Musím tě svést

všechny plakáty
TV spot

Ve své komedii rozehrává scenáristka a režisérka Andrea Sedláčková příběh podivného manželského trojúhelníku. Autorka, která střídavě žije v Praze a v Paříži, nalezla inspiraci ve skutečném případu, který se odehrál na francouzské politické scéně. Události kolem pokusu o diskreditaci vrcholné političky přesadila do domácích reálií. Ministryně Martina žije v neuspokojivém vztahu s neúspěšným manželem Karlem, kvůli své politické kariéře však odmítá rozvod. Karel společně s cynickým kamarádem Otou nastrojí léčku, jejímž cílem je Martinu zkompromitovat. Jednotliví aktéři se ale do bezohledné hry o city zapletou více, než původně zamýšleli. Film stojí především na hereckých výkonech ústředního trojúhelníku – Ivany Chýlkové, Jana Krause a Ivana Trojana. (Česká televize)

salahadin

Kraus by se neměl "uvolňovat" od Uvolněte se, prosím, měl by zvolnit ve svých bujarých fantaziích, uvolnit se a věnovat se Uvolněte se, prosím...tak se do toho trochu zamotávám, každopádně tenhle film se mi nelíbil, i když pro Krause to musela být velká výzva - svést manželku na filmovém plátně a ještě se ji pokusit znásilnit, no o tomhle snad sní každý muž ne?? Tak ne, já fakt ne...! ()

Deimos

DivX/// Obsazení 5/10 Děj 5/10 Hudba 7/10 Efekty 3/10/// +příjemná hudba, dobře zahrané, občas i úsměvné -pomalejší tempo, pouze ústřední trojlístek, málo dramatické/// Sice to není kdovíjaký terno a jsou to spíše slabé 3*, ale přesto film pobaví a vykouzlí na tváři usměv. Zřejmě se na film napodruhé nepodívám, ale zapamatuji si příjemný dojem z tohoto snímku./// Celkem 50%/// ()

mchnk

Výborný soundrack, to je ona hvězdička navíc, v jinak docela průměrné a vlastně i průhledné politicko manželské hře. Hra se mění ve střet s pravdou, která utvrzuje v tom, že svobodná upřímnost je základním rozdílem mezi manželkou a političkou. ()

k212

Kdo z nich byl vlastně ten nejlepší a nejnormálnější?! Vlastně asi nikdo (protože paranoia, slabošství atd.). Anebo vlastně Ota (Kraus), který se zdál celkem dlouho nejhorší ... Já nevím co si mám o tomhle filmu myslet, občas jsem se i zasmála, občas mě z něj bylo mírně nevolno. A těch aut ... ()

kingik

Neobratná snaha mít z filmu víc, než na co stačil scénář. Je s podivem, že s obsazením Chýlková-Kraus-Trojan nevzniklo něco extra. Film funguje skvěle v několika fragmentech, ale pak jsou zde dlouhé úseky pojednávající rádoby složitou až sofistikovanou formou o partnerském vztahu procházejícím krizí, ale to jen v mysli paní režisérky Sedláčkové. Když dojde ke stěžejní scéně sloužící ke zkompromitování nežádoucí manželky, tak film padne do fádní hlubiny, ze které se jen s obtížemi dere zpět na světlo, které si po sympaticky rozehrané počáteční čtvrtině filmu držel. Se zapálenou pochodní vydržel v té nepřehledné "tmavé" změti intrik a lží především Jan Kraus. Nicméně, zůstala originalita, se kterou Andrea Sedláčková k filmu přistoupila. Důraznější uchopení celé dějové linie by film udělalo ještě lepším a zajímavějším. Takhle je třeba se spokojit s kvalitním hereckým obsazením, které je i jistým lákadlem. Z filmu je jednoznačně cítit, že na režijní sesli trůnila žena. Ještě ne tak osobitá, jako její některé kolegyně. 60% ()

Anderton

Vďaka tomuto filmu bola kedysi v časopise Premiere napísaná jedna luxusná hláška. Recenzent písal, že vo filme sa toľko jazdí autom, že názov filmu nebol myslený sexuálne, ale čisto motoristicky. V odporúčaní bolo, že treba vidieť, jedine ak doma nemáte televíziu. Keď som film videl o dva roky neskôr v tej televízii, musel som mu dať za pravdu. Žiaden z hercov nie je sexy, takže vidieť ich vzájomné zvádzanie nebolo nič pre mňa. No a adaptovať novinový článok z francúzskej tlače asi nie je tá pravá práca pre českého scenáristu. ()

Mariin

Formálně dobrý film o velmi ošklivých věcech, Kraus tu představuje největšího hnusa, tyhle role mu sedí. Vše v tomto filmu působí tak nějak nelidsky, cize, komediantsky, pražsky... ()

Arsenal83

Dobre, že tam tej Chýlkovej dali Krausa a Trojana. To pri nich konečne vyzerala ako ženská k svetu. Hoci o meter vyššia. A po rokoch si ju Kraus dokonca vzal, tak to je gól. Inak taká typická česká "komédia" po roku 1990. Proste každý každého podvádza, nevera je štandard. ()

mat.ilda

Jeden z mála českých snímků poslední dekády, u kterého jsem nevysílala tázavé pohledy na ostatní diváky u obrazovky. Nehemží se to v něm totiž sockama, úchylákama ani bláznama (možná proto, že námět nebyl tuzemský), disponuje příběhem a solidními hereckými výkony. Švih se místy vytrácí natahováním stopáže ilustrativními záběry nočních autostrád, byť příjemně doplněnými ústřední melodií. ()

Dr.film

Díky talentovanému hereckému triu Chýlková-Kraus-Trojan má film patřičnou šťávu a jeho zpracování určitě zaujme širší divácké publikum. ()

Necrotongue

Potom, co jsem kdysi viděl film poprvé, jsem opravdu nebyl příliš nadšený, po dnešní repríze mám ještě horší pocity. Bylo vidět, že ani kvalitní obsazení nemůže zachránit záležitost s hodně slabým scénářem. Ten pokulhával po celou dobu, ale ve finále se z něj stal kvadruplegik. Hvězdička za Ivana Trojana, který se skutečně snažil, aby se na snímek dalo dívat, a za Ivanu Chýlkovou, která to u mě bude mít vždycky dobré. ()

Shaqualyck

Jan Kraus je nepochybně vynikající moderátor, o svých hereckých kvalitách mě ale (ani tady) nijak zvlášť nepřesvědčil. Totéž naštěstí neplatí o zbylých vrcholech pokřiveného milostného trojúhelníku - Ivaně Chýlkové a (především) Ivanu Trojanovi. Příběh je sice takové to typické záchodové čtení rozmrzelých třicátnic, nicméně je to natočené ve slušném tempu a má to nezpochybnitelný relaxační potenciál. Když navíc přičtu k dobru fakt, že na soundtracku odvedl „Varťák“ kus poctivé práce, nemám problém dát za tři. ()

Beast

Možná je mou výhodou, že jsem viděl film až v TV, a docela mile mě překvapil. Ovšem souhlasím s tím, že to není film do kina - jako televizní film, by dobře splnil svůj účel v neděli v 8 večer. ()

Marsik

ČT 1 (4:3) - Paráda, nečekal jsem takhle vtipný český film. Kraus mě velmi často rozesmával a dvojice Chýlková Trojan zdatně sekundovala. Nechápu nynější hodnocení (54%), protože na české poměry to bylo velmi dobré. Oceňuji vtip, svižnost a obecně se dá říct, že film měl šťávu. Proto tuto již 12-ti letou komedii ocením tak, jak mi přijde správné. 75% (with J.) ()

roswelll

Silný příběh, bezcitná hra o city končí bohužel tak, jak to v životě bývá..když se manžel s manželkou pere, nakonec se spolu smějí... ()

Jillen

Místy jsem se opravdu bavil...prostě Kraus a Trojan + tedy mě nesympatická Chýlková...ovšem ti dva pánové...oba jsou to skvělí herci s velkým "H" a jen díky nim toto za něco stojí. Dávám 55% ()