Ve snímku Inferno se známý symbololog (opět v podání Toma Hankse) pouští do pátrání po stopách, které souvisí se samotným Dantem. Když se Langdon probouzí se ztrátou paměti v italské nemocnici, spojí své síly se Siennou Brooksovou (Felicity Jones), doktorkou, do které Langdon vkládá naděje, že mu pomůže ztracené vzpomínky znovu získat. Společně se pouští do závodu s časem, který je provede napříč celou Evropou ve snaze zabránit smrtícímu globálnímu spiknutí. (Falcon)

ANTYCHRYST

Too Neee... :( Chjo... Jak Já se na tohle těšil...kniha byla dobrá, ale filmové zpracování se nepovedlo.. Šifra a Andělé jsou skvělý... tady je Vše špatně už od začátku. Chybí moment překvapení, tajemno, konspiracni teorie atd. Nezachrání to ani památky v Itálii. Tolika možností co Dante a jeho tajemná tvorba mohla přinést - ale nepřinesla, leda tak 2 hodiny podprůměrného filmu. Těžko se mi tohle píše, jelikož jsem velký fanda tvorby D. B. a postavy profesora Langdona :( Stejně tak i filmové hudby od Mistra H. Z. která, též zapadla do řad podprůměru... Hmm... doufám, že se dočkáme nového filmového dobrodružství a Vše se vrátí do starých kvalitních kolejí. 33% ()

Mitchl

První 2/3 filmu OK ale za poslední půlhodinu by zasloužili jak Howard,Koepp,tak vlastně všichni kdo na tom dělali zabít.Tak trapně mi u filmu hodně dlouho nebylo,Kéž by se jim na to Hanks už příště vysral,tohle nemá zapotřebí chudák. P.S. Knihu sem četl,ta mě nadchla.Možná proto sem za tohle tak nasraný. ()

BuchtiCZ

Asi nejlepší z trojice filmů s Langdonem. Nejakčnější a docela napínavě natočená detektivka pro kundhysteriky po mozkové obrně. ()

Clark_Kent

Langdon opět zaválel. Ty báječné Benátky a moje oblíbené honičky krásnými destinacemi. Trojka se poměrně vydařila, knihy jsem nečetl a nechci to ani srovnávat jak mnoho jedinců dělá a třeba i díky tomu nedojde do kina. Hanksovi tyto role šijí přímo na tělo. ()

denniys

Šifra i Andělé se tak nějak knižní předlohy ještě spíše drží, Inferno si půjčilo pouze hlavní postavy a hoooodně obecnou dějovou kostru..za mě velká škoda,jelikož kniha Inferno je velice zdařilá s detailně vystavěnou zápletkou a hlavně bez happyendu!! kdo zná knihu,bude hodně zklamán..tak mě to otrávilo,že ani Zimmer to nezachránil :( ()

Miagy

Kniha inferno je vo všetkých ohľadoch mnohonásobne dramatickejšia a napínavejšia ako film, ktorý nedokázal vycicať z knihy toľko ako by mohol. Dej filmu bol totálne spomalený, okopírovaný od predošlých filmov ( Langdon sa zoznámi so svojou parťáčkou, musia uniknúť, nájdu nejaký vzácny predmet a putujú po stopách do nejakého kostola, chrámu atď). Kto čítal filmy vie, že Brownov rukopis nie je tak absolútne rovnaký, z kníh má človek absolútne iný pocit a autorom sa tentoraz nepodarilo vtiahnuť diváka do deja tak ako napríklad pri Šifre. Z filmu mám pocit, ako by išlo len o nutnosť natočiť pokračovanie v zmysle prvých dvoch filmov, čo bolo, pravdepodobne, chybné myslenie. ()

darthhokro

Nevím proč ale první film v téhle sérii nasadil laťku příliš vysoko a každý další, už je spíš jen slabým odvarem. Knížky jsem nečetl. ()

Zombiepod

Netuším, prečo má každý s týmto filmom taký problém. Je síce pravda, že Brownovky majú s dôležitými historickými faktami pramálo spoločné a skryté hádanky sú často vykonštruované do extrémov, u Inferna to nie je inak. V samotnom rozprávaní (knihu som nečítal) sa tvorcovia občas úsmevne zamotajú a rutinným vizuálom sa veľa fajnšmekrov nepokochá, ale mňa osobne tieto naháňačky za vymyslenými historickými tajomstvami veľmi bavia. Film má ohromné gule, valí to už od začiatku, ubehané je to takmer ako Bournovka, a Hanks je stále veľký sympaťák. Milo prekvapil aj dejový twist, ktorý som ako neznalec predlohy naozaj nečakal, a tuctový blockbusterový záver v tomto prípade celkom zapasoval. Od Inferna nečakajte žiadny nezabudnuteľný filmový zážitok, no ako dobrodružná jednohubka obstojí na výbornú. Myslím, že keby Howard popracuje na atraktívnejšom vizuále, vedel by osloviť aj širšiu masu divákov. Ja som spokojný. ()

TSZ

Zřejmě nejslabší Howardův film a rozhodně nejhorší díl celé série. Děj nedává moc smysl, neustále se mění záporáci v klaďasy a naopak, Tom Hanks je navíc ze všeho už evidentně unavený. Předchozí díly nebyly bůhvíco, ovšem tohle je naprostý průser. ()

elimS

25% - komentář 20ti slovy: Nečekal jsem, že to bude horší jak jednička, bože! Takový chaos a bordel, že museli vysvětlovat děj každých 15 minut. Už né, prosím :D ()

Maniik88

Mne sa to do 2/3 páčilo. Najmä som si už nepamätal knihu do detajlov a tak ma nič neiritovalo, príbeh odsýpal, halucinácie Langdona spravené super. Čo ma ale dožralo bol zmenený záver. Postava sympatickej Felicity takto prekrútili o 180 stupňov. A nešlo o mor, ale po parádny vírus, čo mal mať za následok zneplodnenie veľkej časti populácie a tak podľa mňa pomerne humánne riešiť ústredný motív filmu a to preľudnenie. No vo filme malo ísť o mor a ešte ho aj zachytili včas. Škoda, nerozumiem tejto zmene. ()

Rimland

Selhání hodné Dantova pekla (kterému je v tomto případě vystavaven zejména divák). Zatímco předchozí filmové "langdonovky" byly při všech svých neduzích alespoň zábavně koukatelné, tady nefungue lautr, ale lautr nic. A to tak, že je to až nechutně otravné a blbé... (jediným plusem budiž zajímavá postava Irrfana Khana, která ale jakoby patřila do úplně jiného filmu) Howard ani jiní účastníci nemají potřebu si takovouhle prasárnou kazit renomé... ()

JohnZ87

Bezpochyby nejslabší díl série. Divák je bez nějakého vysvětlování vržen rovnou do středu dění a je tak zmaten stejně jako hlavní hrdina, který trpí dočasnou krátkodobou amnésií. Kdo po něm jde a proč? Kdo je Ignác a kam se poděl? Na druhou otázku bohužel ve filmu jasnou odpověď nenajdete, což považuji za scénáristický fail. Většinu filmu se zběsile prchá nebo za něčím honí. V postavách je záměrný guláš v tom, že dlouho není jasné, kdo na čí straně vlastně stojí. Navíc si film vůbec neláme hlavu s nějakým vysvětlováním - proč mají vybuchnout obě bomby, aby se protrhl sáček a uvolnil se tak virus? Nestačilo by sáček prostě roztrhnout? Jedna bomba vybuchla, druhou se podařilo izolovat, z té první neizolované se tedy virus neuvolnil? Pokud ne, proč izolovali tu druhou, když k uvolnění viru ("protržení sáčku") bylo zapotřebí detonace obou náloží? Spousta otázek a zoufale málo odpovědí. I proto se jedná jen o velmi mírně nadprůměrný film, který sráží buď nedomylšený scénář nebo přiliš vášnivý střihač, který z filmu vypustil klíčové scény, které by objasnily výše zmíněné otázky. Je to škoda, protože se v jádru nejedná o špatný film. 60% ()

nenet

Ale ne, už se to zase nepovedlo. Možná jsou prostě spisovatelé, jejichž příběhy by se neměly převádět na filmová plátna. Zatímco v knihách Dana Browna má téměř každá věta promyšlený význam, dokonalé načasování a cit pro vytvoření dechberoucího napětí, ve filmech se to nedaří a nedaří. Jedna hvězda pro herce v hlavních rolích a dvě pro Hanse Zimmera, protože hudba je asi to nejlepší, co se v tomto snímku objevilo. ()

Scraffy

Strašný chaos tento film. Oproti predošlému filmu Anjeli a Démoni je tento strašná nuda a je bez štipky nápadu. ()

papadoce

Zase ste ma chceli pomýliť miestnym hodnotením. Normálne som tu videl zdravý hádankový srillerík. Akcia, napätie, výborné obsadenie. Podľa mňa to na míle obehlo Anjelov a démonov. Som spokojný. Navyše moje očká plesali pri pohľade na teroristickú Feličitu alebo postaršiu sexi Babetku. Všetko sa mi páčilo a dám za to 4 poctivé plnotučné hviezdičky. Ron všetkému ohľadom filmu proste rozumie. Tak. Langdon do toho. ()

movemat

Škoda, že gule, ktoré mali Anjeli a démoni počas celej stopáže, tu film dostane až v zaverečnej polhodine. Dovtedy je to len chaotická naháňačka s priveľa postavami, ktoré skôr dej rozptyľujú než obohacujú. ()

Zemřel herec Paul Ritter

Zemřel herec Paul Ritter

06.04.2021

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Koho čeká Inferno s Langdonem?

Koho čeká Inferno s Langdonem?

19.02.2015

Toma Hankse čeká Inferno