Země nikoho

• slovenský

Zem nikoho

No Man's Land

Drama / Komedie / Válečný

Bosna a Hercegovina / Francie / Slovinsko / Itálie / Velká Británie / Belgie, 2001, 98 min

Zajímavé konverzační dílko, dobře natočené i zahrané... Ovšem az tohle Oscara? No nevím, nevím??!(5.4.2003)

Vynikající tragikomedie, která právě díky tomu, že vyluzuje úsměv na tvářích diváků, zůstane v hlavě mnohem déle, než jatka typu Ryan nebo Black Hawk Down. A to přesto, že to není tak dobrý film jako snímky výše zmíněné...(23.10.2002)

• Djkoma

Velmi nudný snímek, který pomalým způsobem popisuje nesmyslnost válek a všeho podobného. Nepřesvědčivé výkony a celkové podání mě opět přesvědčilo, že bych podobné rádoby válečné film s trochou humoru raději neměl sledovat.(5.1.2006)

Úplně parádní okénko ukazující na absurdum jugoslávské války. Měl jsem velké štěstí, že jsem o filmu věděl pramálo, o to víc jsem se srdečně chlámal. Nečekejte žádnou velkou válku, rekvizitama budiž jeden zákop, ÓTéčko UnitedNations, tři modrý přílby, jedna mina a pár kalašnikovů. Film není čistou taškařicí, jež si utahuje z nesmyslnosti války na plnou hubu, ale naprosto vážným tónem je zde zobrazena realita, která prostě nutí k smíchu, resp. k politování. Já neváhám s plnou palbou, protože tahle pojetím typicky a nezaměnitelně evropská záležitost mě prostě odbourala. Doporučuju!(29.4.2014)

Zákop mezi frontami a v něm soukromá názorová válka o to, kdo začal tu opravdovou „Vy jste začali válku.- Ne, vy jste začali válku. Ne, vy! - Koho to teď zajímá? Všichni jsme ve stejný prdeli“. Přetahovaná o zbraně (každý chvilku, tahá pilku). Mina Made in E.U. na které leží živý člověk. Totální zbytečnost a neschopnost modrých přileb„- Proč jsme kurva tady? - Dobrá otázka.“ Bezradnost velení „nemůžu udělat nic, bez schválení valného shromáždění Spojených národů. A nemyslím, že valné shromáždění se shromáždí“. A tisk, který potřebuje jenom pravidelnou reportáž. Myslím si, že nejlépe vše vystihuje ironická poznámka bosenského vojáka .„Díky Bohu, že s vámi můžeme počítat.“(1.10.2005)