Ve snímku Inferno se známý symbololog (opět v podání Toma Hankse) pouští do pátrání po stopách, které souvisí se samotným Dantem. Když se Langdon probouzí se ztrátou paměti v italské nemocnici, spojí své síly se Siennou Brooksovou (Felicity Jones), doktorkou, do které Langdon vkládá naděje, že mu pomůže ztracené vzpomínky znovu získat. Společně se pouští do závodu s časem, který je provede napříč celou Evropou ve snaze zabránit smrtícímu globálnímu spiknutí. (Falcon)

carodejb

No..ani nie 4 * ako skôr 3 a pol. Kamera je príšerná, miestami je to hrozne hlúpe a koniec (ešte aj oproti knihe, ktorá bola v tomto smere mierne zbabelá) vykastrovaný. Na druhej strane Howard robí čo môže, aby to nebola len taká povrchná naháňačka po pamätihodnostiach a snaží sa postavám vtĺcť akú - takú viacrozmernosť. A keď to nejde aspoň podať zaujímavý filmársky výkon. Výsledok je mierne schizofrenický - finále skvelé, miestami dobrá atmosféra, akcia slabá a niektoré scény zbytočné. Tak na striedačku. Na ľahké posedenie pri telke úplne postačí. Téma je skvelá, škoda, že sa jej to nevenovalo viac. ()

vieriX

Nejlepší pasáže byly a budou kdy se snaží hlavní hrdina vyhrát a rozluštit hadanky. Vše kolem působilo místy chaoticky a nelogicky a zvratů v ději bylo přinejmenším moc hodně. Asi druhý nejlepší díl z trilogie. ()

Majo911

Ako fanúšik Dana Browna som veľmi sklamaný. Film je natočený podľa knihy možno do polovice, potom si už Ron upravuje príbeh podľa seba. Pri tom konci mi bolo až do plaču, takto dokašlať perfektný príbeh som ešte nevidel. Odporúčam každému prečítať si knihu, potom na celý príbeh zmeníte názor. Pevne verím, že ak sa bude točiť stratený symbol tak bez Howarda. ()

JajinkaBec

Jak mohl tohle Dan Brown připustit? Úplně vypustit celou koncepci, nechat si vytrhnout jádro příběhu a finální pointu, která je na celé knize vůbec nejlepší, překroutit v trapné americké filmové klišé? A to ani nemluvím o tom, že divák, který knihu nečetl, mohl jen sotva všechno pochopit. U Andělů a démonů jsem psala, že mi Hanks jaksi zapadl a nejinak tomu bylo i tentokrát. Jen si tak nějak uvědomuji, že to není jeho vina, jen je to prostě stupidně zpracované. Chybí mi ten Robert z Šifry, který byl sice neustále v poklusu, ale nakonec důstojně dokráčel do cíle. Hanks by ho nepochybně zvládl zas, ale není mu to dovoleno. Je to smutné, protože na Inferno na plátně jsem se těšila snad nejvíc ze všech dílů, protože jako knihu jsem ho opravdu zhltla. No... Tak se raději zas vrátím k ní. ()

petrik11 odpad!

Vcelku som sa na to tešil, ale riešenie tajomna sa zvrtlo na svetlejšie zajtrajšky, dobrotu ľudstva, šialeného miliardára, samo, že bieleho, zásadového pakistanca, zmeteného černoška a desného balastu. ()

regentor

Milovník Italské historie, památek a nejrůznějších záhad či kryptogramů Dan Brown nám zde prostřednictvím Rona Howarda a jeho ekipy vypráví další příběh z volné trilogie s profesorem Langdonem. Tentokrát příběh jednoznačně nejslabší.Jako bedekr po Itálii a kousku Turecka to není špatné ale jinak celý snímek jako mystery/thriller velmi skřípe .Nesourodost a překotnost děje je zde podstatně větší než u snímku Andělé a démoni nebo Šifra mistra Leonarda.Konzistentní je pouze herecké obsazení titulní role Tomem Hanksem.Snímek je patrně určen jen pro jednodušší americké publikum , kdy v nemocnici bývají naprosto běžně jen tři lidé, hovor na ambasádu v životně důležité věci svěří někomu koho hrdina ani nezná a nepohovoří s úředníkem velvylanectví osobně ale šaty jak na míru jsou mu poskytnuty rovnou ze skříně. Mátožné vnímaní reality se však geniálně mění po nálezu jakési kapsle která se v USA běžně nosí na ÁRU...Okamžitě nastupuje snímek do roviny záhadologie a pak se posouvá už více-méně samospádem.O akčnost a zároveň dějové zvraty se mají starat příslušníci Světová zdravotnická organizace (WHO) soupeřící spolu i proti jakési spiklenecké(TAJNÉ!!) organizaci v honbě za pekelným vynálezem šíleného miliardáře.Neamerického diváky jistě záhy napadne jak je možné , že se profesor dostane kamkoliv jen díky tomu, že vezme za kliku a otevře dveře,my kteří jsme alespoň občas v Evropě pobyli na nějakém zámku nebo v galerii víme, že to tak není, ale neberme Amíkům iluze.Vyustění příběhu je tradičně fraškovité a odfláknuté. Poselství pokud ho tedy máme vnímat aspoň trochu racionálně zní: Pozor na diletanty nejen ve filmové branži a ne každý kdo je bohatý je i normální. Howgh. ()

george82

Obrovské zklamání. Člověk se neubrání srovnání s dvěma předchozími díly a tohle prostě nefunguje. Nuda po vetšinu filmu a promyšlenost indícií, které profesor Langdon tentokrát řeší je nulová. pokud se tedy tomu dá říkat indície. Nic mě tam nechytlo. Je to jen ždímačka peněz z kapes lidí. ()

XXXXXXXX

Mistr Hnědka zase jednou oprášil 11 let starou šablonu, vzkřísil hlavní postavu, přidal k ní pár velenedůležitých vedlejších postav, zkopíroval další lidský konflikt, kdy ti "hodní" teroristé, pomocí "hodného" spiknutí s velice "hodnými" následky, opět zachraňují svět, přidal do toho klasickou zradu v prostředku filmu, (to proto, že v tom paskvilu z roku 09, byla zrada přece až na konci, tak aby Daníka někdo náhodou nepodezíral, že zase vykrádá vlastní dílko), a pojmenoval to přízračně Peklíčko. Velice se proto těším, až to Hnědák za 2 roky udělá zase a všichni mu zase budou zobat z ruky. Za dva roky u dalšího zkopírovaného Langdona nashledanou! ()

borohub

Já nechápu co se zas lidem nelíbí. Uznávám, že tento snímek už není ani tak mysteriózní jako spíše Thriller, ale když to porovnám s ostatními Thrillery tak musím říct že tohle je nadprůměr. Výborní herci v čele s bezchybným Tomem Hanksem, děj taky docela nápaditý, jako snad u všech Brownových románů je i Inferno plné zvratů a podrazů ze všech stran. Takže za mě rozhodně ano, hodnocení je zbytečné nízko, ale to už jsem si tady zvykl. Už se těším na ztracený symbol. jsem zvědavý jak se s ním tvůrci poperou. Každopádně pro mě je Inferno zatím asi nejlepší díl z filmované série. Zatím asi nejlepší film co jsem v tomto roce viděl (na druhou stranu je teprve leden). PS: upřímně nechápu proč se film až tak odklání od knihy. Knižní konec mě přišel daleko zajímavější než konec filmový, stejně tak role většiny postav je prostě ve filmu dost překroucená. 90% ()

limbi

Tento film má jeden zásadní nedostatek a to ten, že si z předlohy nevzal téměř nic co by z něj mohlo u dělat minimálně zajímavý film. Jelikož jsem předlohu čet, myslel jsem, že se konečně dostane na plátno zajímavý příběh, který není jen černý a bílý a postavy jsou složitější. Bohužel slavný hollywood udělal film pro tupce, kteří nutně potřebují ve filmu ukázat "pozor! tohle je padouch". Sám jsem měl při čtení knížky takové dilema, co bych já sám dělal, kdybych ten pomyslný "čudlík" na !zastavení! růstu populace měl. Úmyslně říkám zastavení, nikoli regulaci, protože to je právě to, o co se nepochopitelně ten film připravil. Pro ty co nechápou doporučuji knížku přečíst. Každopádně tu máme další odvar, který nebýt šifry, tak nikdy nevznikne. Šifra nebyla tak dobrá jako kniha, ale alespoň nebyla překopaná do takhle mdlého příběhu. Ohromná škoda, tohle měli tvůrci udělat jinak. Samotného by mě zajímalo, zda to vůbec Howard četl, protože myšlenka, že má v ruce takovou předlohu a nechá jí takhle zbastlit, mě trochu u tak známého filmaře děsí. ()

Katte

Velké, velké, ale velké zklamání... bohužel či snad díky bohu jsem četla knihu a musím říct že jsem naprosto zklamaná z toho jak ukončili film pardon... ale takhle fakt ne! 3* za jinak docela dobrý film, pokud nevíte jak je originální děj vymyšlen a napsán. ()

martinkaziki

Reklama na Florencii, jinak nejhorší Langdonův příběh. Knížka mě zklamala, od filmu jsem nic nečekala a překvapeni se nekonalo - nic dobrýho nedostala. Chudák Tom, tohle nemá zapotřebí ()

DJ Kritik

Táto časť série sa skôr spája kriminálkou s mysterióznym pozadím, kde sa to celé zamotáva a ani Langdon netuší o čo tu ide. ()

Zemřel herec Paul Ritter

Zemřel herec Paul Ritter

06.04.2021

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Koho čeká Inferno s Langdonem?

Koho čeká Inferno s Langdonem?

19.02.2015

Toma Hankse čeká Inferno