Bývalý polda si některé věci ze své minulosti rozhodně nechce připomínat. Ale připomenou mu je jiní... Pracuje jako soukromý detektiv, spí se svojí sekretářkou, sleduje lidi za peníze. Až do chvíle, než se mu do života připlete svůdná Raluca a otočí mu ho o 180 stupňů. Je to náhoda, osud, nebo na něj někdo nastražil past? Začnou se totiž dít věci, které by ho ani ve snu nenapadly. Jde v nich o sex, o vraždu, o velké odhalení, drsné připomenutí té proklaté minulosti... (A-Company CZ)

Renfield

Za odvahu zkoušet něco relativně nového jsem samozřejmě rád, ale v tomto případě mám pocit, že by nebylo špatné raději zůstat u tématu u nás prověřeného, když už se tu mihne Stanislav Majer jako Roman Vrbovský, v jehož přítomnosti je film zdaleka nejzajímavější. Zbytek prakticky nemá čím zaujmout a to včetně opakujících se scén, které pravděpodobně mají sloužit k zamaskování těžce průměrného děje. Jenže i ty jsou navíc, Malvína Pachlová je jako femme fatale nedůvěryhodná, podobně je na tom ve své roli i Jan Dolanský. Nutno říct, že oběma podráží nohy v některých situacích neuvěřitelně hloupé dialogy. Scénář je ale celkově slabý a velmi předvídatelný. 45% ()

Johny303

Temný thriller o věčně nadrženém detektivovi a jeho kostlivci ve skříni. Nechybí tu napětí, kvalitní herci Novotný a Dolanský, sexy holka Malvína Pachlová, která diváka neochudí i o nějaký ten odhalený kousek svého těla, překvapivý konec a obecně vzato i originální pojetí, alespoň na české poměry.. Místy to sice mělo své mouchy, protože jak už zde bylo řečeno, Česku chybí americké zkušenosti s tímto žánrem a také finance, ale i tak, byl jsem skutečně velmi příjemně překvapen a tak možná i krapet nadhodnocuji, když filmu udílím čtyři kousky. ()

Olík

Noir?......ale jděte dědo :D Rozhodně palec nahoru za tuzemský žánrový pokus.....celkové vyznění si však zaslouží 180 stupňovou rotaci onoho palce. Kamera Aleše Harta (Cena Asociace českých kameramanů) či hudební podkres Pavla Raclavského se seč může snaží pracovat na atmosféře, bohužel zbylé části skládačky dopomáhají k looku středeční televizní kriminálky. V rámci spravedlnosti musím ještě dodat, že poslední třetina filmu nabrala sympatičtější kontury.....žel bohu závěrečný sprint k e kladnějšímu hodnocení nestačil. ()

MickeyStuma

Film-Noir je kromě svého uceleného příběhu hlavně specifická pro své hrátky se světlem a stíny v černobílém obraze. Český snímek se vším k danému žánru jakž takž přibližuje, jen bohužel v barevném provedení bez obrazových kouzel. Je to prostě nasnímané jako každý jiný film. Zdeněk Viktora si coby scénárista a režisér v jedné osobě vzal na bedra vskutku nelehký úkol. Žánr v českém filmu naprosto zapomenutý, tudíž nikdo neví, jak něco takového má vlastně vypadat. A to hlavně v českých podmínkách. S námětem si moc práci nedal. Prostě tu máme bývalého policistu živícího se jako soukromý detektiv hlavně ve sledování nevěrníků, který se snaží zapomenout na svou minulost, ale ať se snaží sebevíc, ta si ho stejně nakonec najde. A stačí k tomu málo. V zahraniční kinematografii téma zpracované nesčetněkrát a tak divák tímto zmlsaný se na tento počin bude dívat přeci jen s velkým odstupem. Jan Dolanský v hlavní roli svou postavu sice zahrál dobře, ale málo scenáristických nápadů mu nedalo šanci se ještě více patřičně herecky ´rozjet´, což je škoda. Děj je jednoduchý, předvídatelný a jednoznačný. Ale je český. Jméno detektiva - Filip Marold - není náhodné. Říká někomu něco jméno ´Philip Marlowe´? Znalcům filmů-noir by mělo. Snímek se také označuje jako erotický. Nic proti ničemu, ale takové jednoduché a krátké sexuální scény jsou viděny v kdejakém českém snímku napříč žánry, takže o nic extrovního se zase až tak nejedná. Malvína Pachlová jako svůdná femme fatale je tak asi jediná, která hlavně pány zaujme. Nic naplat, bez zkušeností ani takovýto specifický žánr nemohl dopadnou jinak, i když snaha vidět přeci jen je. ()

DAPDO

"Vo čem ten život je? Jenom čumíš, jak ti šedivěj chlupy na péru a pak je konec." Jsem rád za každej takovej počin z české tvorby, sice to bylo trochu předvídatelné dopředu, ale i tak slušná kriminálka, příjemná oddychovka. V Dolanském vždycky něco bylo a rád se dívám na filmy, ve kterých hraje, ani tady nezklamal. A snad chlapy názorně viděli, jak dovede ženská zblbnout hlavu. Takže když potkáte krásnou pytložvejkalku, tak si ji radši pořádně proklepněte, protože je určitě lepší žít s tlustou, chudou a slepou Mařenou, než si párkrát vrznout s babou, o které máte vlhký sny a ve finále skončit v lochu, kde budete dělat na pár let ženskou vy. ()

Rockerman

Soukromý detektiv Filip na začátku říká, že má talent na načasování, že umí být ve správný čas na správném místě. Postupně zjišťujeme, že to myslel ironicky, protože je tomu právě naopak. Přes všechna zklamání, která v poslední době s českým filmem zažívám, stále mu fandím. "Raluca" je proto pro mne příjemným překvapením a zaslouží si uznání. Pravda, scénář není dotažen do všech detailů a leccos tady skřípe, ale za to je nápaditý a neustále překvapuje různými zvraty a podrazy v ději. Chybí tomu americká zručnost a jejich milióny. Na to, že je film prezentován i jako erotický, byly tyto scény natočeny vkusně a hezky (je vidět všechno, ale vlastně skoro nic), ale mohlo jich tam být více. Potenciál na to Malvína určitě má! ()

D.Sleeper

Raluca, no ovšem. Když je po všem, dává si prý nanuka... Zážitky, z nichž zamrazí, i když občas způsobují tání. Kdo na divé laně narazí, skončí sám - u ledu, v bílé pustině - bez sání... ()

netWoor

Tak trochu jak knihy od Frýborta (mám je zhltlý všechny) ... blboučké (ale milé) hraní si na drsnej západ v našich podmínkách. V knížkách mě to baví víc, ale i tadle jednohubka se vydržet dá (byť je to všechno takový ... chudý) ()

bearmeedek

Záměr byl určitě velice dobrý. Ale ... Film byl natočený pro kino. A já si celou dobu říkal: Tohle vypadá jako pro televizi, takhle se točí televizní filmy. Pro televizi dobrý, to je za tři. Správné bylo, že děj byl průběžně prokládaný sexem, protože z něj vyústily veškeré problémy našeho tichého hrdiny a je základem pro konec filmu. Ale klidně mohli více scén detailněji rozvinout (když už ten sex byl součástí děje), třeba by film dostal vyšší hodnocení. Na závadu bylo příliš mnoho melancholicky podaných vzpomínek. Rychlejší podání (tempo) by zvedlo kvalitu. Nebylo to špatný, ale už jsem viděl i lepší české televizní krimi s neustále otloukaným hrdinou. Například seriál s tím cirkusem (nemyslím Humberto). Za mě 50%, přiklonil jsem se směrem nahoru, aby Malvína nebyla naštvaná. ()

E lan

Překvapivě slušný noir film české produkce, který nic nezkazí ale zároveň nic nového nepřinese. Působí to na mě jak povedená diplomová práce na zvolený žánr. ()

ZnalecH

Krimi filmy si rád občas pustím a přemýšlím u nich, jak se to stalo, o co vůbec jde, kdo je vrah a podobně. Tady by to možná bylo jednoduchý, pokud bych nebyl chlap a viděl věci, tak jak jsou. Ale bohužel pro mě (a hlavní postavu) chlapi jsme a máme poněkud zkreslené vidění, takže nám to došlo, až když už bylo pozdě. Ale snad o to více jsem si film užil a určitě si na něj někdy v budoucnu vzpomenu. ()

Monggol

Ako povedal starý Simpson: "To ale byla konina". Naivne hlúpučké to miestami bolo, a detektívne schopnosti hlavného hrdinu hravo prekonajú aj Jája a Pája. Jednu * za šukacie scény, ktoré ale aj tak vyzneli samoúčelne, keďže "príbeh" bol debilne predvídateľný. ()

JimDeNiro

Rozhodně milé překvapení! Jan Dolanský umí pořád. Atmosféra je skvělá a vy nevíte co si myslet. Kvalita filmu mi moc nesedla,aspoň ze začátku,ale to se pak podá a vy si zvyknete. A pak je na scéně krásná Raluca - Malvína Pachlová, no Bože, to je krásné stvoření,co víc dodat. Za mě 80% a jeden z nejlepších českých krimi (thrillerů) posledních let. ()

Shanen29

Celkem dobře natočený a lehce únavný thriller,nikoliv erotický.,ale je vidět,že i Češi umí splácat trocha toho napětí,prostě se lepšíme a to je dobře. ()

Coliseum

Malvína by se měla očistit od snahy být herečkou a dát si pořádnej public pickups. Jinak je to klasická snaha o vše/cokoli s hodně uzívanym výsledkem. ()

ostravak30

Dej do filmu nahé holky, spoustu sexu, trochu akce, napětí a máš dobrý film. Fakt? Takhle jednoduché by to mělo být? A ono kupodivu není. Scénář tady absolutně nefunguje. A hlavně děj je zde hodně zajímavý. Vlastně se celou dobu tváří, že by mohl být napínavý, že se konečně začíná něco dít a pak je to všechno ve stejně nezáživných kolejích. Erotické scény to vše prostě nezachrání. Každých deset minut jedna postelová scéna, to časem omrzí. A to říkám přesto, že se mi Malvína Pachlová líbí už od chvíle, kdy se objevila v Ulici a jsem moc rád, že konečně někde dostala hlavní roli, protože je mi moc sympatická. Jan Dolanský je zase skvělý herec, ale ani on vše nezachrání. Zkrátka a dobře, připomíná mi to trochu Sin City po Česku. Ovšem mnohem méně povedené, mnohem méně zajímavé. Celý děj je tak zamotaný, že pokud si odběhnete na chvilku, nemáte už ani ponětí oč jde. A já film sledoval a zamotalo se mi to už v půlce. No...na závěr mám jednu otázku. Po shlédnutí letošních filmů jako Vybíjená, Hodinový manžel či Raluca si říkám...kam sakra ten český film spěje? ()

Noir Film Festival 2015 startuje již 20. 8.!

Noir Film Festival 2015 startuje již 20. 8.!

11.08.2015