poster

Země nikoho

 • Bosna a Hercegovina

  Ničija zemlja

 • slovenský

  Zem nikoho

 • anglický

  No Man's Land

Drama / Komedie / Válečný

Bosna a Hercegovina / Francie / Slovinsko / Itálie / Velká Británie / Belgie, 2001, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • movie
  ****

  Zajímavé konverzační dílko, dobře natočené i zahrané... Ovšem az tohle Oscara? No nevím, nevím??!(5.4.2003)

 • swamp
  *****

  Velmi citlivý, dojemný a místy i černohumorný snímek, který vám ještě dlouho po jeho zhlédnutí, zůstane v hlavě.(26.6.2005)

 • belldandy
  ****

  Aktuální tragikomedie o válce v Jugoslávii nás zavede do jednoho příkopu na uzemí nikoho. Zde se setkávají postavy mezinárodního obsazení: bosňan, srb, francouz za "šmouly" z UMPROFOR a angličanka z médií. Snaží se zachránit vojáka ležícího na mině. Nic nevyřeší a zase se rozejdou. - Velice zdařilý začátek filmografie Danise Tanovice předvádí balkanský kotel v praxi. Na počátku si myslíte, že sledujete válečný film, který se uprostřed změní v komedii, nakonci však zbývá jen velice smutný příběh o marnosti lidského snažení. - Proč tedy nedávám pět hvězdiček? Mám pocit, že mi na tomhle filmu něco vadí: snad, že se cítím lehce a nenápadně manipulována, snad mi příjde příběh příliš vypočítán na efekt.(28.1.2004)

 • paascha
  ****

  VÁLKA JE VŮL(22.1.2008)

 • golfista
  *****

  Výborně natočený příběh bosenského a srbského vojáka mezi frontami znepřátelených stran, jejichž "problém" se pokouší pomoci francouzský příslušník jednotek UN s přispěním televizních zpravodajských štábů. Jemný humor a působivé záběry kamery jsou velkou devizou prvotiny chorvatského režiséra. Svůj pohled na nesmyslnou válku ve své zemi podal bez nadržování nějaké straně konfliktu a společně s poukázáním na mnohdy trapnou úlohu mezinárodních vojsk a práci zpravodajských štábů možná akademii trošku usnadnil rozhodování o udělení Oscara. V tomhle případě ovšem naprosto právem.(2.10.2003)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace