Mel Gibson se ve filmu Blood Father představuje v roli bývalého člena motocyklového gangu "Hells Angel" Johna Linka, kterého právě propustili z vězení. Svobodu si ale neužije příliš dlouho - jeho 16letá dcera Lydie se dostane do problémů s drogovými dealery poté, co je namočena do krádeže špinavých peněz. Nevinná Lydie si na útěku před nimi neví rady, a tak se rozhodne pro zoufalé řešení - zavolá otcovi, jenž není jen motorkář, ale i bývalý opilec a narkoman. Ti dva se navíc řadu let neviděli a nerozešli se úplně v dobrém. Lydia však pod otcovou ochranou stále vidí svou nejlepší šanci na přežití. Když se tedy John rozhodne udělat po letech první správnou věc i za cenu možného návratu do vězení a své dceři pomoci, krvavá cesta může začít... (Bohemia MP)

Pitryx

No, váhal jsem, zda ohodnotit v lepší či slabší polovině. Ale když sečtu, že to tu už několikrát bylo, a tohle nic nového nepřineslo, a k tomu přidám dosti hluchoty, vychází mi to na čtyřicítku. ()

Coliseum

Je na čase udělit Melovi pardon a zatáhnout ho zpět do první ligy, protože si to zaslouží. Příběh je podružnej, jednoduchej a ne prvoplánově ´zastaralej´, nepotřebuje složitý můstky a čas prodlužující vysvětlivky, není ambiciozně akční a nehraje si na to. Film jako takovej je vlastně při nejlepší vůli průměrnej. Jenže obsahuje spoustu záběru na nejvíc ošlehanej obličej s krakelama hlubokýma jak kaňon a očima zarudle modrýma, že ho nejde nebrat v plusovejch bodech a aspoň jednou si nepomyslet: v tomhle ksichtu je vyrytej život. ()

0verseer

“You may not wanna wake up tomorrow, but the day after that might just be great. Might be the best fucking day of your life, you know?” Snažím sa nájsť dôvody, pre ktoré by som mohol tomuto počinu plácnuť 4 hviezdy a pričiniť sa o jeho posun z priemerných modrých do nadprimerných červených zón čsfd. Mohlo by to byť napríklad príťažlivé prostredie, do ktorého je film zasadený a ktorým mi trochu pripomínal další Melov kúsok menom Moje letné prázdniny. Ďalej samotný netradičný prístup hlavného (anti)hrdinu, ktorý narozdiel od takého Johna Wicka strieľa kvôli svojej podmienke miesto headshotov darebákom radšej len pacifisticky pod nohy a v preferuje únik miesto útoku. Teda aspoň spočiatku. No a napokon je to samotný Mel Gibson, z ktorého aj v šesťdesiatich neskutočne srší charizma a úloha nabručaného tatka mu sadla ako riť na šerbeľ. Žiaľ, na akčný film je tam trestuhodne málo akcie a prv než sa človek nadeje párkrát zazvoní olovený zvoniec a s taťuldom je koniec. Čo je škoda, pretože sa z toho určite dalo vyťažiť omnoho viac a najväčším záporom tak v tomto prípade ostáva premárnený potenciál tohto sľubného akčného “predkrmu”, po ktorom rezonuje pocit, že tvorcovia na hlavný chod (napríklad v podobe väčšieho finále) akosi pozabudli. ()

huzgi

Trochu laciný film. Dobrý Mel Gibson, ale hrozná postava dcery. Špatně napsaná, špatně zahraná. Až příliš nelogické a nedodělané. ()

helrohir

Film s nepríliš originálnym konceptom, kde otec zachraňuje dcéru pred bandou gangstrov. Možno to nie je tak vyhrotené a akčné ako to predvádzal trebárs Liam Neeson v "Taken", ale svojím spôsobom mi to prišlo uveriteľnejšie, a aj emocionálne vyhrotenejšie. Film dosť pozdvihuje účasť Mela GIbsona, ktorý podáva charizmatický výkon. Zaujímavosťou (možno nechcenou) je pár scén, ktoré reflektujú aj Melov súkromný život (trebárs stretnutie anonymných alkoholikov či diskusia o Mexikánoch na nákladiaku). Samotný dej je z veľkej časti konverzačný, ale rozhodne nenudí. Chémia medzi otcom a dcérou funguje veľmi dobre a ich jednotlivé eskapády sú zobrazené vcelku napínavým spôsobom. Sklamaním je výkon D. Lunu čoby hlavného záporáka, a rozhodne som čakal aj vyhrotenejší záver. 60%. ()

borohub

Docela zábavný akčňák, který slušně odsýpá. Příběhově to sice nepřináší nic moc nového, ale Mel Gibson je zkrátka dobrý herec a Erin Moriarty je sympatická. Oceňuji i konec, sice jsem to tak nějak předpokládal, ale i tak. Na sobotní večer rozhodně dobré. 65% ()

SAINTS

Gibson robí čo môže,ale je unavený a bezradný.Režija je len priemerná.Take bečko.Aj zápletka je dost nereálna.Povrchne dialogy,kliše a predvidatelnost sú minusom tohto filmu.5/10 ()

ostravak30

Ve jménu krve je takový běžný thriller, který asi nebude ničím výjimečný. Pravda je, že nejvíc se mi líbily jak exteriéry tak samozřejmě Mel Gibson. Ten film povyšuje alespoň koukatelný. Co by taky otec neudělal pro dceru. Jinak ale sledujeme jen klasickou střílečku, která se jinak akcí moc nevyznačuje. Rozhodně konec mohl být napínavější a čekal bych vygradované finále. ()

PlysovyMacko

Viac ukecaná ako akčná kriminálka, ktorá sleduje vzťah otca s dcérou po tom čo sa ocitnú na úteku pred zloduchmi. Filmu chýba väčší drajv, ale výbušné finále mi všetko vynahradilo. Mel Gibson ako drsňák výborný. ()

McMurphy

Trochu šablonovitý ale přesto to nemá hluché místo a vše funguje skvěle. Namakanej Gibson hláškuje o 106, víc jsem se nasmál, než zapotil. Mít to o trochu více akčních scén a lepší záporaky, šel bych do čtyř. ()

mivr

Konečne po dlhšej dobe schopnejší film s Mel Gibsonom. Napriek tomu že som čakal viac, ma to nesklamalo a nenudilo. 70% ()

DonBraso

Stále nechápu zde některé komentáře,že tento film je akční stará škola.Jediný opravdový plus je,že Mel tu hraje pořád dobře a ještě do toho hláškuje.Tím představení končí v celé své kráse.Akční je to asi jako Big Ben,ukecaně zbytečný keci o ničem,kdy se z toho pomalu stává drama v poušti.Takhle zahodit potenciál,který skrývá to nejlechčí řemeslo a to je natočit film o útěku.Zde je to spíše uloudaná šnecí párty,kde měrou vrchovatou ještě hraje Erin Moriarty, Lydiu,dcerku,kterou by člověk zabil pokud možno hned ze začátku.Jen tedy jsem váhal,jestli to není takový mix Seleny Gomez a Niny Dobrev co se týče vzhledu.To mi snad vrtalo víc,než samotný film,který má sice děj možná staré školy,ale určitě by končil jinak než skončil.Takže vlastně za to menší překvapení nějaký kredit u mě tento snímek získal.Jinak na to,kolik to má minut,tak se dostavila z mé strany vcelku zívačka a to se vážně u akčních filmů neodpouští. ()

JuveIt

Nemohu si pomoct, musím dát plné hodnocení. Gibsona mám strašně rád a strašně jsem se na ten film těšil. Bylo fajn vidět film, který je poctivě natočený a na akční scény nevyužívá žádné stupidní počítačové triky. Je škoda, že film skončil dřív, než se mohl pořádně rozjet, ale to dávám spíš za vinu tomu, jak se tomuhle projektu podkopávaly nohy. Richet mě znovu utvrdil v tom, že je při nejmenším velmi zajímavým filmařem. Herecké výkony byly super, akorát mi tam moc neseděl Diego Luna v záporné roli. Pro mě je až moc sympaťák na to, aby hrál někoho takového, což v mých očích uškodilo i jeho výkonu, ale dá se to přežít. Jediným větším zklamáním tak zůstal scénář. Snad se v příští herecké příležitosti dá Gibson se schopnějším scénáristou. ()

swinevenca

Taková béčková revenge road movie s mizernou vyhlídkou na dobrej konec, v jejíž půlce si můžu dovolit klimbat, protože je stejně jasný, že holka se někde sekne a Mel, alfa i omega sledování týhle průměrnosti, to bude muset vyžehlit při závěrečným finále (navíc nikterak povedeným). ()

zerk0

Akčný badass hrdina v podaní Gibsona je proste vždy geniálny. Bez ohľadu na to, koľko má Mel rokov. Ale to je pri tomto filme asi tak všetko. Blood Father má skutočne dobrý nástup, zápletku, ale žiadna gradácia deja sa tentokrát nekoná. Finále je scenáristicky totálne nezvládnuté a slabé a tak nezostáva nič iné, než zaradiť snímok medzi priemerné akčňáky. 60% ()