory líbí. Líbí se mi scénář, hudba, herci a na Malvínu se kouká taky hodně dobře. Scéna kdy ji Jenda prcá u okna je hodně odvážná ... ()

BigMen

Hned úvodem bych všem chtěl říct, aby urychleně zapomněli na označení, Erotický, protože pokud je toto erotický žánr, pak jsou i erotické zprávy na tv nova. Bohužel, film jako takoví ve mě nezanechal ani kouska potřeby se na něj někdy, třeba za rok, dva podívat znova a vím na 100%, že ho vyřadím ze své sbírky Českých filmů, což byl vlastně jeden ze dvou důvodů, proč jsem se na něj díval. Druhý důvod bylo herecké obsazení. Jan Dolanský. Dějově je to více jak podprůměr všednosti zabíhající do dalších životů kolem nás, které jsou nám všem vesměs úplně jedno, a nikdo by je neřešil a nesnažil se je poznat, kdyby nevzniklo toto dílo. Název filmu je velice zavádějící a v divákoj vzbuzuje pocit zvědavosti, ale věřte, nestojí to za to. Pokud ovšem nemáte rádi třeba seriál Expozitura, Atentát, film Sametoví vrazi, Hranaři atd. Toto vše ve mě tento snímek evokuje, a bohužel už podruhé, vše jsem viděl. ()

kecal

Zdeněku Viktore další dílo prosím už ne! A co proboha dělal Jan Dolanský v téhle roli? Jediný co sem mu věřil bylo ztvárnění toho idiota co si nechal vyšukat mozek. Zase na druhou stranu od samice jako je Malvína by se asi nechal ojebat kde kdo. A ta taky vynesla, tedy aspoň u mne tomuhle zvratku druhou hvězdu. ()

kratajirka

Nadprůměrně dobrý film z české produkce. Moc jsem se bál, že se Dolanský propadne do jámy lvové, ale překvapení nastalo. Film má úžasný spát - na nic se nečeká a rejža to solí ráz naráz. Filmu nechybí ani krásné spoře oděné scény a krimi hudba. Tleskám :) Krimi jak má být. ()

dedavena

Ani odvažne erotycke sceny nězdvihnu hodnotu teho filma. Fšecko už tu bylo. Nic noveho scenarysta něvymyslel. Pry se začnu dit vjecy, kere by se Jenikovi ani něsnili. Mi bylo jasne hnedka, že to nědopadně dobře. Tuž se tež podivejtě, jak to robi sukromy dedektyf v česku. ()

Soldier_666

Nijak zvlášť překvapivý "Noir", ovšem na České poměry vůbec ne špatný. Doufal jsem že zápletka by se mohla v určitých momentech zamotat víc, bohužel děj zůstal předvídatelný. Ani herecké výkony (čehož jsem se obával téměř nejvíce) nejsou nejhorší, ale ani neuchvátí. Lepší Českej průměr :) ... ()

k.rakonos

Vcelku zajimave, lehce eroticke krimi. Mozna ctyrmi hvezdami lehce nadhodnotim, ale to asi za ty oci hlavni hrdinky. Velmi zajimava a neokoukana herecka s krasnym telem. Dolansky si to urcite uzil :-) ()

Noir Film Festival 2015 startuje již 20. 8.!

Noir Film Festival 2015 startuje již 20. 8.!

11.08.2015